Įkraunama...
Įkraunama...

Klasėje pavojingas kitiems vaikas

Zmogaus atsakomybes jausmas nepriklauso nei nuo amziaus, nei nuo issilavinimo. Tai Asmenybes dalis. Ir nuo nelaimes neapsaugotas niekas, nei jaunas, nei senas.. Bet kaltint visa pasauli uz tai, kad mane istiko nelaime.. Juk pasauliui tie kaltinimai nebaisus, o sau gyvenima susigadinsi... Ir pasaulis nespres mano problemu, jas issprest galiu TIK as.
Cia vis aiskinama, kad "visuomene" turi spresti tas problemas. Galetu mamos duoti man "visuomenes" telefona ar adresa - pasistengciau paskambinti ar i svecius nuvaziuoti, papasakoti apie tas mamas ir pareikalauti kad sprestu ju bedas uz jas...
Atsakyti
Aciu, Sindy, kad graznai tema - i tema. drinks_cheers.gif
Pradejau skaityti temos autorei rupimu klausimu, nes musu klaseje yra spec. poreikiu turintis berniukas, keliantis pavoju kitiems, dusinantis savo svoriu kitus berniukus, trukdantis per pamokas, hyperahtyvus ir pan. Nezinau jo diagnozes, bet elgesio sutrikimu ir modifikuotra programa tikrai turi. Dukra pasakoja siurpias istorijas ir viena paguoda (kolkas doh.gif ), kad ji mergaite ir prie jos nepuola. Taciau, tai nereiskia, kad isleidziu i mokykla su ramia sazine ir kad to berniuko veikla neissiples placiau. unsure.gif
Todel, mamos, kurios nori save pateisinti sioje temoje, ar kaltinti ka nors, prasau rasyti i tema. Turbut Jusu vaikas nekelia pavojaus aplinkai, kaip kad mes esame susidure? O jeigu kelia, parasykit kaip mums apsisaugoti ir likti GYVIEMS. 4u.gif
Atsakyti
Pakolkas cia rastos tik trys iseitys:
1. Pakeisti mokykla ir kiekviena diena melstis, kad ir naujoje mokykloje neatsirastu panasus vaikas, nes tada teks begt vel i kita, ir taip gali tekt kaitaliot po desimt kartu per metus (isivaizduoju kaip gerai vaikui prades sektis mokslai nuo tokiu bajeriu biggrin.gif )
2. Paaukoti savo vaika nepakaltinamojo sadistiskiems zaidimams, o veliau graziai palaidoti ir niekam nekelti pretenziju. (Idomu ateitu i laidotuves to vaiko mama? g.gif )
3. Ismokyti savo vaika tapti "LYGIU" ir duoti toki atkirti, kad jau anas pradetu noret kraustytis i kita mokykla. (vargsai kitos mokyklos vaikai... verysad.gif )
Atsakyti
Jūs taip pat matote tik tai, ką norite matyti. Kodėl šiame sąraše nėra tokių punktų, kaip reikalavimai mokyklos vadovybei paskirti mokytojo pagalbininką, organizuoti specialiąją išlyginamąją klasę bendrojo lavinimo mokykloje, kad specialiųjų poreikių vaikas nebūtų visiškoje atskirtyje. Kodėl visą bėdą verčiate kitokio vaiko tėvams, o ne tiems, kurie yra atsakingi už ugdymo proceso organizavimą ir vaiko saugumą.?
Atsakyti
QUOTE(Vėta @ 2010 10 30, 09:33)
Jūs manęs negirdite. Ar mes kalbamės ne lietuviškai.
VAIKO TEISIŲ KONVENCIJA

2 straipsnis



    (1. Valstybės  dalyvės  gerbia  ir  garantuoja  visas  šioje

Konvencijoje numatytas  teises kiekvienam  vaikui, priklausančiam

jos jurisdikcijai,  be jokios diskriminacijos, nepriklausomai nuo
vaiko, jo  tėvų arba teisėtų globėjų rasės, odos spalvos, lyties,

kalbos,  religijos,  politinių  ar  kitokių  pažiūrų,  tautybės,

etninės ar  socialinės kilmės,  turto, sveikatos,  luomo ar kokių

nors kitų aplinkybių.

    (2. Valstybės  dalyvės imasi  visų reikiamų  priemonių,  kad

vaikas būtų  apsaugotas nuo bet kokios diskriminacijos ar bausmių

dėl vaiko  tėvų, teisių  globėjų ar  kitų šeimos  narių  statuso,

veiklos, pažiūrų ar įsitikinimų.

Valstybės  dalyvės  įsipareigoja  teikti  vaikui  tokią

apsaugą ir  globą, kokios  reikia jo gerovei
, atsižvelgdamas į jo

tėvų, globėjų  ar kitų  asmenų, atsakančių  už jį pagal įstatymą,

teises ir  pareigas, ir  tam tikslui imasi atitinkamų teisinių ir

administracinių priemonių.

Valstybės  dalyvės,  siekdamos  apginti  vaiką  nuo

įvairiausio pobūdžio fizinio ar psichologinio smurto, įžeidimų ar

piktnaudžiavimo, priežiūros  nebuvimo  ar  nerūpestingo  elgesio,

grubaus  elgesio    ar  išnaudojimo,
    įskaitant    seksualinį

piktnaudžiavimą,  kuriuos  jis  gali  patirti  iš  tėvų,  teisėtų

globėjų ar  kurio nors  kito jį  globojančio asmens,  imasi  visų

reikiamų  teisinių,  administracinių,  socialinių  ir  švietimo

priemonių.


23 straipsnis

  (1. Valstybės dalyvės pripažįsta, kad psichiškai ar fiziškai

nepilnavertis  vaikas  turi  gyventi  pilnavertį  ir  prideramą

gyvenimą
, kuris  garantuotų jo  orumą, ugdytų pasitikėjimą savimi

ir leistų aktyviai dalyvauti visuomenės veikloje.

    (2. Tarp  tokių apsaugos  priemonių reikiamais atvejais gali

būti ir  veiksmingos socialinės  programos, leidžiančios suteikti

paramą  vaikui  ir  jį  globojantiems  asmenims  ir  išaiškinti,

pranešti,  perduoti  nagrinėti,  tirti,  gydyti  ir  imtis  kitų

priemonių  minėtais  žiauraus  elgesio  su  vaiku  atvejais,  o

prireikus iškelti baudžiamąją bylą.

37 straipsnis
  Valstybės dalyvės užtikrina, kad:

    a) nė vienas vaikas nepatirtų kankinimų ar kitokio žiauraus,

nežmoniško arba  orumą žeminančio elgesio ar bausmių.

    cool.gif nė  iš vieno  vaiko  neteisėtai  ar  savavališkai  nebūtų

atimta laisvė.  Vaikas  areštuojamas,  sulaikomas  ar  įkalinamas

pagal  įstatymą,  tik  kraštutiniu  atveju  ir  kiek  įmanoma

trumpesniam laikui;
Tai tik dalis vaiko teisių. Aš nesakau, kad vaikai turi būti mušami ar smaugiami. Aš sakau: SUAUGUSIEJI, ATSAKINGI UŽ VISŲ VAIKŲ SAUGUMĄ IR UGDYMĄ, TUO NEPASIRŪPINO. Dėl abejingumo, žinių stokos, pinigų trūkumo.  O nukentėjo ir dar nukentės VAIKAI. Ir sveiki, ir neįgalūs. Tačiau niekas neatkreips dėmesio į suaugusių pareigas: mokyklos tinkamų sąlygų nesudarymu, tėvų - netolerancija.


Labai gera konvencija, bet jūs užmiršote, kad ji taikome ne tik tiems vaikams su specifiniais poreikiais, bet ir visiems kitiems, neiškeliant tų su spec. poreikiu interesų virš kitų vaikų interesų. Ar, jūsų manymu, a) nė vienas vaikas nepatirtų kankinimų ar kitokio žiauraus,
nežmoniško arba orumą žeminančio elgesio ar bausmių.
punktas nėra taikytinas normaliems vaikams?


Atsakyti
Vėl norite matyti ką norite ir girdite tik save. Vaikai, kaip ir visi žmonės yra lygūs ir teisės galioja visiems. Tik mes reikalaujame ne iš tų, kuriems priklauso. Vaikas turi mokytis mažiausiai jį varžančioje aplinkoje. Tai tinka visiems vaikams. Kas turi sukurti tokias sąlygas? Tie, kam tai priklauso: steigėjas, mokykla. Iš tų ir reikalaukime. Ar buvote nors kas savivaldybėje (steigėjas)? Ar tik skundėtės, jog jūsų vaiką skriaudžia ar klausimą kėlėte dėl visų vaikų gerovės? Kaip iškelsite klausimą, tokį atsakymą ir gausite. Kodėl negalima tokia išeitis: einate ir sveikų, ir neįgalių mamos kartu pas direktorių, į savivaldybės švietimo skyrių ir išsakote savo problemas. Kur jūs matote, jog aš užstoju tik neįgaliuosius. Mano vaikai taip pat sveiki. Ir mokėsi, beje, klasėje kartu su neįgaliais vaikais. Tiesiog savo įstaigoje turėjome visas sąlygas tai daryti. Todėl ir sakau, kad tokia išeitis įmanoma.
Atsakyti
QUOTE(Vėta @ 2011 01 25, 10:40)
Vėl norite matyti ką norite ir girdite tik save. Vaikai, kaip ir visi žmonės yra lygūs ir teisės galioja visiems. Tik mes reikalaujame ne iš tų, kuriems priklauso.

kaip tai ne is tu, kuriems priklauso. Uz nepilnamecius asmenis yra atsakingi ju tevai ar globejai, o ne mokytoja, kaimyne, darzelis ar dar kazkas.

Is mokyklos steigejo galima reikalauti, kad butu tinkama aplinka mokytis - t.y. mokymuisi pritaikyta aplinka, mokymosi priemones. Mokyklos steigejas neatsako, kad Marytes ar Petriuko atzala trukdo mokytojai per pamoka ar zaloja kitus vaikus.
Atsakyti
Man truputi nesuprantamas ir reikalavimas i kiekviena klase skirti po mokytojo padejeja. Jeigu prie KIEKVIENO neigalaus vaiko bus skiriama po etata mokytojo padejejui, tai is kokiu pinigu bus mokama jiems alga? Siuo metu jau pensininkai savo pensiju negauna, valdzia jas mazina kiek begali.. Valstybe ir taip prasiskolinusi iki ausu.. Bedarbiu bei pasalpas gaunanciu tris kartus daugiau nei dirbanciuju.. Ar bent susimastoma, kad tie "mokytoju padejejai" nedirbs nemokamai, o moket net ir minimuma, t.y. po 800 lt per menesi uz tai, kad sedi su vienu vaiku??? Man sazine neleistu to reikalauti is seniunijos, valdzios, mokyklos.. Tai butu mokesciu moketoju apiplesinejimas. Jei beda tokia su mano vaiku butu - arba pati sedeciau, arba samdyciau aukle, kuri sedes pamoku metu ir saugos, kad nepasmaugtu savo klasioku vaikas. Arba ieskociau spec mokyklos (beje butent ten pirmiausiai ir eiciau, kad netraumuoti savo vaiko, kuri gamta ir taip nuskriaudusi.. ).
Atsakyti
Hiperbolizuojate. Kodėl manote, kad kiekvienam specialiųjų poreikių vaikui reikalingas padėjėjas? Kiek žinote atvejų apie agresyvų neįgalų vaiką? Aš iš savo 20 metų praktikos kol kas tik vieną. Ir ne tiek agresyvų, kiek hiperaktyvų. Kiek žinote atvejų apie agresyvų normalaus intelekto vaiką? Ar nepilnametę iš Alytaus nužudė neįgalus vaikas?
Neieškant dialogo jo ir nerasite. O čia matau tik badymąsi iš vienos pusės į kitą. Sakiau nesivelsiu į ginčus. Beprasmiška.
Atsakyti
Normalaus vaiko tevai nesa atsakomybe, o va siais atvejais tevai pasako, kad vaikas nepakaltinamas ir atsikabinkit!
Jus zinote tik viena, o as jau vien sioje temoje suskaiciavau maziausiai 4 atvejus, bet cia kalba labai mazai mamu...
As uz pagalba tokiems vaikams, bet ne mano vaiko fizines ir psichologines sveikatos saskaita.
Atsakyti
QUOTE(Sindy @ 2011 01 25, 22:43)
Man truputi nesuprantamas ir reikalavimas i kiekviena klase skirti po mokytojo padejeja. Jeigu prie KIEKVIENO neigalaus vaiko bus skiriama po etata mokytojo padejejui, tai is kokiu pinigu bus mokama jiems alga? Siuo metu jau pensininkai savo pensiju negauna, valdzia jas mazina kiek begali.. Valstybe ir taip prasiskolinusi iki ausu.. Bedarbiu bei pasalpas gaunanciu tris kartus daugiau nei dirbanciuju.. Ar bent susimastoma, kad tie "mokytoju padejejai" nedirbs nemokamai, o moket net ir minimuma, t.y. po 800 lt per menesi uz tai, kad sedi su vienu vaiku??? Man sazine neleistu to reikalauti is seniunijos, valdzios, mokyklos.. Tai butu mokesciu moketoju apiplesinejimas. Jei beda tokia su mano vaiku butu - arba pati sedeciau, arba samdyciau aukle, kuri sedes pamoku metu ir saugos, kad nepasmaugtu savo klasioku vaikas.

O kodel spec. poreikiu vaikai gauna dvigubus mokinio krepselius? Tada kyla klausimas kur juos mokykla panaudoja?
Papildyta:
QUOTE(Sindy @ 2011 01 25, 22:43)
Arba ieskociau spec mokyklos (beje butent ten pirmiausiai ir eiciau, kad netraumuoti savo vaiko, kuri gamta ir taip nuskriaudusi.. ).

Mielai leisciau savo vaika i tokia mokykla, bet nurodykite nors viena tokia mokykla i kuria galeciau leisti. Tokios mokyklos egzistuoja, bet i jas priimami tik visiskai neigalus vaikai ( su visiska protine ar fizine negalia). Pvz. mano sunus neagresyvus, netrukdo pamokoje, bet turi raidos ir kalbos sutrikimu. Deja, privaloma tvarka buvo nukreiptas i bendrojo lavinimo mokykla, nes atseit "jam taikoma modifikuota programa".
Papildyta:
QUOTE(Vėta @ 2011 01 26, 00:37)
Hiperbolizuojate. Kodėl manote, kad kiekvienam specialiųjų poreikių vaikui reikalingas padėjėjas? Kiek žinote atvejų apie agresyvų neįgalų vaiką? Aš iš savo 20 metų praktikos kol kas tik vieną. Ir ne tiek agresyvų, kiek hiperaktyvų. Kiek žinote atvejų apie agresyvų normalaus intelekto vaiką? Ar nepilnametę iš Alytaus nužudė neįgalus vaikas?
Neieškant dialogo jo ir nerasite. O čia matau tik badymąsi iš vienos pusės į kitą. Sakiau nesivelsiu į ginčus. Beprasmiška.

thumbup.gif


Gincytis cia beprasmiska, nes tokius dalykus suvokia tik tie, kurie patys tai patiria. Pazistu moteri, kuri buvo pati graziausia, madingiausia, o visi aplink sh..... Is to mandrumo gavosi taip, kad pati padare avarija ir sunus tapo visiskai neigalus, vyras zinoma paliko, atsisijojo draugai, o pries pora metu "Bedu turguje" pagalbos prase....
Atsakyti
QUOTE(Puumpaa @ 2011 01 24, 10:31)
Dukra pasakoja siurpias istorijas ir viena paguoda (kolkas doh.gif ), kad ji mergaite ir prie jos nepuola. Taciau, tai nereiskia, kad isleidziu i mokykla su ramia sazine ir kad to berniuko veikla neissiples placiau.  unsure.gif
Todel, mamos, kurios nori save pateisinti sioje temoje, ar kaltinti ka nors, prasau rasyti i tema. Turbut Jusu vaikas nekelia pavojaus aplinkai, kaip kad mes esame susidure? O jeigu kelia, parasykit kaip mums apsisaugoti ir likti GYVIEMS. 4u.gif

O Jus pasikliaujate tik dukros pasakojimais ar pati matete kaip jis elgiasi? Pvz. musiskis yra neagresyvus ir pirmas nepuola, bet jis budavo isprovokuojamas kitu ir tada apsaukiamas blogu. Kadangi mokytojai buvo dzin kas vyksta mokykloje per petraukas, tai mes su vyru slapcia stebejom kas vyksta mokykloje per petraukas. Ir kada vel iskilo tokia problema, mes drasiai issakem faktus. Deja, tiek mokytoja, tiek direktore liko be zado, bet argumentu paneigti neturejo. Turejom galybe faktu, patraukti atsakomyben ji skriaudusiu vaiku tevus, nes buvo melynes ir kt., bet nuo to tik paciam vaikui butu buve blogiau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jjjolanta: 26 sausio 2011 - 11:35