Įkraunama...
Įkraunama...

Terminuotieji indėliai

Na bet 100 lt. yra vienkartinis mokestis. Ar as kazka ne taip supratau?
Papildyta:
perskaiciau, tikrai taip, vienkartinis mokestis pajus, tada verta ten indeli deti
Atsakyti
QUOTE(Nainai @ 2009 03 31, 14:17)
Na bet 100 lt. yra vienkartinis mokestis. Ar as kazka ne taip supratau?
Papildyta:
perskaiciau, tikrai taip, vienkartinis mokestis pajus, tada verta ten indeli deti
priklausomai nuo kredito unijos istatu pajus svyruoja nuo 100 iki 500 Lt, išperkamas stojant Į KU, parduodamas iš jos išstojant smile.gif
Atsakyti
hm, nelabai supratau. Gal jus kompetentinga paaiskinti? Aciu
Atsakyti
QUOTE(Nainai @ 2009 03 31, 14:32)
hm, nelabai supratau. Gal jus kompetentinga paaiskinti? Aciu
bankas yra pelno siekianti institucija - turi akcininkus, valdyba (viskas panasiai kaip UAB, nes teikia paslaugas tretiesiems asmenims ir siekia is ju uzdirbti), o kredito unija yra tam tikra forma susijusiu (dirbančių vienoje įstaigoje, gyvenančių tam tikrame mieste ir pan.) zmoniu grupe, nesiekianti pelno, nes lesos sukaupiamos tik is unijos nariu ir skolinama tik unijos nariams, išpirkusiems pajus (viskas panasiai kaip kooperatyve). Karta per metus saukiamas visuotinis susirinkimas, kuriame visi nariai turi lygias teises ir pareigas, gali kandidatuoti į valdymo organus. Bandau paprastai 4u.gif
Atsakyti
Supratau, dekoju.
Papildyta:
o kur jusu manymu reiketu laikyti indeli?
Atsakyti
QUOTE(Nainai @ 2009 03 31, 14:48)
Supratau, dekoju.
Papildyta:
o kur jusu manymu reiketu laikyti indeli?
ten kur tau tikrai patogu. Pirmiausia isstudijuok siulomas salygas, nes palukanu norma ne viskas smile.gif patogiausia tame banke, kuriame turi saskaitas ir elektronine bankininkyste. Jei pasirinksi kita banka ar KU - pasiskaiciuok, kiek kainuos pervedimai, kokie pinigų išgryninimo mokesčiai ir pan. 4u.gif
Atsakyti
labas, galutinai praradau pasitikejima bankais, siandiena uosvine uzdare savo terminuota indeli sweed banke, pasirode jis buvo investicinis, kaip manot kiek paaugo jos padeti i banka pinigeliai? nedaug nemazai 0.00 lt, ir dar lepe dziaugtis kad atgavo ka padejo. Niekas nekados nesako visos tiesos iki galo: mano uosvinei patare rinktis toki indeli, bet neigiamos puses neisaiskino.
Atsakyti
QUOTE(kapitoška @ 2009 04 02, 15:14)
labas, galutinai praradau pasitikejima bankais, siandiena uosvine uzdare savo terminuota indeli sweed banke, pasirode jis buvo investicinis, kaip manot kiek paaugo jos padeti i banka pinigeliai? nedaug nemazai 0.00 lt, ir dar lepe dziaugtis kad atgavo ka padejo. Niekas nekados nesako visos tiesos iki galo: mano uosvinei patare rinktis toki indeli, bet neigiamos puses neisaiskino.
man tai baisiausia ir yra, kad zmonems igruda finansini produkta net nepaaiskine jo esmes. Man investicinius indelius kiekviena proga siule, nusibodo klausytis, dabar dedu tam paciam banke, kur ir visos saskaitos - per elektronine bankininkyste smile.gif metines palukanos 6 proc., bet bent jau nereikia pasaku klausytis blush2.gif
investicinio indelio palukanu dydis yra susietas su tam tikra rinka ir priklauso nuo jos svyravimu diapazono. Tai kazkas panasaus i investicinius fondus, tik su saugikliu - kad jei kas, atgausi bent ta suma, kuria idejai, nors ir "apgrauzta" infliacijos smile.gif
zmogus norejo paprasciausiai norejo padeti terminuota indeli, o jam isiule "geri" - investiciniu fondu analoga - normaliai net nepaaiskine, ka siulo doh.gif
Atsakyti
QUOTE(kapitoška @ 2009 04 02, 16:14)
labas, galutinai praradau pasitikejima bankais, siandiena uosvine uzdare savo terminuota indeli sweed banke, pasirode jis buvo investicinis, kaip manot kiek paaugo jos padeti i banka pinigeliai? nedaug nemazai 0.00 lt, ir dar lepe dziaugtis kad atgavo ka padejo. Niekas nekados nesako visos tiesos iki galo: mano uosvinei patare rinktis toki indeli, bet neigiamos puses neisaiskino.


Sunku patiketi, kad procesas vyko neisaiskinus detaliu. Gyvenime daznai buna, kad zmones nesupranta tam tikru detaliu arba netgi visu procesu, bet nedrista klausti ir detalizuoti. Bet kai mes einame i medicinos prieziuros istaigas, buname pasiskaite "N" literaturos ir savo "ziniomis" lygiuojames i gydytojus. Klausimas, kodel vienur buname "atlike namu darbus, kitur ne"?
Mano nuomone siai dienai indelius laikyti bankuose yra saugu, kaip bus po 3 men. neaisku. Todel reikia visada ir visur dometis savarankiskai. Apkaltinti kazka del netinkamo patarimo yra paprasciausiai.
Savo pasisakymu tikrai nenorejau nieko izeisti ir iziebti konflikto, tiesiog gaila man zmoniu, kurie dirba imonese nors kiek susijusiose su finansais...
Atsakyti
QUOTE(Reko @ 2009 04 02, 23:10)
Sunku patiketi, kad procesas vyko neisaiskinus detaliu. Gyvenime daznai buna, kad zmones nesupranta tam tikru detaliu arba netgi visu procesu, bet nedrista klausti ir detalizuoti. Bet kai mes einame i medicinos prieziuros istaigas, buname pasiskaite "N" literaturos ir savo "ziniomis" lygiuojames i gydytojus. Klausimas, kodel vienur buname "atlike namu darbus, kitur ne"?
Mano nuomone siai dienai indelius laikyti bankuose yra saugu, kaip bus po 3 men. neaisku. Todel reikia visada ir visur dometis savarankiskai. Apkaltinti kazka del netinkamo patarimo yra paprasciausiai.
Savo pasisakymu tikrai nenorejau nieko izeisti ir iziebti konflikto, tiesiog gaila man zmoniu, kurie dirba imonese nors kiek susijusiose su finansais...
nedaznai lanketes bankuose, ten paprastiems zmonems vietoj indeliu daznai isiulydavo net ir su akcijomis susietu obligaciju vietoj paprasto tradicinio indelio del kurio zmogus atejo. Neaiskindavo kas tai, kokia rizika, tik pasakodavo, jog taip daugiau palukanu gaus smile.gif taip kad nuosirdziai tikiu, kad jokio patarimo nebuvo smile.gif
Atsakyti
Žinau žmonių, kurie prieš 2 metus iš susietų su akcijomis obligacijų neįdėję savų pinigų nei lito, o tik įkeitę nekilnojamąjį turtą per 6 mėnesius uždirbo gryno pelno atskaičius mokesčius 300 000 Lt. smile.gif Tiesiog laiku paklausė asmeninės bankininkės patarimo ir pasinaudojo susiklosčiusia situacija. Dabar tokių dalykų nei vienas bankas neleis daryt, kad už NT duos obligacijų susietų su akcijomis, nes tokių pelnų kol kas akcijos neduoda. smile.gif Dabar žmonės perka: fiksuotų palūkanų, pageidautina vyriausybines, obligacijas, kurių įsigyjimo suma su palūkanomis garantuota; deda terminuotus indėlius litais patikimuose bankuose, nes palūkanos gana didelės apie 10 proc. metinių palūkanų ir tie indėliai iki 100 000 EUR suma yra drausti; perka monetas arba gryną auksą; ieško nekilnojamojo turto varžytynėse, nes jau galima pigaus nusipirkti. Štai jums ir investavimo alternatyvos. Dar kiti užsiima tinkliniu marketingu, nes neteko darbo arba sumažėjo atlyginimai.

Kadangi tema apie indėlius, tai prieš dedant indėlį paskaitykite daugiau apie pačią įstaigą, kur dėsite tą indėlį. Ar ji patikima, kas jai vadovauja ir kam ji priklauso... Nes gali tekti ilgai laukti savo pinigų, jei atsitiktų įmonei bankrotas. smile.gif

Sėkmės pasirenkant smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo NiekoTokio: 03 balandžio 2009 - 08:26
Didesni bankai duoda mažesnes palūkanas, nes apyvartinių pinigų ir taip daug turi, todėl gali siūlyti mažesnes palūkanas. O mažesni bankai tokie kaip Snoras, Parex, Ūkio bankas jaučia stygių apyvartinių pinigų, todėl jų palūkanaos labai didelės už indėlius. Ypač skiriasi ryškiai eurų indėlių palūkanos. Tokie bankai kaip SEB, Swedbankas ar DnB NORD daug ir pigių eurų gauna iš savo motininių bankų. Aš indėlius laikau DnB NORD banke. Man patikimai atrodo bankas. Kadangi jo akcininkai yra du bankai: vienas NORD/LB - didžiausias Šiaurės Vokietijos bankas, kuris yra 100 proc. valstybinis ir kitas DnB NOR didžiausias Norvegijos bankas, kurio 50 akcijų priklauso Norvegijos vyriausybei ir 25 atrodo proc. Norvegijos turto fondui. Mano nuomone tai daug geriau nei koks vienas skandinavų bankas, ar net vienas žmogus, kaip Ūkio banko atveju... smile.gif Aišku, visi indėliai iki 100 000 eurų apdrausti. Bet nemanau, kad bankrutavus bankui tuos apdraustus indėlius visiem iškarto ir išmokės. Greičiausiai bus kaip su sovietiniais indėliais atsitiko, kad išmokėjo tik po kelių metų.

Sėkmės teisingai pasirenkant smile.gif
Atsakyti