Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjos

QUOTE(justee @ 2008 02 24, 17:37)
Nuotraukytes ideti negaliu, nes fotiko neturiu, bet as ja jau buvau isemusi is vazonelio ir apziurejau saknis. Situacija tokia - radau tris naujas nedidukes saknis, kurias neseniai isleido, matyt, tada dar pora sveiku ilgu, ir raizgini sudziuvusiu saknikiu. Toliau lapai - du senieji lapai, kurie nuo pat pradziu pas mano gelyte yra jau raukslejasi ir dziusta, tai turbut cia naturalus procesas vyksta, tada yra pora lapiuku, kurie visai gerai atrodo - zali ir standus. Ziedkotis visa laika buvo tamsiai zalias, bet dbr staiga eme ir per kokia savaite visiskai nurudavo ir nudziuvo!! Uztai ir persigandau!!! O kurioj vietoj ji pjauti reikia? Prie pat lapu ar auksciau, nes jis iki pat lapu nurudaves.

Aaaa,na tai viskas gerai mirksiukas.gif .Ziedkoti pjauni iki pat galo(kaip sakai,prie lapu.Iki ten,iki kur nurudeves).Jai yra nauju sakneliu islinde,tai viskas labai gerai.Tas saknis,kurios sudziuvusios-pasaliname,o sveikas paliekame.Pagal tavo aprasyma,lieka 2 sveikos,ilgos saknys ir keletas dygstanciu nauju.Na lapai,jai senejimo procesas,tai kada jiems reikes,tada ir nudzius visiskai.Tegu taip ir lieka,nieko jiems nedaryki.Dabar gelyte persodiname i nauja substrata ir laikome siltai.Papurskinejame siltu vandeneliu ir po keleto dienu palaistome.Tada didesne pertrauka dregmei(apie 2-2,5sav.Gali net buti ir ilgiau,nes turite spresti pagal jusu kambario temperatura) ir pakartojame laistyma.
Dar norejau paklausti,o kodel liko raizginys sudziuvusiu saknu? g.gif Jos nebuvo permirkusios ar kokios kitokios?Sudziuvusios? g.gif
Atsakyti
Katik išvirinau pušies žievę. Dabar įsivaizduoju, kad reikia išdžiovinti juos. O kas toliau? Kaip dezinfekuoti? blush2.gif Ir ką dar be žievių, keramzito ir puplasčio reikia maišyti į substratą. Skaičiau, kad falenopsiai labai kantrūs. Vyliuosi, kad išgyvens. Nors situacija tragiška. unsure.gif

Matau Rykliuke labai supranta viską šioje sitaucijoje. ax.gif Nupasakosiu ir aš savo situaciją[nors jau daug kartų pasakojau biggrin.gif] Kai nusipirkom orchidėją ji buvo tik su žiedkočiu, vėliau pradėjo auginti pumpurus. Augino augino, išsiskleidė 3 žiedai, ir visi kiti pumpurai raukšlėjosi ir galiausiai nukrito. Žiedai išstovėjo ~ 1.5 mėnesio. Paskui pastebėjau, kad labai jau nebe tokie standūs, o paminkštėję. Čia man patarė patikrinti šaknis. Patikrinus radau: Porą žalių, kietų šaknų, 1 katik prasikalusę [tokią baltą] ir daug daug supuvusių, supuvusiais visas pašalinau, žaizdas apipasčiau anglim ir įsodinau atgal. Po dienos nukirpau žiedstiebį. Ir nebeliejau. Jau pusantro mėnesio lietą tik du kartus minimalų kiekį. Lapai visiškai minkšti ir susiraukšlėję. Gal tai nuo to, kad į substratą įdėjau žemių? unsure.gif Ką man toliau su ja daryt?

Ir dar klausimas: Kaip suprasti tą mirkymą vandenyje 20min? g.gif Čia tipo liejimas ar kas? unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Rykliuke @ 2008 02 24, 18:25)
Aaaa,na tai viskas gerai mirksiukas.gif .Ziedkoti pjauni iki pat galo(kaip sakai,prie lapu.Iki ten,iki kur nurudeves).Jai yra nauju sakneliu islinde,tai viskas labai gerai.Tas saknis,kurios sudziuvusios-pasaliname,o sveikas paliekame.Pagal tavo aprasyma,lieka 2 sveikos,ilgos saknys ir keletas dygstanciu nauju.Na lapai,jai senejimo procesas,tai kada jiems reikes,tada ir nudzius visiskai.Tegu taip ir lieka,nieko jiems nedaryki.Dabar gelyte persodiname i nauja substrata ir laikome siltai.Papurskinejame siltu vandeneliu ir po keleto dienu palaistome.Tada didesne pertrauka dregmei(apie 2-2,5sav.Gali net buti ir ilgiau,nes turite spresti pagal jusu kambario temperatura) ir pakartojame laistyma.
Dar norejau paklausti,o kodel liko raizginys sudziuvusiu saknu? g.gif Jos nebuvo permirkusios ar kokios kitokios?Sudziuvusios? g.gif


Aciu labai uz informacija. smile.gif
O saknys tikrai sudziuve buvo, tarsi suduleje. Paspaudus subyra. g.gif
Atsakyti
QUOTE(Rykliuke @ 2008 02 24, 15:47)
Na siandiena visos pasigrazinome  flirt.gif  ir nusprendeme pasirodyti,kokios esame buryje group.gif

user posted image

Stai cia mano visos grazuolytes wub.gif


FANTASTIKA!!! swoon.gif wub.gif wub.gif wub.gif
Atsakyti
Tikrai, Rykliukes kolekcija tai super thumbup.gif Visos tokios grazios, sveikos gelytes....
Atsakyti
Rykliuke, prisidedu ir as prie sveikinimu 4u.gif labai labai grazios gelytes thumbup.gif iskart matosi, kad labai puoselejamos ir mylimos wub.gif
Atsakyti
QUOTE(JuzTea @ 2008 02 24, 18:32)
Katik išvirinau pušies žievę. Dabar įsivaizduoju, kad reikia išdžiovinti juos. O kas toliau? Kaip dezinfekuoti? blush2.gif Ir ką dar be žievių, keramzito ir puplasčio reikia maišyti į substratą. Skaičiau, kad falenopsiai labai kantrūs. Vyliuosi, kad išgyvens. Nors situacija tragiška. unsure.gif

Matau Rykliuke labai supranta viską šioje sitaucijoje. ax.gif Nupasakosiu ir aš savo situaciją[nors jau daug kartų pasakojau biggrin.gif] Kai nusipirkom orchidėją ji buvo tik su žiedkočiu, vėliau pradėjo auginti pumpurus. Augino augino, išsiskleidė 3 žiedai, ir visi kiti pumpurai raukšlėjosi ir galiausiai nukrito. Žiedai išstovėjo ~ 1.5 mėnesio. Paskui pastebėjau, kad labai jau nebe tokie standūs, o paminkštėję. Čia man patarė patikrinti šaknis. Patikrinus radau: Porą žalių, kietų šaknų, 1 katik prasikalusę [tokią baltą] ir daug daug supuvusių, supuvusiais visas pašalinau, žaizdas apipasčiau anglim ir įsodinau atgal. Po dienos nukirpau žiedstiebį. Ir nebeliejau. Jau pusantro mėnesio lietą tik du kartus minimalų kiekį. Lapai visiškai minkšti ir susiraukšlėję. Gal tai nuo to, kad į substratą įdėjau žemių? unsure.gif Ką man toliau su ja daryt?

Ir dar klausimas: Kaip suprasti tą mirkymą vandenyje 20min? g.gif Čia tipo liejimas ar kas? unsure.gif

Aciu uz pasitikejima,bet zinote ir man kartais kyla begales klausimu.Ta patirtis su laiku ateina.Kazkada ir as atakuodavau puslapius vien klausimais(ne per seniausiai ir man Skm taip profesionaliai.Aciu jai),bet dabar be galo smagu,kai gali ir pati kitam padeti.
Na pagal visa tavo nupasakota situacija,tai,kaip ir sake Skm(pamenu),klaida bus ta,kad i visa ta misini idejai zemiu.Zinai,kartais tos pastangos,pasidaryti paciai substrata ima ir taip suerzina,kad net siutas suima(aisku,kai pavyksta,tai be galo smagu).Nenoriu buti per daug saliska,bet ar ne lengviau butu uzsisakyti jau viska paruosta ir nebesukti sau galvos.Nes yra teke girdeti tokiu atveju,kad merginos labai kruopsciai ruose pacios substratus ir vis viena gelytem netiko.Bet cia tik mano nuomone.
Na,ka dabar tau daryti.Protingiausia butu issiversti lauk sita gelyte ir vel patikrinti likusias saknis.Jai jos dar gyvos(tai,kad pries praita isodinoma buvo issikalusi viena nauja saknele,buvo geras pozymis),persodinti ja i nauja substrata(bet tik be zemiu).Keleta dienu tik papurksti gelyte,o po 3-4d.palaistyti,perpilti siltu dusu.Tada padaryti 2-3sav,pertrauka(sprendi pagal jusu namu temperatura)ir vel perlieti.Nuo silumos ir dregmes,turetu pradeti dygti naujos saknys.Tie suvyte lapai gal ir labai neutvirtes vel,kaip nauji,bet gelyte turetu atsugauti.
Jai isvertus is vazono gele pamatysi,kad saknys visiskai supuve ar siaip nebelike jau ju(kas gali buti tiketina),tai tektu augala reanimuoti.
Na,bet dabar tau svarbu ja issiversti ir pamatyti,kas dedasi viduje.
Atsakyti
QUOTE(Rykliuke @ 2008 02 24, 16:47)
Na siandiena visos pasigrazinome  flirt.gif  ir nusprendeme pasirodyti,kokios esame buryje group.gif

user posted image

Stai cia mano visos grazuolytes wub.gif


swoon.gif first.gif laugh.gif Kaip grazu!
Atsakyti
Na merginos ACIU aciuks.gif aciuks.gif aciuks.gif .Labai jau jus cia mus isgyrete blush2.gif blush2.gif blush2.gif .
Papildyta:
QUOTE(justee @ 2008 02 24, 18:41)
Aciu labai uz informacija. smile.gif
O saknys tikrai sudziuve buvo, tarsi suduleje. Paspaudus subyra.  g.gif

Aisku,na jai liko sveiku saknu,jos pakankamai ilgokos,tai gelyte po anksciau minetu proceduru,turetu atsigauti.
Atsakyti
Ryklike nustabus vaizdelis wub.gif wub.gif wub.gif
Migla labai garzi sveika gelyte thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Laivite: 24 vasario 2008 - 19:07
http://public.fotki....picture016.html

Va mano vargsiukes sad.gif

Ar mazesnioji atsigaus, jei liko viena pagrindine nemaza saknis, kuris pasisakojus g.gif po persodinimo tik apipurskiau. Po keliu dienu gavo silta dusa, bet nedaug, toliau purskiu kasdien siltu vandeneliu. Deja lapai apyminksciai verysad.gif

O didesniosios neliko nieko gero, manau, kad tik orines saknys. Atlikau tas pacias proceduras. Tai galiu ruosti laidotuvems, ar kaip? verysad.gif

Atsakyti
Aš atgaivinau phalenopsį su 1 labai maža šaknele. Turiu jų daug. prisiskaičiusi literatūros anksčiau lapus purkšdavau, bet PASTEBĖJAU:1) jog po to jie raukšlėjasi, dabar 2 metai to nedarau, dulkes sausai valau. Jums tikrai nereikės laidoti savo orch., 2) joms patinka stovėti šalia oro tako( ne skersvėjyje!) Jei turite įstiklintą balkoną,kai sušils neškite,arba užuovėjoje lauke per vasarą.
Atsakyti