Įkraunama...
Įkraunama...

Meilė rankdarbiams

Na, mielos rankdarbininkės darbštuolėlės... Užsimaniau paflosofuoti ir pasvarstyti arba šiaip pakalbėti apie tai, iš ku ir nuo kada atsrado ta meilė rankdarbiams. Aš tai dar mokykloje atsimenu, kaip užsidegusi megzdavau, siuvinėdavau ir nerdavau. Aišku, išmokino mane tai mama, bet dabar aš už ją jau moku daug daugiau visko, ir neretai ne ji mane, o aš ją pamokinu smile.gif
Šiaip daugiau nei pusė mano rankdarbių žinių atėjo iš interneto, o ypač iš SM. Labai labai ačiū jum svisoms už tai, kad dalinatės savo mintimis, palaikote viena kitą ir pamokinate.
Tiesa, meil rankdarbiams būna kad ir praeina, nors tiksliau, kuriai nors vienai rūšiai. Aš, pvz., vienais metais ištisai siuvinėju, kitais - skiautinius siūnu, dar kitais mezgu ir neriu, dabar esu ant mezgimo bangos, bet jau matau ją slūgstant ir ateinant naują - airiškų nėrinių bangą biggrin.gif


O kaip yra jums, kai dažnai užsiimate rankdarbiais, kada pajutote savyje tą norą, kokios rankdarbių rūšys mieliausios ir kokias esate išbandžiusios, iš ko išmokote ir t.t. Įdomu būtų sužinoti.
Atsakyti
Negi niekas nenori pašnekėti apie širdžiai mielus dalykus? O gal ši tema per daug nepraktiška? g.gif
Atsakyti
Taigi visos neria, mezga, audžia, lipdo, siuva,tapo, veria, siuvinėja etc.
O šiaip- tai manau, kad nesam labai turtingos, bet dėl to labai protingos ir originalios, kad ne garsiom etiketėm, bet pritrenkiančiom idėjom ir jų realizavimu stebintumėm gerokai už mus "bagotesnes" užsienietes.
Atsakyti
QUOTE(Verba @ 2007 01 09, 18:27)
Taigi visos neria, mezga, audžia, lipdo, siuva,tapo, veria, siuvinėja etc.
O šiaip- tai manau, kad nesam labai turtingos, bet dėl to labai protingos ir originalios, kad ne garsiom etiketėm, bet pritrenkiančiom idėjom ir jų realizavimu stebintumėm gerokai už mus "bagotesnes" užsienietes.


Taip taip, ir as taip manau. Man tai juokas, kai mama is Amerikos parveze skaiutiniu audiniu, kurie jau gatavai "susiuti", t.y. pvz. audinys pagalvelems, tai tereikia iskirpti du kvadratus ir susiuti. Meeeenas... neispasakytas. Nors kartais ir pavydas ima, bet per dideli isradinguma jukdaraisi protingesnis smile.gif
Atsakyti
O man labai linksma iš neperseniausiai pasirodžiusių vokiškų siūlų (viena parduotuvė Vilniuje prekiauja), kurie yra mašina megzta dvispalvė juostelė, o numegzti galima kaip raukinukus. Gaila, šiuo metu neturiu po ranka nuotraukytės, bet kažkurioje temoje buvo aiškinamasi, kaip iš jų tooookias grožybes numegzt.
Bet vokiečiai gudručiai blink.gif - kam save apsunkint visokiais sudėtingais raštais, kai galima juostelę virbalais kabinant šiek tiek kitaip, nei įprasta, gauti naujovišką ir labai įdomiai atrodantį rezultatą... Pusfabrikatis, ir tiek bigsmile.gif
Moterys prie tokio mezginio išverčia akis - oi, o kas čia per būdas? Ar labai sunku išmokti? O iš tiesų - tinginiukų siūlai doh.gif
O mes vargstam, mezgam iš ploniausios moheros voratinklius, po to aplinkiniai negali patikėti - čia rankų darbas?
Hm, tai kas geriau - amerikonų ar vokiečių išradingumas, ar mūsų darbštumas? mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Virbalai @ 2007 01 09, 18:32)

Hm, tai kas geriau - amerikonų ar vokiečių išradingumas, ar mūsų darbštumas?  mirksiukas.gif

aš tai už lietuvių darbštumą thumbup.gif lithuania.gif
Atsakyti
na pasisakysiu ir aš. ištekėjau, pasiėmėm su vyru paskolą butui, dar gimė vaikiukas ir visi pinigėliai išplaukia, net neskaičiuojant. o namučius norisi jaukesnius pasidaryti, o ir pačiai pasipuošti, o ir vaikiuką papuošti. jau labai brangūs tie drabužėliai, o pigesnių pasirinkimo beveik nėr (aš apie berniukus). tai vat ir neriu ir siūnu ir mezgu ir karolius veriu, ir stalinius šviestuvus, ir užuolaidas ant langų, o vaiko kambarys beveik viskas rankomis puoštas, atnaujinti seni baldai ir pan. na ir viskas tik dėl to, kad sutaupyt kapeiką, kad nupirkt mažam žaisliuką, ar kokį skanėstą. nelengva. bet užtat tie dirbinukai malonūs širdelei. juk tiek meilės įdedi. o poto tą meilę vaikiukas nešioja ant savo kūnelio. smagu
Atsakyti
QUOTE(raganiukė78 @ 2007 01 09, 20:03)
na pasisakysiu ir aš. ištekėjau, pasiėmėm su vyru paskolą butui, dar gimė vaikiukas ir visi pinigėliai išplaukia, net neskaičiuojant. o namučius norisi jaukesnius pasidaryti, o ir pačiai pasipuošti, o ir vaikiuką papuošti. jau labai brangūs tie drabužėliai, o pigesnių pasirinkimo beveik nėr (aš apie berniukus). tai vat ir neriu ir siūnu ir mezgu ir karolius veriu, ir stalinius šviestuvus, ir užuolaidas ant langų, o vaiko kambarys beveik viskas rankomis puoštas, atnaujinti seni baldai ir pan. na ir viskas tik dėl to, kad sutaupyt kapeiką, kad nupirkt mažam žaisliuką, ar kokį skanėstą. nelengva. bet užtat tie dirbinukai malonūs širdelei. juk tiek meilės įdedi. o poto tą meilę vaikiukas nešioja ant savo kūnelio. smagu



Tikrai, nuostabu Raganiuke! Man irgi atrodo, kad be meiles ir jokie rankdarbiai negimtu... As irgisavomerginoms mezgu mezgu, nors po to tenka jas ilgai ikalbineti, kad nesiotu mano nunarpliotus drabuzius, bet vis tiek apsisukusi mezgu, kad kuo daugiau meiles jas gaubtu.

O as irgi uz lietuviska darbstuma, tikiuosi, jis dar ilgai nesibaigs lithuania.gif
Atsakyti
Man rankom megzti dabužėliai tiesiogine prasme - šiltesni, maloniau nešioti.Tai ir mezgu, mezgu , mezgu...Sesei jubiliejaus proga servetelių komplektą buvau numezgusi - tai ir po 15 metų kaip kaži ką saugoja.
Manau, kad rankdarbiai mums tai jau gyvenimo būdas smile.gif .Kaip smagu papuošt save, savo artimus, namus savais darbeliais.Kartais gal kažkas ir nepavyksta, bet visvien malonu.Bet su laiku ateina patirtis.
Visoms linkiu ko geriausios sėkmės ir nors dalelės idėjų įgyvendinimo 4u.gif (sprendžiu pagal save - idėjų daug: laiko nerasta smile.gif .
Atsakyti
o man pats procesas smagiausias,pagamintus darbukus isdalinu,arba siaip kur nukisu.
vieni is pirmuju mano darbu buvo dar zalioje vaikysteje.katinam batus siuvau.maiselius uztraukiamus tokius.nepatiko jiems tie mano batai labai. biggrin.gif
o veliau ir siuvinejau ir mezgiau ir is odos visokiu niekiuku dariau. noras rankdarbiaut jau nebe hobi,o mano asmenybes bruozas. manyciau taip biggrin.gif
Atsakyti
Na aš jei nieko neveikčiau,kogero išprotėčiau....niekaip neišmokstu sėdėt ir nieko neveikt,net televizorių žiūrėdama aš ką nors veikiu-mezgu,neriu...siuvinėjimą paskutiniu metu kažkaip apleidau,bet pasitaisysiu,paaaažadu 4u.gif šiaip esu pakankamai priekabi rūbams,nemėgstu blizgučių,neskoningų detalių,kuriomis apkrautų rūbų dabar pilnos parduotuvės doh.gif rūbas man turi būt paprastas,kuklus,tinkamai priderintas,kad pats save puoštų.Todėl ir puošiu save,savo šeimyną ir kitus norinčius pati ax.gif Be to retai randu savo dydžio man patinkantį rūbą,ypač megztą,arba jo kaina būna nereali doh.gif nors megzta mašina,nekokybiškai ir žinant tų siūlų kainą niekaip ranka nekyla mest pinigus į balą schmoll.gif Aš už originalumą 4u.gif
Atsakyti

QUOTE(seava @ 2007 01 09, 19:49)
o man pats procesas smagiausias,pagamintus darbukus isdalinu,arba siaip kur nukisu.
noras rankdarbiaut jau nebe hobi,o mano asmenybes bruozas.  manyciau taip biggrin.gif



vat kazkaip beveik zodis zodin mano mintys blink.gif siaip tai paskui buna kad ner kur det bet smagu nes pati dariau, o vaikai tai irgi apmegzti o dabar SM deka ir apvelti tuoj bus thumbup.gif
Atsakyti