Įkraunama...
Įkraunama...

Namo aplinka 20

QUOTE(naminuke @ 2008 04 15, 09:56)
Labas rytas smile.gif
Kaip ir visada - klausimas: eidama pro vieną sklypą soduose, mačiau kažkokį ~ 2 metrų ūgio krūmą, visą apsipylusį ryškiai violetiniais žiedais.
Gal turite minčių, koks ten augalas galėtų būti? Noriu tokio... biggrin.gif
(Čia Vilniuje, pas tuos žmones nueiti ir paklausti nesigauna, retai jie ten būna...)

Gali buti rododendras. RS forume jau zmones gyresi, kad zydi, nuo violetiniu ziedu akys raibsta bigsmile.gif
Paziurek, ne tokie ziedai?
http://www.rojaussod...i...56&start=45
Nors , jei 2 m. krumas, tai gal rododendrui ir per aukstas... g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mamce: 15 balandžio 2008 - 09:45
O ar tresiat pirktinem trasom darzoves? Man atrodo reiktu tas braskes patrest, nes kitaip uogu visai galiu nematyt, bet po to man jos nelabai valgomos atrodys. Kita vertus tai ir parduotuvej pirktos braskes visokia hemija trestos buna.
Atsakyti
QUOTE(sidabrinekuoja @ 2008 04 15, 10:44)
O ar tresiat pirktinem trasom darzoves? Man atrodo reiktu tas braskes patrest, nes kitaip uogu visai galiu nematyt, bet po to man jos nelabai valgomos atrodys. Kita vertus tai ir parduotuvej pirktos braskes visokia hemija trestos buna.

šiaip daržovių praktiškai netręšiu, nebent pasirodo kokie ryškūs trąšų trūkumo požymiai ir tenka skubiai gelbėti, bet braškėms turiu specialių trąšų ir anksti pavasarį bei po derėjimo aš jas patręšiu. kažkaip tikiuosi, kad jei nepilsiu trąšų žydėjimo ir derėjimo metu tai mažiau jų ir suvalgysiu, bet kaip ten iš tikrųjų yra tai nežinau unsure.gif
Papildyta:
QUOTE(Mamce @ 2008 04 15, 10:44)
Nors , jei 2 m. krumas, tai gal rododendrui ir per aukstas...  g.gif

gal ir ne per aukštas, būna ir aukštų rododendrų. Anksti pavasarį vaikštinėjom Sereikiškių parke, tai atkreipiau dėmesį, kad ten auga irgi aukšti rododendrų krūmai, tik kažkaip matyt neteko žydėjimo metu ten būti, kad buvau anksčiau nepastebėjusi, įsivaizduoju kai visi sužysta turėtų būti efektingas vaizdas rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(sidabrinekuoja @ 2008 04 15, 10:44)
O ar tresiat pirktinem trasom darzoves? Man atrodo reiktu tas braskes patrest, nes kitaip uogu visai galiu nematyt, bet po to man jos nelabai valgomos atrodys. Kita vertus tai ir parduotuvej pirktos braskes visokia hemija trestos buna.

Braškes trešiu anksti pavasarį, kai tik nutirpsta sniegas HYDROCOMPLEX-TM ten rašo yra 3MgO+8S+Mikroelementy. Aš nusiperku didelę pakuotę 25kg užtenka ilgam. Šios trašos dar vadinamos mėšlo pakaitalu. Tai tom granulėm po šaukštelį ant kiekvieno braškės krūmelio. thumbup.gif Ir paskui rugpjūčio mėn. kai nutaisau braškes ir vėl po šaukštelį. rolleyes.gif Uogų trūkumu nesiskundžiu. thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Boružėlė: 15 balandžio 2008 - 10:05
noriu paklausti kaip patogiau ir geriau pasisodinti remontantines braskes, gal sakau i vazona?? bet koki? labai laukisu patarimo! ar i lysve? turuiu 2 daigelius, aisku paisdauginsiu poto.
Atsakyti
Labas darbininkeles 4u.gif

As vis skaitau, skaitau, seku seku temas, tai pribrandinau pagaliau klausimu kruvele blush2.gif

1. Noreciau pasisodint keni, kad butu nelabai aukstas (apie 2-3 metrus), vieta saule/pusiau saule, gan dregnas patvorys, koki patartumet? Na dar gerai butu kad ne 30 metu augtu blush2.gif
2. Kaip musu salygom buksmedziai auga? kaip ziemoja? Noreciau nelabai didelio, apvalaus?
3. Kas per krumelis "Leucothoe fontanesiana" (lotyniskai), as kazkaip niekaip lietuvisko pavadinimo neradau blush2.gif Auga jis musu salygom? Jei ne, tai kuom galima butu ji pakeisti?
4. kada viendienes sodinti? Reiktu mazdaug 40 cm aukscio, kokias rusis pasiulytumet?
5. Taip pat noreciau astru, kad zydetu rudeniop, nelabai aukstu, tas pats klausimas apie rusis? blush2.gif
6.Ar susiduret kuri su tokia Kinine purkve? Kas cia per monas...auga musu salygom?

Na, va kiek pazeriau, persiprasau jei kvailu klausimu blush2.gif As cia siek tiek bandau plana nusipaisyt... 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Melodi @ 2008 04 15, 11:16)

2. Kaip musu salygom buksmedziai auga? kaip ziemoja? Noreciau nelabai didelio, apvalaus?

neblefuodama galiu tik apie buksmedį pasakyti ax.gif
auga jis normaliai, tik mėgsta šiek tiek pavėsingas vietas, atviroj saulėj gali nudegti, taip pat šaltom žiemom gali ir apšalti, tačiau atsigauna. O formą tektų palaikyti, nes savaime jis apvalus neauga, reikia karpyti.
Atsakyti
QUOTE(Lexi 04 @ 2008 04 15, 11:05)
noriu paklausti kaip patogiau ir geriau pasisodinti remontantines braskes, gal sakau i vazona?? bet koki? labai laukisu patarimo! ar i lysve? turuiu 2 daigelius, aisku paisdauginsiu poto.

Turint tik du daigeliu galima bandyti ir į vazoną. gražiai atrodo žydintys, tik reikės kiekvieną dieną laistyti ir tręšti kas 10 dienų. Augančios vazonuose remontantinės braškėsi derės ir kabančius ūsus maitins. Tokios braškės greičiau pasensta. Čia jau pačiai spresti. g.gif wub.gif
Atsakyti
QUOTE(luju @ 2008 04 14, 16:18)
apie vazonus, lauke laikomus, thumbup.gif

O ju spalva neblunka nuo saules, nes plastmase turi toki polinki...

QUOTE(Sraunius @ 2008 04 14, 18:52)
labai vargau pernai su ta gaure, jau tokia ištruoškus ir taip negražiai atrodydavo "neprisigėrus" - kibirais vandenį pyliau.

verysad.gif unsure.gif

QUOTE(klee @ 2008 04 14, 21:18)
Man dar beprotiškai patinka ligularija stenocephala, tokia žydi geltonom žvakėm nuo apačios  wub.gif  :

Panasia turiu http://www.vivaces.net/liguprze.jpg Sita tai pavesy gyvena.

QUOTE(Knifofija @ 2008 04 14, 21:44)
Gaurės mėgsta pavėsį, saulėje jos nugeibsta, arba vieta turi būti drėgna, kad nepritrūktų drėgmės.

Och, na bandysiu sia vasara pastebet, kaip ji ta vieta pamegs, gal ir teks vargt verysad.gif

QUOTE(Wolke @ 2008 04 14, 21:58)
garsva,gaure - gal butu galima nuotraukyciu,kas cia per augaliukai  g.gif gal ir man reikia tokiu  bigsmile.gif

Oi nenorek garsvos lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Melodi @ 2008 04 15, 11:16)

2. Kaip musu salygom buksmedziai auga? kaip ziemoja? Noreciau nelabai didelio, apvalaus?

Jei slampinėja kačių nepatarčiau buksmedžius auginti. g.gif Ten kur atlieka savo reikalus augalas nuruduoja. cool.gif
Atsakyti
QUOTE(jolaxus @ 2008 04 15, 10:25)
neblefuodama galiu tik apie buksmedį pasakyti ax.gif
auga jis normaliai, tik mėgsta šiek tiek pavėsingas vietas, atviroj saulėj gali nudegti, taip pat šaltom žiemom gali ir apšalti, tačiau atsigauna. O formą tektų palaikyti, nes savaime jis apvalus neauga, reikia karpyti.


tai ten pas mane toks patvorys, kad per pacia kaitra nuo tvoros seselis gan nemazas, o saule visai jau po pietu gerokai apsviecia tik 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Boružėlė @ 2008 04 15, 10:33)
Jei slampinėja kačių nepatarčiau buksmedžius auginti. g.gif Ten kur atlieka savo reikalus augalas nuruduoja. cool.gif


Na musu savas inteligentas tai savam kieme schmoll.gif O patvorys netoli suns voljero, tai tikiuosi, kad svetimi pabijos ten rura kist biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Melodi @ 2008 04 15, 11:16)
5. Taip pat noreciau astru, kad zydetu rudeniop, nelabai aukstu, tas pats klausimas apie rusis? blush2.gif 

Astros taip ir vadinamos žemaūgės astros. Perkamos pkeliais, yra paveiskslėliai kokios nori spalvos ar mišinio. Pats laikas pirkti ir sėti. 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Melodi @ 2008 04 15, 11:36)
Na musu savas inteligentas tai savam kieme schmoll.gif  O patvorys netoli suns voljero, tai tikiuosi, kad svetimi pabijos ten rura kist biggrin.gif

tuomet thumbup.gif
Atsakyti