Įkraunama...
Įkraunama...

Namo aplinka

Ikeliu alpinariumo fotke, gal kam kils kokiu ideju biggrin.gif
Atsakyti
na ir dar viena, asotelis labai fainas ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Smalize @ 2005 04 06, 17:29)
Mūsų pievelę tai sliekai rupkės iškilnojo (kai pasėjom).. Atrodo nepiktybiniai kirminėliai, bet ui kaip nuotaiką gadina.. Ir dar skruzdėlės migracijos kelius per sklypą vynioja mad.gif
Gal kas priemonių nuo šitų "draugų" žinot?


Tai gal silpnokai suvoluota buvo žemė prieš vejos sėją, jei net sliekai galėjo iškilnoti g.gif . Na, čia tik "predpoloženije" biggrin.gif
Atsakyti
Jei jau prakalbome apie kardelius, noriu paklausti. Aš juos pagal visas instrukcijas laikiau rūsy kartoninėse dėžutėse, kažkur prieš mėnesį atsinešiau į namus, apžiūrėti, biški išlukštenau (na, čia jau saviveikla, turbūt g.gif ), išmečiau pažeistus ir ... pamiršau išnešti atgal. Paskui kažkur perskaičiau, kad juos galima apie mėnesį prieš sodinimą palaikyti šilčiau, tada greičiau augs, ir visai nusiraminau - palikau virtuvėje. Ir ką jūs manote, vakar apžiūrėjau, jau pradėjo daigus leisti doh.gif - o siaube, ką daryti, sodinti juos galima tik už gero mėnesio, o jau daigai yra blink.gif .
Patarkite, kaip juos gelbėti, kai kurie daigai jau siekia 3 cm blink.gif Ar neišdžius iki sodinimo, gal į vazonus su žemėmis būtų galima sukišti? SOS
[/quote]


Pas mane kardeliai kambary spintuke guli, ir daugai isleisti kaip per sprindi, ir nesuku sau galvos, pas man kiekvienais metais taip buna ir uzauga. Gal todel jie tokie auksti buna (apie 1,5 metro) ir isdrimba g.gif
Atsakyti
Aš kardelius nesudygusius sodinu, tai neišgriūna ir žydi rugpjūčio antroje pusėje. O pernai uošvienytė buvo kardelius į vazonėlius sukišusi, o vėliau persodinusi į lauką tai neįprastai anksti (per Jonus) žydėjo smile.gif taip, kad gali pabandyti turėsi kardelių anksti smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Aldija: 07 balandžio 2005 - 11:34
QUOTE(Lexi 04 @ 2005 04 07, 08:00)
aciu tau labai uz patarimus biggrin.gif , as ir dar vakar ziediniu kopustu pasisodinau. o saskyk moliugus, cukinijas, brokolius daigint irgi galima, ar geraiu soditi tiesiai i darza?



Apie brokolius nieko nežinau, bet visai norėčiau užsiauginti. Bet kažkodėl buvau įsitikinusi, kad juos reikia auginti šiltnamyje (mes tokio nedarysime, kad negadintų "kaimiško" vaizdelio biggrin.gif , čia mano vyro kaprizas). Jeigu ne šiltnamyje - parašykite, kas žinote - būtinai irgi auginsiu, man jie thumbup.gif

O moliūgus ir cukinijas, ant sėklų pakelių rašo, galima sėti tiesiai į dirvą, bet aš jų daigus pirkdavau turguje kažkur gegužės pab. - birželio pradžioje ir sodindavau (pernai birželį pusę nušalo, nes buvo be plėvelės sad.gif ). Tai šiemet sumąsčiau, kad pati auginsiu daigus.

Tarp kitko, šiandien palanki diena "Nuo 14 val. 30 min. sėti, sodinti, pikiuoti daržoves, auginančias vaisius virš žemės". Čia citata iš knygelės "Sodo dienoraštis. Darbai pagal mėnulį 2005 metams". Labai rekomenduoju pradedantiesiems žemės darbų mėgėjams, viskas surašyta, ką kokią dieną galima daryti pagal mėnulio fazes, o jos, sako, turi didelės įtakos augalams. Aš šiemet taip ir bandau daryti, nes sėdžiu namuose ir turiu daugiau laiko ir galimybių sėti, pikiuoti atsižvelgiant į šitas dienas, nei dirbant darbą nuo 9 iki 18 biggrin.gif . Dar turėtų būti pirkti knygynuose ar kioskuose.
Aišku, profesionalams ar daugiametę patirtį turintiems sodininkas nelabai tai aktualu - jie, tikriausiai, intuityviai viską daro laiku biggrin.gif

Tai šiandien kaip tik esu užsibrėžusi pasisodinti cukinijas ir saulėgražas (čia sesuo užsiprašė - sakė vakarojant prie laužo gliaudys biggrin.gif )
Atsakyti
Akyra, Aldija, ačiū už patarimus dėl kardelių biggrin.gif . Jaučiu, jei liks žemių po mano didžiųjų sodinimų, tai sukišiu į vazonėlius, o jei neliks - ir taip bus gerai tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(Akyra @ 2005 04 07, 10:51)
Prašom, prašom  tongue.gif

Paieškosiu dar pas savi kompe ko nors idomesnio, tai parasysiu  mirksiukas.gif
As cia visokiu nesamoniu prisirinkus  doh.gif


Oi, geros tavo "nesąmonės", Akyra thumbup.gif . Jei rasi ką - rašyk. Aš tai persikopinau viską kol kas, skaitysiu biškį vėliau blush2.gif
Atsakyti
Pernai buvau salia alpinariumo isirengusu maza dekoratyvini tvenkinuka. Tai vasara, su diedu vazinedavom karosu gaudyt, tai maziukus ten i tvenkinuka paleisdavau, o mazoji juos "priziuredavo". Tvenkinukas mano buvo labai mazas, plotis apie 1m., ilgis gal 1.5m. ir 20-30 cm. gylio (bijojau, kad mazoji nenuskestu). Labai faina man prie tos balutes budavo thumbup.gif Bet rudeni, bliambocki, sukausi su masina ir ivaziavau i savo tvenkini ir viska sugadinau sad.gif Diedui aisku juoko buvo, o man labai gaila sad.gif
Na bet siemet dar viena pasidarysiu tvenkinuka ir dar geresni ir grazesni nei buvo, vo smile.gif

Bandysiu ikelt "recepta", kaip ji pasidaryt. Man tai labai paprasta, tik dieda reik biski su lopeta priverst padirbet mirksiukas.gif

Prieš pradėdami kasti tvenkinį, turite jau žinoti, kokios formos, kokio dydžio jisai bus. Reikia atsiminti, kad tvenkinio paviršiaus plotas negali būti mažesnis kaip 3,5 m., o gylis ne mažesnis kaip 0,7m. Kuo didesnis paviršiaus plotas ir gylis, tuo geriau išsilaikys biologinė pusiausvyra, geriau jausis žuvys, augalai. Taip pat būtina 22 - 30 cm. gylyje įrengti terasą 25 –35 cm. pločio pakrančių augalams susodinti. Jie puoš tvenkinio krantus.
Pirmiausia nukaskite viršutinį dirvos sluoksnį, kuris yra humusingas ir derlingas, ir supilkite į atskirą krūvelę. Vėliau panaudosite alpinariumo viršutinio sluoksnio supylimui. Apatinį kasamo tvenkinio žemės sluoksnį, kuris nėra derlingas, naudojame taip pat alpinariumui supilti, tik čia jis bus panaudotas alpinariumo karkasui. Kasamas tvenkinys turi būti 10 – 15 cm. didesnis už jūsų pasirinktą tvenkinio gylį. Jo apačioje turės būti supiltas smėlio sluoksnis ir paklotas sintetinio audeklo sluoksnis, kad taip greitai neprasidurtų plėvelė, kuria išklosite tvenkinio dugną.Taigi mes jau turime iškastą tvenkinį ir supiltą alpinariumo kontūrą. Reikia atkreipti dėmesį - jei netoli iškasto tvenkinio auga medis, reikia padaryti giluminę užtvarą, kad medžio šaknys nepažeistų jūsų tvenkinio hidroizoliacijos. Tam panaudoti galima šiferio, skardos ar kitos medžiagos lapą.
Kokią pasirinkti hidroizoliacinę dangą? Yra trys populiariausios dangų rūšys: polietileninė, polivinilchloridinė, butilokaučiukinė guma.
Polietileninė plėvelė naudojama laikiniems, visai negiliems tvenkiniams įrengti. Ji nėra stipri ir jos geriau nenaudoti.
Polivinilchloridinė danga patvari, gali tarnauti 10 – 15 metų. Po ja būtina pakloti minkštą apsauginę dangą. Jos storis būna 0,5 iki 1,0 mm. Vidutinio brangumo.
Butilkaučiukinė guma yra labai patvari, nebijo nei saulės, nei šalčio ir gali tarnauti 15 – 20 metų. Jos storis yra iki 0,8 mm. Brangi.
Aš savo tvenkiniui naudojau polivinilchloridinę dangą 0,8 mm. Tai gana patvari ir stipri danga vidutinio dydžio tvenkiniui.
Jau turime iškastą tvenkinį: supiltas 10 cm smėlio sluoksnis, paklotas sintetinio audeklo sluoksnis. Plėvelę reikia kloti šiltą, nevėjuotą dieną su vienu arba dviem padėjėjais. Dangą užtempiame ant tvenkinio ir išlyginame taip, kad jos užtektų visam tvenkiniui. Paliekame 2val., kad ji sušiltų saulėje ir taptų elastinga. Taip būdama jinai po truputį smegs į tvenkinio vidų. Po to, kai ji pilnai sušilo, plėvelės kraštus reikia apdėti akmenimis ir po truputį leisti vandenį. Visą tą laiką reikia stebėti, ar danga tolygiai smenga į dugną. Susidariusias raukšles ir klostes įlenkite į vidų. Jeigu augalus nutarėte sodinti į gruntą, jau reikia dėti gruntą ir sodinti augalus, kol vandens lygis dar neaukštas. Jei augalai bus vazonuose, juos galima suleisti vėliau. Tvenkinio apželdinimui naudokite vandens lelijas, įvairius švendrus, vikšrius, viksvas ir kitą augaliją, kuri gali augti vandenyje. Kylant vandens lygiui, stebėkite, ar nėra grubių raukšlių ir įtemptų vietų. Jas nedelsdami pataisykite. Kai vanduo pasieks reikiamą lygį, užsiimkite kraštų apdaila. Tai jau kiekvieno individualus menas, bet reikia stengtis tvenkinį sutvarkyti taip, kad jis atrodytų kuo natūralesnis. Pakraščių apželdinimas. Nuo to, koks yra tvenkinio kraštas, labai priklauso vandens telkinio vaizdas, nes sunkiausia yra sukurti natūralią pakrantės zoną, kuri paprastai supa gamtinius tvenkinius. Pirmiausia būtina paslėpti tvenkinio kraštus. Prie tvenkinio krašto iš vidaus į džiuto kišenes pasodinkite augalų, o išorės kraštą apdėkite akmenimis arba žvirgždu, taip pat tarp akmenų įkomponuokite vandens išplautas šaknis ir apželdinkite kiliminiais arba šliaužiančiais augalais. Raskite vietą vilkdalgiams. Gražiai pakrantė atrodys jei pasodinsite šalimais rododendrų, japoninių pierių, įkomponuosite pušį ar kitą kokį svyrantį medį. Taip pat reikia atkreipti dėmesį į akmenų komponavimą. Akmenis naudokite skirtingo dydžio. Juos reikia sudėti taip, kad jie atrodytų kuo natūraliau. Jūsų tvenkinio visai kompozicijai suteiks gyvumo ir per upelį nutiestas mažas medinis tiltelis.Taip pat galime šalia baseino įrengti nedidelę pelkę ir ten pasodinti pelkinius augalus, bet visa tai turi natūraliai susilieti su kitomis sodo dalimis.
Kaip minėjome anksčiau, kasdami baseiną,, jo žemes panaudojome alpinariumo supylimui ir per tą laiką prisirinkome ir parsivežėme pakankamą kiekį akmenų alpinariumo formavimui.
drinks_cheers.gif
Atsakyti
dirbam, dirbam...
Atsakyti
tvenkinys 4u.gif
Atsakyti
Ačiū, Akyra, kaip tik šiemet žadu tvenkinuką organizuoti. Labai naudingi patarimai thumbup.gif Ir nuotraukytės gražios, įdėjoms pasisemti, liuks thumbup.gif Jei turi ką gražaus kaip apsodinti tvenkinuką ir apie vandens lelijas tai prašyčiau įdėti ax.gif
Atsakyti