Įkraunama...
Įkraunama...

Plyšimai, nubrozdinimai gimdymo metu.

QUOTE(Auges @ 2005 11 22, 09:34)
Savaime suprantama kad nuo ausies iki ausies tai perkeltine prasme (ta prasme kad daug - gali būti ir iki išeinamosios angos, ar į viršų). Plyšimai gali būti irgi labai įvairūs - ar tik tarpvietė plyšta (ir vėlgi ar į šoną, ar į viršų, ar į apačią), ar makšties senelės plyšta, kaklelis gali plyšt.  Daug ar nedaug plyšo pasakys gydytoja, taip pat visas priežiūros subtilybes - sedėjimas, gydymas ir t.t.


Aciu, Auges, uz info, truputi aiskiau pasidare. Bet baime kazkodel nepraeina sad.gif
Atsakyti
Ar plyši ar neplyši dažniausiai priklauso nuo gydytojos, akušerės ar pribuvėjos. Ji turi pasakyti kada stumti ir kada kvėpuoti, laukti. Kartais neplyšimo kaina - pora valandų papildomo darbo. O jei prakerpi viskas vyksta žymiai greičiau. Galbūt todėl Lietuvoje tiek daug kirpimų... ? g.gif Dar yra versija kad kirpimai geriau gyja, tačiau mano nuomone, juos žymiai paprasčiau siūti, o del gyjimo... Juk kai plyšta, tai plyšta per tas vietas kur silpniausi audiniai, o kai kerpama, kerpama bet kur.
Aš neplyšau, buvo nubrozdinimas, bet turbūt todėl, kad dukrytė panoro rankytę pirma ištraukti biggrin.gif Tą pačią dieną sėdėjau, vaikščiojau ir jokio nepatogumo nejaučiau, tik į toletą išeit nelabai malonu būdavo... Manau kitu atveju būčiau "iki ausų"...
O šiaip siūlyčiau aptarti šį klausimą su savo gydytoju, ir aiškiai pasakyti ko norit. Žinoma ne visada, tačiau dažniausiai to tikrai galima išvengti. Sėkmės!
Atsakyti
Man irgi teko patirti si dalikeli verysad.gif , bet netaip jau ir daug- 3 siules, bet ir tai gan ilga laika buvo nemalonu .
Atsakyti
jei nebutu kirpe, buciau plysus, o jokios pienliges ne kvapo nebuvo mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Tiger_babe @ 2006 10 02, 17:06)
jei nebutu kirpe, buciau plysus, o jokios pienliges ne kvapo nebuvo mirksiukas.gif

As tai zinau,kad tikrai plysiu,bet paskaicius jusu mamytes nuomones nebezinau ar geriau paciai plysti r neleisti,kad kirptu g.gif
Atsakyti
QUOTE(sandryte24 @ 2006 10 11, 10:49)
As tai zinau,kad tikrai plysiu,bet paskaicius jusu mamytes nuomones nebezinau ar geriau paciai plysti r neleisti,kad kirptu  g.gif


geriausia turbūt būtų tau nenusiteikti blogiausiam variantui, gal tada nereiks nei plyšti, nei siūti smile.gif
Atsakyti

Neįmanoma žinoti, kad plyši. Nesąmonė. Tie, kas tau taip pasakė - netiesą kalba.

Teisingai buvo parašyta Persiko, plyšimas/neplyšimas didžiausia dalimi priklauso nuo gydytojo ir akušerės profesionalumo, gimdymo pravedimo taktikos (kuo agresyviau stimuliuojama, tuo labiau plyštate), na ir, žinoma, nuo moters audinių elastingumo.
Tas elastingumas nėra kažkos nekintantis baubas - jis keičiasi, reaguoja į hormonus, psichologinę savijautą (pvz. baimė ir skausmas mažina elastingumą). Elastingumo ir užgimimo be plyšimų reikia siekti ir norėti.

O kirpimas, kaip jau daug kur Supermamoj rašyta, ir mokslininkų įrodyta nieko gero neduoda. Kerpa tik dėl įpratimo/asmeninio užsispyrimo/nenoro pripažinti ydingos praktikos. Skaičiau keletą mokslinių studijų šiuo klausimu. Daugelio gimdymo centrų ir ilgų metų patirtis rodo - kirpti nėra jokios prasmės.
O jūs turite teisę nesutikti. Ar žinote?
Atsakyti
QUOTE(aldyte @ 2006 10 11, 20:42)
Neįmanoma žinoti, kad plyši. Nesąmonė. Tie, kas tau taip pasakė - netiesą kalba.

Teisingai buvo parašyta Persiko, plyšimas/neplyšimas didžiausia dalimi priklauso nuo gydytojo ir akušerės profesionalumo, gimdymo pravedimo taktikos (kuo agresyviau stimuliuojama, tuo labiau plyštate), na ir, žinoma, nuo moters audinių elastingumo.
Tas elastingumas nėra kažkos nekintantis baubas - jis keičiasi, reaguoja į hormonus, psichologinę savijautą (pvz. baimė ir skausmas mažina elastingumą). Elastingumo ir užgimimo be plyšimų reikia siekti ir norėti.

O kirpimas, kaip jau daug kur Supermamoj rašyta, ir mokslininkų įrodyta nieko gero neduoda. Kerpa tik dėl įpratimo/asmeninio užsispyrimo/nenoro pripažinti ydingos praktikos. Skaičiau keletą mokslinių studijų šiuo klausimu. Daugelio gimdymo centrų ir ilgų metų patirtis rodo - kirpti nėra jokios prasmės.
O jūs turite teisę nesutikti. Ar žinote?

Na istikruju tai as cia nusprendziau,kad plysiu ax.gif ,nes labai jau siaura mano makstis ir siaip pati esu mazyte ir smulkute,o lelius nemazas,tai manau sunkiai man seksis gimdyti fear.gif
Atsakyti

na, nebūk tokia tikra. Smulkios liaunos mamos kartais lengviau gimdo.
Aš tai siūlau nusiteikti geriausiam. Tikėjimas daro stebuklus.
laimingai
4u.gif
ir tau ir man...
Atsakyti
Vakar kaip tik viena akušerė pasakojo iš savo praktikos - sako, atrodo, kad pliš, jau tikrai pliš, o neplyšta bigsmile.gif Dar kai kurios akušerės rekomenduoja daryti tarpvietės masažą, bet čia jau daug visokių prieštaringų nuomonių tuo klausimu ir kiek man pavyko rasti medžiagos - nėra moksliškai įrodya, kad toks masažas apsaugo nuo plyšimo.
Atsakyti
Mielos busimos mamytes, noriu su jumis pasidalinti vienu 'recepteliu' - gal ir jums, kaip ir man tai pades isvengti labai nemalonaus dalyko - tarpvietes plysimo ar kirpimo. As 3.5 savaites iki gimdymo dariausi toki tarpvietes masaziuka - jis aprasytas cia: http://www_yamama_ru...ncy/massage.htm

As isitikinus, kad butent del to ir neplysau, nes maniau, kad man to nepavyks isvengti, todel griebiausi to masazo kaip paskutines vilties. Ir pasiteisino! Maza to, isstumiau savo saulyte per 15 minuciu, ir, manau, cia vel padejo masazas. PO pirmu stumimu gydytoja man pasake, kad prakirps, nes krito vaisiaus tonai, kad greiciau pagimdyciau. Bet to neprireike - dar du saremiai, ir viskas buvo baigta! bigsmile.gif Ka gali zinot, gal tai isgelbejo mano dukrytes gyvybe, jai virkstele buvo 2 kartus apsivyjus aplink kakla, ir kaip ten butu buve, jei gimdymas butu uztrukes ilgiau... unsure.gif

Taip kad labai patariu jums pasinaudoti sita galimybe, blogiau vistiek nebus, o uzima tik 5 minutes per diena mirksiukas.gif Sekmes visoms, ir lengvo jums gimdymo! smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Annette: 15 spalio 2006 - 10:41
Labai įdomu, bet labai jau neina suprast kaip čia ką daryt...Būtų lietuviškai parašyta tai būtų thumbup.gif
Atsakyti