Įkraunama...
Įkraunama...

Ūkininkai ir jiems prijaučiantys

aaaa, 25 duoda tik uz pievas.... Uz dirbama ar ariama zeme gal ir daugiau....
Atsakyti
QUOTE(iewike @ 2009 09 26, 10:51)
aaaa, 25 duoda tik uz pievas.... Uz dirbama ar ariama zeme gal ir daugiau....

gal greičiausias būdas išsiaiškint būtų nuvažiuot į artimiausią degalinę kur ta žalią pardavinėja su pažymėjimu ir paklaust ar galėtum įsileist. Tuomet ten viską ir paaiškins. Vyras turi pažįstamą, kuris degalinėj dirba, jie ten patys tuos dažus į paprastą dyzelį maišo.
Atsakyti
QUOTE(ūkio bitė @ 2009 09 26, 06:39)
Mūtarka kaimiškai yra veržlė.laikas jau ūkininkams būtų žinoti.

Kas dėl LT "tvarkos" su žalia saliarka sutinku, normalioje ES šalyje ūkininkas NEGALI turėti lengvos A/M su dyzeliniu varikliu.....
Čia jau aišku tykras Lietuvis pasakytų: a kodėl ūkininkas negali važiuoti su uošvės A/M?

biggrin.gif


mes tai sakom moterka ax.gif

Vienas vokietis nesenai pasakojo, kokia tvarka airijoi. cia irgi yra zalia salerka, o siaurinei airijoi jau raudona, tai kai buna reidas pas mus tikrina ar tu nevaziuoji su zalia salerka, bet jeigu pas tave raudona tai jie negali prisikabinti doh.gif cia ir parduoda ta raudona kam tik nori, nepraso jokiu pazymejimu ar kvotu, kartais vietoj kerosino prisipilu raudonos, kaina ta pati ir nieko nesako doh.gif tik gal peciui negerai dyzelis vietoj kerosino g.gif dar pasakojo kad jo tevas tuos dazus salina su zvyru, nusiperka kelis maisus katems skirto to smeliuko, supila i backa, padaro skyle sone ir po truputi pila ten, tik sake nereikia skubeti g.gif visai kaip samagona virti lotuliukas.gif ir dar esu girdejes jog nuskustos bulves gerai sutraukia tuos dazus, tik ar tinkamas toks dyzelis po to lotuliukas.gif uzsikrakmolins variklis thumbup.gif
Atsakyti
Prisirankiojau šiek tiek info apie žalią kurą. Kiekvieną pavasarį ūkininkams reikia mokesčių inspekcijoj deklaruoti savo žemeles. Už 1 ha pievos yra išmokos apie 180lt per metus, jei yra pasėti pvz. javai, tai išmoka apie 400lt, plius duoda tokį žalią lapą kurui pirkti. Jame būna parašyta, kiek kuro galima įsigyti. Su tuo lapu ir važiuoji į degalinę, operatoriai kiekvieną kartą pažymi tam lape kiek kuro įsipilta. Už pievas nedaug to kuro duoda, bet vistiek wink.gif
Atsakyti
Taip, tik va iki siol tu keliu litu ir nepervede dar VMI... nuo pavasario...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo iewike: 28 rugsėjo 2009 - 18:32
Ką čia tau perves tuos kelis litus, gi biūdžete žiauri skylė randasi, pamiršk geresniems laikams. fear.gif

2seržas: vietoj žibalo gali drąsiai pilti, dyzelinas yra kaloringesnis, o dažai pro kaminą išrūks. Vat tik nežinia kur airiai tas bulbas deda, kai dažus nufiltruoja?
biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(ūkio bitė @ 2009 09 29, 16:16)
Ką čia tau perves tuos kelis litus, gi biūdžete žiauri skylė randasi, pamiršk geresniems laikams. fear.gif

2seržas: vietoj žibalo gali drąsiai pilti, dyzelinas yra kaloringesnis, o dažai pro kaminą išrūks. Vat tik nežinia kur airiai tas bulbas deda, kai dažus nufiltruoja?
biggrin.gif


apie bulves tai lietuvoi girdejau ax.gif paskui troba gali persidazyti zaliai lotuliukas.gif lietuviai nieko neismeta schmoll.gif
Atsakyti
ar yra čia pas mus niekur nedirbančių ūkininkų. kaip tuomet su mokesčiais valstybei? Girdėjau, kad apie 1000lt per metus reikia i sodrą sumokėti. Gal darbo birža nuo jų išgelbėtų g.gif
Papildyta:
Turiu padėkot forumiečiui Kindziuliui, kad išgelbėjo nuo nereikalingų išlaidų už ūkininko pažymėjimą. Sukau sukau galvą, kaip man reiktų tą pažymėjimą gauti, Kaune šiais metais organizuoja tik Mastaičiuose, čia negalima išsilaikyti externu, 2 menesius turėčiau kasdien ten važinėt ir sėdėt paskaitose. Jau buvau nusprendus į Aukštadvarį važiuoti eksternu laikytis. Bet pasirodo yra daug paprastesnis būdas bigsmile.gif pasirašyti jungtinės veiklos partnerystės sutartį su jau esančiu ūkininku. tad apsiginklavus įstatymais šiandien bėgau į Kauno r. savivaldybę. Iš pradžių galvojau, kad į partnerius imsiu labai stambų ūkininką uošvį biggrin.gif bet man paaiškino, kad tokiu atveju uošvis netektų visų lengvatų kurui ir t.t. nes reiktų mane padaryti pagrindiniu partneriu. Tad su savivaldybės darbuotoja archyvuose atkasėm, kad mano močiutė prieš keturis metus buvo karvę įregistravus, kadangi jai jau gerokai daugiau nei 50metų, pažymėjimo jai jau nereikia, tad sudarysiu sutartį su ja. Davė sutartį, liepė užpildyt, mums su močiute pasirašyt, ir su žemelės dokumentais abiejų pasais man tą sutartį pristatyt. Jos net nereikės į Kauną vežtis.
Atsakyti
Labas visiems,
Varnike, malonu kad kazkam padejau mirksiukas.gif sekmes ir toliau 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(kinziulis @ 2009 09 30, 13:23)
Labas visiems,
Varnike, malonu kad kazkam padejau mirksiukas.gif  sekmes ir toliau 4u.gif

Ačiū tau 4u.gif smagu kad čia susirenka žmonės netingintys aprašyti savo kelių ir kelelių. Jei ne šis forumas, ko gero nuosava sodyba ir būtų likusi svajone, o kai randi informaciją išverstą į žmonių kalbą, tai viskas ne taip jau ir baisu. Nors man tik pati pradžia tų kelių, bet aš niekur neskubu, laiko turiu, gyvent kur turim lotuliukas.gif Jei pasiseks per metus gaut leidimus, tai bus labai didelis pasiekimas. Aš vyrui viską pasakoju, ką darau, kas toliau laukia, o jis tik akim klapsi mastau.gif netiki jis, kad įmanoma patiems kažko pasiekti.
Atsakyti
As irgi netikejau kad taip greit viska susitvarkysiu. vieniems leciau, kitiems greiciau. visaip buna... nenuleiskit ranku, svarbiausia mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(varnikė @ 2009 09 30, 10:23)
Davė sutartį, liepė užpildyt, mums su močiute pasirašyt, ir su žemelės dokumentais abiejų pasais man tą sutartį pristatyt. Jos net nereikės į Kauną vežtis.


Istikro tai sitaip daryti draudziama. turiu omeni vezti kito asmens pasa be jo paties. seniau daug kas uzstatinedavo pasus, bet jeigu pagautu ta zmogu pas kuri svetimas pasas tai jam hana ax.gif bet.... irnesakyk.gif

QUOTE(varnikė @ 2009 09 30, 11:44)
Smagu kad čia susirenka žmonės netingintys aprašyti savo kelių ir kelelių. Jei ne šis forumas, ko gero nuosava sodyba ir būtų likusi svajone, o kai randi informaciją išverstą į žmonių kalbą, tai viskas ne taip jau ir baisu.


Na cia jau buvo ne vienas budas aprasytas kaip gauti ukininko pazymejima, tik reikia skaityti thumbup.gif vat as pvz galeciau gauti ta pazymejima su savo diplomu, bet beda ta, kad pazymejimo reikia mano antrosios puses vardu doh.gif dar buvau kazkur skaites jog galima pristatyti kazkokia pazyma is apylinkes seniuno, tai gal sita kazkaip eis ismusti ax.gif
Kol as nepradejau skaityti sito forumo, tai irgi buvo tamsus miskas, galvojau jog mano zeme tai a noriu ta ir darau, maniau pasistatysiu nama 20 m nuo kranto aptversiu tvora 5m i ezera, kad briedziai neibegtu 4u.gif po to kai pradejau dometis, pamaniau nieko nesigaus, visko labai daug reikia, ilgai uztrunka ir geriausiai samdyti kokia firma, kad viska sutvarkytu uz kosmiskus pinigus, bet dabar viskas aisku kaip 2x2, na gal dar like keletas kvadratiniu saknu, bet...
Atsakyti