Įkraunama...
Įkraunama...

Partizanai - banditai ar kovotojai už laisvę?

QUOTE(adaptacijaa @ 2009 05 22, 15:27)
čia jūs rimtai? smile.gif jūs man paaiškinkit, kaip partizanas galėjo laisvai gyventi sovietų laikais? ir kodėl visi ramiai gyvena šalia žudiko ir tyli? nesusiveda galai.
Papildyta:
jūs tikrai istoriją studijavot?

Na, neįsižeiskit, bet tik jau ne jums ironizuot biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Brasa @ 2009 05 22, 15:27)
tai iš kur jūsų manymų tie stribai ir partizanai atsirasdavo, iš dangaus nukrisdavo? Tiek į stribus, tiek į miškus išeidavo paprasti  žmonės iš kaimų. Mano močiutė taip ir pasakoja apie banditus: su pavardėm , kur gyveno jų tėvai, broliai  ir pan. Žodžiu, tai buvo vietiniai žmonės...


na tai jau supratau, kad partizanų tikslas buvo žudyti savus. o kokie motyvai?
Atsakyti
QUOTE(adaptacijaa @ 2009 05 22, 14:20)
logiška. žinot, ką tokie "papletkavojimai" gali reikšti? išdavystę.


Kokią išdavystę?????
ta moterėlė buvo eilinė kaimo boba pašnekėjusi bile ką bile kam. Nebuvo įstojusi į jokią organizaciją, nedavusi niekam jokios priesaikos, ir jums atrodo pateisinama, kad ją nušovė? Už kokią dar išdavystę? Net, jei ji būtų juos išdavusi tuometinei valdžiai, vistiek tai nebūtų traktuojama, kaip išdavystė, tai skaitytųsi kaip paklusimas įstatymui. Ir paprasti žmonės nežaidė jokių prieša-išdavikai-Tėvynės Mylėtojai žaidimų, jie norėjo tik vieno - ramiai gyventi, auginti vaikus, dirbti ir pan.
Atsakyti
QUOTE(Brasa @ 2009 05 22, 15:27)
tai iš kur jūsų manymų tie stribai ir partizanai atsirasdavo, iš dangaus nukrisdavo? Tiek į stribus, tiek į miškus išeidavo paprasti  žmonės iš kaimų. Mano močiutė taip ir pasakoja apie banditus: su pavardėm , kur gyveno jų tėvai, broliai  ir pan. Žodžiu, tai buvo vietiniai žmonės...

Žinoma, kad vietiniai. Ypač į stribus verbuodavo tik vietinius, nes taip buvo lengviau sugauti reikiamus žmones. Tik vat man klausimas iškilo: ar tikrai tie žmonės žinojo už ką kovoja? Ar nebus kaip kad Irake? Skaičiau neseniai vieno teroristo pasakojimą kaip jį užverbavo. Nepanašu į kilnius tikslus, tiesiog žmogui reikėjo pinigų, o kaip žinom skolas reik gražint.
Atsakyti
Prisimenu, kai senelis dar buvo gyvas diskutavo apie kazka su dede. Tuo momentu neidomu man buvo, tik prisimenu, kad sake "tie brudai partizanai". Gaila, kad nebera galimybes paklausti, ka jis turejo tada galvoje tai sakydamas g.gif
Atsakyti
QUOTE(pikkolo @ 2009 05 22, 15:27)
Jei Wikipedia nemeluoja tai: Istorikų duomenimis 1944 m. rudenį veikė apie 12 tūkst. Lietuvos partizanų, 1945 m. pavasarį apie 30 tūkst., 1946 m. vasarą - apie 4,5 tūkst., 1950 m. rudenį apie 1,2 tūkst. Lietuvos partizanų.

Manau, kad tiksli statistika šiuo atveju visiškai neįmanoma.... Aš nekalbu, kad partizanai dideliu mastu galėjo pasipriešinti RA - jų jėgos tikrai buvo per silpnos..
Beje, kaip balanda ir sakė, net ir išėję į miškus iš idėjos partizanai laikui bėgant sulaukėdavo. Pagalvokit - būrelis vyrų miške, nieko nedirba, o valgyt tai reikia - tenka plėšikaut... beje, miškiniai be saiko pijokaudavo. ir taip ne vieni metai miške. Nužmogėjimo išvengt praktiškai neįmanoma.
Atsakyti
QUOTE(adaptacijaa @ 2009 05 22, 14:27)
čia jūs rimtai? smile.gif jūs man paaiškinkit, kaip partizanas galėjo laisvai gyventi sovietų laikais? ir kodėl visi ramiai gyvena šalia žudiko ir tyli? nesusiveda galai.



Taip.
Tai vat, kad - tylėjo, nes bijojo. Bijojo, nes pamatė, kas gręsia. Bijo iki dabar.
O, kaip jis ramiai prie sovietų gyveno, nežinau...Gal jis buvo koks naktinis partizanas? Tas, kuris į miškus išeidavo tik naktį, dienomis dirbo kolūky? (na, bet čia tik mano prielaidos, šiaip jau pasakoju, apie tą laidą)
Atsakyti
o kas liečia trėmimus ir tremtinių gelbėjimus, man labai įdomu iš kur partizanai galėjo sužinoti, kas ir kurioj vietoj bus tremiami? tokie dalykai yra organizuojami, o ne spontaniškai daromi. ir kaip jie juos išgelbėtų? sušaudytų kareivius? ir ką po to su tremtiniais darytų? miške paslėptų dešimtis tūkstančių žmonių?
jūs tikrai istoriją studijavot?smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Heilė @ 2009 05 22, 15:34)
O, kaip jis ramiai prie sovietų gyveno, nežinau...Gal jis buvo koks naktinis partizanas? Tas, kuris į miškus išeidavo tik naktį, dienomis dirbo kolūky? (na, bet čia tik mano prielaidos, šiaip jau pasakoju, apie tą laidą)

Manau, kad žmonėm buvo tas pats ar jis partizanas, ar ne.
Man tik įdomu, o iš kur žmonės žinojo, kad vat šitie - stribai, o šitie - partizanai? Juk ir vienus ir kitus vadino banditais.
Atsakyti
QUOTE(Heilė @ 2009 05 22, 15:30)
Kokią išdavystę?????
ta moterėlė buvo eilinė kaimo boba pašnekėjusi bile ką bile kam. Nebuvo įstojusi į jokią organizaciją, nedavusi niekam jokios priesaikos, ir jums atrodo pateisinama, kad ją nušovė? Už kokią dar išdavystę? Net, jei ji būtų juos išdavusi tuometinei valdžiai, vistiek tai nebūtų traktuojama, kaip išdavystė, tai skaitytųsi kaip paklusimas įstatymui. Ir paprasti žmonės nežaidė jokių prieša-išdavikai-Tėvynės Mylėtojai žaidimų, jie norėjo tik vieno - ramiai gyventi, auginti vaikus, dirbti ir pan.


tokie "papletkavojimai" galėjo kainuoti neiaškų kiek partizanų galvų. tai buvo įspėjimas. o boba išties durna buvo. kalbant apie tą laikotarpį, pateisinama.
paprasti žmonės prispausti žaidė visokius žaidimus, kad tik išgyventų.
Atsakyti
QUOTE(Brasa @ 2009 05 22, 15:33)
Beje, kaip balanda ir sakė, net ir išėję į miškus iš idėjos partizanai laikui bėgant sulaukėdavo. Pagalvokit - būrelis vyrų miške, nieko nedirba, o valgyt tai reikia - tenka plėšikaut...

Nu man pirma mintis kiek kitokia kilo, nei plėšikavimas lotuliukas.gif Nors šiaip jau tai tarp partizanų buvo ir moterų.
Atsakyti
QUOTE(adaptacijaa @ 2009 05 22, 15:35)
o kas liečia trėmimus ir tremtinių gelbėjimus, man labai įdomu iš kur partizanai galėjo sužinoti, kas ir kurioj vietoj bus tremiami? tokie dalykai yra organizuojami, o ne spontaniškai daromi. ir kaip jie juos išgelbėtų? sušaudytų kareivius? ir ką po to su tremtiniais darytų? miške paslėptų dešimtis tūkstančių žmonių?
jūs tikrai istoriją studijavot?smile.gif

Na, nieko nekaltus žmones tai jie šaudė, tai ko jau negalėjo to stribo nušaut? Kad neturėjo šansų sužinot irgi netiesa. Įbauginti kaimiečiai jiems nešdavo maistą, samagoną, pranešinėdavo naujienas. Pranešt, kad kaime atėjo stribai vežt žmonių į Sibirą, irgi laisvai galėjo. o ką tie išlaisvinti darys - tai jau jų bėdos. daug pasmerktų tremčiai patys pasislėpė ir kažkaip išgyveno.
Ar jūs išvis nors kokią istorijos knygelę buvot per gyvenimą į rankas paėmusi? wink.gif
Atsakyti