Įkraunama...
Įkraunama...

Namo aplinka-58

QUOTE(bitule @ 2010 08 30, 19:03)
Taip, kuo mažesnio augumo obelys, tuo tankiau jos sodinamos eilėse, bet tarp eilių vistik paliekami pakankami atstumai (dėl kurių, net tarp profesionalų yra skirtingų nuomonių  ax.gif ) (tujų eilę aš šiuo atveju prilyginu obelims  smile.gif). Be to žemaūgių vaismedžių sodinimas tujų pašonėje kažkiek kelia abejonių  g.gif , nuskriaus tujos tas mažašaknes kaimynėles....
Aš kalbėjau apie normalias obelis (tarp kitko, vadinamos vidutinio augumo obelys, mėgėjiškai auginamos, per eilę metų taip pat pasiekia neblogą ūgį). Norint, kad vaismedžiai netrukdytų judėti keliuku, iš jo pusės tektų genėti šakas bent 2,5-3 m aukštyje. Mano manymu, tai pakankamai aukštai  blush2.gif
Aišku, galima bandyti genint formuoti plokščius obelų vainikus...bet tam jau reikia tam tikro profesionalumo lygio sodininkystėje  blush2.gif


As globaliai rasiau apie atstumus, o konkreciu atveju tai sutinku - per maza vietos prie tuju.
Apskritai, vaikscioti pro obelimis na nezinau..vainikas zemai, reikes lenktis, laja velgi...na gal jei profesionaliai genima super verpstes forma tada nekliudo.
Papildyta:
QUOTE(bitule @ 2010 08 30, 15:46)

Nors jau visos labai teisingai atsakė, bet kad būtum tikra : STR 2.02.01:2004, 1 priedas, VIENBUČIŲ IR DVIBUČIŲ GYVENAMŲJŲ NAMŲ VALDŲ
UŽSTATYMO IR TVARKYMO REIKALAVIMAI (žr. 5 punktą)  4u.gif


Pacituosiu kas sakoma:

'5. Nuo kaimyninių sklypų ribų ir gatvės raudonosios linijos medžių ir krūmų sodinimo atstumai turi būti:
5.1. krūmų ir gyvatvorių – ne mažiau kaip 1 m;
5.2. žemaūgių medžių, išaugančių ne daugiau kaip iki 3 m aukščio, – 2 m;
5.3. kitų medžių – 3 m.
6. Formuojant gyvatvorę, jos aukštis sklypo šiaurės, šiaurės rytų ar šiaurės vakarų pusėje turi būti ne didesnis kaip 1,3 m.'



Atsakyti
QUOTE(*MONAMI* @ 2010 08 30, 20:03)
iš pietų,bet jeigu aš laikausi atstumų tai reikšmės manau nesudaro  ax.gif


Nesudaro.
Tik mano pažįstamų pažįstami buvo paduoti į teismą, kad jų tujos per arti, per aukštos ir trukdo kaimynams. Kadangi jie buvo vakarų pusėj, tai teismas nusprendė, kad netrukdo. Čia aišku pletkų lygy, geriau jau prisilaikyt tų atstumų.
Atsakyti
QUOTE(Knifofija @ 2010 08 30, 19:34)
Įstatymas vienas, prieš pora mėnesių knisausi visais rakursais po įstatymus, nes mano klijentai konfliktavo dėl tvoros su kaimynais. Taigi niekas įstatymo nepakeitė 3 metrai obelys kriaušės, kaulavaisiai - 2 metrai, krūmai - 1 metras. Apie medžių augumą nekalbama.

5statymas  skaitykit 2.4 paragrafą.

Kad, RSN jau nebegalioja ax.gif , pagrindiniai šiuo metu veikiantys dokumentai statybai ir aplinkos tvarkymui yra STR (statybos techniniai reglamentai) 4u.gif .
Tarp kitko, tvarkant aplinką ir planuojant nedidelius statinėlius sklype, be viso kitko labai naudinga būtų paskaitinėti STR 1.01.07:2002 Nesudėtingi ir laikini statiniai(penkta lentelės eilutė, spausti aktualios redakcijos nuorodą, nes originalus dokumentas turi daug pakeitimų). Gal kam bus naudinga 4u.gif

QUOTE(Ledum @ 2010 08 30, 21:03)
Nesudaro.
Tik mano pažįstamų pažįstami buvo paduoti į teismą, kad jų tujos per arti, per aukštos ir trukdo kaimynams. Kadangi jie buvo vakarų pusėj, tai teismas nusprendė, kad netrukdo. Čia aišku pletkų lygy, geriau jau prisilaikyt tų atstumų.

Sklypo kraštinių orientacija yra svarbi statant tvorą (plačiau apie tai yra aukščiau minėtame STR'e), o apie medžių atstumų priklausymą nuo pasaulio šalies niekur neteko skaityti. Matyt teismas sprendžia individualiu atveju g.gif
Atsakyti
QUOTE(Ledum @ 2010 08 30, 22:03)
Nesudaro.
Tik mano pažįstamų pažįstami buvo paduoti į teismą, kad jų tujos per arti, per aukštos ir trukdo kaimynams. Kadangi jie buvo vakarų pusėj, tai teismas nusprendė, kad netrukdo. Čia aišku pletkų lygy, geriau jau prisilaikyt tų atstumų.

Nežinau, ką reikės daryti, nes kaimynai du graikinius riešutmedžius pasodino tik už 1,5 m. nuo sklypo ribos doh.gif Taip nesinorės su kaimynais pyktis g.gif
Atsakyti
siandien ''frezijoj'' kosultante sake kad muge rugsejo 24-26d.
Atsakyti
QUOTE(bitule @ 2010 08 30, 21:25)
Kad, RSN jau nebegalioja  ax.gif , pagrindiniai šiuo metu veikiantys dokumentai statybai ir aplinkos tvarkymui yra STR (statybos techniniai reglamentai)  4u.gif .
Tarp kitko, tvarkant aplinką ir planuojant nedidelius statinėlius sklype, be viso kitko labai naudinga būtų paskaitinėti STR 1.01.07:2002 Nesudėtingi ir laikini statiniai(penkta lentelės eilutė, spausti aktualios redakcijos nuorodą, nes originalus dokumentas turi daug pakeitimų). Gal kam bus naudinga  4u.gif
Sklypo kraštinių orientacija yra svarbi statant tvorą (plačiau apie tai yra aukščiau minėtame STR'e), o apie medžių atstumų priklausymą nuo pasaulio šalies  niekur neteko skaityti. Matyt teismas sprendžia individualiu atveju  g.gif

Gyvatvorės aukštis turi reikšmės, jei ji pasodinta tap kaimynų, vieniems pietinėje pusėje, kitiems automatiškai šiaurinėje ir jei gyvatvorė apie 2 metrus, tai šešėlis kaimynams krenta labai didelis, todėl yra apribojimai.
Atsakyti
QUOTE(Knifofija @ 2010 08 30, 21:46)
Gyvatvorės aukštis turi reikšmės, jei ji pasodinta tap kaimynų, vieniems pietinėje pusėje, kitiems automatiškai šiaurinėje ir jei gyvatvorė apie 2 metrus, tai šešėlis kaimynams krenta labai didelis, todėl yra apribojimai.

drinks_cheers.gif taip taip, jau Smth1 aukščiau įmetė citatą iš įstatymo. Bet gyvatvorė tai jau daugiau tvora, nei medis biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Knifofija @ 2010 08 30, 21:46)
Gyvatvorės aukštis turi reikšmės, jei ji pasodinta tap kaimynų, vieniems pietinėje pusėje, kitiems automatiškai šiaurinėje ir jei gyvatvorė apie 2 metrus, tai šešėlis kaimynams krenta labai didelis, todėl yra apribojimai.


Va va - ir vėl su kaimynais teks derintis - pas mane ta pati situacija doh.gif Su senaisiais buvom sutarę, tai nieko ir šitie nesakė, kad vyšnios aukštos.
Dabar galvoju tokius pasodint:

user posted image

Tik reikės pasiieškoti būtent tokios veislės Kalninis kadagys (Juniperus scopulorum "Skyrocket") Aukštokias velniūkštis, bet man spava labai patinka. Bet auga iki 3m aukščio doh.gif Tik kol užaugs, tai ax.gif Juk pakirpti visada galima.
Man norisi atsiriboti nuo kaimynų ir nuo už sklypo einančio kelio blush2.gif
Šiaip manau, reikia iš anksto su kaimynais paderinti, jei koks sodinimas "ne pagal įstatymą". Man tai netrukdo niekas ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Dajulita @ 2010 08 30, 22:03)
Šiaip manau, reikia iš anksto su kaimynais paderinti, jei koks sodinimas "ne pagal įstatymą". Man tai netrukdo niekas  ax.gif

drinks_cheers.gif tikrai visokius nukrypimus nuo įstatymo geriau iš anksto aptarti abiems pusėms, ir idealu būtų tą susitarimą įforminti raštiškai 4u.gif (maža kuria kryptimi kada nors pasikeis kaimynų nuomonė ar patys kaimynai blush2.gif )
Atsakyti
QUOTE(bitule @ 2010 08 30, 22:27)
drinks_cheers.gif  tikrai visokius nukrypimus nuo įstatymo geriau iš anksto aptarti abiems pusėms, ir idealu būtų tą susitarimą įforminti raštiškai  4u.gif (maža kuria kryptimi kada nors pasikeis kaimynų nuomonė ar patys kaimynai  blush2.gif )

Jei kaimynai pasikeis, jokie susitarimai su senaisiais nebeturi galios ir jie pilnai gali kelti pretenzijas. Mano klientams taip ir nutiko, su senais kaimynais sutarė dėl aukštos gyvatvorės ir pasodino ją tarp sklypų. Naujieji nesutiko ir gyvatvorę teko išrauti.
Atsakyti
QUOTE(Knifofija @ 2010 08 30, 22:36)
Jei kaimynai pasikeis, jokie susitarimai su senaisiais nebeturi galios ir jie pilnai gali kelti pretenzijas. Mano klientams taip ir nutiko, su senais kaimynais sutarė dėl aukštos gyvatvorės ir pasodino ją tarp sklypų. Naujieji nesutiko ir gyvatvorę teko išrauti.

O susitarimas buvo raštiškas, patvirtintas notaro? Jei taip, tai labai keista... nes, paprastai tokie susitarimai, galioja ir pasikeitus sklypo savininkui. Tarkim kai prireikia pasistatyti ūkinį pastatą arčiau sklypo ribos, nei numatyta įstatyme, forminamas raštiškas kaimyno sutikimas ir jis tikrai galioja pasikeitus sklypo savininkams (juk negriausi pastato kiekvieną kartą pasikeitus kaimynams). Kažkas panašaus turėtų būti ir su augaliniais susitarimais, bet tik su sąlyga, kad jie teisiškai įforminti (šiais gūdaus kapitalizmo laikais žodinis susitarimas deja, bet nieko nebereiškia...)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bitule: 30 rugpjūčio 2010 - 21:44
QUOTE(bitule @ 2010 08 30, 22:44)
O susitarimas buvo raštiškas, patvirtintas notaro? Jei taip, tai labai keista... nes, paprastai tokie susitarimai, galioja ir pasikeitus sklypo savininkui. Tarkim kai prireikia pasistatyti ūkinį pastatą arčiau sklypo ribos, nei numatyta įstatyme, forminamas raštiškas kaimyno sutikimas ir jis tikrai galioja pasikeitus sklypo savininkams (juk negriausi pastato kiekvieną kartą pasikeitus kaimynams). Kažkas panašaus turėtų būti ir su augaliniais susitarimais, bet tik su sąlyga, kad jie teisiškai įforminti (šiais gūdaus kapitalizmo laikais žodinis susitarimas deja, bet nieko nebereiškia...)

Buvo raštiškas susitarimas, bet gyvatvorę teko raut, nes teismas nusprendė. Skaičiau nuosprendį. Gerai pamenu, kad buvo parašyta, kad susitarimai pasikeitus kaimynams nebegalioja. Dėl pastatų turėtų būt kitaip, nes juos gi architektai tvirtina ir t.t.
Atsakyti