Įkraunama...
Įkraunama...

Vaismedžiai, vaiskrūmiai. 2 tema

QUOTE(Karosė @ 2011 04 12, 14:01)
Nušalo mano vyšnia pasodinta užpernai ,bet išaugo uglys apačioje skiepo ir auga kažkokia laukinė ar įmanoma ja paskiepyti taip kaip obelis skiepyjam ir iš kitos vyšnios nupjauti uglį ar ką daryt ar raut lauk ir pirkti normalia g.gif


labai geras variantas - turite tris viename. thumbup.gif Dabar visas tris iskiepinkite, tai turesite dideli prigijomo procenta. Bent viena is triju, juk turetu prigyti... Iskirpti dvi visada spesite. Saknis dabar stipri - ismaitins ir tris mazytes atzalas. Kada ugtels skiepai, paliksite viena stipriausia.
Papildyta:
QUOTE(AUSRONE @ 2011 04 12, 14:07)
dar man atsakykit, ar aš gerai supratau kai pirkau medelius, tai man patarė, kad žemaūgę trešnę reikia pasodinti sulig skiepu g.gif aš kažkaip galvojau, kad kaulavaisus reikia virš skiepo žemėm užberti g.gif

Uzberti skiepo zememis neteko girdeti kad siulytu kas... Kaulavaisiai skiepijami kuo zemiau i sakni kad butu kuo maziau laukiniu atzalu. O va su seklavaisiasi idomiau - skiepijami jie auskciau (10-15cm) ir kuo aksciau paskiepytas, tuo zemesnis medis augs. o kuo gilaiu pasodinsime, tuo aukstesnis medis bus. Perkant medi, galima ir i skeipo vieta atkreipti demesi
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo MRD: 12 balandžio 2011 - 15:09
Kad medelynuose beveik visur pataria kaulavaisiu (tresniu, persiku, abrikosu, vysniu) skiepijimo vieta uzkasti apie pora cm, o seklavaisiu (obelu, kriausiu) palitki atvirus. Tikrai ne vienas augintojas taip sake, ir neseniai man atrodo Amsieju TV laidoje kalbino ir jis ta pati dare...
Atsakyti
QUOTE(saulute111 @ 2011 04 12, 15:24)
Kad medelynuose beveik visur pataria kaulavaisiu (tresniu, persiku, abrikosu, vysniu) skiepijimo vieta uzkasti apie pora cm, o seklavaisiu (obelu, kriausiu) palitki atvirus. Tikrai ne vienas augintojas taip sake, ir neseniai man atrodo Amsieju TV laidoje kalbino ir jis ta pati dare...


Taip. Dabar radau taip rasoma... ypac kazkodel tai siulo daryti vysnioms su kvapiosios vysnios poskiepiu. Bet principe tai del to paties - kad maziau leistu atzalu. Niekad taip nedarydavau... g.gif ... gyveni ir mokais... smile.gif
Tik tai negalioja seklavaisiams...
Placiau apie tai cia: http://www.sodasirda...dziu-sodinimas/
arba cia http://www.manoukis....m=1&s=1316&z=63
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo MRD: 12 balandžio 2011 - 15:38
Pirkau kriaušę Carola, nes skaičiau, kad labai atspari šalčiui, o man tai aktualu. Bet taip pat pasidomėjau, kad ji nėra savidulkė ir ją galėtų apdulkinti "Konferencine", kuri pas mane pasodinta už 20 metrų nuo Carolos. Taigi, ar apdulkins per tokį atstumą. Turiu galimybę, kol dar neužaugo medžiai perkelti 10 metrų arčiau... Gal žinot ką daryt? ax.gif
Atsakyti
Norėčiau pasiteirauti, gal žinote kaip vadinasi vaiskrūmis (uogakrūmis biggrin.gif ): pūkuotais nedideliais lapeliais, o ant stiebo augina raudonas uogas, panašias į vyšnias (tik tokios nedidelės, šviesiai raudonos, su gan dideliu kauliuku viduje) g.gif
Atsakyti
QUOTE(Pagalve @ 2011 04 12, 18:27)
Norėčiau pasiteirauti, gal žinote kaip vadinasi vaiskrūmis (uogakrūmis biggrin.gif ): pūkuotais nedideliais lapeliais, o ant stiebo augina raudonas uogas, panašias į vyšnias (tik tokios nedidelės, šviesiai raudonos, su gan dideliu kauliuku viduje)   g.gif

Čia gal kalba eina apie pukuotąją vyšnią?Dar kitur esu girdėjsui vadinant Andų vyšnia.Šiandien atsisiuntė man iš Kauno ,ieškojau seniai irgi.Kažkada turguje pirkau,bet apagavo,užaugo paprasta vyšnia. :bigsmile:Arba gal gausiažiedis žilakrūmis.Irgi šiandien atsiuntė man jį,labai įdomus uogakrūmis. bigsmile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo IngridaB: 12 balandžio 2011 - 19:47
QUOTE(mamadonata @ 2011 04 12, 16:23)
Pirkau kriaušę Carola, nes skaičiau, kad labai atspari šalčiui, o man tai aktualu. Bet taip pat pasidomėjau, kad ji nėra savidulkė ir ją galėtų apdulkinti "Konferencine", kuri pas mane pasodinta už 20 metrų nuo Carolos. Taigi, ar apdulkins per tokį atstumą. Turiu galimybę, kol dar neužaugo medžiai perkelti 10 metrų arčiau... Gal žinot ką daryt? ax.gif

isiskiepinkite jus tos Konferencines viena saka i savo medeli ir viskas. Konferencine irgi puiki veisle - labai skanios kraiuses, thumbup.gif O kas del apdulkinimo, tai ne tik konferencine, bet ir bet kuri kita apdulkins, kuri zydi tuo paciu metu ir 20m tai ne per didelis atstumas geram apdulkinimui (juk bites apskarido kur kas didesnius atstumus nei 20m). Jei norite, del ramybes yra dar vienas primityvus ir uztikrintas budas... Pamerkite tos Konferencines viena saka i "bambali", o ji pakabinkite po Carola kai jos zydes bigsmile.gif uztikrintas dalykas. Tokiu budu galima ir abrikosus, tresnes apdulkinti... ir nereikia dvieju sodinti ar skiepinti...
Papildyta:
QUOTE(IngridaB @ 2011 04 12, 19:46)
Čia gal kalba eina apie pukuotąją vyšnią?Dar kitur esu girdėjsui vadinant Andų vyšnia.Šiandien atsisiuntė man iš Kauno ,ieškojau seniai irgi.Kažkada turguje pirkau,bet apagavo,užaugo paprasta vyšnia. :bigsmile:Arba gal gausiažiedis žilakrūmis.Irgi šiandien atsiuntė man jį,labai įdomus uogakrūmis. bigsmile.gif


Jo - japoniniu vysniu arba pukuotuju vysniu (pukiu) pries 10m buvo beveik kiekvienoje sodyboje ir turguje sodinuku pilna. Dauginimas paprastas is kauliuku, tai kainavo pamenu po 2Lt. Mada atejo ri praejo. Dabar tikrai mazai kur yra...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo MRD: 12 balandžio 2011 - 21:31
Aš pernai pasisodinau Carolą.Ir tikrai nežinojau,kad šalia turi būti dar kriaušė.Čia kaip supratau MRD nesvarbu kokia kriaušė augs šalia.Netoli gale sklypo auga pusiau laukinės dvi kriaušės dideli gigantai,jų vaisiai nevalgomi,laikome sodyboje tokias bent kelias dėl pavėsio,dėl to,kad bendrovė nenuartų mūsų žemės.Tai kaip supratau užteks apdulkinimui tų pusiau laukinių kriaušių? g.gif
Atsakyti
QUOTE(IngridaB @ 2011 04 13, 06:18)
Aš pernai pasisodinau Carolą.Ir tikrai nežinojau,kad šalia turi būti dar kriaušė.Čia kaip supratau MRD nesvarbu kokia kriaušė augs šalia.Netoli gale sklypo auga pusiau laukinės dvi kriaušės dideli gigantai,jų vaisiai nevalgomi,laikome sodyboje tokias bent kelias dėl pavėsio,dėl to,kad bendrovė nenuartų mūsų žemės.Tai kaip supratau užteks apdulkinimui tų pusiau laukinių kriaušių? g.gif


Kodel isskiraime Corola? Dauguma kriausiu ir obelu yra kryzmadulkes.
Visai nesvarbu kokia kriause yr anetoliesia - svarbu kad zydetu kartu. Ir gali ji buti gerokai toliau, pvz pas kaimyna uz keliu sklypu, nes bites ir kiti vabzdziai, kurie be vejo dar apdulkina augalus, skraido kur kas toliau nei kelios desimtys metru.
Kad persikas ar tresne yra kryzmadulke dazniausiai pardavejai mus perspeja, kadangi siu augalu daug kas nori sodinti po viena, o del kriausiu ir obelu neperspeja kad ju dauguma kryzmadulkes, nes jeigu mes patys ir nesodinam dvieju ar daugiau, tai kaimynas tikrai tures kita veisle. Todel dauguma mano, kad visi seklavaisiai yra savidulkiai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo MRD: 13 balandžio 2011 - 07:11
MRD trešnei vyšnios kaiminystė jau netinka?O persikui slyvos kaimynystė irgi netinka?Persikas vienas auga,nes abrikosas pirktas kartu nušąlo,užpernai nemažai jau derėjo,pernai žymiai mažiau.Tai čia gal ir yra bėda?Šiandien važiuoju į medelyną,žinočiau ką dapirkti.Ačiū už labai naudingas pamokas. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(IngridaB @ 2011 04 13, 07:32)
MRD trešnei vyšnios kaiminystė jau netinka?O persikui slyvos kaimynystė irgi netinka?Persikas vienas auga,nes abrikosas pirktas kartu nušąlo,užpernai nemažai jau derėjo,pernai žymiai mažiau.Tai čia gal ir yra bėda?Šiandien važiuoju į medelyną,žinočiau ką dapirkti.Ačiū už labai naudingas pamokas. 4u.gif

Tresnei reikia tresnes, persikui - persiko. Bet ne visiems persikams, yra persiku ir savidulkiu.
Kad zinoti kas apdulkina, reikia zinoti veisle. Ten yra niuansu net jei ir kartu zydi, bet vistiek gali neapdulkinti jei yra gametofitinis nesuderinamumas. CIa jau genetika - ne mano nosiai schmoll.gif Jeigu idomu, tai placiau cia: http://www.plantbion...=details&id=728
Atsakyti
Ot velnias, o as savaitgali pirkau Sevcenkos persika ir pardaveja medelyne mane patikino, kad jam sekmingai uzteks abrikosu kaimynystes doh.gif
Kazin, tai jis man neves? Nes artimiausias kaimyno persikas uz kokiu 30 - 40 metru...
Atsakyti