Įkraunama...
Įkraunama...

Grįžimas į darbą po motinystės atostogų

QUOTE(Luna* @ 2010 03 31, 12:39)
O pagal kuriuos mėnesius paskaičiuojama išeitinė ?
Ir mokama 100 proc. tų mėn DU ?

Mokama yra VDU.
Skaičiuojama už 3 paskutinius mėn.
Atsakyti
QUOTE(Luna* @ 2010 03 31, 12:30)
O realiai tai įmanoma ? mastau.gif
mano įmonė sakė " nėra girdėjusi apie tai"  lotuliukas.gif  doh.gif
--------
Tai pvz. jei prieš dvi savaites pranešu, kad grįštu į darbą, po vaiko auginimo (2 metų), o jie man pasako, kad darbo vieta panaikinta. Tai vadinasi kaip mamai, man turėjo būti pranešta kada, prieš 4 mėn ? Bet jie juk nežino ar grįšiu po 2 m. ar 3 m. ?
Jei prašymas parašytas iki vaikui sueis treji, o grįšti noriu po 2 metų  4u.gif

Tokiu atveju jums pranešus, kad grįžtat, jie jus turėtų įspėti apie atleidimą ir pasibaigus įspėjimo laikotarpiui (t.y. praėjus 4 mėnesiams) atleisti. Tik dar vienas niuansas, kad darbuotojo, auginančio vaiką iki trejų metų, neturi teisės atleist nesant jo kaltės.
Atsakyti
Įspėjima apie atleidima iš darbo, ne pranešimo gavimop momentu, o tik tada kai darbuotojas faktiškai grįžta.
Atsakyti
QUOTE(Packa @ 2010 03 30, 13:03)
Tai jei atidirbau vienoje vietoje 18 metu tai galiu tartis iseitines ne butinai tik uz 6 men. g.gif

Žinoma, o jei vaikui nėra 3 metų gali paršyti tiek atlyginimų mėnesinių (iki sueis 3 metai) 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Marija5 @ 2010 03 30, 17:25)
Jeigu nėra darbo, darbdavys įformina priverstinę pravaikšta ir moka VDU.  smile.gif Kol darbo atsiras arba galės perkelti jus į kitas pareigas pvz.

jei tu sutinki ir tai gamybinėje įmonėje biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(AusraR @ 2010 03 30, 19:58)
sakykit, gal kas realiai turejot situacija su darbdavu ir jau taretes del iseitines? idomu kokio dydzio iseitines praset? As tai mastau taip - kadangi darbdavys mama privalo ispeti bent pries 4 menesius, tai as noreciau pareikalauti iseitines ir uz tuos keturis menesius, nes niekas manes neispejo. Taip pat dar nuo darbo stazo  (metai) prisideda uz viena menesi. Vadinasi viso gaunasi 5 menesiai. Ka kitos mastot?

Išeitinę gali prašyti tokio dydžio kiek vaikams liko iki 3 metų amžiaus (tiek mėnesinių + 4 mėnesiai įspėjimas ir dar už atostogas (jei yra neišnaudotų) bei už išdirbtą laiką (stažą).
Papildyta:
QUOTE(Luna* @ 2010 03 31, 11:23)
Vadinasi, jei įmonėje dirbu 7 metus, iš jų 3 metus buvau vaiko auginimo atostogosse, tai išeitinė bus skaičiuojama už 4 įmonėje dirbtus metus ?  g.gif

Ne, bus skaičiuojama už visus 7 metus.
Atsakyti
Turiu klausimą, ar nutrūkus darbo santykiams mokami pinigėliai kol vaikui sueis du metai kaip mama yra vaiko priežiūros atostogose iki 2 metų. Nes ieškausi darbo ir man liko mėnuo laiko tai jei susitvarkyčiau su buvusiu darbu iš ankščiau?? nes į jį grįžti nebegaliu nes pakeičiau gyv. vietą.
Atsakyti
Ar galiu tik grįžusi į darbą iškart išeiti apmokamų atostogų( aš jų turiu). Ir kaip čia būtų: išeiti atostogų galėčiau pirmąją ar antrąją savo grįžimo dieną( ar privalau nors vieną dieną dirbti)? Ačiū
Atsakyti
QUOTE(Marija5 @ 2010 03 31, 13:40)
Mokama yra VDU.
Skaičiuojama už 3 paskutinius mėn.

3 pakutiniai mėn tai tie iki kol dirbau išeidama nėštumo atostogų mastau.gif
jau visai nublondėjau doh.gif
aciuks.gif
QUOTE(vaival @ 2010 03 31, 14:21)
*Žinoma, o jei vaikui nėra 3 metų gali paršyti tiek atlyginimų mėnesinių (iki sueis 3 metai) 4u.gif
**Ne, bus skaičiuojama už visus 7 metus.

* blink.gif čia ir realu blink.gif ? prašyti išeitinių už visus 12 mėn į priekį ? blink.gif
** tai kaip iš tikrųjų blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Norna @ 2010 03 31, 13:48)
Ar galiu tik grįžusi į darbą iškart išeiti apmokamų atostogų( aš jų turiu). Ir kaip čia būtų: išeiti atostogų galėčiau pirmąją ar antrąją savo grįžimo dieną( ar privalau nors vieną dieną dirbti)? Ačiū

Galima, jeigu tik darbdavys sutinka. smile.gif

QUOTE(Luna* @ 2010 03 31, 13:48)
3 pakutiniai mėn tai tie iki kol dirbau išeidama nėštumo atostogų mastau.gif
jau visai nublondėjau doh.gif
aciuks.gif

blink.gif čia ir realu  blink.gif  ? prašyti išeitinių už visus 12 mėn į priekį ?  blink.gif
** tai kaip iš tikrųjų  blush2.gif

Taip.
Na ką aš žinau ar realu. g.gif
Ar mokės tiek darbdavys? Kokiu pagrindu bus nutraukta DS? LR DK 125 str.?
Galite prašyti kiek norite, bet darbdavys gali ir nesutikti tiek mokėti, jis pateiks jums savo pasiūlymą dėl DS nutraukimo sąlygų.
Aš tiek pvz. nemokėčiau kaip darbdavys. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Marija5 @ 2010 03 31, 13:51)
Galima, jeigu tik darbdavys sutinka.  smile.gif
Taip.
Na ką aš žinau ar realu.  g.gif
Ar mokės tiek darbdavys? Kokiu pagrindu bus nutraukta DS? LR DK 125 str.?
Galite prašyti kiek norite, bet darbdavys gali ir nesutikti tiek mokėti, jis pateiks jums savo pasiūlymą dėl DS nutraukimo sąlygų.
Aš tiek pvz. nemokėčiau kaip darbdavys.  biggrin.gif

Va čia ir atsiranda galimybė derėtis ar 7 ar 12 išeitinių ir darbuotojas turi kur pasisukti 4u.gif
kai nutraukia darbo santykius šalių susitarimu, darbuotojas taip pat gali pateikti savo pasiūlymus (o jau teismų praktikoje yra, kad ir priteisė mano paminėtą sumą)
Išeitis; mokėti mažiau nei darbuotojas prašo, bet daugiau nei pats nori 4u.gif
DK 132.2
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vaival: 31 kovo 2010 - 14:37
QUOTE(ravesa @ 2010 03 31, 08:15)
manau, kad jei darbdavys turi galimybes sumokti, tai jis norėtų, kad tuos 4 mėn. atidirbtumėte, nei kad sumokėtų už juos jums nedirbant smile.gif  Tačiau realiai darbdavys pasiūlo tokį darbą, kurio tikrai nedirbsit, nes jei nėra galimybės, gali siūlyti ir žemesnės kvalifikacijos darbą, o tada jau ir atsisakot sad.gif

na mano istorija tokia, kad i mano darbo vieta buvo priimtas zmogus neterminuotai darbo sutarciai....taigi darbo bieta yra, tik ten dirba kitas zmogus...tai man darbo zinoma kad nebus. Tokios jau ten tradicijos, tik iki siol jiems vis apvykdavo issisukti ir mamos pabijodavo kovoti su advokatais.....
O del galimybiu, patikekit, viena didziausiu Lietuvos advokatu kontoru tikrai turi galimybiu moketi.
Atsakyti
Na šiuo atveju darbuotojas tikrai turi laimėti. smile.gif
Nes jis yra TEISUS. Čia nėra jo, kaltė, kad darbdavys netinkamai įformino kitą darbuotoją.
Atsakyti
QUOTE(Marija5 @ 2010 03 31, 11:40)
Mokama yra VDU.
Skaičiuojama už 3 paskutinius mėn.

Dekreto isejau nuo geguzes 6 d. 2008 m. Tai man skaiciuos VDU uz vasari, kova, balandi 2008 metu? O ar premija ieina i ta paskaiciavima, nes kovo men, man buvo ismoketa premija
Atsakyti