Įkraunama...
Įkraunama...

Namo aplinka 37

labas rytas merginos, ar galiu issiterpti 4u.gif ziuriu diskutuojate apie sandeliuke laikomas gelytes, zinokit nznz ar protingai padariau ar ne g.gif , bet va sita vazonika kuris pas mane taip atrode lapkricio pradzioje -po to nukirpau visa ir inesiau i garaza, kuris siek tiek sildomas. kaip manot, gausis kas nors is ju pavasari ar ne? kartais palieju, bet atrodo kad vaizdas nesikeicia... g.gif . ka manot?
user posted image
Atsakyti
QUOTE(DENARA @ 2009 02 04, 07:48)
aciu DeeDee - jeigu galima islaikyti tai nusipirksiu, cia man paprasciau, juk ne didmiesty gyvenu ir nerasiu netgi plenciukio gelytes pas ka, nes esu ne vietine.... doh.gif tiesa, skaiciau kortaderijos megsta sauleta vieta - o ka is patirites galit pasakyti? pas mane vietos iki kaklo kur visa diena saule....

pradejau daiginti bakopas, bet kazin ar uzaugs, nes pati seklytes rinkausi nuo praeitu metu....

Dar menka patirtis, tik pernai šaknų gniužuliuką pirkau, per vasarą augo įkastame į dirvą vazone, rudenį pernešiau į sandėliuką. Artimiausiu laiku apkarpysiu kupstą.
Vazone auginsiu kol labiau išsiplės ( gal dar kokius 2-3 metus), vėliau dalinsiu pusiau ir tuomet užsiimsiu bandymais: viena dalis taip ir augs mobiliame vazone, o antrajai sudarysiu sąlygas augti lauke visus metus. mirksiukas.gif

Bakopų sėklas jau organinėm ir mineralinėm medžiagom apveltas pirkau, praeitą savaitę pasėjau ir jau sudygo. Su pačios rinktom gali ne taip lengvai gautis, kolkas neprarask kantrybės wink.gif 4u.gif ( kitą kartą geriau pabandyk pasidauginti iš viršutinių auginių)
Atsakyti
QUOTE(sidabrinekuoja @ 2009 02 03, 22:03)
As tai tikrai zinau, kokie augalai man nepatinka. Pvz man nepatinka visokie ten labai imantrus tokie kaip viksriai, dar nepatinka palergonijos ir begonijos, petunijos ir sulfinijos, raudoni ir bordo lapai ne prie sirdies ir visokios smilgos, ir dar nepatinka augalai margais lapais. Nezinau kaip jie ten vadinasi, bet buna tokie, kad lapas ir zalias ir raudonas blink.gif

Eina sau, tau viskas, kas grazu, nepatinka blink.gif
Atsakyti
QUOTE(smth1 @ 2009 02 03, 21:01)
Man rodos, kad kuo gele isskirtinesesne, tuo sunkiau ja su kazkuo derint. Gal reik galvoti apie kuo neutralesni fona?

Papildyta:
Turbut augini Celosia argentea L. f. cristata. Derinimas nelabai del to keicias man rodos.


Va sita as ir auginu.
Kiek internete beieskojau tai mazai mane kokie derinukai ir te suzavejo. Matyt liksiu as pire savosiso versijos , o gal ka pati sumastysiu.


QUOTE(DeeDee @ 2009 02 03, 21:11)
Čia derinys iš plačiųjų interneto aruodų - panašiai margų ir netokių margų įmanoma rasti


Jo kazkodel su celiozijom labai daug margu variantu,kurie ne man.
Atsakyti
QUOTE(Tina* @ 2009 02 04, 10:54)
Eina sau, tau viskas, kas grazu, nepatinka  blink.gif

O tu man savo sarasiuka duok ir pamatysi kaip daug man is jo patinka lotuliukas.gif . Tu nepatinkanciu tik lasas juroj irnesakyk.gif
Atsakyti
[quote=DeeDee,2009 02 03, 11:01]

Namų sąlygom daryčiau tą patį, ką šiuo metu darau su vėdrynų didžiažiedžių ( Ranunculus superbissimus ) sėklomis - sėklas pabėriau ant sudrėkinto vatos ir binto tamponėlio, sulanksčiau kaip "lietinį", patalpinau į plastmasinį indelį ir pastarąjį į maišelį. Taip supakuotas sėklas laikau šaldytuvo daržovių skyriuj

O Lt vėdrynam ne peršalta??? Gal jau kažkur rašėt, tai labai atsiprašau. Niekaip nespėju visko paskaityti, nes internetas kol kas tik darbe schmoll.gif
Labai viskas rūpi, nes nuo nulio reikės aplinką tvarkyti. Renku info smile.gif
Atsakyti
QUOTE(sidabrinekuoja @ 2009 02 04, 10:58)
O tu man savo sarasiuka duok ir pamatysi kaip daug man is jo patinka lotuliukas.gif . Tu nepatinkanciu tik lasas juroj irnesakyk.gif

Sarasiukas parase mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(alvijaxx @ 2009 02 04, 11:40)
O Lt vėdrynam ne peršalta??? Gal jau kažkur rašėt, tai labai atsiprašau. Niekaip nespėju visko paskaityti, nes internetas kol kas tik darbe schmoll.gif
Labai viskas rūpi, nes nuo nulio reikės aplinką tvarkyti. Renku info  smile.gif

peršalta 4u.gif Sėklas sėti reiktų rugsėjo-spalio mėnesiais, o mažyčius gumbus, išmirkytus vandeny ar dar kur nors, pavasarį mirksiukas.gif
Atsakyti
Laba diena smile.gif

Noriu paklausti, ar galetumėt patarti (ar pakritikuoti bent) dėl tokio nedidelio plotelio apsodinimo? Yra keli augaliukai, bet nežinau... Kažkaip neužtikrintai jaučiuosi...

Įkelčiau nuotraukytes, bet nežinau ar galima (ankstesnėse temose lyg ir buvo daugiau. Dabar nėra - gal negalima?).

Esu tik pradedanti, myliu augalus, bet patirties ir žinių nėra smile.gif

Atsakyti
QUOTE(Tina* @ 2009 02 04, 12:55)
Sarasiukas parase  mirksiukas.gif

Nius , tai dabar ziuresiu ir rasysiu kas man grazu biggrin.gif
Tulpes, ciobreliai, edelveisai, gvazdikai siliniai, katileliai, uolaskeles, astilbes, krokai, bergenijos su klaustuku, hiacintai, hortenzijos, irisai, jurginai, lavandos, liatriai, lelijos, margutes, nakvisos, gvaizdes, pentiniai, piliarozes, rudbekijos,rudgrudele, rusmenes, sedum, sreciai,viendienes. Krumu, vijokliu ir medziu nerasiau. Na nebent koks isipainiojo. ax.gif
Papildyta:
QUOTE(Spurga577 @ 2009 02 04, 13:10)
Laba diena smile.gif

Noriu paklausti, ar galetumėt patarti (ar pakritikuoti bent) dėl tokio nedidelio plotelio apsodinimo? Yra keli augaliukai, bet nežinau... Kažkaip neužtikrintai jaučiuosi...

Įkelčiau nuotraukytes, bet nežinau ar galima (ankstesnėse temose lyg ir buvo daugiau. Dabar nėra - gal negalima?).

Esu tik pradedanti, myliu augalus, bet patirties ir žinių nėra smile.gif

Galima galima. Labai laukiam 4u.gif
Cia nuotrauku maziau, nes toks laikas,ziema uz lango.
Atsakyti
O kaip gerai smile.gif

O buvo taip:

user posted image

Čia kad įsivaizduoti, kas aplink, nes kitos foto neradau. Jei įsivaizduoti, tai už nugaros įvažiavimas į kiemą (šiaurinė pusė), toliau į pietus truputį žemės nedideliam sodeliui (gal kokia trešnė ar vyšnia, nedidelė obelis ir siek tiek prieskoniukų/ daržovyčių pabarstysiu).

Tai yra paradinė pusė, nes dešiniau yra įėjimas į namą. Vietos nedaug, o ir gėlyno (nežinau kaip pavadinti šitą daiktą) forma ne tokia buvo pagal planą (neprakontoliavau klojėjų blush2.gif ).

Dabar vaizdelis maždaug toks:

user posted image

user posted image

Priekyje rododendras jakušimaninis (pirkau botanikos sode, palnuoju jei labai plėsis, perkelsiu), toliau kažkas panašaus į kalvelę su pušaite "mops", toliau kadagys SkyRocket ir pieris.

Dar esu kiek daugiau žemių papylusi ir paviršių pabarsčiau smulkiu tamsiai rudu mulčiu, bet ne tais tokiais plaušais, bet gabaliukais, "čipsais".

Gal ir išsiplėčiau, bet norėjau labai aiškiai "nupiešti" vaizdelį. Labai lauksiu komentarų ir gal kokių patarimų... 4u.gif

Nes man trūksta kažko. Galvojau kokias erikas su viržiais įdėti, svogūninių nedidelių, bet ar nebus per daug? Ar tiktų?
Atsakyti

QUOTE(.NAJ.A @ 2009 02 03, 16:29)
Aciu, ta vazele idomi kokia .Pskutineje nuorodoje.

Mano celiozijos uzauga toookios
Stiebas plokscias ir platus 5cm, o skiautere banguota banguota 15cm ilgio uzaugo - ispudinga. As tiesa aukstauges auginu. Zemaugem gal nei priedu nereiktu, visa zeme uzdengia.

pasirodo, tos nuorodos kinta blink.gif nebeatitinka mano teksto...

Tai siūlau derinti, pvz, žiedo formai/aukščiui kontrastą.
Kadangi Jūsų celiozijos įspūdinga skiauterė, ir dar aukšta, tai šalia gal gražiai žiūrėtųsi žemesnė [gal kiliminė] gėlė smulkiais varpiniais žiedynais - na kaip levanda.
Dar, ta skiauterė gali būti ir tarp aukštesnių ''varpu'' - pvz, gaisrenos [paprastos, ne goštautinės], neaukšto varpotojo lijatrio, šalavijo , neaukštos veronikos [varpotoji, plačialapė]... čia knygą pavarčiau saulėtoms vietoms, vaizdų pasigooglinkit 4u.gif
Jei celiozija aukštesnė už švelniąją rasakilą - tai tarp jų ypač išryškėtų celiozijų žiedai wub.gif

QUOTE(rozamunda @ 2009 02 03, 18:40)
Dar pavasari buvau prisejus visokiu rusiu aguonu-ziurejosi super-gal dar kas pamenat,nuotraukeles ikelusi

Taip, tavo ir Simson mirksiukas.gif



QUOTE(*MONAMI* @ 2009 02 03, 20:20)
ir kur šitie sarašiukai  ax.gif

Aš taip dariau:
Prieš dėliojant turimus augalus į gėlyną ant popieriaus, aišku, susirašiau juos:
*nuo žemiausių iki aukščiausių [mano gėlynas to reikalavo]
tame sąraše sutartiniais ženklais buvo sužymėta :
*atitinkamom spalvom pabraukiau augalus pagal jų žiedų spalvas,
*augalus, kurių grožis lapuose – pabraukiau žaliai [plius bordo jei tokia lapija]
*anksčiau ir vėliau žydinčius pažymėjau sutartiniais ženklais [tarkim, trikampiuku pavasarį ar rutuliuku vasarą, kitaip rudenį ir pan.] šalia.
* riebiai apvedžiau ‚svarbiausius‘ augalus
*dar galima ir kitokių kriterijų pridėti [medeliai, visžaliai ir pan.] – man to nereikėjo, ten tik daugiamečių gėlynas, kur žiemą ‚plika žemė‘

Štai toks margas sąrašas man labai padėjo – viską turėjau vienoje vietoje, ir tik ko prireikia ‚dėliojant‘ – žvilgt ir matau.

QUOTE(kasiopeja @ 2009 02 03, 21:39)
Nepasiekiau dar tokių aukštumų kaip Rokoko su jos miksais  bigsmile.gif

Dėkui, dėkui už aukštumas... 4u.gif
[ką čia galvoj turėjo šita pikta teta.. g.gif lotuliukas.gif ]
Atsakyti