Įkraunama...
Įkraunama...

Grįžimas į darbą po motinystės atostogų

Sveiki, iškilo toks klausimukas. Esu VPA , vaikui 1.2m, į darbą grįžau nepilnu krūviu, gaunu atlyginimą ir pašalpos skirtumą. Vasarą norėčiau mėnesį atostogauti. Ar galiu pasiimti VPA pilnai tą mėnesį, o ne kasmetines atostogas,( jas pasiimčiau , kai nemokės pašalpos)?Turbūt tokiu atveju reikėtų rašyti darbovietei prašymą, kad išleistų į VPA, o po 2 sav vėl rašyti prašymą, kad sugrąžintų iš tų atostogų. Ar teisingai mąstau? ar nereiktų tokiu atveju kokių dokumentų nešt į sodrą?
Papildyta:
QUOTE(iingaxxx @ 2010 02 10, 10:14)
laba ryta,
as cia su tokiu klausimeliu ax.gif  gavau darbuka nuo 17 d.mane jau oficialiai idarbina, bet dar esu VPA iki kovo 10d. mano alga bus mazesne, bet supratau skirtuma sumokes Sodra.
kokius reikia pristatyti sodrai dokumentus, kad anksiau griztu i darba? ar jokiu nereikia? blush2.gif

Seniau reikėdavo kas mėnesį nešt sodrai pažymą iš darbovietės apie darbo užmokestį, dabar jau nebūtina, nes buhalterė kas mėnesį sodrai turi pateikti ataskaitą iki 15 dienos
Atsakyti
Sveiki.Noreciau paklaust,kai isdirbau iki dekreto 4 su puse metu ir dabar noreciau iseit saliu susitarimu,kokia pinigu suma butu protinga deretis?Jei jie mane atleistu su iseitine,tai ,turbut,sumoketu 3 DU,ar kaip?Ar galeciau tiketis 4,5 tukstancio.Firma atidarineja parduotuves,priima darbuotojus,zodziu dideles krizes nejaucia,taciau labai ja dangstosi,kai reikia moketi ismokas iseinantiems.Man idomu ar realu butu tokia suma,nes,kai dirbau ,gaudavom apie 1000 lt. algos,cia nedidelis miestas zemaitijoj.
Atsakyti
Pasiūlyme galima įrašyti sumą, kurią jus norite gauti, o kaip jau reaguos vadovas, tai kita kalba.

Na bandom paskaičiuoti biggrin.gif
Kadangi jus turite vaiką, tai apie ateleidimą jus privalėtu įspėti prieš 4 mėn. Tuos 4 mėn. jus gautumet atlyginimą.
Išeitinė jums priklauso - 3 mėn. VDU.

Atsakyti
Ar teisybė,kad gryžusios iš vaiko auginimo atostogų mamos gauna mažesnę algą nei kitos darbuotojos? g.gif
Atsakyti
QUOTE(dzeine01 @ 2010 02 12, 15:48)
Ar teisybė,kad gryžusios iš vaiko auginimo atostogų mamos gauna mažesnę algą nei kitos darbuotojos? g.gif

Iš kur ištraukėt? g.gif
Kur čia taip parašyta? blink.gif
Mamytė grįžta į tas pačias pareigas su tuo pačiu DU. 4u.gif
Atsakyti
Ar tiesa. kad darbdavys privalo įspėti apie atleidimą prieš 4 mėn? Nes man reikia grįžti į darbą, o jau pasakyta, kad darbo man nebus. Sakė, neturim teisės nepriimti, bet rasim priežastį atleisti. Tai sakau, gal nors tuos 4 mėn darbas būtų?
Atsakyti
129 straipsnis. Darbo sutarties nutraukimas darbdavio iniciatyva, kai nėra darbuotojo kaltės
1. Darbdavys gali nutraukti neterminuotą darbo sutartį su darbuotoju tik dėl svarbių priežasčių, apie tai įspėjęs jį šio Kodekso 130 straipsnyje nustatyta tvarka. Atleisti darbuotoją iš darbo, kai nėra darbuotojo kaltės, leidžiama, jei negalima darbuotojo perkelti jo sutikimu į kitą darbą.
...
4. Darbo sutartis su darbuotojais, kuriems iki teisės gauti visą senatvės pensiją liko ne daugiau kaip penkeri metai, asmenimis iki aštuoniolikos metų, neįgaliaisiais, darbuotojais, auginančiais vaikų iki keturiolikos metų, gali būti nutraukta tik ypatingais atvejais, jeigu darbuotojo palikimas darbe iš esmės pažeistų darbdavio interesus.

130 straipsnis. Įspėjimas apie darbo sutarties nutraukimą
1. Darbdavys turi teisę nutraukti darbo sutartį raštu pasirašytinai įspėjęs darbuotoją prieš du mėnesius. Darbuotojai, nurodyti šio Kodekso 129 straipsnio 4 dalyje, apie atleidimą iš darbo turi būti įspėti ne vėliau kaip prieš keturis mėnesius.
Atsakyti
QUOTE(viavia @ 2010 01 28, 23:26)
Sakykit, o ar galima treciais vaiko atostogų auginimo metais įsidarbinti valstybinėje įstaigoje? 4u.gif  Pirma darbovietė nevalstybinė įstaiga. Ar čia būtų kokių niuansų? Ačiukas 4u.gif

Man irgi įdomu, tik pirma darbovietė valstybinė įstaiga. Kas žino, labai laukiame atsakymo 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Adelle @ 2010 02 13, 18:32)
Man irgi įdomu, tik pirma darbovietė valstybinė įstaiga. Kas žino, labai laukiame atsakymo  4u.gif

Jokio skirtumo 4u.gif
Atsakyti
Laba diena,
ax.gif norejau pasiteirauti,esu vaiko prieziuros atostogose,noreciau gryzti i darba kai vaikui sueis 2m,tik mano mieste tos imones kur dirbau nebera,liko,tik kituose miestuose.Ar turiu laukti,kol vaikui sueis 3 metai ir tada mane atleis g.gif ?
Atsakyti
smile.gif+2010 02 13, 18:30-->
QUOTE(kristinukas smile.gif @ 2010 02 13, 18:30)
Ar tiesa. kad darbdavys privalo įspėti apie atleidimą prieš 4 mėn? Nes man reikia grįžti į darbą, o jau pasakyta, kad darbo man nebus. Sakė, neturim teisės nepriimti, bet rasim priežastį atleisti. Tai sakau, gal nors tuos 4 mėn darbas būtų?

Prieš 4 mėn. įspėja, kas augina mažamečius vaikus, kas jau išauginę, prieš 2.
Atsakyti
tai 2 m. dar mažametis, kaip suprantu?
Atsakyti