Įkraunama...
Įkraunama...

Grybai.

QUOTE(Rinesa @ 2007 09 24, 17:45)
Nu blyn, visiems taip skanu džiovinti. g.gif
Man jie nuo vaikystės nepatinka. schmoll.gif
Visgi gal reiktų išbandyt?  g.gif Jūs džiovinat tik gerus grybus (baravykus ir į juos panašius)? Nepjaustot? O jei ten yra "gyventojų"?

Aš irgi vaikystėje nevalgiau džiovintų grybų, nes matyt nebuvo tinkamai paruošti. O dabar kaip išbandžiau pati, labai patiko thumbup.gif
Mes džioviame tik gerus grybus (baravykus ir į juos panašius). Prieš džiovinant didesnius pjaunam ir butinai tikrinam , kad nebūtų jokių gyventojų schmoll.gif mano vyras pedantas šio klausimų, tai jis labai atidžiai tikrina.
Atsakyti
niekada nerinkom pakirmijusių grybų, o juo labiau tokių nedžiovinam.
Atsakyti
o is kur zinot, kad jame netupi kirmelukas, jei kotelis sveikutelis, o pjaustant kepurele ir skyluciu pasitaiko g.gif visada pjaustm grybus kad veliau netektu su spirguciais valgyt . brrrrrrrr
Atsakyti
Nu merginos, pabandžiau raugintus grybus su svogūnais (berods Lexi 24 parašė receptuką) . JĖGA. FANTASTIKA. NEREALU. Toks skonis...labai patiko visai šeimynai, o koks kvapas... thumbup.gif lotuliukas.gif tongue.gif
Atsakyti
aš dar vakar pasigrybavau: radau kiškiabaravykių, zelionkų ir 4 tikrus baravykus biggrin.gif
noriu zelionkas su kopūstais, svogūnais, morkom pasitroškint, bet nepamenu recepto blush2.gif
gal kas pagelbės ax.gif
Atsakyti
negi šiais metais dar neikas negrybavo?
kaip ziemai paruošiate voveraites-lepeškas?
prisirinkau ir nežinau, ką daryti su jom... pparasčiausia išvirti, bet gal... gal kuri turite kokį receptuką
Atsakyti
aš jas sudėjau į šaldiklį, nežinau kas bus, bet parduotuvėj juk parduodamos šaldytos mirksiukas.gif
po kelių savaičių parašysiu kas gavos biggrin.gif
Atsakyti
voveruskas butinai apvirt tik tada i saldikli.As jau turejau toki mona-sudejau zalias-gavosi paskui gumines.Kitus grybus galima det nevirtus,tik ne voveruskas
Atsakyti
QUOTE(valdavv @ 2008 07 26, 15:51)
voveruskas butinai apvirt tik tada i saldikli.As jau turejau toki mona-sudejau zalias-gavosi paskui gumines.Kitus grybus galima det nevirtus,tik ne voveruskas


tikra tiesa. voveraites vienintelis grybas kurio negalima saldyti. jos tampa ne tik gumines, bet dar ir apkarsta. verysad.gif
Atsakyti
as voveraites ispradziu isverdu, tada perplaunu vandeniu, gerai nuvarvinu, sudedu i maiselius ir i saldikli. kai isimu visada buna ,kaip sviezios, nei gumines, nei ka smile.gif
Atsakyti
grybai:apverdi juos,15 -20 min.pasudytame vandeni.
verdame marinata:
1 litr.vandens
2 saukstai druskos
3,5 sauksto cukraus
1-2 lauro lapai
5 gvazdikeliai
5 juodi pipirai (neskaiciuoju)-kvapieji pip.
2saukstai acto,ir paverdame 5-10min
i sterilius 0,5litro stiklainius sudedame grybus uzpilame marinatu ir sterilizuojame 30-40min po to uzsukame


o jei be marinato tai verdame gera pusvalandi pasudytame vandeni (druska kad butu skanu)ir i sterilius stikl.ir sterilizuojame(su grybais grieztai laikytis siu nurodymu)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo irmulia: 02 balandžio 2010 - 19:43
Niekada grybu nesterilizuoju. Tik truputi ilgiau pasutinu svelniame marinate uzdengtame puode, sudedu i stiklainiukus ir uzdariusi laikau siltai apie para (kaip ir konservuotas darzoves).
Atsakyti