Įkraunama...
Įkraunama...

Grįžimas į darbą po motinystės atostogų

Tai visai geros naujenos, aciukas 4u.gif .
Gal zinoti kiek dienu per 2 metus gali buti sukaupta?
Atsakyti
QUOTE(~MILENA~ @ 2010 04 22, 10:30)
Tai visai geros naujenos, aciukas 4u.gif .
Gal zinoti kiek dienu  per 2 metus gali buti sukaupta?


166 straipsnis. Kasmetinės minimaliosios atostogos
1. Kasmetinių minimaliųjų atostogų trukmė - dvidešimt aštuonios kalendorinės dienos.
2. Kasmetinės minimaliosios trisdešimt penkių kalendorinių dienų atostogos suteikiamos:
1) darbuotojams iki aštuoniolikos metų;
2) darbuotojams, vieniems auginantiems vaiką iki keturiolikos metų arba neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų;
3) neįgaliesiems;
4) kitiems įstatymų nustatytiems asmenims.

170 straipsnis. Darbo stažas kasmetinėms atostogoms gauti
1. Į darbo metus, už kuriuos suteikiamos kasmetinės atostogos, įskaitoma:
1) faktiškai dirbtas laikas;
2) laikas, per kurį pagal įstatymus darbuotojui išsaugoma darbo vieta (pareigos) ir visas darbo užmokestis arba jo dalis;
3) laikas, per kurį pagal įstatymus darbuotojui išsaugoma darbo vieta (pareigos) ir mokama stipendija arba kitos išmokos, išskyrus laiką, kai darbuotojas yra išėjęs vaiko priežiūros atostogų, kol vaikui sueis treji metai;
4) laikas, kurį darbuotojas gavo ligos, motinystės arba tėvystės pašalpą;
5) mokamos kasmetinės atostogos;
6) nemokamos atostogos iki keturiolikos kalendorinių dienų;
7) nemokamos atostogos iki trisdešimties kalendorinių dienų neįgaliesiems;
8) nemokamos atostogos iki trisdešimties kalendorinių dienų asmenims, slaugantiems neįgalųjį;
9) priverstinės pravaikštos laikas darbuotojui, grąžintam į ankstesnį darbą;
10) teisėto streiko laikas;
11) kiti įstatymų nustatyti laikotarpiai.
2. Darbo metai, už kuriuos suteikiamos kasmetinės atostogos, prasideda nuo darbuotojo priėmimo į darbą dienos.

Atsakyti
Labai protingai cia viskas parasyta biggrin.gif , bet jegu turite laika gal zmoniskai galima biggrin.gif
Atsakyti
Aš nežinau kiek jums priklauso atostogų.

Pagal viską per kalendorinius metus darbuotojas atostogauja 28 k.d.
Aš atostogauju 35 k.d., nes auginu vaiką vieną.

Nuo kada jus pradėjote dirbti, gal kažkiek jau esate atostogavę? Į atostogų laiką neįskaitomas laikas, kai buvote vaiko priežiūros atostogose.

Tai neturint pakankamai informacijos negalima atsakyti teisingai.
Aš gi ne aiškiaregė hihihi.gif
Atsakyti
Bet butu visai ne blogai, aiskiarege thumbup.gif .Manau suzinosiu kada eisiu rasyti, nes jau pries turejau atostoga . Aciu uz info ir sekmes 4u.gif
Atsakyti
Sveikos,
Labai reikia Jusu patarimo. situacija tokia i darba turiu grizti liepos 16 diena,kalbejau su vadove, vietos ir etato nera, kazka sake pasiulys. Ar turiu as dalyvauti kankursose del laisvos darbo vietos(pas mus daznai skelbia konkursa i laisva darbo vieta), eiti i pokalbius, ruosti pezentacijas, ar personalo skyrius man turiu kazka pasiulyt ir nukreipti mane i atitinkancias pagal reikalavimus pareigas?
Nes butent tai dare mano bendradarbe, su kuria buvo tokia pat situacija, panaikintas etatas ir darbo vieta. Jai pasiule personalo skyrius siusti CV ir pretenduoti i laisvas darbo vietas (cia imones viduje). Pretendavo i 5 laisvos darbo vietos, bet niekur nepaeme doh.gif . Ar tai normalu, kad zmogus grizdamas po m atostogu turi dalyvauti konkursose?
Atsakyti
aisku, kad nenormalu, todel ir klausiu kodel i darbo inspekcija kreiptis nenorit?Jei man darbdavys pasakys, apie tokia situacija darbo inspekcijai butinai informuosiu, tiesiog dar karta klausiu, nejaugi niekas nesikreipe, kokie atsilepimai, o gal Lietuvoje tiesos nera ir nebus verysad.gif
nejaugi visos mamos, kurias darbdaviai bande ismesti is darbo su tuo susitaike.As pasiryzusi kovoti iki galo jei man kazkas panasaus nutiks, pagal istatyma iki 3 metu neturi teise atleisti be priezasties ir taskas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo tata11: 22 balandžio 2010 - 20:10
klausykit, o turi itakos ,jei esant motinystes atostogose darbdavys pasikeite is individualios i mones i uab, ar tai kaip nors itakoja mano darbo vieta, atostogas ir panasiai?

kazka girdejau kad jei keitimas vyko ne seniau kaip pries 3 metus galima teismo sprendimu anuliuoti, nes girdejau tokia istorija, kad darbdavys uzsirase visa turta ant saves, o imone liko tik turto nuomininke (nuomoja patalpas, kompiuterius ir visa kita)- zodziu bankroto atveju nebutu ka parduoti.. (tai jei tas dalykas ne veliau kaip pries 3 metus galima uzgincyti) cituoju laida "be grimo".
Atsakyti
QUOTE(vikosiuks @ 2010 04 22, 21:33)
klausykit, o turi itakos ,jei esant motinystes atostogose darbdavys pasikeite is individualios i mones i uab, ar tai kaip nors itakoja mano darbo vieta, atostogas ir panasiai?

kazka girdejau kad jei keitimas vyko ne seniau kaip pries 3 metus galima teismo sprendimu anuliuoti, nes girdejau tokia istorija, kad darbdavys uzsirase visa turta ant saves, o imone liko tik turto nuomininke (nuomoja patalpas, kompiuterius ir visa kita)- zodziu bankroto atveju nebutu ka parduoti..  (tai jei tas dalykas ne veliau kaip pries 3 metus galima uzgincyti) cituoju laida "be grimo".

Tikrai neįtakoja.
Atsakyti
Marija, anksciau minejai, kad, du jusu darbuotojai laimejo teismus. Gal galetum placiau papasakoti ka jiems pavyko laimeti. Galima i az jei nenori viesai. Buciau labai dekinga, nes ruosiuosi jau smile.gif
Beje, jei as parasius atostogu prasyma iki 2 metu, tai man kaip ir nera butina pranesti pries dvi savaites kad griztu?
Atsakyti
QUOTE(AusraR @ 2010 04 22, 22:08)
Marija, anksciau minejai, kad, du jusu darbuotojai laimejo teismus. Gal galetum placiau papasakoti ka jiems pavyko laimeti. Galima i az jei nenori viesai. Buciau labai dekinga, nes ruosiuosi jau smile.gif
Beje, jei as parasius atostogu prasyma iki 2 metu, tai man kaip ir nera butina pranesti pries dvi savaites kad griztu?

Laimėjo, nes darbdavys buvo neteisus. mirksiukas.gif Ką laimėjo, nesumokėtą DU + VDU už pradelstas dienas.
Kiek buvo teismų, darbuotojai visus laimėjo, tai negalima teigti, kad niekam jie nerūpi.
Pranešti būtina. mirksiukas.gif
Papildyta:
QUOTE(vikosiuks @ 2010 04 22, 21:33)
kazka girdejau kad jei keitimas vyko ne seniau kaip pries 3 metus galima teismo sprendimu anuliuoti, nes girdejau tokia istorija, kad darbdavys uzsirase visa turta ant saves, o imone liko tik turto nuomininke (nuomoja patalpas, kompiuterius ir visa kita)- zodziu bankroto atveju nebutu ka parduoti..  (tai jei tas dalykas ne veliau kaip pries 3 metus galima uzgincyti) cituoju laida "be grimo".

Ne visai teisybė, nieko anuliuoti nereikia.
Tiesiog savininkas dar trejus metus yra atsakingas už savo veiksmus iki IĮ pertvarkymo į UAB.
Taip paprastai turto perrašyti negali, tai be abejo galima ginčyti. Bet iš pradžių reikia žinoti ar tikrai šis turtas buvo pirktas įmonės vardu. Gal ir prieš tai savininkas buvo sudaręs su įmone nuomos, panaudos sutartį.
Atsakyti
QUOTE(Marija5 @ 2010 04 22, 22:40)
Laimėjo, nes darbdavys buvo neteisus.  mirksiukas.gif Ką laimėjo, nesumokėtą DU + VDU už pradelstas dienas.
Kiek buvo teismų, darbuotojai visus laimėjo, tai negalima teigti, kad niekam jie nerūpi.
Pranešti būtina.   mirksiukas.gif
Papildyta:

Ne visai teisybė, nieko anuliuoti nereikia.
Tiesiog savininkas dar trejus metus yra atsakingas už savo veiksmus iki IĮ pertvarkymo į UAB.
Taip paprastai turto perrašyti negali, tai be abejo galima ginčyti. Bet iš pradžių reikia žinoti ar tikrai šis turtas buvo pirktas įmonės vardu. Gal ir prieš tai savininkas buvo sudaręs su įmone nuomos, panaudos sutartį.

o kokiu budu? ar tiks paprastai el.pastu? kol kas nenoriu labai dideliu oficialumu, nes kaip ir tureciau nieko nezinoti apie tai kad jie nenori manes priimt. Tai noriu tiesiog draugiskai priminti, kad va, jau tuo j grisiu. Na kad jie nepagalvotu kad as jau is anksto karingai nusiteikus smile.gif Ar reikia siust oficialu rasta registruotu laisku?
ai beje, o kiek laiko vyskta teismas mazdaug? idomu kiek tu dienu susidarytu smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo AusraR: 22 balandžio 2010 - 21:44