Įkraunama...
Įkraunama...

Klasikiniai sodai, kiemeliai

Zuvele, kokiu groziu pridejai, stumdau zemyn-aukstyn puslapi ir vis bandau kazka pas save pritaikyti mintyse biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Cobre @ 2011 08 06, 19:07)
Zuvele, kokiu groziu pridejai, stumdau zemyn-aukstyn puslapi ir vis bandau kazka pas save pritaikyti mintyse  biggrin.gif

ieškojau derinių ir idėjų, tuo pačiu ir čia įdėjau - negi man gaila biggrin.gif ... Priėjau išvados, kad man trūksta labai daug rožių dar, bet labai daug... g.gif
Atsakyti
QUOTE(zuvele33 @ 2011 08 06, 19:10)
Priėjau išvados, kad man trūksta labai daug rožių dar, bet labai daug...  g.gif


thumbup.gif
Atsakyti
user posted image
user posted image
user posted image

cia kabancios visai neblogai atrodo g.gif
user posted image

user posted image
Atsakyti
Cobre, aispra labai aciu uz issamius atsakymus smile.gif
Pirmiausia noriu pasakyti, kad tik pradzia aplinkos kurimo, viskas dar pradinej stadijoj, darau, apsigalvoju, keiciu... Pergole tik pastatyta ir tos geles salia, tik siaip, trumpam. Pagalveles zinoma bus biggrin.gif Zibintus tai vaikai ikiso, nelabai speju pagal ju daroma tvarka biggrin.gif Uz tvoros jau esu pasodinusi pusleniu "Diabolo" eile, kad uzdengti sabakstyna, kurio sutvarkyti dar nespejame
Dirvozemis pas mus tikrai rugstus, zeme prasta, kazko imantraus neisauginsi....spygliuociai, alpiniai mazi augaliukai ir kai kurie lapuociai. As asmeniskai alpstu nuo rokariju, bandau toki kurti paradinej namo pusej, vien akmenys ir augalai pakenciantys skurdu dirvozemi. Zinoma, sodinant i duobe ipilu geresnes zemes, bet apskritai juk nepakeisi dirvizemio....
O pergoleje sedint matosi medine terasa, salia jos irgi pasodinau siek tiek spygliuociu (garbanotas maumedis, korejinis kenis, tuja, cheuchera, keli silokai...) tai vat, net nezinau ka cia salia pergoles daryt....aisku noretusi labai daug zydinciu krumu, ale iskris is konteksto visai. Uz tai ir uzejau pas jus patarimu.
Atsakyti
QUOTE(Gražina30 @ 2011 08 06, 23:36)
Dirvozemis pas mus tikrai rugstus, zeme prasta, kazko imantraus neisauginsi.....aisku noretusi labai daug zydinciu krumu, ale iskris is konteksto visai. Uz tai ir uzejau pas jus patarimu.

Nezinau, kiek cia sitame sarase teisybes, labiau suprantancios gal parasys, bet kad visai cia daug tu augalu, tame tarpe ir zydinciu g.gif Na tikrai ne tik spygliuociai. Bent jau hortenzijos pas mane puikiai jauciasi, manau ir rododendrai neprasciau gyvuos ateityje. Is esmes, tai as bandysiu, o jau augalai patys atsisijos eigoje.

Augalai mėgstantys rūgštų dirvožemį:

pH 3,5 – 4,5 – bruknės, šilauogės

pH 4 – 6,5 – kanadinės cūgos, kalninės pušys, vakarinės tujos, karpotieji beržai, mahonijos, putinai, sidabrakrūmiai.

pH 4 – 4,5 – rododendrai, viksvuolės, viržiai, azalijos, erikos, hortenzijos, orchidėjos, margeniai.

pH 4,5 – 5,5 – mirtos, paparčiai, ciklamenai, raktažolės, bromeliniai augalai, kamelija, fuksija, anturiai, paparčiai.

pH 5 – 6 – lelijos, kalatėjos

pH 5 – 7 –vilkdalgiai

pH 5,5 – 6 - stevija

pH 5,5 – 6,5 – pakalnutės, dauguma kambarinių gėlių: ciklamenai, pelargonijos, galenis, smidras, begonija, kalceoliarija, raktažolė, tradeskantė, fikusas

pH 6 – eleborai

pH 6 – 6,5 - meileniai

pH 6 – 7 – narcizai, pelėžirniai, kalijos, žioveiniai.

pH 6,5 – 7 – vaškuolės, klivijos, chlorofitai, aspidistros.

pH 6,5 – 7,5 – gerberos, gvaizdūnės, hiacintai, leukonijos, rožės, skaistažiedės, tulpės, žilės, petunijos.

pH 6 – 8 – ratiliai, kardeliai

pH 7 – bijūnai, pentiniai

pH 7 – 7,5 – jurginai

pH 7 – 9 – eglės, kadagiai, baltalksniai, bukai, gudobelės, klevai, kukmedžiai, alyvos, eglūnai, forsitijos, jazminai, kauleniai, lanksvos, ligustrai, sausmedžiai, sedulos, žagreniai, žilakrūmiai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Cobre: 06 rugpjūčio 2011 - 21:52
Visa tai daugmaž žinau, nes tikrai ne mažai literatūros perskaičiau prieš pradėdama kažka pirkti ir sodinti, tik ne viskas man patinka...pvz. nemėgstu bijūnų, vilkdalgių, rožės irgi ne mano gėlės.
Bandau ir aš sodinti tą ir ąną, žiūrėsiu kas prigis, kam nepatiks.... Kad spygliuočiai puikiai jaučiasi, tai tikrai. Ką pasodinau iš rudens, tai auga puikiai.
Atsakyti
QUOTE(Gražina30 @ 2011 08 07, 00:11)
Visa tai daugmaž žinau, nes tikrai ne mažai literatūros perskaičiau prieš pradėdama kažka pirkti ir sodinti, tik ne viskas man patinka...pvz. nemėgstu bijūnų, vilkdalgių, rožės irgi ne mano gėlės.
Bandau ir aš sodinti tą ir ąną, žiūrėsiu kas prigis, kam nepatiks.... Kad spygliuočiai puikiai jaučiasi, tai tikrai. Ką pasodinau iš rudens, tai auga puikiai.

O jus aplamai norite kazka link klasikos, ar tiesiog tik pergole buvo issvajotas sodo elementas?
Atsakyti
QUOTE(Gražina30 @ 2011 08 06, 22:36)
Cobre, aispra labai aciu uz issamius atsakymus smile.gif
Uz tvoros jau esu pasodinusi pusleniu "Diabolo" eile, kad uzdengti sabakstyna, kurio sutvarkyti dar nespejame
Dirvozemis pas mus tikrai rugstus, zeme prasta, kazko imantraus neisauginsi....spygliuociai, alpiniai mazi augaliukai ir kai kurie lapuociai. As asmeniskai alpstu nuo rokariju, bandau toki kurti paradinej namo pusej, vien akmenys ir augalai pakenciantys skurdu dirvozemi. Zinoma, sodinant i duobe ipilu geresnes zemes, bet apskritai juk nepakeisi dirvizemio....
O pergoleje sedint matosi medine terasa, salia jos irgi pasodinau siek tiek spygliuociu (garbanotas maumedis, korejinis kenis, tuja, cheuchera, keli silokai...)  tai vat, net nezinau  ka cia salia pergoles daryt....aisku noretusi labai daug zydinciu krumu, ale iskris is konteksto visai. Uz tai ir uzejau pas jus patarimu.


Jei už pergolės yra bordo spalvos pūslenių gyvatvorė, ji jau savaime bus ryškus akcentas, todėl prie pergolės labai daug kažko nebedaryčiau. Parašysiu porą variantų pasvarstymams:
- Ląstunė yra puošnus ir didelis vijoklis. Be to kitoj temoj mačiau, kad lyg jos viena raudona, kita - geltona. Taigi jau ir taip dvi spalvos. Galima palikti tik ląstūnes šalia pastant didelius (gerokai didesnius nei dabar ar net po kelis) vazonus su ryškiomis vienmetėmis gėlėmis stambiais žiedais (pavyzdžiui, bobutiškos aukštos pelargonijos raudonais žiedais, raudonos ir geltonos begonijos ar didelės mišrios augalų kompozicijos).
- jei norisi dengti ląstūnės apačias, man gražiausias yra ląstūnės derinys su spygliuočiais. Labai gražiai atrodo įvairūs tarpiniai kadagiai, kurie patys yra santūrūs ir išryškina ląstūnės grožį. Greta kadagių galima bandyti rinktis skirtingu metų laiku žydinčius krūmus (pavyzdžiui, raudoni ir geltoni rododendrai, azalijos, sidabrakrūmiai) ar augalus geltona lapija (pavyzdžiui geltonlapių lanksvų ar raugerškių burbuliukus). Tarpuose galima sodinti raudonai ir geltonai žydinčias gėles, pavyzdžiui, viendienes, sibirinius vilkdalgius, raktažoles, sužaisti aukštesniais ir žemesiais varpiniais augalais. Sodindama vengčiau simetrijos, t.y. viename suolelio šone kurčiau kiek aukštesnę kompoziciją, kitam žemesnę, ar kiek kitaip grupuočiau augalus. Simteriška kompozicija tiktų nebent tuomet, jei simetrija išlaikoma visame sklype (arba, jei tai labai dera su šeimininkės charakteriu biggrin.gif ).

Tačiau iš tikro, net ir prisodinus visko bet kaip, greičiausiai gausis gerai tongue.gif Net ir įvairiaspalvės gėlės, jei jų daug, gražiai dera tarpusavyje. Juk gamtoj be galo daug spalvų ir formų 4u.gif
Atsakyti
Keli deriniai su ląstūnėmis:
user posted image
user posted imageuser posted imageuser posted image

ir šiaip vienas su kardeliais, kuris man pasirodė įdomus biggrin.gif
user posted image
Atsakyti
QUOTE(Gražina30 @ 2011 08 06, 22:36)
Dirvozemis pas mus tikrai rugstus, zeme prasta, kazko imantraus neisauginsi....spygliuociai, alpiniai mazi augaliukai ir kai kurie lapuociai.


Drįsčiau ginčytis, man rūgščiamėgiai augalai patys gražiausi. wub.gif Cobrės sąrašas gana tikslus, tik augalų yra žymiai daugiau.

QUOTE(aispra @ 2011 08 06, 23:30)
- Ląstunė yra puošnus ir didelis vijoklis. Be to kitoj temoj mačiau, kad lyg jos viena raudona, kita - geltona. Taigi jau ir taip dvi spalvos. Galima palikti tik ląstūnes šalia pastant didelius (gerokai didesnius nei dabar ar net po kelis) vazonus su ryškiomis vienmetėmis gėlėmis stambiais žiedais (pavyzdžiui, bobutiškos aukštos pelargonijos raudonais žiedais, raudonos ir geltonos begonijos ar didelės mišrios augalų kompozicijos).
- jei norisi dengti ląstūnės apačias, man gražiausias yra ląstūnės derinys su spygliuočiais. Labai gražiai atrodo įvairūs tarpiniai kadagiai, kurie patys yra santūrūs ir išryškina ląstūnės grožį. Greta kadagių galima bandyti rinktis skirtingu metų laiku žydinčius krūmus (pavyzdžiui, raudoni ir geltoni rododendrai, azalijos, sidabrakrūmiai) ar augalus geltona lapija (pavyzdžiui geltonlapių lanksvų ar raugerškių burbuliukus). Tarpuose galima sodinti raudonai ir geltonai žydinčias gėles, pavyzdžiui, viendienes, sibirinius vilkdalgius, raktažoles, sužaisti aukštesniais ir žemesiais varpiniais augalais. Sodindama vengčiau simetrijos, t.y. viename suolelio šone kurčiau kiek aukštesnę kompoziciją, kitam žemesnę, ar kiek kitaip grupuočiau augalus. Simteriška kompozicija tiktų nebent tuomet, jei simetrija išlaikoma visame sklype (arba, jei tai labai dera su šeimininkės charakteriu biggrin.gif ).

Tačiau iš tikro, net ir prisodinus visko bet kaip, greičiausiai gausis gerai tongue.gif Net ir įvairiaspalvės gėlės, jei jų daug, gražiai dera tarpusavyje. Juk gamtoj be galo daug spalvų ir formų 4u.gif


Sveikos

O aš kaip tik stengčiaus šitoj vietoj neprimaišyt daug spalvų, nes labai intensyvi pergolė, prie jos gražiai tinka bordiniai pūsleniai, bet man net ir raudona ląstūnė čia per saldi. Stengčiausi tik balta spalva viską suvesti. Galbūt ląstūnes keisčiau raganėmis ar rožėmis ( baltomis arba bordinėmis).

Jei derint prie raudonos ir geltonos ląstūnės, kuo daugiau mėlynų atspalvių, kad prigesintų .

drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif Visiškai sutinku dėl paprastos kaimiškos hortenzijos šitoj vietoj. Žalsvai pilki žiedukai čia labai gražiai žiūrėtūsi. wub.gif wub.gif wub.gif

Pasigirsiu, užsisakiau Dawido Austino rožių katalogą. Tik dar negavau. smile.gif
http://www.davidaust...an/Advanced.asp
Dešiniam viršutiniam kampe nemokamas rožių katalogas.
Beja , pavasarį gyriausi jo rože Strawbery Hills. Ji nuostabi. wub.gif Nežiūrint aukštesnės kainos noriu vien tik jo išvestų veislių. Nors kažkur internete skaičiau nuomonę, kad jos dar neišbandytos, neaišku kaip žiemos ir pan. doh.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ledum: 07 rugpjūčio 2011 - 09:47
QUOTE(Ledum @ 2011 08 07, 09:28)
Sveikos...

draugausies su rozemis biggrin.gif ?

Ledum, tu turi tv nuoroda "Hessens schönste Gärten" (buvau idejusi kazkurioje temoje) ? Yra idomiu ir geru laidu, patarimu.
Atsakyti