Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Spurgos
Supermamų klubas > Mūsų namai > Kulinarinės idėjos > Saldumynai
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
bea
Viena forumiete paprashe manes spurgu, taigi prashom

Vienos spurgos

(saltinis: Dine with Europes Master Chefs: Pastries)

paruoshimo laikas 2 val
Virimas 10 min
8 porcijos

Teshlai:
40 g mieliu
200 ml pieno
600 g miltu
druskos
10 g vanilinio cukraus
80 g sviesto, ishtirpinti
20 ml romo
2 kiausiniai
80 g cukraus

Idarui:
300 g abrikosu dzemo

Cukraus pudra papuosimui

Mieles sumaishyti su trecdaliu shiltoko pieno, bei ketvirtadaliu miltu. Ishplakti kiausinius ir cukru iki purumo inde istatytame i inda su kaitinamu vandeniu (taip vadinamas "double boiler"). Imaishyti i mieles likusius miltus, piena, druska, vanilini cukru ir suminkyti teshla. tada i kiaushiniu mase ideti ta teshla, sviesta, roma. Leisti teshlai pastoveti 10 min. Suformuoti ish teshlos spurgu rutuliukus, mazdaug 40 g kiekvienas.
Ikaitinti alieju kepimui iki 180 laipsniu (nzn kajp ce pamatuot..), kepti jame spurgas 4-5 min ish abieju pusiu, atvesinti ant popieriniu ranksluosciu. Su konditeriniu svirksu ishvirkshti i kiekviena spurga dzemo, pabarstyti cukraus pudra.
bea
Spurgos ish Mary Berry knygos Complete Cookbook

iseiga 16 vnt

500 g miltu
30 g sviesto ar margarino
90 g cukraus
7 g sausu mieliu (manau jej svieziu, tai apie 30 g)
90 ml pieno
90 ml labai karsto vandens
2 paplakti kiaushiniai
saulegrazu aliejus virimui
150 g avieciu dzemo
125 g cukraus pudros
2 sauksteliai malto cinamono

Miltus su sviestu trinti tarp pirshtu kol pasidarys trupiniai. Imaishyti cukru ir mieles, padaryti per viduri duobute. Sumaishyti piena ir vandeni. i ta duobute supilti kiausinius ir maishyti po truputi pilant vandeni ir piena kad gautusi vienalyte teshla. Ishminkyti teshla kol ji bus vienalyte ir elastishka.. Suformuoti rutuli, deti i inda ir pastatyti shiltai, kad pakiltu. (1-1,5 val). Tada minkyti dar 2-3 min. Padalinti teshla i 16 gabaleliu. Kiekviena suploti ir ideti viena shaukshta dzemo bei uzlipinti krastus ir pavolioti, kad gautusi grazus rutulys. Palikti spurgas shiltoje vietoje kad pakiltu (30 min). Ikaitinti alieju (160 laipsniu) ir virti spurgas 5 min ish abieju pusiu kol taps auksines. Nusausinti ir pabarstyti cukraus pudra bei cinamonu. Valgyti shiltas ar atvesusias. Skanaus !
Elene
o kaip issikepti spurgu be mieliu ? rolleyes.gif man jos neiskyla kotajs, gal kas pamokinsit rolleyes.gif
bea
tai kildint reik, ka nori kad savaime ishkiltu??? reikia statyti inda su teshla ant puodo su karsthu vandeniu, uzdengti ir laukti.
o shejp vakare parashysiu spurgas ish varshkines teshlos, ok?
Jumi
QUOTE (bea @ 2004 01 08, 13:41)
tai kildint reik, ka nori kad savaime ishkiltu??? reikia statyti inda su teshla ant puodo su karsthu vandeniu, uzdengti ir laukti.
o shejp vakare parashysiu spurgas ish varshkines teshlos, ok?

clap.gif clap.gif clap.gif
Butinai parasyk man tokios labiausiai patinka tongue.gif
Šmigija
oi ir as noriu ismokt daryt varskes spurgas, mano vyras jas dievina, o as ju kept nemoku unsure.gif
mamulia
bea,ir as laukiu tavo varskiniu spurgu receptelio wink.gif
Šmigija
Nu sake s taip uzsimaniau pati varskes spurgu, Bea, kur tu....
Kactukas
Mano mama kepdavo be mieliu, varskines spurgas.........Bea, kur tu? rolleyes.gif
bea
Mano mamos varskines spurgytes (ji viska ish akies daro.. taigi ir receptas toks)

1 pakelis varshkes
2 kiaushiniai
cukrus pagal skoni
miltai
kepimo milteliai
vaniline esencija

tesla suminkom tokia, kad neliptu prie ranku. tada pavoliojam tokias deshreles, ju galus sulipdom (na kad gautusi tokios apskritos su skyle viduj). Verdam ikaitintame aliejuje. Ishvirus pabarstom cukraus pudra.
Šmigija
aciu aciu aciu, atai jau uzsiknisau internete ieskodama, ten nieko neradau. Dar karta aciu.
bea
na jos visaj paprastutes, bet shiuo atveju paprastume tas visas fainumas matyt, nes dingsta nuo stalo umiai wink.gif
Kactukas
Valiooo! Aciu Bea, varau kept clap.gif
Kactukas
O kiek tu kepimo milteliu? huh.gif Visa pakuti subert? Man vaikas aiskina, kad visa, o as pagalvojau, kad gal per daug? Niekad nesinaudojau jais blush-anim-cl.gif
bea
PUSE
Kactukas
Psio, jis man pralazino thumbup.gif
Kactukas
sad.gif iskepiau.......pakelyje buvo 50gr milteliu. Idejau puse, tai gerai, kad paragavau blink.gif Tai pagal skoni mano spurgu receptas butu :kepimo milteliai(is akies), kepimo milteliai(irgi is akies) ir kepimo milteliai. Viska sumaisai ir iskepi aliejuje....................Paulius sako"o, popkornu skonis unsure.gif " g.gif
Tai ka daryt su likusia tesla, net nebekepiau daugiau....gal idet ten dar kokius keturis pokelius varskes g.gif ?
bea
nuejeu i virtuve, patikrinau. standartinis kepimo milteliu pokutis 15 g. tokiu po 50 nesu macius... sad.gif
Kactukas
Man mama nupirko, sako prireiks, o as kai nekepu nieko, siaip soda su grietine naudodavau......ot sh..... laugh.gif laugh.gif laugh.gif Gal ta tesla galima nugesint?Nu pabandysiu, jei kas tai mesiu von, pasidarysiuryt kita biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
mamulia
biggrin.gif mute,nu prajuokinai biggrin.gif

as karta kai atseit panasias dariau su soda,tai man gavosi spurgu teslos kose aliejuje , brrrr....
Elene
QUOTE (bea @ 2004 01 08, 15:41)

niu kad as ir klausiau, kaip pasigaminti spurgiu be mieliu.... unsure.gif

bandysim, aciu uz receptus smile.gif
bea
QUOTE (martyna_ @ 2004 01 08, 23:13)
QUOTE (bea @ 2004 01 08, 15:41)

niu kad as ir klausiau, kaip pasigaminti spurgiu be mieliu.... unsure.gif

bandysim, aciu uz receptus smile.gif

man susidare toks ispudis kad klausei kode tau mielines neishkyla ir butent del to noretum recepto be mieliu..
Čillė
Skanios spurgos be mielių biggrin.gif
2 pok. varškės
3-4 kiaušiniai
7-8 šaukštai miltų
vanilinio cukraus
3-4 šaukštai cukraus
1 arbatinis šaukštelis sodos(nugesinti)

Kiaušinius su cukrum išplakt, sudėt vanilinį cukrų, varškę, miltus, sodą ir išminkyt.Daryt spurgas ir virt aliejuj.Nedaryti didleių, nes vidus po to būna žalias biggrin.gif
Skanaus thumbup.gif
Kactukas
Nu sian vel darysiu biggrin.gif
bea
QUOTE (molli @ 2004 01 09, 16:19)
2 pok. varškės
3-4 kiaušiniai
7-8 šaukštai miltų
vanilinio cukraus
3-4 šaukštai cukraus

Kiaušinius su cukrum išplakt, sudėt vanilinį cukrų, varškę, miltus, sodą ir išminkyt.Daryt spurgas ir virt aliejuj.Nedaryti didleių, nes vidus po to būna žalias biggrin.gif
Skanaus thumbup.gif

tai tas pac kaip mano receptas, tik du pokeliai pas tave varshkes... atitinkamai ir keushu daugeu.
Doma
pasiulysiu dar viena spurgu recepta - truputi kitoks:

0.5 kg varskes
8 saukstai miltu
4 saukstai cukraus
2 tryniai
2 kiausiniai
sodos (kelimo milteliu) - nubraukta sauksteli
citrinos zieveles
druskos

Kiausiniai istrinami su cukrumi, issukama varske, sumaisoma su kiausiniais ir kitais produktais. Isminkoma, daromos graikisko riesuto dydzio spurgytes ir verdamos taukuose + aliejuje. Apibarstomos cukraus pudra.

Mano mama jas daznai daro, labai skaniai gaunasi. thumbup.gif
bea
o kur likusius du baltymus kisht???
Doma
QUOTE (bea @ 2004 01 11, 15:40)

ismest, arba pietums issikepti blynu biggrin.gif
1111
Pradziuginau ir as savo seimynele spurgelemis wink.gif Tik kai jau uzvariau cukraus tai.... dry.gif Bet vis viena nei vienos neliko tongue.gif
Sinuhe
QUOTE (bea @ 2004 01 11, 17:40)

Aš kai maža būdavau, tai man tėtis likusius kiaušinių baltymus su kokia uogiene iki standžių putų išplakdavo - gaunasi toks tipo "kremas" wink.gif Man tai labai skanu - vaikystę primena rolleyes.gif
bea
sinuhe, tai vadinasi putesiai.. wink.gif
Jumi
QUOTE (bea @ 2004 01 12, 16:45)

Bea gal turi kokiu putesiu receptu? smile.gif
norge
QUOTE (bea @ 2004 01 09, 20:12)
2 pok. varškės
3-4 kiaušiniai
7-8 šaukštai miltų
vanilinio cukraus
3-4 šaukštai cukraus

Skanaus thumbup.gif

tai tas pac kaip mano receptas, tik du pokeliai pas tave varshkes... atitinkamai ir keushu daugeu.

2 pak. varskes- 5 kiausiniai smile.gif . Visa kita- taip pat. Tesla nelabai kieta, dar besivelianti ant ranku, tai spurgas formuoju sudrekinus rankas.
bea
QUOTE (JurgitaM @ 2004 01 12, 17:57)
QUOTE (bea @ 2004 01 12, 16:45)

Bea gal turi kokiu putesiu receptu? smile.gif

kaip ir turiu, bet ce labeu sezoninis dalykas, t.y. kai sviezios uogos. paieskosiu kai laiko turesiu...
Migele
As irgi siandien bandziau spurgas kept, jau taip norejau taip norejau, ...... o nesigavo sad.gif Gavosi gana kietos, nepurios. Bea dariau pagal tavo recepta tik naudojau liesa svelniaja varske, ar varskes liesumas(riebumas) cia turi itakos?

Beje vyrui tai tiko, labai matyt alkanas buvo po darbo dienos biggrin.gif
bea
tai miltu perdauk idejei matyt...
Ulė
nu ir mano vyras dare bea spurgas,nu thumbup.gif gavos,ir dar gudruolis sugalvojo.kad reik sauksta degtines i tesla,kad aliejus neisigertu.darem is 2 normu,tai dingo ir nesupratom kur ph34r.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Angele
As kepu panasiai kaip kiti receptai, daug ka is akies traukiu mazdaug pagal tesla ir kieki. Bet dazniausiai gaunasi mazos, nes dideliu vidus neiskepa, o isore apjuost speja.
Ka ne taip darau. Bandysiu viska svert, bet taip nuobodu...
O varskes spurgas mes dievinam, ir tevus palepinu, kai nuvaziuoju. Vistiek skanios, kad ir nedideles. biggrin.gif
Angele
Isbandziau siandien jusu receptus, gavosi minkstos minkstutelesir labai skanios. clap.gif
As anksciau turbut miltu per daug dedavau.
bea
angele, labai dzeugiuos kad pavyko
--Resize_Images_Alt_Text--
Ugne
QUOTE (molli @ 2004 01 09, 14:19)
2 pok. varškės
3-4 kiaušiniai
7-8 šaukštai miltų
vanilinio cukraus
3-4 šaukštai cukraus

Skanaus thumbup.gif

O kaip ta soda nugesinti? unsure.gif Parasykit, prasau... blush-anim-cl.gif
bea
grietines idek shaukshtuka ant tos sodos ir nugesinsi.. arba kefyro shlakeli.. na zodziu ka nors rugstaus
Doma
QUOTE (Ugne @ 2004 01 23, 15:00)
O kaip ta soda nugesinti? unsure.gif Parasykit, prasau... blush-anim-cl.gif

as i ta pati sauksteli iberiu truputi citrinos rugsteles ir uzpilu vandens slakeli - viskas graziai uzputoja....
krika
2 pok. varškės
3-4 kiaušiniai
7-8 šaukštai miltų
vanilinio cukraus
3-4 šaukštai cukraus

Skanaus thumbup.gif

o kiek deti vanilinio cukraus? Pirkau 20g maiseli

Prasau patarkit man neismanelei ph34r.gif
bea
dek puse maishiuko
SuperBaba
nu blemba biggrin.gif pasidarysiu savaitgali ir as bea spurgu laugh.gif tu busi kalta jei as busiu panasi i spurga laugh.gif
bea
tai turbut ir be spurgu greit busi i spurga panashi... sprendziant ish gimdymo datos biggrin.gif
mamulia
Ir as varskes nusipirkau tam reikalui,matyt rytoj kepsiu... rolleyes.gif tongue.gif
SuperBaba
QUOTE (mamulia @ 2004 01 31, 21:56)
Ir as varskes nusipirkau tam reikalui,matyt rytoj kepsiu... rolleyes.gif tongue.gif

Niu ir kaip? Skanu? rolleyes.gif
mamulia
QUOTE (PilvuLka @ 2004 02 01, 12:56)
Niu ir kaip? Skanu? rolleyes.gif

dabar kaip tik einu bandyt kept rolleyes.gif biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.