Įkraunama...
Įkraunama...

Namo rekonstrukcija

QUOTE(kriorsa @ 2009 03 17, 14:28)
Noreciau papasakoti sdavo situacija. Neseniai paveldejau sena murini nameliuka, t.y. pusę namo. Ruosiames su vyru daryti rekonstrukcija, kadangi i kateline i rusi reikia eiti per lauka, be to noresim su lauku antra auksta palepej darytis. Taipogi ten nera kanalizacijos ir t.t..  Is esmes planuojam tik sioki toki priestateli dastatyt ir gal stoga siek tiek pakelt. Idomu butu suzinoti, kaip vyksta visa procedura, ko reikalauja savivaldybei norint gauti leidima ir kiti pan. dalykai.  blush2.gif


labukas,
norit gauti statybų leidimą savivaldybėje turite gauti statybų sąvadą, kuriame bus nurodyti visokie reikalavimai pastato rekonstrukcijai.Gal dar prieš sąvadą gali prireikti pasidatyti ir topografinę nuotrauką(Ji bus reikalinga ir norint įsivesti kanalizaciją jeigu jos nėra).O su sąvadu galima jau ir į architektus kreiptis dėl projektėlio. Kai jau jis bus tada galima pateikti dokumentus statybų leidimui gauti.
P.S. prieš pradėdami tvarkytis popieriukus sąvadui pasiskaičiuokite ar namo pakeitimai neviršys 10 proc. Kadangi juos viršijus jau išeina nauja statyba tongue.gif .Čia svarbu dėl sąvado prašymo pridavimo ax.gif
Atsakyti
Sveikos mergaitės. Gal pas jus gausiu patarimą. Gyvename name, tačiau manęs labai netenkina svetainė, ten tiek mažai šviesos, du nedideli langai. Labai norėtųsi pietinėje pusėje lango. Namas statytas iš blokelių, kažin ar įmanoma iškirsti sieną ir įstatyti langą. Jau įsivaizduoju kiek darbelių nusimatytų viduje ir tvarkant išorinę sieną. ax.gif
Atsakyti
QUOTE(asorty @ 2009 03 24, 16:12)
Sveikos mergaitės. Gal pas jus gausiu patarimą. Gyvename name, tačiau manęs labai netenkina svetainė, ten tiek mažai šviesos, du nedideli langai.  Labai norėtųsi pietinėje pusėje lango. Namas statytas iš blokelių, kažin ar įmanoma iškirsti sieną ir įstatyti langą. Jau įsivaizduoju kiek darbelių nusimatytų viduje ir tvarkant išorinę sieną. ax.gif

kažin, ar bėra šiais laikais neįmanomų dalykų smile.gif viskas priklauso tik nuo noro ir finansinių galimybių...
Atsakyti
Labukas asorty,
aš pritariu zuikiui5, kad neįmanomų dalykų nėra ax.gif .Gali būti tik nepakankamas pinigų kiekis savo norams įgyvendinti biggrin.gif .
Atsakyti
sveiki 4u.gif
labai aktuali ir man ši tema thumbup.gif ilgai ieškojau atsakymų ir tikiuosi juos gausiu iš Jūsų 4u.gif

Taigi va situacija tokia...

Vilniaus r. yra 16a. sklypas, tame sklype yra registruotas mano tėvų namas ir ūkinis pastatas. Tą ūkinį paskata norėčiau pasidaryti gyvenamu... išsikelti antra aukšta... Gal kas gali paaiškinti, kaip man tai pasiekti? gal neverta keisti jo paskirties ir palikti kaip pagalbines patalpas??? Esu visiškai nieko neišmananti... blush2.gif
Atsakyti
2bruc:
pakol statinių naudojimo inspekcija snaudžia, gali sau spakainiai daryti, kaip parašei priešpaskutiniame sakinyje. Su sąlyga, kad aplink nėra pavydžių kaimynų (geniukų-stukučių).
Atsakyti
O ar gali buti,jei mes tik rekonstruojam stoga ir irenginesim ten palepe ,na dar laiptine darysim is pirmo auksto, bet is pamatu neiseisim,stogo aukstis manau nesikeis.Pridaviau prasyma savadai ,ar gali buti,kad neleis konors?Cia Kaune?
Atsakyti
Turiu toki klausimeli: noretume is vienbucio namo pasidaryti dvibuti, kadangi siuo metu jis priklauso mums ir kaimynams bendros dalines nuosavybes teise. Viskas yra atidalinta. Gal kas jau susidure su sia procedura ir galetu patarti, kur reiktu kreiptis blush2.gif
Atsakyti
perziurejau keleta panasiu temu, bet neradau i man rupimus klausimus atsakymu. vienoje temoje rasoma, kad pagrindine problema yra tai, jog ukinis pastatas ir namas stovi 3a. sklype ir del to neimanoma dvieju gyvenamuju namu registruoti. mano situacija kitokia.
tevu namas stovi 33a. sklype, yra gan nemazas apie 80kv ukinis pastatas(cia tik pirmas aukstas toks), kuriame noretume isirengti sau namus. bet kiek kyla klausimu..
1. ar butina skirti sklypa?
2. ar butina keisti paskirti is ukinio i gyvenama, jei nesiruosiama niekaip keisti isores(nebent sildyti, keisti stoga ir t.t.)
3. ar galima isivesti komunikacijas ir ukiniame isideti kontrolinius skaitiklius o juk bendrai komunikacijos vis tiek jungtusi su tevais?
4. ar gali tevai palikimu palikti tik ukini pastata man, nedalinant sklypo?
5. ar po renovacijos galima skirti sklypa, keisti paskirti ir t.t.?

zinau, kad butu protingiausia viska atskirti, pakeisti paskirti ir ramiai miegoti, bet tam reikia kokiu poros metu. o dabar darbo jega atpigusi, medziagos irgi. norim savo namus tureti ir jeigu greitai susisuktumem, gal jau i pirma auksta iki nauju metu patys ieitume. tik nzn ar nebus bedu paskui..

lb dekui uz atsakymus
Atsakyti
Na, situacija pas mus ir panaši ir nepanaši: gyvename teisiškai "ūkiniame pastate", namas projekte yra, bet kažkaip jau nebesinori jo statyti - kažkaip turbūt nėra nieko pastovesnio už laikiną. cool.gif Tik kad viskas yra mūsų - tėvų pašonėje nėra...

QUOTE(lyrika @ 2009 05 13, 15:20)
1. ar butina skirti sklypa?
2. ar butina keisti paskirti is ukinio i gyvenama, jei nesiruosiama niekaip keisti isores(nebent sildyti, keisti stoga ir t.t.)
3. ar galima isivesti komunikacijas ir ukiniame isideti kontrolinius skaitiklius o juk bendrai komunikacijos vis tiek jungtusi su tevais?
4. ar gali tevai palikimu palikti tik ukini pastata man, nedalinant sklypo?
5. ar po renovacijos galima skirti sklypa, keisti paskirti ir t.t.?


Sakyčiau taip: sklypo skirti niekas neliepia. TIK: tuomet viskas priklauso tėvams - o šita situacija, patikėkit, morališkai labai sudėtinga tam šeimos nariui, kuris yra "užkurys" - neretai tai būna labai didelių konfliktų priežastis ax.gif

Pastato paskirties keisti irgi nebūtina - galėsite netgi vietą gyvenamąją deklaruoti ūkiniame pastate: seniūnijoj sužinojom, kad gali deklaruoti gyvenamąją vietą tik plynam sklype, jei tik jis turi adresą, o gyventi nors ir palapinėj blink.gif Mes taip gyvenam jau penki metai ir jokių problemų nesudaro.

Dėl komunikacijų - pasiskaičiuokit, kaip labiau apsimoka. Niekas nedraudžia turėti atskiras komunikacijas, bet tai kainuoja...

Palikimas - notarų reikalas. Reiktų klausti pas konkretų Jums priskirtą notarą (nors kažkaip neatrodo, kad tai būtų didelė problema palikti tik ūkinį pastatą) - nors, sakyčiau, galima pakartoti atsakymą į pirmąjį klausimą, kai teisinės nuosavybės nebuvimas kelia daug problemų: patys negalėsit tvarkyti jokių popierių, parašai turės būti tėvų ir t.t.

Bent jau mes tokioj situacijoj darytumėm taip: tuo pat metu ir kurtumėmės buitį, ir tvarkytumėmės nuosavybės dokumentus - kol tėvai nepersigalvojo ir neužrašė visko bažnyčiai mirksiukas.gif bigsmile.gif
Atsakyti
2lyrika:
1.Būtina, jei sieksite gyv.namo statuso.
2.Nebūtina, galima ir ūkiniame pastate įrengti keletą gyv.patalpų.
3.Be abejonės galima, tik atsiruokuoti už elektrą etc reix su tėvukais.
4.Ne, ūkinis yra gyv.namo priklausinys.
5.Jokio skirtumo po ar prieš renovaciją.
Atsakyti
QUOTE(ūkio bitė @ 2009 06 12, 15:49)
4.Ne, ūkinis yra gyv.namo priklausinys.

Ačiū už patikslinimą, kaip tik prisiminiau turto dalybas po senelio mirties. Tikrai, dalino visus pastatus per pusę mamai ir tetai 4u.gif
Na, tuomet pradėti atsidalinimą tikrai verta drinks_cheers.gif
Atsakyti