Įkraunama...
Įkraunama...

Grįžimas į darbą po motinystės atostogų

QUOTE(Lauryna... @ 2010 04 29, 15:00)
kiek žinau-taip  4u.gif

o gal galit pasakyti kuo remiantis taip zinot? nes as iki siol galvojau kad iki triju metu turi islaikyti ta pati atlyginima...
Atsakyti
Darbo apmokėjimo sąlygų be darbuotojo sutikimo keisti negalima.

Su mokyklomis čia sunkiau aišku, nes jas gi finansuoja valstybė.
Gal yra pas jus kolektyvinė sutartis, kur numatytos DU sąlygų keitimas, gal vyriausybės nutarimai tai reguliuoja.
Nesu susidurus su biudžetinėmis įstaigomis, tai tam, kad atsakyti į šį klausimą reikia žinoti daugiau.
Jeigu darbdavys turi teisę keisti DU vienašališkai, tokiu atveju jis tik privalo įspėti prieš 1 mėn. ir keisti sutinkate jus su tuo ar ne.

Dėl atostogų. Galite jas panaudoti po vaiko priežiūros atostogų arba nutraukiant DS jums bus sumokėta kompensacija už nepanaudotas atostogas.

Yra LR DK 135, kuris numato pirmenybė buti paliktam darbe mažinant darbuotojų skaičių. Tai, kad jus viena auginate vaikus be abejo tai įtakoja. Bet vėl gi reikia žiūrėti ar kas dar auginas vienas vaikui, gal to darbuotojo stažas yra didesnis, gal jo kvalifikacija yra geresnė.

Dėl jūsų teisių, na jeigu atleis darbdavio iniciatyva, tai gausite išeitinę įšmoką pagal LR DK 140 str.
Papildyta:
QUOTE(AusraR @ 2010 04 29, 15:08)
o gal galit pasakyti kuo remiantis taip zinot? nes as iki siol galvojau kad iki triju metu turi islaikyti ta pati atlyginima...

O iš kur tokios žinios? Iš kur yra ištraukta? Pirmą kartą girdžiu. g.gif
Atsakyti
motinystes atostogos pas mane baigiasi tik 2011 metais . As noreciau grizti i darba kai vaikui sukaks 2 metukai, tai nuo birzelio 1dienos . Ar darbdavys privalo mane paimti i darba?




Privalo, tik parašykite pranešimą prieš 14 dienų.
O DIREKTORIUS MAN ATSAKE KAD KAI PARASIAU ATOSTOGOMS IKI 3 METU JIS MANES ANKSCIAU NEPRIIMS NEI KITAIS METAIS schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(ZITULYA @ 2010 04 29, 15:35)
O DIREKTORIUS MAN ATSAKE KAD KAI PARASIAU ATOSTOGOMS IKI 3 METU JIS MANES ANKSCIAU NEPRIIMS NEI KITAIS METAIS  schmoll.gif

O LR DK kam parašytas.
Tada rašykite pranešimą taip:
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos darbo kodekso 180 str. 2 d. informuoju jus, kad ketinu grįžti nesibaigus vaiko priežiūros atostogoms ir pradėti dirbi nuo 0000-00-00. smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Marija5: 29 balandžio 2010 - 14:40
QUOTE(Marija5 @ 2010 04 29, 14:16)
Privalo, tik parašykite pranešimą prieš 14 dienų.

Papildyta:
Negalima atleisti darbuotojo reorganizacijos metu.  mirksiukas.gif
Įspėti apie DS nutraukimą atostogų, ligos metu yra draudžiama.

Išeitinė skaičiuojama pagal darbo stažą toje bendrovėje:
Šalių susitarimas dar nėra blogai, jus gi galite siulyti ir savo variantus  mirksiukas.gif
Jus neprivalote sutikti su darbdavio pasiūlymu. Pagal LR DK 125 str. jus turite 7 dienas apgalvoti pasiūlymą, jeigu jis netinka, jus siūlote savo sąlygas, tadum darbdavys svarsto  mirksiukas.gif

Aciu uz info 4u.gif Zinau,kad atkeisti manes negali,kol esu vaiko pieziuros atostogose,bet joms pasibaigus,tai busiu atleista,beliko nepilni 4 men. verysad.gif Ir kazkaip keista,kad nei ispeti apie tai draudziama,kol atostogauju g.gif Tai ka (jei pati netycia nebuciau suzinosjus apie reorganizacija),sedziu sau ramiai su vaiku namie,rugseji men,ateinu i darba ir cia suzinau tokia naujiena.Ziauru ax.gif
Atsakyti
aciu uz info, darbuka susiradau nuo ryt pradedu dirbt, tik niekaip nesuprantu dirbsiu juk tik 4 men-5men is ko bus skaiciojama dekretines? g.gif
Atsakyti
Sveikos mamytes ,nezinau,ar as cia i tema doh.gif ,bet noriu paklausti,gal kas atsakysit:dirbu valstybineje istaigoje,dukrytei 2010-09 men.sukaks 2 m.,planuojam antra leliuka,kiek zinau,uz 2 m. priklauso atostogos 2 men.(ar jos yra apmokamos ),dar turiu ir neisnaudotu atostogu,ar galiu nutraukti vaiko prieziuros atostogas,kai dukrytei sukaks 2 m.,isnaudoti nepanaudotas atostogas ir vel iseiti auginti vaika iki 3 m. ,jei pastociau,kol dukrytei nebus 3 m.,ar tureciau teise i pasalpas tokias, kaip su pirmu vaiku Aciu
P.S kiek suprantu,tai i dekreta reiketu iseiti veliausiai 2011-09 ,nu ir primaliau ,bet gal suprasit doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Bitute1977 @ 2010 05 03, 09:26)
Sveikos mamytes ,nezinau,ar as cia i tema doh.gif ,bet noriu paklausti,gal kas atsakysit:dirbu valstybineje istaigoje,dukrytei 2010-09 men.sukaks 2 m.,planuojam antra leliuka,kiek zinau,uz 2 m. priklauso atostogos 2 men.(ar jos yra apmokamos  ),dar turiu ir neisnaudotu atostogu,ar galiu nutraukti vaiko prieziuros atostogas,kai dukrytei sukaks 2 m.,isnaudoti nepanaudotas atostogas ir vel iseiti auginti vaika iki 3 m.  ,jei pastociau,kol dukrytei nebus 3 m.,ar tureciau teise i pasalpas tokias, kaip su pirmu vaiku  Aciu
P.S kiek suprantu,tai i dekreta reiketu iseiti veliausiai 2011-09  ,nu ir primaliau  ,bet gal suprasit  doh.gif

Kasmetinės atostogos už vaiko priežiūros atostogų laikotarpį nepriklauso.
Atsakyti
QUOTE(ZITULYA @ 2010 04 29, 13:35)
motinystes atostogos pas mane baigiasi tik 2011 metais . As noreciau grizti i darba kai vaikui sukaks 2 metukai, tai nuo birzelio 1dienos . Ar darbdavys privalo mane paimti i darba?
Privalo, tik parašykite pranešimą prieš 14 dienų.
O DIREKTORIUS MAN ATSAKE KAD KAI PARASIAU ATOSTOGOMS IKI 3 METU JIS MANES ANKSCIAU NEPRIIMS NEI KITAIS METAIS  schmoll.gif

DABAR jie man siulo grizti i darba 4 menesiams bet perspeja kad po ju atleis is darbo pagal etatu mazinima. ar gali atleisti jeigu turiu 2 nepilnamecius vaikus? g.gif
Atsakyti
132 straipsnis. Garantijos nėščioms moterims ir darbuotojams, auginantiems vaikus
1. Darbo sutartis negali būti nutraukta su nėščia moterimi nuo tos dienos, kai darbdaviui buvo pateikta medicinos pažyma apie nėštumą, ir dar vieną mėnesį pasibaigus nėštumo ir gimdymo atostogoms, išskyrus šio Kodekso 136 straipsnio 1 ir 2 dalyse nustatytus atvejus, taip pat laikinąją darbo sutartį pasibaigus jos terminui.
2. Su darbuotojais, auginančiais vaiką (vaikus) iki trejų metų, darbo sutartis negali būti nutraukta, jei nėra darbuotojo kaltės (Kodekso 129 straipsnis).
Atsakyti
Tema uždaryta pasiekus maksimalų leidžiamą puslapių skaičių.
Atsakyti