Įkraunama...
Įkraunama...

Partizanai - banditai ar kovotojai už laisvę?

QUOTE(Brasa @ 2009 05 22, 12:26)
O kur gyveno jūsų seneliai (kaime ar mieste) ? Gal žinote, ką jie apie tai mano?

nors klausimas skirtas ne man, bet atsakysiu, ka man apie tai mano mociute, jau amzinatilsi pasakojo rolleyes.gif o pasakojo, kad dienomis ju namus sukuodavo stribai, o nakti is misko atsliauzdavo "misko broliai", reikalaudami maisto, alaus wink.gif vienu ju kaimynu seimos galva issivede nusove laukuose - amzinatilsi diedukas rado ji jau apirusi kazkokiam griovy. Uz ka - neaisku doh.gif
Atsakyti
Aš asmeniškai tikrai tikiu, kad buvo nemažai žmonių kovojusių už laisvę iš idėjos. Tiesiog manau, kad tų banditų, prisidengusių "kovotojų už laisvę" vardu buvo nepalyginamai daugiau. kalbėjau ne su vienu senu žmogumi iš atskirų Lietuvos kampelių - nesutikau nė vieno, kuris apie partizanus būtų pasakęs nors vieną gerą žodį...deja... Žinoma, tikiu, kad tų gerųjų partizanų buvo, bet tik vienetai. O paminklai šiandien statomi ir banditams , deja...
Atsakyti
QUOTE(Brasa @ 2009 05 22, 14:17)
Aš asmeniškai tikrai tikiu, kad buvo nemažai žmonių kovojusių už laisvę iš idėjos. Tiesiog manau, kad tų banditų, prisidengusių "kovotojų už laisvę" vardu buvo nepalyginamai daugiau. kalbėjau ne su vienu senu žmogumi iš atskirų Lietuvos kampelių - nesutikau nė vieno, kuris apie partizanus būtų pasakęs nors vieną gerą žodį...deja... Žinoma, tikiu, kad tų gerųjų partizanų buvo, bet tik vienetai. O paminklai šiandien statomi ir banditams , deja...

Už tai, kad slepia partizanus, stribai žudydavo, už tai kad išduoda - žudydavo partizanai. Karo metu labiausiai nukentėdavo paprasti žmogeliai. O jiems juk svarbiausia ir buvo jų pačių, jų šeimos gerovė.
Beje, tau banditas, kitam didvyris. Kaip kad per kažkokį filmą (Rudens legendos lyg tais) sūnui pareiškus, kad eis į karą, tėvas paklausė: o už ką kariausi? Sūnus atsakė už geriečius. Tėvas: o kurie yra geriečiai? Viskas priklauso nuo to kurioje pusėje esi, karo metu negali būti gera nei viena, nei kita pusė.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pikkolo: 22 gegužės 2009 - 13:33
QUOTE(pikkolo @ 2009 05 22, 14:31)
Už tai, kad slepia partizanus, stribai žudydavo, už tai kad išduoda - žudydavo partizanai. Karo metu labiausiai nukentėdavo paprasti žmogeliai. O jiems juk svarbiausia ir buvo jų pačių, jų šeimos gerovė.
Beje, tau banditas, kitam didvyris. Kaip kad per kažkokį filmą (Rudens legendos lyg tais) sūnui pareiškus, kad eis į karą, tėvas paklausė: o už ką kariausi? Sūnus atsakė už geriečius. Tėvas: o kurie yra geriečiai? Viskas priklauso nuo to kurioje pusėje esi, karo metu negali būti gera nei viena, nei kita pusė.

Viskiškai sutinku. Tačiau ta šiandieninė politika, kai stribų nusikaltimai jau įvardijami kaip nusikaltimai, o partizanų nusikaltimai - tai tik nesusipratimai, kovojant dėl laisvės, man nepriimtina...
Beje, ar esat girdėję pagyvenusį kaimo žmogų vartojant apibūdinimą "partizanas"? Aš ne...
Atsakyti
QUOTE(Brasa @ 2009 05 22, 14:37)
Viskiškai sutinku. Tačiau ta šiandieninė politika, kai stribų nusikaltimai jau įvardijami kaip nusikaltimai, o partizanų nusikaltimai - tai tik nesusipratimai, kovojant dėl laisvės, man nepriimtina...
Beje, ar esat girdėję pagyvenusį kaimo žmogų vartojant apibūdinimą "partizanas"? Aš ne...

Istorijos nepakeisi, kas buvo tas buvo. Kažin ar dar yra gyvų tiek tų stribų, tiek partizanų ar šiaip banditų iš tų 1944-1953 metų. Kam drąskyti žaizdas, jei net nėra ką nubausti?
Nesu tiesiogiai susidūrusi su tuo, todėl negaliu nei paneigti, nei patvirtinti dėl to žodžio vartojimo. Bet manau, kad žmonės jiems tikrai buvo sugalvoję pavadinimą, kuris turėjo būti tikrai gerokai trumpesnis.
Atsakyti
QUOTE(Brasa @ 2009 05 22, 14:08)
Visą sovietmetį buvo garbinami stribai


pratęsiu mintį. ...o partizanai buvo vadinami banditais.
Atsakyti
QUOTE(pikkolo @ 2009 05 22, 14:47)
Istorijos nepakeisi, kas buvo tas buvo. Kažin ar dar yra gyvų tiek tų stribų, tiek partizanų ar šiaip banditų iš tų 1944-1953 metų. Kam drąskyti žaizdas, jei net nėra ką nubausti?
Nesu tiesiogiai susidūrusi su tuo, todėl negaliu nei paneigti, nei patvirtinti dėl to žodžio vartojimo. Bet manau, kad žmonės jiems tikrai buvo sugalvoję pavadinimą, kuris turėjo būti tikrai gerokai trumpesnis.

Manau tas visoje Lietuvoje vartotas "banditai" (šį žodį vartojo visi Lietuvos regionai - argi nekeista?) nebuvo atsiradęs šiaip sau smile.gif Žinoma, kad nėra daug likusių gyvų stribų ir miškinių, kaip nėra daug likusių ir nukentėjusių nuo jų. Todėl mane ir papiktino konservatorių siūlomos baudos, kuriomis siekiama užčiaupti dar gyvus liudininkus, t.y. pagražinti istoriją. Įsivaizduojat, kaip turėtų jaustis žmonės, kurie patys arba jų šeimos nukentėjo nuo vadinamųjų partizanų? Jie bus vadinami melagiais ir šmeižikais bei baudžiami pagal LR įstatymus, jei apie tai prasižios.... blink.gif Argi tokia turėtų būti demokratinė valstybė?
Atsakyti
QUOTE(Brasa @ 2009 05 22, 14:08)
Ir nesakykit, kad jie neskyrė stribų nuo miškinių. Stribai ėjo dienomis - buvo, kaip sakant, legalūs nusikaltėliai, partizanai - naktimis. Ar jums pačiai teko kada kalbėt su kokiu senoliu apie tą laikmetį?


tai vienintelis skiriamasis bruožas yra "paros metas"? įdomiai smile.gif
Atsakyti
Paskaitykit Just.Marcinkevičiaus eilėraštį:

Naktim į gryčią mišias veržias
sulytas, purvinas - ir ima guostis.
Aulus džiovina Ąžuolas ir Beržas,
ant šautuvo užmiega jaunas Uosis.

Ir stalas atiduoda miškui maistą.
Ir puodas kantriai verda seną vištą.
Ir aš gūžiuos į pašukinį maišą -
sargybon išvarytas, saugau mišką.

O paryčiu į gryčią miestas beldžias.
Net šuo - ir tas išmoko nebeloti.
Ir pirmąkart girdžiu, kaip tėvas meldžias,
atidarydamas duris lyg skaudžią votį.

Man jau nereikia aiškinti: toks metas...
Tamsoj sugrabalioju duoną, sviestą
ir vėl, tą patį maišą užsimetęs,
sargyboj stoviu. Saugau miestą.

Nebuvo nei blogiečių, nei geriečių, buvo karas, kaip Pikkolo parašė. Beje, šitas eilėraštis buvo išspausdintas dar iki 1980 m., kas mane labai stebina - tuometinė cenzūra parodė šitiek tolerancijos, o dabar?
Atsakyti
QUOTE(adaptacijaa @ 2009 05 22, 14:50)
pratęsiu mintį. ...o partizanai buvo vadinami banditais.

partizanus dar gyvi tų laikų liudininkai ir šiandien vadina banditais... Aš nekalbu apie užkietėjus komunistus, užverbuotus sovietų pakalikus ir pan. Aš kalbu apie paprastus berasčius Lietuvos kaimiečius,kurie visiškai nesikišo į politiką.
Atsakyti
QUOTE(Brasa @ 2009 05 22, 13:08)
Visą sovietmetį buvo garbinami stribai, dabar matau atvirštinę situaciją - garbinami partizanai. o kur lieka istorinis teisingumas? 



Būtent taip ir yra. Gi žinot, kaip įvardijamas istorijos mokslas? mirksiukas.gif (kaip prostitucija)
Istorinis teisingumas....? Gal ir bus. Po daug daug metų....Dabar gi yra tik politinės interpretacijos.
Atsakyti
QUOTE(Brasa @ 2009 05 22, 14:57)
partizanus dar gyvi tų laikų liudininkai ir šiandien vadina banditais... Aš nekalbu apie užkietėjus komunistus, užverbuotus sovietų pakalikus ir pan. Aš kalbu apie paprastus berasčius Lietuvos kaimiečius,kurie visiškai nesikišo į politiką.


liudininkai, tai čia kas tokie? nukentėjusieji?
Papildyta:
QUOTE(Brasa @ 2009 05 22, 14:57)
partizanus dar gyvi tų laikų liudininkai ir šiandien vadina banditais... Aš nekalbu apie užkietėjus komunistus, užverbuotus sovietų pakalikus ir pan. Aš kalbu apie paprastus berasčius Lietuvos kaimiečius,kurie visiškai nesikišo į politiką.


tai jūs norite pasakyti, kad partizaninio judėjimo ir laisvės kovų nebuvo? tik banditai? na tą patį skelbė ir sovietinė idealogija.
Atsakyti