Įkraunama...
Įkraunama...

3 mėn. kūdikis - ar jau primaitinti?

QUOTE(sena pažįstama @ 2009 03 08, 22:17)
1995, leidykla "Rosma"
[

o kurie dabar metai lotuliukas.gif ....

paskaitykit jo dabartinius straipsnius jis nei kiek neneigia, kad tais laikas buvo taip......tačiau žmogus žengia koka kojon...su mokslu, tobulinimusi

va, kad ir kitos daktarytės (tos kur patarinėja nuo 3 mėn primaitint)...nors kiek pasitobulintų....


nu žinokit sukėlė juoką man
hihihi.gif

tai tik dar kartą kai ką parodo....
Papildyta:
QUOTE(sena pažįstama @ 2009 03 08, 22:17)
bet man tokie Vingro "patarimai" siuo metu skamba kaip skuros isvertimas cool.gif Tad sis docentas prarades mano akyse visa autoriteta.


kvalifikacijos kėlimas, tobulinimasis, domėjimasis...pagal jus skamba skūros išvertimas lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Agotė @ 2009 03 09, 00:18)
o kurie dabar metai lotuliukas.gif ....

paskaitykit jo dabartinius straipsnius jis nei kiek neneigia, kad tais laikas buvo taip......tačiau žmogus žengia koka kojon...su mokslu, tobulinimusi
skūros išvertimas lotuliukas.gif

Va va, as skaitau ir mastau-nu kaip zmogus viena sneka, o kita raso mastau.gif Mat "gyvai" konferencijose su juo bendravau 2002 bei 2006 metais. Tik kad iraso pokalbio neturiu, tad pateikti irodymu negaliu, o praktiskai patarimai ne kiek neistobulejo doh.gif (konferencijose dalyvavau butent del kudikiu mitybos, nes mano darbas buvo su tuo susijes. Pradzioj jis man patiko kaip zmogus, sugebantis argumentuotai pastoveti uz save, kai vienas kalba vienaip, o kiti pagal uzsieni pucia duda kitaip).Sakysit, nuo to praejo dar 3 metai-sutinku, ale ir jis jau pakankamai senas, kad tobuletu... Labiau dabar gerbiu jo dukra, kuri turi savo nuomone ir nepasiduoda visokiu veju puciama. 4u.gif
Atsakyti
Tiesa, kad nevyktu tarp musu nesusikalbejimas, konferencijose vykdavo diskusijos apie kudikiu primaitinima NATURALIAIS produktais, t.y. del zindymo viskas aisku, del sveiku vaiku ir patarimu primaitinti nuo 5-6 menesiu-viskas aisku, bet kalba ejo, kas geriau ir sveikiau kudikiams, kuriems reikia papildomo primaitinimo-sintetiniu pagrindu pagaminti misiniai ar naturalus produktai(klijukai su pienu, jei jiems alergiski-va visokios skystos darzovienes, kruopu koses). Stai tada ir gerbiau pona Vingra, kuris sake, visi misiniai-tai siuolaikinis nuodas vaikams, kad kur kas geriau duoti naturalius produktus-mat jau patikrintos kartos uzaugo sveiki.
O dabar skaitau, kaip rekomenduoja misinius ir mastau-tai vis tik docenta Vingra "nupirko" misinuku gamintojai? g.gif Tai ar tokiu dalyku nevertinsit kaip skuros isvertima?
Atsakyti
NA PAAISKINKIT MAN MAMYTES,KAM REIKIA PRIMAITINTI KIETU MAISTU 3MEN.KUDIKI,LOGISKAI PAAISKINKIT thumbup.gif g.gif ,NA RAHITAI ,SVORIU NEAUGIMAI JAU TIEK TO,BET PRASAU PAAISKINT,KAM SVEIKA KUDIKI PRIMAITINT?
LOGISKAI blink.gif
Atsakyti
QUOTE(natalikas @ 2009 03 09, 09:28)
BET PRASAU PAAISKINT,KAM SVEIKA KUDIKI PRIMAITINT?
                    LOGISKAI blink.gif

Absoliuciai niekam 4u.gif Nebent vaikas labai geras, ramus, ir mamyte neturi, ka veikti biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(sena pažįstama @ 2009 03 09, 10:39)
Absoliuciai niekam 4u.gif Nebent vaikas labai geras, ramus, ir mamyte neturi, ka veikti biggrin.gif


Bet butu idomu isgirsti tu mamu argumentuota nuomone, kurios is tiesu taip daro be jokio pagrindo. g.gif
Kazkaip kiek bandyta ju klausti, tai vis jokio atsakymo logisko nemaciau doh.gif Tik "as geriau zinau" ir viskas. Tai bent padidalintu patirtimi, ka jos geriau zino, gal ir kitoms mamoms pravers tai zinoti. Bent jau mes (neprimaitinimo salininikes) pasakom kas ir kaip gali buti, o va is tu mamu nieko konkretaus pasisakymuose nemaciau, kuo jos remiasi taip darydamos g.gif
Gal tikrai neturi, ka veikti, gal taip ieskoma bedu (visokiu alergiju, viduriavimu, pilvuko skausmu...)?..... g.gif Gal tada bus, ka veikti, bus del ko stresuoti g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mazass: 09 kovo 2009 - 10:16
thumbup.gif thumbup.gif
QUOTE(mazass @ 2009 03 09, 11:03)
Bet butu idomu isgirsti tu mamu argumentuota nuomone, kurios is tiesu taip daro be jokio pagrindo.  g.gif
Kazkaip kiek bandyta ju klausti, tai vis jokio atsakymo logisko nemaciau  doh.gif Tik "as geriau zinau" ir viskas. Tai bent padidalintu patirtimi, ka jos geriau zino, gal ir kitoms mamoms pravers tai zinoti. Bent jau mes (neprimaitinimo salininikes) pasakom kas ir kaip gali buti, o va is tu mamu nieko konkretaus pasisakymuose nemaciau, kuo jos remiasi taip darydamos  g.gif
Gal tikrai neturi, ka veikti, gal taip ieskoma bedu (visokiu alergiju, viduriavimu, pilvuko skausmu...)?.....  g.gif Gal tada bus, ka veikti, bus del ko stresuoti  g.gif

thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif ,vat butent,SErencios be priezasties argumentu ir neturi,gal pasakikit ,kad taip svekiau doh.gif , tongue.gif blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Agotė @ 2009 03 08, 16:53)
bet net ant pačios tyrelės parašyta, kad nuo 4mėn ir tai tik pasikoncultavusi su gyd....o 5 mėn jau kruopos ir daržovės

aš abstulbus....
sorry nesusilaikiau


jus tikriausiai ir dantis valotes ziurint i laikrodi, kaip rekomenduoja, 2minutes (nei sekundes maziau ar daugiau) lotuliukas.gif
negalima aklai vadovautis kitu nurodymais, reikia ir savo galva tureti smile.gif
jei as, kartu su gydytoja (su ja tik pasitariu, aklai neklausau) pasitarius, nusprendziau, kad pagal visus rodyklius (jau rasiau kokius) mano vaikui jau GALIMA RAGAUTI zmoniu maista, ir jis su malonumu tai dare ir jo organizmo reakcija buvo gera thumbup.gif Galite suprasti taip, kad dauguma vaikuciu arba nera pasiruose ragaut arba organizmas parodo, kad dar nemoka suvirskinti, del to, mokslininkai, daro isvada - per anksti, o kad keli procentai vaikuciu mielai ragavo ir puikiai jautesi, buvo neuzakcentuota.
Tai pat, svorio ir ugio vidurkiai ax.gif Pagal jusu nuomone, visiem turetu buti vienodas svoris ir ugis lotuliukas.gif
pasakysiu supaprastintai, PRADEDTI RAGAUTI (ne maitintis) ZMONIU MAISTA PATARTINA nuo 3-6men tarpe, o kada vaikas duos jum suprast, kad jam tinka ir patinka - cia jau stebet reikia paciom, o ne i knygas ziuret smile.gif
Mano pienuko yra ir dabar, ir nakti iki ryto, keleta kartu per diena ir pries miega jis jo gauna. Svorio priauga nei per daug nei per mazai, vid. po 700gr, ugio vid. po 3cm. Uzaugs aukstas ir tvirtas vyras, kaip jo teveliai thumbup.gif

maisto ragavimo esme - susipazinimas su pasauliu, o ne tik maistas

QUOTE(Agotė @ 2009 03 08, 18:27)
bėdos gali atsirasti nebūtinai vaikystėj...dabar l.daug gastro problemų turi jaunimas ir suaugusieji...-diagnozė- netinkama mityba kūdikystėj ir vaikystėj(aišku galima susigadinti ir suaugus, bet tada jau ir suaugusiojo reikalas, bet kūdikį maitinti reikai atsakingai)...

vienas artimas žmogus( dar jaunas) kovoja su skrandžio skausmais....nors  sveikai maitinosi, jokio rūkymo ir alckocholio l.retai......tačiau jo mama giriasi jog būdamas 5 - 6 mėn jau valgė viską.....žodžiu kūdikystėj ir vaikystėj gavo visko l.anksti ir daug....- štai ir pasėkmės.....
linkiu...kad visų kūdikėliai augtų sveiki..... 4u.gif

bet niekad nesuprasiu kam reikia skubėt...kas nuo to....ar manote ,kad nuo bulvytės, morkytės, vaisių tyrelės- primesit svorio g.gif ...



nebutinai schmoll.gif
yra daug faktoriu itakuojanciu skrandzio veikla
dazniausiai, nerviniu pagrindu susijautrina skrandzio sieneles, o del ''ne dietinio'' maisto bukle paumeja ...

QUOTE(gyvatėlė @ 2009 03 08, 20:02)
Kaip ten ,,šeriančios be priežasties" ar ne, bet aš abu vaikus su gydytojos patarimu nuo 3 mėn. pradėjau pratinti prie obuolio ir banano. Visai normalu, juk reikia padėt vaikui lavinti kramtymo įgūdžius. Aišku, daržovės šiek tiek vėliau ir bandant po vieną ingredientą... 
Linkiu visoms būti ne tokioms piktoms ir auginti vaikučius taip, kaip atrodo jums geriausia 


drinks_cheers.gif

QUOTE(sena pažįstama @ 2009 03 08, 21:23)
Lai dabartinis jaunimas nustoja vartoti maista su E bei gliutamatais-ir nereiks kaltinti mamu, kad vaikystej dave sveika kruopine kose mirksiukas.gif Blogiausia, kad savo bedas mes linke nurasyti bet kam, tik ne sau.

Mes visi, net jus ir as, valgem VISKA nuo 5-6 menesiu  Nezinau, kaip jus, bet as stengiuosi maitintis ir toliau sveikai(kiek tai imanoma). Esu sveikut sveikutele. Kaip ir mano vaikai, kurie taip pat pradejo normaliai valgyti nuo 5-6 menesiu. Taip kad vieno pazistamo kokio atvejo negalima taikyti visiems. Savo pazistamu tarpe turiu palaidota dede nuo kraujo vezio. Deja, buvo zindytas iki 2 metu ir visa gyvenima vegetaras. Tai dabar gal man pulti israsineti visiems diagnozes-zindysit iki 2 metu, valgysit darzoves-ir mirsit jauni?

Nereikia, tikrai nereikia nieko cia gasdinti ir pavienius pavyzdzius is oro taikyti visumai.


drinks_cheers.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Margiriene: 09 kovo 2009 - 10:34
Kadangi itariu kad naudoji butent baltuosius ryzius tai ju (o ypac nuoviro!) maistine verte, pati matai, yra niekine. Kaip galima taip neatsakingai ziuret ka valgo tavo vaikelis? As siaip labai skeptiskai ziuriu i misinukus, bet kalbant apie "klijukus".. 21am amziui? Nesuvokiama. Zinai, kazkada zmones ir urvuos gyveno ir isgyveno (dauguma), bet ar tai reiskia kad ir mes savo vaikus ten augint turetumem?QUOTE(vaidilute-g @ 2009 02 11, 19:22)
galiu tik viena pasakyti jus reklamu aukos,tai dabar nuo tu sintetiniu jusu misineliu ir bus tu ligu , bobuciu laikais visi daug sveikesni buvo
Papildyta:

nuo kada kudikiui gali kenkti naturalus pienas , kruopos , palyginti su sintetika , ka jus zinot kuom jusu vaikai nuo sito ateiti sirgs






Siaip as maitinu iki siol savo pienuku, kaip ir dauguma cia pasisakiusiu per sias dienas, todel apie jokius klijus ar misinukus net mintis nekyla
Reikejo tu bobuciu geriau paklausti kaip savo pienuka issaugoti, ar kaip taisyklingai kruti paduoti vaikui, ar kaip bandyti pripratinti kudiki paimti kruti ir t.t. Tada nereiktu apie kazkokius klijus ir koses nuo 2 men. galvoti ir gadinti tokio maziuko skranduka

thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(mazass @ 2009 03 09, 11:03)
Gal tikrai neturi, ka veikti, gal taip ieskoma bedu (visokiu alergiju, viduriavimu, pilvuko skausmu...)?.....  g.gif Gal tada bus, ka veikti, bus del ko stresuoti  g.gif

Idomumo delei paskaitykit tema "kudikiu maitinimas klijukais" ar kazkaip panasiai 4u.gif Pamatysit, kiek mamu ISVENGE bedu, maitindamos vaikus nuo gimimo ne sintetiniais misiniais, o NATURALIAIS produktais(pradzioj klijukais su pienu, paskui jau ne sintetinem kosem, o vire pacios ir pan.)
As pati viena sunu isauginau klijukais, nes buvau pasimokiusi, kad alergija ziauria sukelia ne konkretus maisto produktas, o butent chemija, esanti tame maisto produkte.

QUOTE(natalikas @ 2009 03 09, 11:27)
thumbup.gif  thumbup.gif
thumbup.gif  thumbup.gif  thumbup.gif ,vat butent,SErencios be priezasties argumentu ir neturi,gal pasakikit ,kad taip svekiau  doh.gif , tongue.gif  blink.gif

Pirma-tai man nesiziuri jusu paniekinamas pasakymas-seriancios. Tai jus gal seriat savo vaika, o visos kitos maitina. cool.gif
Kitas dalykas-jei mama renkasi naturalius produktus, o ne sintetika, tai jau vertinat kaip nesveika? unsure.gif Ko gi jus pati pieno milteliu negeriat? mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(natalikas @ 2009 03 09, 11:37)
Kadangi itariu kad naudoji butent baltuosius ryzius tai ju (o ypac nuoviro!) maistine verte, pati matai, yra niekine. Kaip galima taip neatsakingai ziuret ka valgo tavo vaikelis? As siaip labai skeptiskai ziuriu i misinukus, bet kalbant apie "klijukus".. 21am amziui? Nesuvokiama. Zinai, kazkada zmones ir urvuos gyveno ir isgyveno (dauguma), bet ar tai reiskia kad ir mes savo vaikus ten augint turetumem?QUOTE(vaidilute-g @ 2009 02 11, 19:22)
galiu tik viena pasakyti jus reklamu aukos,tai dabar nuo tu sintetiniu jusu misineliu ir bus tu ligu , bobuciu laikais visi daug sveikesni buvo   
Papildyta:

nuo kada kudikiui gali kenkti naturalus pienas , kruopos , palyginti su sintetika  , ka jus zinot kuom jusu vaikai nuo sito ateiti sirgs
Siaip as maitinu iki siol savo pienuku, kaip ir dauguma cia pasisakiusiu per sias dienas, todel apie jokius klijus ar misinukus net mintis nekyla 
Reikejo tu bobuciu geriau paklausti kaip savo pienuka issaugoti, ar kaip taisyklingai kruti paduoti vaikui, ar kaip bandyti pripratinti kudiki paimti kruti ir t.t. Tada nereiktu apie kazkokius klijus ir koses nuo 2 men. galvoti ir gadinti tokio maziuko skranduka

thumbup.gif  thumbup.gif  thumbup.gif

CIA MAMU CITATOS
Papildyta:
QUOTE(natalikas @ 2009 03 09, 09:28)
NA PAAISKINKIT MAN MAMYTES,KAM REIKIA PRIMAITINTI KIETU MAISTU 3MEN.KUDIKI,LOGISKAI PAAISKINKIT thumbup.gif  g.gif ,NA RAHITAI ,SVORIU NEAUGIMAI JAU TIEK TO,BET PRASAU PAAISKINT,KAM SVEIKA KUDIKI PRIMAITINT?
                    LOGISKAI blink.gif

PAAISKINIMU LAUKIU,AR JU NERA?KAM MAITINTI SVEIKA VAIKA KIETU MAISTU? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Margiriene @ 2009 03 09, 12:31)
negalima aklai vadovautis kitu nurodymais, reikia ir savo galva tureti  smile.gif
jei as, kartu su gydytoja (su ja tik pasitariu, aklai neklausau) pasitarius, nusprendziau, kad pagal visus rodyklius (jau rasiau kokius) mano vaikui jau GALIMA RAGAUTI zmoniu maista, ir jis su malonumu tai dare ir jo organizmo reakcija buvo gera  thumbup.gif  Galite suprasti taip, kad dauguma vaikuciu arba nera pasiruose ragaut arba organizmas parodo, kad dar nemoka suvirskinti, del to, mokslininkai, daro isvada - per anksti, o kad keli procentai vaikuciu mielai ragavo ir puikiai jautesi, buvo neuzakcentuota.
.....


Tai jus man pasakykite, pagal tai kad vaikas valgo tai, ka duodate jau 3 men., jus nusprendete, kad jau jusu leliuko organizmas yra subrendes tam reikalui?
Nu niekaip nesuprantu, kam tie bandymai, kam tie stresavimai ir laukimai, ar kazkas atsitiks, ar -ne? Juk galima sau ramiai buti iki kokiu 5-6 men., nieko papildomai neduodant taip anksti be jokio reikalo. Juk ir nereiktu pergyventi, bandyti vaiko organizma.
KAM TO BEREIKALINGO STRESO JUMS REIKIA??? AR JUMS GYVENIMAS NUO TO MIELESNIS, KAI YRA DEL KO JAUDINTIS? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mazass: 09 kovo 2009 - 10:44