Įkraunama...
Įkraunama...

Agorafobija

mane tai siaubingai isvargina, nebeturiu jegu po PA
Atsakyti
Man kai prasidėjo PA, pagalvojau, kad beveik iš proto kraustausi, bet tuo pačiu jaučiau didelį organizmo psichinį pervargimą nuo visko doh.gif Net įlipus į vonią praustis ir pagalvojus, kad čia gali pasidaryti bloga ir galiu nugriūti, man prasidėdavo PA: iš pradžių didelis nerimas, širdies daužymasis ir kuo skubesnis išsinešdinimas iš vonios kambario. Atsikėlus iš ryto taip pat persekiodavo nerimas, autobuse PA , darbe bendraujant su žmonėmis PA. Pradėjau su savimi nešiotis homeopatinius vaistus Nervoheel. Truputį pradėjau susivaldyti. Daugiau dėmesio skyriau poilsiui ir mitybai. Ir išėjau iš tos nerimo būsenos. Užeina kartais, bet ne taip smarkiai... Nors jau galvojau, kad reikėtų kreiptis į psichiatrą ir rimtų raminančių vaistų...Bet perskaičiau internete, kad viena moteris rašė, kad jai nuo PA padeda paprasčiausi čiulpiami ledinukai.Išbandžiau, tikrai kartais padėdavo rolleyes.gif
O ir šiaip esu linkusi į psichosomatines ligas (kai sukelia neigiami psichiniai išgyvenimai): virškinimo sutrikimai, tulžies latakai užsilenkę.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lanėja: 11 sausio 2009 - 12:46
QUOTE(Lanėja @ 2009 01 11, 12:39)
O ir šiaip esu linkusi į psichosomatines ligas (kai sukelia neigiami psichiniai išgyvenimai): virškinimo sutrikimai, tulžies latakai užsilenkę.

Aš taip pat paskutiniu metu kenčiu nuo žarnyno sutrikimų, pilvo skausmų, deginimo ir pūtimo. Kol ateis eilė pas gydytoją turbūt išprotėius. Dar PA tuos negalavimus labai paaštrina verysad.gif
Atsakyti
Sveikos mergaites, noriu jusu paklausti, o yra tokiu, kurios siuo metu vartoja AD, bet visvien jauciasi blogai ? As AD geriu jau 8 men. ir labai gerai jauciausi visa lapkriti ir gruodi, o kai atejo sausis, vel islindo visos senos bedos - depresines nuotaikos, ikyrios mintys, silpnumas rankuose ir kojuose, blogas miegas. Na tikrai siuo metu neturiu jokiu stresu, nei darbe, nei asmeniniame gyvenime. Nesuprantu nuo ko cia prasidejo ??/ Mano gydytojas sako, kad gal as linkusi i sezoninius svyravimus. Bet negi AD pilnai nesutvarko mano vegetodistonija ir nuotaikas ? (geriu sertralin Avtavis 50 mg.) Ir net nezinau ka tada man daryti, negi didinti vaistu doze ? ar pagerti koki xanax ? Siaip bandau nepaluzti (nors labai baisu, nes kaip prisimenu kaip man buvo pernai metais, tai iskart baime sukausto). Pasidalinkit prasau, kaip jus iveikiat tokius sunkumus ?
Atsakyti
QUOTE(Musicka @ 2009 01 12, 12:17)
Sveikos mergaites, noriu jusu paklausti, o yra tokiu, kurios siuo metu vartoja AD, bet visvien jauciasi blogai ? As AD geriu jau 8 men. ir labai gerai jauciausi visa lapkriti ir gruodi, o kai atejo sausis, vel islindo visos senos bedos - depresines nuotaikos, ikyrios mintys, silpnumas rankuose ir kojuose, blogas miegas. Na tikrai siuo metu neturiu jokiu stresu, nei darbe, nei asmeniniame gyvenime. Nesuprantu nuo ko cia prasidejo ??/ Mano gydytojas sako, kad gal as linkusi i sezoninius svyravimus. Bet negi AD pilnai nesutvarko mano vegetodistonija ir nuotaikas ? (geriu sertralin Avtavis 50 mg.) Ir net nezinau ka tada man daryti, negi didinti vaistu doze ? ar pagerti koki xanax ? Siaip bandau nepaluzti (nors labai baisu, nes kaip prisimenu kaip man buvo pernai metais, tai iskart baime sukausto). Pasidalinkit  prasau, kaip jus iveikiat tokius sunkumus ?


Labutis 4u.gif
As taip pat maniau - pradesiu gerti AD, pamazu viskas stosis i savo vietas. Pradejau gerti nuo spalio 1d. - savaite geriau ketvirti, po to ir iki siol - po pusele.
Tiesa sakant, tai l. maza doze, pusiau "placebo"...
Na, pirmosios savaites buvo ne itin lengvos - vos isgerus pykindavo, nebuvo apetito, taciau nuotaika gerejo, PA apsilpo, miegas susireguliavo.
BET verysad.gif ... pries Naujuosius emiau jausti, kad upas dingsta, nerimas vel grizta, naktimis - itampa sapnuose, kazkokia nepasiilsejusi atsikeldavau, sapnai sunkus ir varginantys. Na, bet tai dar iskesciau, taciau kai vidury nakties staiga prabusdavau - sirdis plaka kaip paselus, ima tirpti galva ( to niekuomet anksciau NEBUDAVO ), baisus nerimas, nezinai kas darosi, tuomet skambinau psichiatrui - liepe savaitele nakciai pagerti ketvirti Clonazepam.
Kiek pasitaise, taciau vis tiek liko baime - o kas jei vel prades kartotis ?
Dar isikaliau i galva, kad negerai su sirdimi - na ir paradoksas - vos tik prijungia kokius nors laidelius ( ar kardiograma daryt, ar dviratuka mint ) - pulsas kaip isprotejes ir nieko negaliu padaryt unsure.gif verysad.gif unsure.gif
Kardiologe jau nebezino ka galvot - echoskopija rodo, kad viskas tvarkoj, o ko ta sirdele taip dauzosi ?

Jau uzsirassiau pas psichitara kita savaite, praejo 3 men., kai geriu AD, taciau trokstamos ramybes ir palaimos kol kas nesulaukiau, o jau buvo tokia didele viltis...
Gal tiesiog vaistukai netinka ( Anafranil ) ar doze ? Reikes klausti jo verysad.gif
Atsakyti
merginos, o jus esat issityrusos skydliauke? man gydytoja kazkada tik kraujo tyrima liepe pasidaryt, bet nieko blogo jame nepamate. o as dabar pagalvojau, kad jau metus laiko druska be jodo naudoju, gal man visos PA nuo to, kad jo truksta... g.gif simptomai labai panasus, kai skydliauke streikuoja - ir nerimas, ir sirdies plakimas, ir salcio baime (pastaruoju metu negaliu salcio pakesti...)

ir dar toki ydomu dalyka pastebejau, kad organizmas turi emocine atminti - jei prisimenu koki priepuoli ar pasakoju apie ji - tai iskart vel taip pat blogai jauciuosi... nusprendziau pradeti rasyt geru akimirku dienorasti, kad sukiltu tik geros emocijos ax.gif
Atsakyti
QUOTE(truth @ 2009 01 12, 15:52)
merginos, o jus esat issityrusos skydliauke? man gydytoja kazkada tik kraujo tyrima liepe pasidaryt, bet nieko blogo jame nepamate. o as dabar pagalvojau, kad jau metus laiko druska be jodo naudoju, gal man visos PA nuo to, kad jo truksta...  g.gif simptomai labai panasus, kai skydliauke streikuoja - ir nerimas, ir sirdies plakimas, ir salcio baime (pastaruoju metu negaliu salcio pakesti...)

ir dar toki ydomu dalyka pastebejau, kad organizmas turi emocine atminti - jei prisimenu koki priepuoli ar pasakoju apie ji -  tai iskart vel taip pat blogai jauciuosi... nusprendziau pradeti rasyt geru akimirku dienorasti, kad sukiltu tik geros emocijos  ax.gif


Taip, skydliaukes visi hormonai - norma, turiu tik itartina mazgeli, daryta punkcija - viskas su juo gerai, jokiu blogybiu nestebima.

Na o del emocines atminties, tu teisi - tai is tiesu stipriai mus itakoja, pastebejau, kad esu linkusi padidintai ir perdetai fiksuoti prastus potyrius, kuriuos iki smulkmenu atsimenu ( beje, lygiai taip pat atsimenu ir kitu pasakojimus, isgyvenimus ), o kai uzeina PA - vaizduote mane nugali, nes nupiesia TOOKIU VAIZDINIU, kad ta PA padvigubeja ar paketurgubeja verysad.gif

p.s. sauni mintis su geru akimirku dienorasciu! wub.gif Ar tik nereikes pameginti ... bigsmile.gif
Atsakyti
AD pilnai nesutvarko.. Geriau keleta metu, bet pernai ziema jauciausi klaikiai. Tai paskui nusprendziau, kad nafig as cia geriu jeigu jau naudos jokios. tai ir meciau. dabar nebegeriu jau kokie puse metu. o negalavimai nedidesni negu buvo vartojant AD. Vel pradejau vaikscioti pas gydytojus. nu tai jau rado skrandzio erozijas, dabar dar ir liezuvis pageltonavo ir kartuma burnoje jauciu, nu tai dar eisiu.. nu zodziu nesuprasi cia.. As jau pasiekiau ta riba kai nesuprantu savo kuno siunciamu signalu. nesuprantu kurie tikri, o kurie ne.

QUOTE(Musicka @ 2009 01 12, 12:17)
Sveikos mergaites, noriu jusu paklausti, o yra tokiu, kurios siuo metu vartoja AD, bet visvien jauciasi blogai ? As AD geriu jau 8 men. ir labai gerai jauciausi visa lapkriti ir gruodi, o kai atejo sausis, vel islindo visos senos bedos - depresines nuotaikos, ikyrios mintys, silpnumas rankuose ir kojuose, blogas miegas. Na tikrai siuo metu neturiu jokiu stresu, nei darbe, nei asmeniniame gyvenime. Nesuprantu nuo ko cia prasidejo ??/ Mano gydytojas sako, kad gal as linkusi i sezoninius svyravimus. Bet negi AD pilnai nesutvarko mano vegetodistonija ir nuotaikas ? (geriu sertralin Avtavis 50 mg.) Ir net nezinau ka tada man daryti, negi didinti vaistu doze ? ar pagerti koki xanax ? Siaip bandau nepaluzti (nors labai baisu, nes kaip prisimenu kaip man buvo pernai metais, tai iskart baime sukausto). Pasidalinkit  prasau, kaip jus iveikiat tokius sunkumus ?

Atsakyti
QUOTE(Skorpix @ 2009 01 12, 16:42)
Taip, skydliaukes visi hormonai - norma, turiu tik itartina mazgeli, daryta punkcija - viskas su juo gerai, jokiu blogybiu nestebima.

Na o del emocines atminties, tu teisi - tai is tiesu stipriai mus itakoja, pastebejau, kad esu linkusi padidintai ir perdetai fiksuoti prastus potyrius, kuriuos iki smulkmenu atsimenu ( beje, lygiai taip pat atsimenu ir kitu pasakojimus, isgyvenimus ), o kai uzeina PA - vaizduote mane nugali, nes nupiesia TOOKIU VAIZDINIU, kad ta PA padvigubeja ar paketurgubeja verysad.gif

p.s. sauni mintis su geru akimirku dienorasciu! wub.gif Ar tik nereikes pameginti ... bigsmile.gif

As irgi tyriausi skydliauke (pagal krauja), tai pasake hormonai normoje, taip kad mano visi negerumai del nervu sistemos. O del emocines atminties ar irgi pastebejau, kai man uzeina blogumas, as pajuntu, kad visas sitas dalykas man pazystamas, tada protas pradeda kelti is atminties vaizdus, kaip buvo blogai, kai as jausdavausi (nemiga, ikyrios mintys, apatija) ir iskart tartum per visa kuna pereina toks emocinis skausmas, kad ir vel tas pats.... Ir zinau kad tai laikina ir stengiuosi dirbti su savimi, bet visvien nuo to slykstaus jausmo negali atsikratyti. Tada pradedu save uzimineti - einu sportuoti, tvarkausi, susitikineju su draugais. ZInote, man pernai pavasari, kai buvo labai blogai, tai as ten i sasiuvini rasiau - prevencinius veiksmus, kai prasideda tokie blogumai. Tartum mano organizmo evakuacinis planas, aisku gal juokingai skamba. kiekvienais metais vis tikiuosi, kad jau viskas, dabar jau as susitvarkysiu su savimi ir visvien pilnai nepadeda schmoll.gif ehhh kaip as noreciau buti psichologiskai stabili ir sveika, kaip senais gerais laikais blush2.gif
Papildyta:
QUOTE(Skorpix @ 2009 01 12, 16:42)
Taip, skydliaukes visi hormonai - norma, turiu tik itartina mazgeli, daryta punkcija - viskas su juo gerai, jokiu blogybiu nestebima.

Na o del emocines atminties, tu teisi - tai is tiesu stipriai mus itakoja, pastebejau, kad esu linkusi padidintai ir perdetai fiksuoti prastus potyrius, kuriuos iki smulkmenu atsimenu ( beje, lygiai taip pat atsimenu ir kitu pasakojimus, isgyvenimus ), o kai uzeina PA - vaizduote mane nugali, nes nupiesia TOOKIU VAIZDINIU, kad ta PA padvigubeja ar paketurgubeja verysad.gif

p.s. sauni mintis su geru akimirku dienorasciu! wub.gif Ar tik nereikes pameginti ... bigsmile.gif

Zinok as irgi ispradziu, kai man buvo pirma PA ir pradejau lankyti savo poliklinikoje (nemokamai) pas psichiatra, geriau AD apie 2 metus, bet kad visiskai buciau pasveikus - tikrai ne, tai tada savaliskai meciau. Tai kazkur po geru 6 men. man vel viskas pasikartojo, aisku tada gal ir stresu turejau. Labai nenorejau vel gryzti prie AD, labai ilgai tempiaus (apie 2-3 men.), bet kai sveikata tik blogejo, tai vel gryzau prie Ad (tik jau kitokiu, nors sudetis ta pati). pradejau lankytis pas mokama psichiatra. Kazkaip labai ilgai jie man tvarke mano nervukus, bet paskutiniu 3-4 men. labai neblogau jauciausi, o va dabar vel paumejimas. Taip kad as manau, jei nebuciau gryzus prie AD tai turbut atsidurciau ligonineje arba isproteciau. Bet cia mano nuomone. Kiekvienas pats pasirenka gerti ar negerti AD. bet tau linkiu, kad tu nugaletum visus PA ir kita nesamone be PA, stiprybes 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(truth @ 2009 01 12, 16:52)
merginos, o jus esat issityrusos skydliauke? man gydytoja kazkada tik kraujo tyrima liepe pasidaryt, bet nieko blogo jame nepamate. o as dabar pagalvojau, kad jau metus laiko druska be jodo naudoju, gal man visos PA nuo to, kad jo truksta...  g.gif simptomai labai panasus, kai skydliauke streikuoja - ir nerimas, ir sirdies plakimas, ir salcio baime (pastaruoju metu negaliu salcio pakesti...)

ir dar toki ydomu dalyka pastebejau, kad organizmas turi emocine atminti - jei prisimenu koki priepuoli ar pasakoju apie ji -  tai iskart vel taip pat blogai jauciuosi... nusprendziau pradeti rasyt geru akimirku dienorasti, kad sukiltu tik geros emocijos  ax.gif


del atminties tu teisi, bet pasakysiu taip, jei prisimeni tai prisimink viska iki galo, iki smulkmenu ispasakok, tada kai issipasakosi tikrai geriua pasidarys, arba visai negalvok apie tai,bandziau ir ta ir ta, padeda abu tik priklauso nuo nuotaikos, kita karta pavyksta visus ir save apgauti, kad viskas grazu, o kartais neislaikau, nesukontroliuoju saves ir issipasakoju, iki smulkmenu. Ziema ir man padidejo nerimas nors geriu AD, bet man del skyrybu su vyru, daug asarau ir liudesio, psichiatre liepe padidinti Ad doze, bet as atsisakiau, nors butu lengviau, bet Ad neisnaikins PA, tik pasleps ja viduje, reikia naikinti priezasti, o ne pasekmes. Noriu savarankiskai issikapstyti is to reikaliuko, tikiuosi pavyks smile.gif

Atsakyti
Gintek, sėkmės tau atsigauti.. 4u.gif
Tikrai, kartais padeda mąstymas apie pozityvius dalykus. Esu bandžiusi į sąsiuvinį rašyti savo svajones - sako, jei užrašai, apgalvoji, jos pradeda pildytis bigsmile.gif
Tuomet irgi ilgėjausi laikų, kai buvau tokia stabili, rami ir savimi užtikrinta blush2.gif Dabar anuometinis "aš" atrodo beveik didvyrė....nes nebuvo nerimo, tikėjau tik tuo, kas geriausia...ir viskas baigdavosi gerai mirksiukas.gif
Dabartinė aš sau irgi patinku, nes man patinka žinoti, kaip jaučiasi jautrūs žmonės, labiau kitus suprantu, nebesu tokia kategoriška...Taigi, pagal tą patarlę, kai kažką atima, kažką tai ir duoda arba "jei uždaro visas duris, tai gal langas lieka praviras".
Atsakyti
QUOTE(Musicka @ 2009 01 12, 12:17)
Sveikos mergaites, noriu jusu paklausti, o yra tokiu, kurios siuo metu vartoja AD, bet visvien jauciasi blogai ? As AD geriu jau 8 men. ir labai gerai jauciausi visa lapkriti ir gruodi, o kai atejo sausis, vel islindo visos senos bedos - depresines nuotaikos, ikyrios mintys, silpnumas rankuose ir kojuose, blogas miegas. Na tikrai siuo metu neturiu jokiu stresu, nei darbe, nei asmeniniame gyvenime. Nesuprantu nuo ko cia prasidejo ??/ Mano gydytojas sako, kad gal as linkusi i sezoninius svyravimus. Bet negi AD pilnai nesutvarko mano vegetodistonija ir nuotaikas ? (geriu sertralin Avtavis 50 mg.) Ir net nezinau ka tada man daryti, negi didinti vaistu doze ? ar pagerti koki xanax ? Siaip bandau nepaluzti (nors labai baisu, nes kaip prisimenu kaip man buvo pernai metais, tai iskart baime sukausto). Pasidalinkit  prasau, kaip jus iveikiat tokius sunkumus ?

Labukas Musicka mirksiukas.gif Žinai aš geriu AD beveik metus ,dabar jaučiosiu gerai ,bet pradėjus gerti Seroxata 20 po pusmečio pajutau kad kažko ir vėl man truksta .Ir nerimas užeidavo ir nemiga kankindavo ir nuotaia jau netokia buvo kaip pradėjus AD vartoti. Tada man gydytoja padidino doze iki 30 mg. ir dabar visai neblogai gyvenu. Bet tavo aprašyti negalavimai tikrai labai nemalonus gal AD jau tau netinka g.gif Man gydytoja irgi sake jeigu padidinus AD doze vistiek savijauta negerės tada reikės vaistus kaitolioti .Labai gerai suprantu tave ,aš irgi labai nenoriu grižti prie savo savijautos prieš metus blink.gif Bet svarbiausia tu turi žinoti kad esi ne viena tokia,kad daugėlis irgi jaučia ta pati ką ir tu. Aišku gerai butu kad mes niekada nežinotume kas tai yra PA,depresija ir t.t Bet yra kaip yra,reikia išlaukti ,pakenteti ( nors kartais jau pavargstam nuo visko) ir galvojam kodėl man ,kodėl negaliu džiaugtis gyvenimu kaip visos. Patikėk kad mūsų laikais labai mažai žmonių kurie skraido ant debesų. Bet tu žinoma nelauk ir nueik pas gydytoja. Gal reikia keisti vaistus g.gif Sėkmes tau ir visoms panikioršoms 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ksėna: 12 sausio 2009 - 22:50