Įkraunama...
Įkraunama...

Čekija. Praha

QUOTE(kaari @ 2015 05 02, 19:44)
tvirtovė uolose kaimukyje Sv. Jan pod Skalou.

Atsiprašau, užrašuose pasitikslinau. Tai, apie ką kalbu, yra Skalni Hrod Sloup. O kaimelyje Sv. Jan pod Skalou yra vienintelė Čekijoje senovinė bažnyčia uolose.

Beje, Čekijos rojuje - kalbu konkrečiai apie Pravčicka brana uolas.

Dar lankėmės Sooso draustinyje. Ten iki šiol yra burbuliuojančių vietų, geizerių, žyminčių, kad kadaise čia buvo ugnikalnių zona. Yra pažintinis takas, pakankamai lengvai ir greitai praeinamas. Kai kuriose vietose realiai dvokia siera, vienas vaikų užsispaudė nosį. Tai čia jeigu netoliese būsite.
Beje, per tas dvi savaites iki Prahos mes taip ir nenuvažiavom - ir neplanavom - o apžiūrėjom nedidelę Čekijos dalį.
Atsakyti
Kaari ačiū Jums labai už atskaymą 4u.gif Reikalas tas, kad mes kaip tik planuojam aplankyti Prahą, o be jos objektų dar labai daug. Iš tikrųjų, Čekijoje yra ką pamatyti ...
Na, žiūrėsim, galvosim, skaitysim jūsų atsiliepimus or lyginsim su savo lūkesčiais smile.gif
Atsakyti
QUOTE(neuzmirstuole @ 2015 04 29, 13:38)
Niekur neradau, kad reikėtų rezervuotis  blush2.gif Vat norint aplankyti Punkevni urvus, tai reikia. Nes labai daug žmonių ten būna. Apie safarį tokios info neteko rasti.
Čekijos žinovės, patarkit man ką geriau įtraukti į maršrutą - Čekijos rojų ar Špindlerův Mlýn ? Būsime su 9 metų sūnumi. Iš nuotraukų tai Čekijos rojus man šiek tiek Ardšpadus priminė.  Ten mes lankysimės. Gal Špindlerův Mlýn daugiau pramogų ? Gal maršrutai įdomesni ? Vaizdai tai ir ten, ir ten gražūs  ... Ką rinktis sad.gif abiejų objektų aplankyti nespėsim .


Ir ten, ir ten gerai, bet rinkitės vieną konkretų, nes lankomų vietų juose labai daug. Visai netyčia galima užeit tokių vietelių, kad nori nenori užtrunki visą dieną smile.gif
Atsakyti
Visgi apsistojom ties Špindleruv Mlyn. Pagalvojom, kad vaikui gal bus įdomiau ir mums patiems vaizdai patiko. Aišku, būtų gerai, kad būtų geras oras, bet šito jau niekaip neatspėsi. Iš tikrųjų maršrutas gavosi nemenkas g.gif Dar galvojom apie kokį ežerą ... Gal kam teko pabuvoti kur ? Nes atsiliepimai labai skirtingi. Visgi vasara, išsimaudyti norėsis. Štai ir kilo tokia mintis.
Atsakyti
QUOTE(kaari @ 2015 04 26, 14:43)
Dvur Kralove zoologijos sode yra dvi galimybės pasivėžinti - 1) safaris, kuris vyksta atviru autobusu, t.y. be langų; 2) a la traukinukas.

Ir su savo auto galima.
Atsakyti
Man atrodo, kad su mašina gal ne taip įdomu bus g.gif Ar aš klystu ? Skaičiau, kad galima su savo mašina, bet kažkaip atmečiau šį pasiūlymą.
Atsakyti
Savo auto ir taip visur važiuosite, tad safariukas autobusu arba traukinuku yra kaip galimybė tiesiog truputį pailsėti. Iki safario pradinio taško taip pat reikia nukulniuoti, o pakeliui dar visko prisižiūrėsite, tad trumpas atokvėpis bus pats tas.
Beje, minėjau anksčiau, kad rekomenduoju Bezdez. Tai va, šiandien mergina, rengdamasi į mokyklą, nei iš šio, nei iš to pasakė, kad dar kartą nori į Bezdez. Pirmiausia, kad praėjo 10 mėnesių, o ji atsimena pavadinimą, o antra, tvirtovė tikrai ne iš tų nupudruotų rūmų. Mes apskritai pataikėme lietingą dieną, tad kilome ir leidomės gana ekstremaliomis sąlygomis - statu ir slidu.
user posted image
Pakilę į viršų, aplinkui nieko nematėme, nes buvome debesyse, visur buvo pripilta rūko pieno.
user posted image
Tačiau tai mums kaip tik dar labiau patiko. Visa tvirtovė atrodė grėsmingesnė. O svarbiausia, vietinių reikėjo paklausti, į kurią pusę eiti, nes jos visiškai nesimatė. Kai nulipome, nuėjome papietauti į šalia esančią kavinukę. Kol vaišinomės vietiniu maistu - su padavėja jokiom kalbom nesusikalbėjom, tad pirštais parodėm į meniu ir taip žaidėme savotišką loteriją (o juk tai turi savo žavesio!, būdingo tik kelionėms) - debesys išsisklaidė ir aš aiktelėjau, kai visai netyčia pakėliau akis.
user posted image
Visa tvirtovė pasirodė. Ir paskui nuvažiavę tris km dar ją matėme.
user posted image
Galvoju, kaip gerai, kad pasilikome pavalgyti, nes būtume nepamatę tokio vaizdo.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kaari: 19 gegužės 2015 - 16:41
Kaari O Bezdez pilyje jūs į vidų ėjote ? Yra ten ką viduje pažiūrėti ? Nes šiaip, jimums kaip ir pakeliui.... O savo pasakojimu sudominot.
Pas mus iš viso maršrutas gavosi, toks sakyčiau netrumpas smile.gif 14 dienų smile.gif
Atsakyti
QUOTE(neuzmirstuole @ 2015 05 20, 22:47)
Yra ten ką viduje pažiūrėti ?


Ir taip, ir ne. Viduje dalis yra restauruota, dalis palikti autentiški griuvėsiai. Tačiau yra kur pavaikščioti. Jeigu pataikysite ne tokią lietingą dieną kaip mes, turėtų būti nerealiai gražu nuo bokštų.
Pamatysite, 14 dienų gali ir pritrūkti smile.gif
Atsakyti
kaari O gal jus kartasi buvote Bouzov urvuose ? Nes mes lankysimės tose paylinkėse, tai žiūrinėju ką čia dar galima būtų aplankyti be Libereco ir pilių ...

Gal kas dar galėtų patarti kur Adršpachuose galima būtų pavalgyti ? Būtų gerai, jei ten dar būtų skanu ir nebrangu smile.gif
Atsakyti
Mes buvome Bozkovske dolomitove jeskyne. Jeskyne - urvai. Dabar nežinau, ar čia kiti, ar tie patys.
Ekskursija su grupe, duoda rusų, anglų, lenkų (pasirinktinai) kalbos įrašą. Luktelėjome 15 min. iki pradžios. Pirkome ir leidimą fotografuoti. Juose nėra įspūdingai didelių stalaktitų ir stalagmitų, tačiau mums tai buvo apskritai pirmieji urvai, tai buvo įspūdinga. Būtent šie urvai yra ypatingi tuo, kad jie - dolomitiniai, vieninteliai tokie Čekijoje, plius yra ežeras, kuris yra vienintelis pagal dydį toks Čekijoje. Parodė, kurie stalaktitai tik formuojasi, kurie - jau miršta. Urvai gerai paruošti ekskursijai, įdomiai sužaista su apšvietimu. Yra labai gilių tarpeklių, kur, jeigu įkris tavo telefonas befotografuojant, niekas nepadės ištraukti. Ežeras įspūdingas savo spalva, vizualiai atrodo nedidelis, bet tilteliu eini per ji. Vėlgi, ėjau su dukra, nes vaikis miegojo, tėtis liko su juo automobilyje. Dukra nieko nesuprato, ką gidas kalbėjo, aš jai kažkiek verčiau iš rusų kalbos - nepaisant info negausos, jos akys buvo apvalios. Būtina ką nors apsigaubti, nes urvuose gal kokie +10. Kai patenki iš +30, tai skirtumas jaučiasi. Aš asmeniškai buvau suknele su petnešėlėmis, užsimečiau kažką ant pečių, kojos liko plikos, nebuvo šalta; dukrai pabaigoje jau buvo šaltoka. Bendrai, tai visi atrodė taip - šortai ir striukė. Gidai normaliai apsirengę, kaip slidinėjimui smile.gif

Dėl pavalgymo Adršpachuose. Mes kadangi buvome apsigyvenę Bušnice kempinge, tai maistą pirkome gretimame Teplice nad Metuji, parduotuvytėje paprastoje, kaip mūsų kokia Aibė būtų, ir gaminomės kempinge. Tačiau mačiau visokių kavinukių. Ten daug turistų važiuoja, tai jei ne prie pačių Adršpachų, tai tame miestukyje tikrai rasite kur pavalgyti.
Beje, siūlau paraugauti tamsaus Kozel alaus. Nesu alaus mėgėja, bet šitas ir man patiko, net skanus buvo. Būtent tamsus turi būti. Čia toks labiau regioninis alus, vieno bravoro, net ne visi čekai jį gerai žino.

Neužmirštuole, koks jūsų maršrutas bus?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kaari: 24 gegužės 2015 - 13:23
kkari ačiū jums labai už atsakymus 4u.gif

Urvų pavadinimą aš, aišku, sumaišiau blush2.gif Aišku, kad jūs buvote tuose pačiuose urvuose, apie kuriuos klausiau, tad manau, kad ir mes ten pasilankysim. Juo labiau, kad ir mums tai būtų pirmas apsilankymas urvuose. O tai ten ausynes duoda su rusų kalbos įrašu ? Teisingai aš supratau ?

Mūųs maršrutas šiai dienai toks:
1. Adršpach
2. Dvar Kralove Zoo safari
3. Spindleruv Mlyn
4. Liberec (cia busime dvi dienas, planuojam aplankyti Babilon'ą, Bozkovsko dolomito urvus, taip pat užsuksime į šalia esančias pilis - tvirtoves)
5. Praha (cia praleisime net 5 dienas. Daug visokių planų yra, žiūrėsime kiap mums seksis juos įgyvendinti)
6. Punkevni urvai
7. aplinkui esančios pilys 2 ar trys, priklausomai nuo situacijos.
8. Krokuva, Veličkų druskų kasyklos ir namo smile.gif

nežinau, ar geras čia tas maršrutas, bet stengemės sudaryti jį taip, kad ir mums, ir sūnui būtų įdomu. Jeigu važiuotumėme tik dviese, maršrutas būtų šiek tiek kitoks smile.gif Iš pradžių buvau įtraukusi į maršrutą ne tik Spindleruv Mlyn ir Adršpachus, bet ir Čekijos šveicariją, tačiau paskui pagalvojau, kad mano šeima apskritia žygių nemėgsta. Tai mums būtų jaučiu, kankinė ten. Na nemoka mano vyrai eiti ir grožėtis kraštovaizdžiais ... Gerai pagalvoju ir pasitarusi su vyru, maršrutą koregavau. Gyvensime daugiausiai pansionatuose.
Iš tikrųjų jokios patirties šioje srityje neturime, tad žiūrėsime kaip mums seksis g.gif

Ai, tiesa, dar galvojome pakeliui gal prie kokio ežero stabtelėti, jeigu bus geras oras. Girdėjau, kad Čekijoje yra daug baseinų po atviru dangumi. Gal kuriame jų teko lankytis ?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo neuzmirstuole: 25 gegužės 2015 - 22:40