Įkraunama...
Įkraunama...

Grybai.

As marinuoju grybus jau daug metu ir drauges ismokiau ax.gif tad dabar jusu eile blush2.gif Tik mano grybai tai visokie, aisku isskyrus musmeres lotuliukas.gif
Grybus nuvalau, aupjaustau norimo dydzio ir verdu apie 10 min. Po pakeiciu vandeni iberiu kelis saukstelius druskos ir vel 10 min. paverdu. Trecia karta verdant ipilu vandens tik tiek kad apsemtu grybus, iberiu druskos, stambiu pipiru kvapiuju ir juoduju, acto apie 3 saukstus ir paverdu apie 5min. tada jau dedu i stiklainius ir BUTINAI pries uzsukant dangteli ipilu 1arbatini sauksteli aliejaus ant virsaus!
Tikrai labai skanu ir kvapas yra, tereikia atsukus stiklaini nuplauti grybus. O jei persudete tai numirkyti kelias min. Ir galit daryti misraines, deti i sriubas.
SKANAUS 4u.gif
Atsakyti
[quote=Sapokliaka,2005 08 25, 10:42]
As tai "uz" saldytus nevirtus grybus (vistiek juos ziema i sriuba dedi, troskini koki ar pagaliau verdi). Virti saldyti kai atsyla buna tokie patize, negrazus schmoll.gif schmoll.gif

O siaip tai mano mama marinuoja grybus.
Raugintu as asmeniskai nemegstu -grybu gadinimas... Atsiranda toks specifinis raugo kvapas.. schmoll.gif schmoll.gif
[/qu

na šiaip marinuojami grybai tai taip pat grybų gadinimas manyčiau g.gif geriausia tai šaldyti ir šviezi (nors man asmeniškai patinka ir švieži, ir marinuoti ir rauginti) rolleyes.gif
Atsakyti
[quote=starbee,2006 01 17, 23:46]
[quote=Sapokliaka,2005 08 25, 10:42]
As tai "uz" saldytus nevirtus grybus (vistiek juos ziema i sriuba dedi, troskini koki ar pagaliau verdi). Virti saldyti kai atsyla buna tokie patize, negrazus schmoll.gif schmoll.gif

O siaip tai mano mama marinuoja grybus.
Raugintu as asmeniskai nemegstu -grybu gadinimas... Atsiranda toks specifinis raugo kvapas.. schmoll.gif schmoll.gif
[/qu

na šiaip marinuojami grybai tai taip pat grybų gadinimas manyčiau g.gif geriausia tai šaldyti ir šviezi (nors man asmeniškai patinka ir švieži, ir marinuoti ir rauginti) rolleyes.gif
[/quote]
as tai nuvalau grybus nuplaunu, nusausinu ir i saldymo kamera, kai sugalvoju isimu, tai grybai kaip sviezi thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(lotute @ 2006 01 19, 21:41)
as tai nuvalau grybus nuplaunu, nusausinu ir i saldymo kamera, kai sugalvoju isimu, tai grybai kaip sviezi  thumbup.gif  thumbup.gif

as irgi tik uz tai drinks_cheers.gif thumbup.gif
Atsakyti
Man irgi žiemą patys skaniausi baravykai ištraukti iš šaldiklio . thumbup.gif
Atsakyti
Jei norit, kad atsildyti grybai nebutu guminiai, tai atsildinekit saldytuve, jokiu budu ne kambario temperaturoje! O, kad atsile nebutu dar ir sausoki, tai pries ussaldyma grybu nesudykite, druska istraukia visus skyscius!( cia mano , kaip kulinares , patarimas). Atsilusius tuoj pat sunaudokite, nes kuo ilgiau stoves, tuo greiciau darysis guminiais. Skanaus 4u.gif
Atsakyti
GRYBŲ MARINAVIMAS

1,5 litro virtų be druskos grybų (ir nuvarvintų kiauraindyje)
4 šaukštai 9 proc.acto
2 šaukštai druskos
1 arbatinis šaukštelis cukraus
750 ml vandens
kvap.pipirų kelis žirnelius, pora lauro lapelių, pora skiltelių česnako

viską supilti į puodą ir užvirus pavirti 10-15 min., išpilstyti į iškaitintus stiklainiukus ir sandariai uždaryti. Ir viskas. Skanaus!

Patikėkit, gaunasi tikrai labai skanūs grybai, kuriuos galima valgyti ir su grietine (pasipjauščius svogūnelio), ir prie silkės tinka, ir t.t.
Kas ragavo, negalėjo atsistebėti, kad tokie skanūs gali būti.
Atsakyti
Su nauju grybų sezonu!!!

Aš tai grybukus marinuoju, džiovinu arba šaldau žiemai. O greitam naudojimui - sūdau.
Šaldau apvirtus be druskos apie 8 min. Tada nuvarva ir į kamerą. Dedu porcijomis, kad išsitraukus iš karto sunaudočiau. O išsitraukusi sušalusius iš kameros, dedu į virintą vandenį. Mat grybai turi būti greitai atšildomi, kad bakterijos nespėtų "pasigaminti". Ir tada jau darau ką sugalvoju iš jų bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Rucikas @ 2006 06 27, 17:50)
Su nauju grybų sezonu!!!

Aš tai grybukus marinuoju, džiovinu arba šaldau žiemai. O greitam naudojimui - sūdau.
Šaldau apvirtus be druskos apie 8 min. Tada nuvarva ir į kamerą. Dedu porcijomis, kad išsitraukus iš karto sunaudočiau. O išsitraukusi sušalusius iš kameros, dedu į virintą vandenį. Mat grybai turi būti greitai atšildomi, kad bakterijos nespėtų "pasigaminti". Ir tada jau darau ką sugalvoju iš jų  bigsmile.gif

niekad neruosiau grybu ziemai ir visada pavydejau kas sugeba tai daryti, moterytes prisigalvoje tiek yvairiausiu budu, aha sveikinat jau su nauju grybu sezonu, tik kad oras tok sausas, buvom nuleke i miska nieko neradom, tiesa as ne lietuvoi bet oras tas pats ir grybai tie patys auga tik siuo metui dar nesimate nieko, o kokie ten lietuvoi grybukai dyksta ar kas jau pradejote marinuoti, sudyti ar saldyti?
Atsakyti
Sveikos:) Aš tai didžiumą džiovinu (barščiams, virtinukams, kepinukams ir pan.), šaldau , mažiausius gražiausius baravykiukus marinuoju. Pernai pabandžiau užsišaldyti svieste keptų baravykų ir raudonikių galvyčių (labai skanu bigsmile.gif ). Kol kas miške dar nebuvau, manau, kad tokioje sausroje grybukai dar miega biggrin.gif O šiaip šeimyna esam pamišę ant grybavimo. Anksčiau esu bandžiusi sūdyti, raugti žalius ir virtus grybus, bet dabar pasilikau prie mėgstamiausių.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Žemaika: 16 liepos 2006 - 19:10
QUOTE(Pieva1 @ 2005 07 07, 14:40)
Sveikos. Esu didelė grybų gerbėja. Na su daugeliu grybų kaip ir viskas aišku, bet voverūškos doh.gif Tik va nežinau kaip jas žiemai teisingai paruopšti. Vienais metais bandžiau šaldyt. Tai pagamintos jos kažkokios guminės. Gal kas žinot?

Taip ,aš irgi vienais metais "guminukų"prisidariau.Dabar vien tik sūdau,kai reikia paruošti valgymui numirkinu arba nuverdu ig grybai kaip švieži thumbup.gif
Atsakyti
Jūs man pasakykit, ar tuos marinuotus stiklainiuose būtina šaldytuve laikyti? blush2.gif Gal užtektų kokiam garaže? Būsiu dėkinga parašiusiom.
Atsakyti