Įkraunama...
Įkraunama...

Kūčių stalas

QUOTE(regna @ 2008 12 17, 10:49)
Man žuvis skani taip:sutarkuoji,ar sukapoji cesnaką,įtarkuoji sūrio,sviesto ,ar margarino,išmaišoma ir ištepama silkes filės gabaliukai,susukama ,susmeigiema smeigtuku mediniu smeigtuku.
Įmerkiama į plakinį kiaušinio,poto džiuvesėliuose.
Aliejaus kiekis didesnis.

Čia tikrai silkė? ir kaip skonis gaunasi keptos silkės aliejuje unsure.gif šiaip sudomino tik skonis įdomu blush2.gif
Atsakyti
Avocete,
ar aš,čia,kažko nesupratau,bet ,kiek aš žinau aš rašiau ,Mieloji,tai Žuvies receptuką.
Jr,čia kepama žuvis.
O,gal,as cia nesupratau,Ką?
Atsakyti
nesu ragavusi aguonu pieno, kazi pavyktu parduotuvej jo isigyt pries (per) kucias g.gif
Atsakyti
Mergaitės, o kuri kaip gaminate cibulynę?
Atsakyti
QUOTE(organizatore @ 2008 12 19, 12:58)
nesu ragavusi aguonu pieno, kazi pavyktu parduotuvej jo isigyt pries (per) kucias  g.gif


Maximos zurnaliuke maciau, kad bus berods nuo 23 d. Pernai irgi ten pat pirkau smile.gif siemet bandysiu pati pagaminti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(regna @ 2008 12 19, 10:17)
Avocete,
ar aš,čia,kažko nesupratau,bet ,kiek aš žinau aš rašiau ,Mieloji,tai Žuvies receptuką.
Jr,čia kepama žuvis.
O,gal,as cia nesupratau,Ką?


Viskas gerai supratau kad tai žuvies receptas. Bet ar aš gerai supratau kad naudajama silkė?
QUOTE(LĖTA @ 2008 12 19, 12:37)
Mergaitės, o kuri kaip gaminate cibulynę?



Silkės file kepini keptuvėje, paskui dedi į puodą, užpili virinto vandens, svogūnų laiškų aš įdedu truputį ir svogūniuko, pipirų druskos acto, galima įpilt sunkos nuo burokėlių mirksiukas.gif
Atsakyti
Sveikutės 4u.gif Matau kalbat apie cibulynę. Kadangi tai žemaitiškas patiekalas, o aš užaugau žemaitijoj, tai galiu papasakot, kaip gaminama tikra cibulynė. Reikia ne šiaip silkę, o jos galvas apkepint, mat jos riebesnės(dėl to cibulynė būna gardesnė smile.gif ). Išvirt bulvių (geriau su lupenom). Gerai apkepintas galvas reik stipriai sutrint puode. Tada nulupt bulves ir dar šiltas trint kartu su silke. Pridet svogūno pjaustyto smulkiais žiedais, pipirų (juodųjų ir kvapiųjų), druskos ir truputį acto. Dar kartą pertrint viską(pvz. labai gerai trinasi su mediniu šauktu)ir užpilt atšaldytu virintu vandeniu. Išmaišyt ir valgyt su šiltom bulvėm (aišku, tos šiukšlės nuo galvos paliekamos, jos nevalgomos lotuliukas.gif ). Taip gamina pajūry. Aš padarau cibulynę, tai mano vyras (kaunietis) valgo net išsišiepęs. Bet atvirai pasakius ,kol gaunasi tikrai skani cibulynė, reik bandyt daug kartų mirksiukas.gif
Atsakyti
Kokius zinote saldzius Kuciu valgius be aguonpienio?
Anyta kepdavo kazkokius pyragelius su dziovintais vaisiais, gal kas parasys kokiu receptu.
Atsakyti
QUOTE(Almutė+ @ 2008 12 19, 15:54)
Sveikutės 4u.gif Matau kalbat apie cibulynę. Kadangi tai žemaitiškas patiekalas, o aš užaugau žemaitijoj, tai galiu papasakot, kaip gaminama tikra cibulynė. Reikia ne šiaip silkę, o jos galvas apkepint, mat jos riebesnės(dėl to cibulynė būna gardesnė smile.gif ). Išvirt bulvių (geriau su lupenom). Gerai apkepintas galvas reik stipriai sutrint puode. Tada nulupt bulves ir dar šiltas trint kartu su silke. Pridet svogūno pjaustyto smulkiais žiedais, pipirų (juodųjų ir kvapiųjų), druskos ir truputį acto. Dar kartą pertrint viską(pvz. labai gerai trinasi su mediniu šauktu)ir užpilt atšaldytu virintu vandeniu. Išmaišyt ir valgyt su šiltom bulvėm (aišku, tos šiukšlės nuo galvos paliekamos, jos nevalgomos  lotuliukas.gif ). Taip gamina pajūry. Aš padarau cibulynę, tai mano vyras (kaunietis) valgo net išsišiepęs. Bet atvirai pasakius ,kol gaunasi tikrai skani cibulynė, reik bandyt daug kartų  mirksiukas.gif

Turbut tikrai skanu, bet kai pagalvoju jog ten dedama ta sutrinta galva su viskuo, kas joje yra unsure.gif ...
Atsakyti
QUOTE(Dagilis @ 2008 12 19, 15:38)
Turbut tikrai skanu, bet kai pagalvoju jog ten dedama ta sutrinta galva su viskuo, kas joje yra  unsure.gif ...

Užtai ir darau iš silkės filė tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(Marija Kotryna @ 2008 12 19, 16:20)
Kokius zinote  saldzius Kuciu valgius be aguonpienio?
Anyta kepdavo kazkokius pyragelius su dziovintais vaisiais, gal kas parasys kokiu receptu.


Pyragėliai su džiovintais vaisiais


sviestą sutrinti su medumi, cukrumi ir kiaušiniais.

miltus maišyti su kepimo milteliais ir cinamonu. abi mases sumaišyti kartu. Košė turi gautis labai tiršta, sunkiai maišoma. jei per skysta, dėti miltų, kol gausis reikiamas rezultatas.

susmulkinti džiovintus vaisius ir įmaišyti į tešlą.

kepti galima bet kaip- galima tiesiog šaukštu dėti ant skardos, uždengtos kepimo popieriumi. galima krauti į spec.popierinius krepšelius.

kepti daugiausiai 15 min. 200 laispnių temperatūroje.

Papildyta:
Pyragėliai su džiovintais vaisiais
Paruošimo laikas: 60 minučių

Reikalingi produktai:
Tešlai: 3 stiklinės miltų, 1 kiaušinis, nepilna stiklinė parūgštinto vandens, 100 g sviesto, 250 g margarino. Įdarui: 200 g varškės, 100 g džiovintų kriaušių ar obuolių, 100 g razinų, pusė stiklinės cukraus, 1 kiaušinio trynys pyragėliams aptepti.

Iš tešlai skirtų produktų paruošti sluoksniuotą tešlą. 2 val. ją laikome šaltai. Iškočioti 4 mm storio tešlos lakštą. Supjaustyti jį kvadratais (10x10). Įdarui džiovintas kriaušes pavirti nedideliame kiekyje vandens. Atšaldytas kriaušes ir razinas sumalti mėsmale, sumaišyti su pertrinta varške ir cukrumi. Po šaukštą šio įdaro dėti ant tešlos kvadratų ir pradedant nuo kampo suvynioti. Viršų patepti kiaušinio tryniu ir kepti įkaitintoje orkaitėje.
Papildyta:
ir dar vienas pyragėlių receptas

Sudedamosios dalys:

- 700 g juodųjų razinų;

- 500 g sirupe išmirkytos apelsino žievelės;

- 1 kg nuluptų ir supjaustytų žieminių obuolių;

- 500 g šviesių razinų;

- 500 g džiovintų serbentų;

- 50 g nuluptų ir supjaustytų skiltelėmis migdolų;

- 500 g taukų arba sviesto;

- 800 g rudo cukraus;

- sutarkuotos 1 citrinos ir 1 apelsino žievelės;

- šviežiai išspaustų ½ citrinos ir ½ apelsino sulčių;

- 30 g prieskonių (cinamono, imbiero, juodojo pipiro, gvazdikėlių);

- ½ šaukštelio muskato riešuto;

- 250 ml brendžio arba romo.


Sumalkite razinas, apelsino žievelę, pusę šviesių razinų, pusę džiovintų serbentų. Sudėkite visus kitus džiovintus vaisius, sviestą, prieskonius, cukrų, sultis, sutarkuotas žieveles ir gerai išmaišykite. Masę laikykite uždengtame inde ir visą savaitę kas dieną maišykite. Po savaitės sudėkite į stiklainius ir sandariai uždarykite.

Plonai iškočiokite sluoksniuotą tešlą, iš jos išpjaustykite vienodą skaičių apskritimų, kurie bus naudojami pyragėlių viršui ir apačiai. Didesnius apskritimus sudėkite ant kepimo skardos ir uždėkite po šaukštelį pyragėlių įdaro.

Mažesnį tešlos apskritimą uždėkite ant viršaus ir drėgnais pirštais atsargiai sulipdykite, ištepkite tryniu arba pienu bei pabarstykite cukrumi. Pyragėlius kepkite apie 15 min iki 220 laipsnių įkaitintoje orkaitėje.
Papildyta:
Kalėdų senių receptas -

500 g miltų
1 pakelis sausų mielių
85 g cukraus
1 pakelis vanilinio cukraus
1 šaukštelis druskos
85 g tirpinto sviesto
250 ml šilto pieno
2 šaukštai kondensuoto pieno
10 razinų
20 valytų migdolų
10 cukraus sirupe konservuotų vyšnių
1 cukraus sirupe konservuota ir sukapota citrina

Dubenyje gerai išmaišykite miltus ir mieles. Suberkite 75 g cukraus, vanilinį cukrų, druską, supilkite tirpintą sviestą ir šiltą pieną. Elektriniu maišytuvu su antgaliu mielinei tešlai iš pradžių mažiausiu, paskui vidutiniu greičiu tešlą maišykite 5 minutes. Tešlą pastatykite šiltai, kol jos tūris padvigubės ir atsiras burbuliukų. Ant lentos tešlą dar kartą išminkykite rankomis.

Tešlą padalinkite į keturias lygias dalis. Iškočiokite ovalios formos lakštus ir, uždėję kartoninį trafaretą, išpjaukite figurėles.

Kalėdų senius sudėkite į dvi sviestu pateptas skardas ir aptepkite kondensuotu pienu. Paistelkę fantaziją, papuoškite razinomis, migdolais, vyšniomis ir citrinos gabaliukais. Leiskite 20 min. tešlai pakilti. Pašaukite į 200-225 laipsnių karštumo orkaitę ir kepkite 15-20 min. Iš likusių 10 g cukraus ir trupučio vandens pagaminkite glajų ir juo patepkite ką tik iš orkaitės ištrauktus senius.
Atsakyti
pyrageliai su dziovintais obuoliais. Obuolius isverdame sumalame dedame cukraus ir jei megstate cinamono. Uzminkome mieline pasniko tesla is vandens mieliu truputi aliejaus ir cukraus bei miltu.. Pakildome apie 2 val. Formuojame pyragelius i vidu dedame obuoliukus uzlankstome ir verdame aliejuje. I vidu galima ir aguonas su cukrumi ar grybus. Viskas pasniska.
Atsakyti