Įkraunama...
Įkraunama...

Klasikiniai sodai, kiemeliai

QUOTE(vida777 @ 2011 08 09, 00:19)
keista, kad sie kadagiai ir pusys bus naturalus derinys  mastau.gif , bet kiekvienas turi savo nuomone.


Na dėl tų kadagių ar ne kadagių žmogus pagalvos, gyvai pažiūrės. Juk čia tik idėjos ir paveiksliukai, smegenų mankšta biggrin.gif

Man didesnė problema atrodo su pačia ląstūne, nes tai tikrai didelis vijoklis. Neatsitiktinai internete labai sunku rasti paveikslėlių su ląstūnėmis ant nedidelių pergolių. Turbūt rimčiausiai iš visų reikėtų svarstyti variantą nieko prie jos nesodinti tongue.gif Va kokį žiemos vaizdelį radau g.gif
user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo aispra: 09 rugpjūčio 2011 - 00:17
QUOTE(aispra @ 2011 08 09, 00:16)
Man didesnė problema atrodo su pačia ląstūne, nes tai tikrai didelis vijoklis. Neatsitiktinai internete labai sunku rasti paveikslėlių su ląstūnėmis ant nedidelių pergolių. Turbūt rimčiausiai iš visų reikėtų svarstyti variantą nieko prie jos nesodinti tongue.gif  Va kokį žiemos vaizdelį radau g.gif

man asmeniskai lastunes nepatinka labiausiai del to, kad leidzia labai ilgus, tiesius ir stangrius uglius, palyginus pvz. su visterija, kurios ugliai yra minksti, lankstus, banguoti ir atrodo labai romantiskai.
Lastuniu metiniai ugliai siekia min 3m (nebent butu netinkamos augimo salygos), o geneti juos galima rudeni, kitaip nusikirps ziediniai pumpurai ir ziedu nebus.

Foto is interneto. Lastune, nugeneta rudeni:
user posted image



Tarp kitko.
Man labai patinka sis psl. Cia tiesiog eiliniu zmoniu sodai, o truputi zemiau (Schlagworte:), galima rasti foto konkreciu augalu arba konkrecia tematika.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vida777: 09 rugpjūčio 2011 - 09:11
QUOTE(vida777 @ 2011 08 09, 09:48)


Ačiū, naudinga info apie ląstūnę mano bendram išsilavinimui 4u.gif Nuoroda graži. Gaila, kad sunkiai draugauju su vokiečių kalba, tad konkrečių augalų paieška bus sudėtinga. Čia panašus variantas angliškai: GAP photos
Atsakyti
QUOTE(aispra @ 2011 08 08, 23:46)
Kadagiai gali būti gana švelnūs, o pasirinkus juos ne per aukštus (arba labai aukštus) ir pasisodinus porą "minkštų" gėlių, derinys gali būti ir gana klasikinis  smile.gif
user posted image

Man labai gražu gausūs sodai su rožėmis, bijūnais ir t.t. Jei galėčiau, tai savo kieme palikčiau tik siaurus takelius. Bet kuriant sodą reikia jį derintį prie gamtinių sąlygų, kurias turi, nes kitaip gali gautis kankynė ir sau pačiam, ir augalams. Natūralus pušynas yra retas, šviesus, su negausiais kitais augalais. Man atrodo, kad šiuo atveju logiška per daug nuo to nepabėgti 4u.gif



QUOTE(vida777 @ 2011 08 09, 00:19)
keista, kad sie kadagiai ir pusys bus naturalus derinys  mastau.gif , bet kiekvienas turi savo nuomone.


Pagal spalvą ir formą, tai čia kukmedžiai. O kukmedžiai man labai tinka klasikinei aplinkai. wub.gif O dar jų derinys su rododendrais ir hortenzijom, aišku nepamirštant pagyvinti gėlytėmis. . wub.gif

Man labai sunku pamatyti pušis šitoj aplinkoj. Nu kur tik nori, tik ne klasikiniam ar provanso sodely. Jei kas turit tokių pavyzdžių gal galėtumėt pailiustruoti ? ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ledum: 09 rugpjūčio 2011 - 09:09
QUOTE(Ledum @ 2011 08 09, 10:08)
Pagal spalvą ir formą, tai čia kukmedžiai. O kukmedžiai man labai tinka klasikinei aplinkai. wub.gif  O dar jų derinys su rododendrais ir hortenzijom, aišku nepamirštant pagyvinti gėlytėmis. .  wub.gif


Prie nuotraukos buvo parašyta, kad tai juniperus Skyrocket. Bet dėl kukmedžių ir derinuko pritariu thumbup.gif

QUOTE
Man labai sunku pamatyti pušis šitoj aplinkoj. Nu kur tik nori, tik ne klasikiniam ar provanso sodely. Jei kas turit tokių pavyzdžių gal galėtumėt pailiustruoti ?  ax.gif


Pušys klasikiniame sode buvo vakar Vidos777 įdėtame filmuke biggrin.gif

Man atrodo, kad viskas priklauso nuo to, kokios tos pušys. Pavyzdžiui, mano tėvų sklype buvo dvylika natūraliai augančių pušų, labai aukštų, tiesiais plonais kamienais. Tu ten per galvą persiversk, bet gražaus klasikinio rožyno tokioj aplinkoj nesukursi, ir ne dėl to, kad netinka, o dėl to, kad pušys barsto spyglius, kurie yra rūgštūs ir augalus tiesiog degina. Net ir rododendrai, kurie šiaip jau rūgštį mėgsta, nėra labai patenkinti, kai ji patenka ant lapų. Po kelių metų kančių bandant auginti gėles, tėvai apsistojo ties įvairių spygliuočių salomis su vienu kitu sidabrakrūmiu (didelėmis, tankiomis, be jokių ten oranžinių mulčų). Ankstesnių šeimininkų buvo palikti galingas kaimiškas jazminas, alyvų krūmai, po kuriais pavasarį buvo įmanoma pasodinti svogūninių gėlių, ir balta hortenzija patvoryje prie vartelų į mišką. Prie terasos tėvai pasodino vieną didelį raudoną raugerškį ir medėjantį bijūną. Na ir dar keletas didelių molinių vazonų su vienmetėmis gėlėmis prie takų, terasos ir įėjimo. Tai tikrai ne provanso sodas, bet man jis atrodė labai ramus, klasikinis ir visiškai nemodernus, nors ir iš spygluočių wub.gif Gal mano klasikinio sodo samprata per daug plati g.gif Bet man etalonas yra angliški parkai, kuriuose daug natūralumo.
Atsakyti
QUOTE(Ledum @ 2011 08 09, 10:08)
Man labai sunku pamatyti pušis šitoj aplinkoj. Nu kur tik nori, tik ne klasikiniam ar provanso sodely. Jei kas turit tokių pavyzdžių gal galėtumėt pailiustruoti ?  ax.gif


Sorry, jaučiu, kad įkyrėsiu, bet tikrai užsikepiau surasti pušis provanso sode lotuliukas.gif Va, ką radau įvedus spygliuočiai, sodas ir provansas biggrin.gif
user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image
Atsakyti
Aispra, gerai, kad uzsikepei. Nes as vis pamastau, kad gal reiktu kazko dar viszalio ir irgi ieskau derinuku, tik ne kazin ka tinkamo randu, kas tikrai tiktu manu supraciui apie klasikini soda. Gal kai didesnis plotas, tada taip, kazka ir imanoma atrasti, bet jei tai net ne sodas, o kiemelis, kaip pas mane, tai man gana sudetinga. Manau, kad nieko kito neliks, kaip ateityje kazka sodinti bandymo budu, jei paaiskes, kad truksta viszaliu augalu.
As vis bandau atkasti, kur as buvau radusi italiska pavyzdi su pusimis. Niekaip nerandu. Aisu, ten kaip ir parkas daugiau, bet kazkas man buvo uzkliuve, ka galima pritaikyti. Siaip, sakyciau, kad butu daugiau asociaciju su klasika, tai as tarkime daryciau ir pergole balta, arba ruda, bet nebuciau palikusi jos naturalios spalvos, daugiau visokiu takeliu, borteliu, akmeniniu vazu gelems, arba vazonu su krumeliais, kaip tavo pavyzdyje. Tada permustu manau tas pusis tokie sprendimai.

sitas labai grazus
user posted image
Atsakyti
labai vietoj tas uzsiplieskimas thumbup.gif !
Visiskai sutinku su Ledum. Klasikiniuose specialiai irengtuose soduose, ypac formaliuose, pusu as irgi neisivaizduoju. Bet megejiskuose soduose, arba soduose, kur jau yra senos pusys (vien del to gi savo svajoniu neatsisakysi ax.gif ) tikrai pusis nepakenks.
Pas mus aplinkui uz tvoros daug pusu, dideliu ir dar visai mazu, ateityje turbut bus dar daugiau, nes jos pasiseja, o ten naturaliai veistis paliktas plotas. As jomis dziaugiuosi begaliniai - ir zaluma ziema vasara, ir uzuoveja, ir sarkos perisi, o paskui maivosi sutupe ant pusu virsuniu. Tai jau tos pusys man niekaip nepamaisys jokiam sodui. Tik vat viena turiu pati nusipirkusi ir tampausi kaip kate su pusle, kur ja kisti.
Jau nekalbant, kad anksciau ir prie roziu niekas netiko, o dabar tinka viskas, tai manau galima ir del kitu augalu dermes labai nesijaudinti. Svarbu kad vizualiai gerai atrodytu. O kadangi prie pusu tinka ir kukmedziai, ir rozes, rododendrai ir hortenzijos, tai man nieko daugiau ir nereikia tongue.gif .

http://www.google.de.../...tx=62&ty=98

http://file1.npage.d...ck-zum-haus.jpg
Atsakyti
QUOTE(vida777 @ 2011 08 09, 19:17)
anksciau ir prie roziu niekas netiko, o dabar tinka viskas, tai manau galima ir del kitu augalu dermes labai nesijaudinti. Svarbu kad vizualiai gerai atrodytu. O kadangi prie pusu tinka ir kukmedziai, ir rozes, rododendrai ir hortenzijos, tai man nieko daugiau ir nereikia  tongue.gif .

http://www.google.de.../...tx=62&ty=98

http://file1.npage.d...ck-zum-haus.jpg


Labai jaukūs pavyzdžiai 4u.gif Žinau, kad rožės ir spygliuočiai klasikinis derinys, bet kažkaip iki šiol jis man buvo toks "įtartinas". Bet šitas su rožytėmis, pušimi ir levandomis labai thumbup.gif O antrajame pušys virš galvos tiesiog nostalgiškos rolleyes.gif
Kuo daugiau žiūriu įvairų sodų, gėlynų, nuotraukų, tuo labiau ir man ateina kažkas panašaus į tą jausmą "kad tinka viskas", tik svarbu dermė, visuma. O variantų gali būti begalybė, o ir tas vienas pasirinktas galiausiai keičiasi, vystosi ir t.t. Svarbu tuo džiaugtis biggrin.gif

Atsakyti
QUOTE(vida777 @ 2011 08 09, 20:17)
Klasikiniuose specialiai irengtuose soduose, ypac formaliuose, pusu as irgi neisivaizduoju. Bet megejiskuose soduose, arba soduose, kur jau yra senos pusys (vien del to gi savo svajoniu neatsisakysi  ax.gif ) tikrai pusis nepakenks.

Ilgai ieskojau, kur cia Italijoje tas pusis maciau, siaip taip atradau. Na tik aisku nezinau, ar cia tikrai pusis, bet vaizdas tas pats mazdaug.
http://www.flickr.co...=...rone&m=text

gaila, neradau fotkiu, kur idomesni kadrai su pusimis uzfiksuoti buvo.

va, sita nuotrauka pirmoji man kazkada uzkliuvo del pusu, tada ta vila internete ir patyrinejau smile.gif

http://www.google.lt.../...um=1&itbs=1
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Cobre: 09 rugpjūčio 2011 - 20:35
Ir as imesiu nuotraukele. Radau kas pusu fone graziai ziuretusi... levandos, varpiniai, kiliminiai augaliukai, tarp ju ir kadagiai tinka...
Aisku, tai ne klasika, bet man grazu wub.gif
user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gražina30: 09 rugpjūčio 2011 - 21:23
QUOTE(aispra @ 2011 08 09, 11:15)
Prie nuotraukos buvo parašyta, kad tai juniperus Skyrocket. Bet dėl kukmedžių ir derinuko pritariu thumbup.gif
Pušys klasikiniame sode buvo vakar Vidos777 įdėtame filmuke biggrin.gif

Man atrodo, kad viskas priklauso nuo to, kokios tos pušys. Pavyzdžiui, mano tėvų sklype buvo dvylika natūraliai augančių pušų, labai aukštų, tiesiais plonais kamienais. Tu ten per galvą persiversk, bet gražaus klasikinio rožyno tokioj aplinkoj nesukursi, ir ne dėl to, kad netinka, o dėl to, kad pušys barsto spyglius, kurie yra rūgštūs ir augalus tiesiog degina. Net ir rododendrai, kurie šiaip jau rūgštį mėgsta, nėra labai patenkinti, kai ji patenka ant lapų. Po kelių metų kančių bandant auginti gėles, tėvai apsistojo ties įvairių spygliuočių salomis su vienu kitu sidabrakrūmiu (didelėmis, tankiomis, be jokių ten oranžinių mulčų). Ankstesnių šeimininkų buvo palikti galingas kaimiškas jazminas, alyvų krūmai, po kuriais pavasarį buvo įmanoma pasodinti svogūninių gėlių, ir balta hortenzija patvoryje prie vartelų į mišką. Prie terasos tėvai pasodino vieną didelį raudoną raugerškį ir medėjantį bijūną. Na ir dar keletas didelių molinių vazonų su vienmetėmis gėlėmis prie takų, terasos ir įėjimo. Tai tikrai ne provanso sodas, bet man jis atrodė labai ramus, klasikinis ir visiškai nemodernus, nors ir iš spygluočių wub.gif Gal mano klasikinio sodo samprata per daug plati g.gif Bet man etalonas yra angliški parkai, kuriuose daug natūralumo.


drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif
Beskaitydama literatūrą radau , kad yra rožių veislių tinkančių rūgščiai dirvai ir pusiau pavėsiui. Ir aš taip pasisodinau. Žiūrėsiu ar nebus eilinė rožžudystė. doh.gif Tuoj pražys Bitulės baltas svogūniukas ir nufotkinsiu kaip atrodo. Nors man tas mano rožės/pušies derinukas iki galo nelimpa. cool.gif verysad.gif
Irisai toj vietoj auga mažyn, ne didyn. lotuliukas.gif Knipfofija rašė, kad gali būt per rūgštu.

Man nerodo nuotraukyčių. unsure.gif


QUOTE(Cobre @ 2011 08 09, 18:16)
Siaip, sakyciau, kad butu daugiau asociaciju su klasika, tai as tarkime daryciau ir pergole balta, arba ruda, bet nebuciau palikusi jos naturalios spalvos, daugiau visokiu takeliu, borteliu, akmeniniu vazu gelems, arba vazonu su krumeliais, kaip tavo pavyzdyje. Tada permustu manau tas pusis tokie sprendimai.

sitas labai grazus
user posted image


drinks_cheers.gif Aš irgi galvoju, kad balta ar tokia pilkšva medienos spalva labiau tiktų. Parašiau, bet pagalvojau, kad jau per daug kabinėjuos ir ištryniau. blush2.gif lotuliukas.gif




Papildyta:
QUOTE(Gražina30 @ 2011 08 09, 22:21)
Ir as imesiu nuotraukele. Radau kas pusu fone graziai ziuretusi... levandos, varpiniai, kiliminiai augaliukai, tarp ju ir kadagiai tinka...
Aisku, tai ne klasika, bet man grazu wub.gif
user posted image


Man čia net labai gražus wub.gif klasikinis vaizdelis.
Atsakyti