Įkraunama...
Įkraunama...

Namo aplinka 37

QUOTE(sidabrinekuoja @ 2009 02 03, 18:27)
As tai matau, kad pas mane ir antrus metus viskas bus eksperimento vardan laugh.gif

biggrin.gif drinks_cheers.gif

QUOTE(kasiopeja @ 2009 02 03, 19:27)
*Toms, kurios viską kuria pačios, siūlyčiau pirmiausia pasidaryti mylimiausių augalų lentelę

** Iš tiesų, aš dabar naudojausi dar ir tokiu sąrašiuku, kuriame augalai suskirstyti į krūmus, gėles, augalus dekoratyviais lapais, spygliuočius, rožes ir svogūninius.


***Monami, tavo vietoj aš kur nors neutralioj vietelėj pasidaryčiau laikiną "šiukšlyną", kur darytum eksperimentus, ir kuris netrukdytų tuo pat metu kurti nuolatinį gėlyną  ax.gif

* o gal kur nors tokia lentelė yra nete arba iš kokios čia knygos ax.gif

**ir kur šitie sarašiukai ax.gif

*** drinks_cheers.gif pirmais metais tikrai turėsiu jovaliuką,kuriame bus viskas ką iš kur pavyks gauti ir nusipirkti ax.gif ,o paskui kai jau pilnai susitvarkysim sklypą tada žiūrėsiu kaip kuris augaliukas atrodo ir kur tinka ax.gif
šiaip dar galvoju pati daugiamečius iš sėklų pasidaiginti,tik kaži ar pavyks g.gif bet bandyti manau verta g.gif

mano krokai įstiklintam balkone ant palangės jau pradeda žiedus rodyt bigsmile.gif matosi iš po lapų lendantys nebelapai,tai manau kad žiedai biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(smėlio smiltelė @ 2009 02 03, 17:02)
Norėčiau skurdokoje dirvoje, saulėkaitoje esančiame žemų augaliukų plotelyje pasisodinti vieną kitą varpinį augalą kaip akcentą. Bandžiau domėtis, kas tiktų. Mano sąlygoms lyg ir augtų poavižės (lot. Helictotrichon), ašuotės (lot. Stipa), eraičinai (lot. Festuca). Šiaip norėtųsi kažko vidutinio aukščio, tad nežinia, ar kas iš eraičinų tiktų (nors radau internete Festuca amethystina 'Superba'' foto - atrodo nemažas...)

Gal galėtumėte patarti kokią konkrečią varpinių augalų rūšį/veislę - kad pasodinus atskirais kupstais gėlyne gražiai žiūrėtųsi bei augtų minėtomis sąlygomis? Gal kuri ir auginate?

visai tiktų avižuolė - Arrhenatherum, miskantas "Kleine florida", Nendrinė melvenė - molinia
Atsakyti
QUOTE(*MONAMI* @ 2009 02 03, 21:20)
mano krokai įstiklintam balkone ant palangės jau pradeda žiedus rodyt  bigsmile.gif matosi iš po lapų lendantys nebelapai,tai manau kad žiedai  biggrin.gif

o pas mane ant palangės žydi balti "mėlyniukai" (dabar nepamenu jų lot.pavadinimo)... bet jau tooookie vargšai - kažkaip nenusisekė man su jais - baisiai ištįso... na, kišau juos kelis į vazonėlį pabandymui, kas gausis... kiti lovely balkone lauke pavasario rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(*MONAMI* @ 2009 02 03, 18:20)
biggrin.gif  drinks_cheers.gif
* o gal kur nors tokia lentelė yra nete arba iš kokios čia knygos  ax.gif
**ir kur šitie sarašiukai  ax.gif


Sąrašiukas ne iš knygos - čia ankstesniam namui profesionalės darė projektą.
Kaunietėms galiu rekomenduoti drąsiai, man jos labai patiko thumbup.gif Toje pačioje nuorodoje (apželdinimas) yra visas projektas sudėtas bigsmile.gif Jeigu labai smalsu, bet sunkiai įžiūrima, rašykit į až, nes kažkas kažką kompe pareguliavo, nebeleidžia foto dėti į photobucketą
O antrą sąrašiuką - dabar turimų augalų (visgi krizė, nebesinori didelių išlaidų augalams) dariausi pati. Pagal jį ir dėliojau gėlyną. Galiu pasakyti, kad rezultate pusė augalų liko už borto. Nepasiekiau dar tokių aukštumų kaip Rokoko su jos miksais bigsmile.gif

QUOTE(*MONAMI* @ 2009 02 03, 18:20)
***  drinks_cheers.gif  pirmais metais tikrai turėsiu jovaliuką,kuriame bus viskas ką iš kur pavyks gauti ir nusipirkti  ax.gif ,o paskui kai jau pilnai susitvarkysim sklypą tada žiūrėsiu kaip kuris augaliukas atrodo ir kur tinka  ax.gif
šiaip dar galvoju pati daugiamečius iš sėklų pasidaiginti,tik kaži ar pavyks  g.gif  bet bandyti manau verta  g.gif


Pasidaiginti neabejoju, kad pavyks, bet žiūrėk, kaip su vieta. Ar nepritrūksi laikiname gėlyne? rolleyes.gif Be to, kai jau bus galima kasti, galėsiu šiek tiek iš savo pernykščių daiginimo projektų atiduoti (eraičinų pilkų ir žalių, edelveiso ir gal dar ko nors atsiras)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kasiopeja: 03 vasario 2009 - 21:56
QUOTE(kasiopeja @ 2009 02 03, 21:39)
Jeigu labai smalsu, bet sunkiai įžiūrima, rašykit į až, nes kažkas kažką kompe pareguliavo, nebeleidžia foto dėti į photobucketą
  Be to, kai jau bus galima kasti, galėsiu šiek tiek iš savo pernykščių daiginimo projektų atiduoti (eraičinų pilkų ir žalių, edelveiso ir gal dar ko nors atsiras)

mane labai ten tos lentelės domina ax.gif

bigsmile.gif jetau kaip aš norėčiau,bet aš Šiauliuose esu doh.gif
aš jau sakiau kalbinsiu pukučiai ir nengamo gal dar Boružėlė kai mažins ką ir mes už tvoros tai lauksiu biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(*MONAMI* @ 2009 02 03, 19:56)
mane labai ten tos lentelės domina  ax.gif
bigsmile.gif  jetau kaip aš norėčiau,bet aš Šiauliuose esu  doh.gif
aš jau sakiau kalbinsiu pukučiai ir nengamo gal dar Boružėlė kai mažins ką ir mes už tvoros tai lauksiu  biggrin.gif


Pamėginsiu rytoj pažaisti su lentelėm ir kitkuo. O augaliukus galiu perduoti per pažįstamus, jeigu pasižadi nuvažiuot pasiimt 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(kasiopeja @ 2009 02 03, 21:59)
Pamėginsiu rytoj pažaisti su lentelėm ir kitkuo. O augaliukus galiu perduoti per pažįstamus, jeigu pasižadi nuvažiuot pasiimt  4u.gif

bigsmile.gif thumbup.gif pasižadu pasižadu bigsmile.gif o kur važiuot reiktų ax.gif
Atsakyti
QUOTE(*MONAMI* @ 2009 02 03, 21:20)
biggrin.gif  drinks_cheers.gif
* o gal kur nors tokia lentelė yra nete arba iš kokios čia knygos  ax.gif

**ir kur šitie sarašiukai  ax.gif


As tai tikrai zinau, kokie augalai man nepatinka. Pvz man nepatinka visokie ten labai imantrus tokie kaip viksriai, dar nepatinka palergonijos ir begonijos, petunijos ir sulfinijos, raudoni ir bordo lapai ne prie sirdies ir visokios smilgos, ir dar nepatinka augalai margais lapais. Nezinau kaip jie ten vadinasi, bet buna tokie, kad lapas ir zalias ir raudonas blink.gif Ir dar galeciau vardint, bet visa beda, kad tu patinkanciu augalu sarasas daug ilgesnis uz nepatinkanciu ir visi mano kieme tikrai netilps verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(DeeDee @ 2009 02 03, 17:01)
Jei kuri pamatysit prekyboj ar sužinosit, iš kur gauti Hakonechloa macra - perspėkit, prašau  4u.gif


sveikos - as tyli skaitytoja blush2.gif bandysiu padeti, va cia uzmaciau 40 seklu hakonechloa macra

ir dar sito grozio vos nenusipirkau, bet paskaiciau, kad neauga daugiau kaip metelius pas mus, tai susilaikau siai dienai doh.gif
Atsakyti
QUOTE(DENARA @ 2009 02 03, 22:05)
sveikos - as tyli skaitytoja  blush2.gif  bandysiu padeti, va cia uzmaciau 40 seklu hakonechloa macra

ir dar  sito grozio vos nenusipirkau, bet paskaiciau, kad neauga daugiau kaip metelius pas mus, tai susilaikau siai dienai  doh.gif

Ačiū labai 4u.gif Žinau, kad LT jau augina, tikiuosi dar čia vietoj rasti wink.gif

O kortaderijų pas mus gi įvairiom formom yra ir jau paaugintų, rudenį su žiedynais, arba šaknų - pati turiu ir dabar kaip tik sandėliuky paslėpta su visu vazonu žiemoja. Tikrai ne vieniems metams žolė wink.gif
Atsakyti
aciu DeeDee - jeigu galima islaikyti tai nusipirksiu, cia man paprasciau, juk ne didmiesty gyvenu ir nerasiu netgi plenciukio gelytes pas ka, nes esu ne vietine.... doh.gif tiesa, skaiciau kortaderijos megsta sauleta vieta - o ka is patirites galit pasakyti? pas mane vietos iki kaklo kur visa diena saule....

pradejau daiginti bakopas, bet kazin ar uzaugs, nes pati seklytes rinkausi nuo praeitu metu....
Atsakyti
vakar nusipirkau maksimoj pasicekavinimui pakeli nojaus seklu didziuju nasturtu - puse seklu papelijusios, kaip kitos dygs irgi neaisku doh.gif
zodziu nojaus seklos manes nesuzavejo cool.gif
Atsakyti