Įkraunama...
Įkraunama...

Ką turime žinoti apie mažakraujystę?

Sveikos visos.
Jungiuosi į jūsų gretas. Skaitydama viską, ką tik randu apie geležies stokos anemiją užkydau ir pas jus. Maniau, kad tik man neranda mano blogos savijautos priežasties. Bet paskaičiusi forume, randu kad ir kitiems būna panašiai. Savijauta mano blogėja vis labiau ir labiau. Ištyrė man visą žarnyną,sako, kad viskas tvarkoj. Mėnesinės nėra gausios. Geležies kraujuje beveik nerasta, feritino apatinė riba. Beveik kasdien užeina tokie silpnumo priepuoliai, kad atrodo tuoj prarasiu sąmonę. Širdis permušinėja, atrodo iššoks iš krūtinės, kartais trūkčioja, kartais diegliuoja. Kai užspaudžia sprandą, pasidaro taip silpna, kad rodos nualpsiu. Niekam nelinkiu patirt tokio jausmo...Jau atrodo, kad su angelais tuoj susitiksiu smile.gif laimė, kad po kiek laiko praeina tas baisus jausmas. Buvo kelis kart paguldę ligoninėn, nieko nenustatė. Man irgi kaip Jogai pripaišė panikos priepuolius, bet aš pati jaučiu, kad ne nuo nervų juk tokie kraujo tyrimai...nors kaip dabar suprantu, matyt niekas labai ir nesigilino į mano geležies kiekį kraujuje.
Dabar pradėjau gerti ferrofolgamma du kartus dienoje. Geriu savaite, tai blogiau nesijaučiu, bet ir geriau kolkas neikiek. Ar kas bandėte gerti? Dabar bėda tame, kaip surasti, kur prarandama geležis.
Labai norėčiau, kad pasidalintumėte patirtimi, kaip sekasi greičiau pasveikti, kaip randa anemijos priežastį, pas kokius gydytojus kreipetės?
Atsakyti
QUOTE(egimilde @ 2014 06 29, 23:49)
Dabar pradėjau gerti ferrofolgamma du kartus dienoje. Geriu savaite, tai blogiau nesijaučiu, bet ir geriau kolkas neikiek. Ar kas bandėte gerti? Dabar bėda tame, kaip surasti, kur prarandama geležis.
Labai norėčiau, kad pasidalintumėte patirtimi, kaip sekasi greičiau pasveikti, kaip randa anemijos priežastį, pas kokius gydytojus kreipetės?

Sveika. Tai reiktu pirma isitirt pas ginekologus, gastro pasidaryt endoskopija,tada kolonoskopija. Jei nieko neranda tai eik pas hematologus, kad kaulu ciulpu punkcija darytu. O kiek hb pas tave ? Realiai tai pradejus gert gelezi, savijauta tik uz keliu savaiciu ar net menesiu pagereja. O atsargos isvis per pusmeti, o pas kaikuriuos ir niekad nebuna idealus hb.
Pas mane per 5men. Is 103 pakilo iki 123, bet savaite negeriau gelezies tai vel 113. Buvo. O db jau 3sav. Negeriu gelezies tai jauciuos pavargus, padusina.jauciu dar labiau nukrito.
Atsakyti
QUOTE(egimilde @ 2014 06 29, 21:49)
Sveikos visos.
Jungiuosi į jūsų gretas. Skaitydama viską, ką tik randu  apie geležies stokos anemiją užkydau ir pas jus. Maniau, kad tik man neranda mano blogos savijautos priežasties. Bet paskaičiusi forume, randu kad ir kitiems būna panašiai. Savijauta mano blogėja vis labiau ir labiau. Ištyrė man visą žarnyną,sako, kad  viskas tvarkoj. Mėnesinės nėra gausios.  Geležies kraujuje beveik nerasta, feritino apatinė riba. Beveik kasdien užeina tokie silpnumo priepuoliai, kad atrodo tuoj prarasiu sąmonę. Širdis permušinėja, atrodo iššoks iš krūtinės, kartais trūkčioja, kartais diegliuoja. Kai užspaudžia sprandą, pasidaro taip silpna, kad rodos nualpsiu. Niekam nelinkiu patirt tokio jausmo...Jau atrodo, kad su angelais tuoj susitiksiu smile.gif  laimė, kad po kiek laiko praeina tas baisus jausmas. Buvo kelis kart paguldę ligoninėn, nieko nenustatė. Man irgi kaip Jogai pripaišė panikos priepuolius, bet aš pati jaučiu, kad ne nuo nervų juk tokie kraujo tyrimai...nors kaip dabar suprantu, matyt niekas labai ir nesigilino į mano geležies kiekį kraujuje.
Dabar pradėjau gerti ferrofolgamma du kartus dienoje. Geriu savaite, tai blogiau nesijaučiu, bet ir geriau kolkas neikiek. Ar kas bandėte gerti? Dabar bėda tame, kaip surasti, kur prarandama geležis.
Labai norėčiau, kad pasidalintumėte patirtimi, kaip sekasi greičiau pasveikti, kaip randa anemijos priežastį, pas kokius gydytojus kreipetės?

Skaitau jūsų postą ir matau save - gerkit geležį, viską valgykit, kas tik yra su daug geležies ir po kokių 2-3 mėnesių pradėsit atsigauti.
Idealiai jus suprantu, nes buvau jūsų kailyje, rezultato norite per greit. Tik vienas dalykas - mano mėnesinės buvo nenormaliai gausios, tai žinojau, kur kraujas dingsta...o jums reiktų tai išsiaiškinti.... Laikykitės tik nepasiduokit, kad duotų kokių antidepresantų, kaip aš buvau pabadžius mėnesį, nes taip aiškino visi dešimtys daktarų....o p....ypt...niekas į feritiną nepasigilino, o jis buvo 3,4..... ir dar suvariau savo smegenis šiek tiek...todėl kartais turiu užeinančius nerimo epizodus.....o visa tai buvo iššaukta bereikalingų antidepresantų ir nereikalinagi kišamo seratonino.... verysad.gif verysad.gif Visi aiškina, kad tai panika, kad vegetacinės reakcijos, o kad jos Blyn, kyla iš to, kad organizmas nebesugeba į plaučius ir į smegenis nunešto deguonies....tai į tai niekas nepasigilino........esu baisiai pikta, nes tai paprasčiausias mažakrayujystės diagnozaviams o ir to kai kurie daktarai nesugeba.....
aišku, dabar man jau ir gimda pašalinta , bet viskas čiki, paskutinį kartą feritinas buvo 66 smile.gif be jokios geriamos geležies smile.gif

Ps. mano patarimas būtų toks - nusiperkate, jei tik leidžia finansai, jeigu ne - skolinates, nes tai kainuoja apie 100 lt, Monofero ampuolę ir susirandate kas apsiims sulašinti šią geležį - jau po 1 lašinės tapsite žmogus, o jau tada galite gerti likusią geležį geriama forma. Aš buvau neapsišvietus, tai ir žarnyną gerai suvariau ir t.t....o reikėjo tik Monofero, kad nejausčiau, kaip laikas nuo laiko atrodo, kad tuoj tėkšiuos arba mirsiu.... Jei Monoferą gerai organizmas priims, sveka būsit per savaitę - dvi...kol nauji pasigamina daug naujų retikuliocitų ir t.t. Nepasiduokit!!!
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo JOGA: 30 birželio 2014 - 14:00
ačiū, kad parašėte.,, atrodo, kad tuoj tėkšiuos arba mirsiu.... " būtent taip ir aš jaučiuos,
tik niekaip nesuprantu, kodėl vis blogiau ir labiau ... Joga, jei galit, parašykit, gal atsekėt, kas iššaukia šituos priepuolius. aš pati niekaip nesuprantu nuo ko užeina taip blogai, kad rodos paskutini kart žiūriu į savo vaikus... laimei vis dar praeina smile.gif
Kartais atrodo, kad po pavalgymo, kartais kad staigesnį judesį atlikau, pasukau galvą, o paskutiniu laiku nebeturiu jėgų visai, net ilgiau pastovėt ar pasedėt nebegaliu.. galva nebedirba, atbukus jaučiuos, daug ką darau automatiškai. matyt dėmesio nebegaliu sukaupt. man vis atrodo, kad man po mėnesinių praėjus keliom dienom būna blogiausia.
Atsakyti
QUOTE(egimilde @ 2014 07 04, 22:16)
ačiū, kad parašėte.,, atrodo, kad tuoj tėkšiuos arba mirsiu.... " būtent taip ir aš jaučiuos,
tik niekaip nesuprantu, kodėl vis blogiau ir labiau ... Joga, jei galit,  parašykit, gal atsekėt, kas iššaukia šituos priepuolius. aš pati niekaip nesuprantu nuo ko užeina taip blogai, kad rodos paskutini kart žiūriu į savo vaikus... laimei vis dar praeina smile.gif
Kartais atrodo, kad po pavalgymo, kartais kad staigesnį judesį atlikau, pasukau galvą, o paskutiniu laiku nebeturiu jėgų visai, net ilgiau pastovėt ar pasedėt nebegaliu.. galva nebedirba, atbukus jaučiuos, daug ką darau automatiškai. matyt dėmesio nebegaliu sukaupt. man vis atrodo, kad man po mėnesinių praėjus keliom dienom būna blogiausia.

Po menesiniu nukraujuojat tai gali but blogiau. O jus neturit zemo spaudimo ? O kiek hemoglobinas ?
Atsakyti
Labas vakaras 4u.gif
Esu iš amžinai anemiškų būrio.
Parekomenduokit koki geležies preparatą, kurį organizmas lengvai pasisavina 4u.gif

O čia mano patirtis su vaistais.
Iki šiol dažniausiai išrašydavo Tardyferoną wacko.gif Bet su savo jautriu skrandžiu negaliu aš jo gerti - ima pykinti nuo maisto. Manau, kad čia jo kaltė, jog nebeglaiu valgyti riebesnio maisto - truputį storiau užsitepu svieto ant duonos - ir viskas, einu poguliuko, nes pasidaro nebegera.
Be to, kažkur skaičiau, kad organizmas geriau pasisavina tam tikrą geležies junginį, tad pasitikrinau - Tardyferone esanti geležis - nėra ta naudingoji.

Vėliau gydytoja išrašė "Tot-hema" (tingiu googlinti, kaip ten teisingai rašosi). Nepatiko du dalykai - nuskausmino piniginę cool.gif bei nudažė dantis (iš tikro tai dantų akmenis nudažė, po prof.burnos higienos vėl turėjau baltą šypseną smile.gif)

O laukdamasi gėriau geležį su folio rūgštim - po neilgo kurso gydytojos komentaras " hemoglobino kiekis kaip pas vyrą" biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(kuti kuti @ 2014 07 05, 22:54)
Labas vakaras  4u.gif
Esu iš amžinai anemiškų būrio.
Parekomenduokit koki geležies preparatą, kurį organizmas lengvai pasisavina  4u.gif 

As geriu ferum lek. Trivalente gelezis kuri lengvai pasisavina ir nedirgino zarnyno. As turiu GERL ir gastrita,tai mano skrandis labai jau opus netinkamam maistui ir vaistams.
Tik beda,kad man ta gelezis kazkur dingsta. Is 103 per 3men. Pasikeliau iki 123. Bet po savaites nevartojimo nukrito iki 113. Dabar negeriu jau 3sav. Ir jauciu padidejusi miego poreiki. Tikriausiai dar krito hemoglobinas. O beda ta,kad rugseji rimta operacija, ir turiu turet idealu hemoglobina. Tad tikriausiai teks susilasint.
Atsakyti
Spaudimas mano normos ribose. Tik labai reaguoju į nervinius dirgiklius, tada gali užkilt ir iki 190. Bet čia būna retai smile.gif Hemoglobinas irgi svyruoja nuo 92 iki 120. Nesuprasi kaip kada. O va geležies tai mažoka paskutiniį laiką visai. Kiek betikrinu, dažniausiai 2,2, o neseniai buvo 1,1. feritino irgi apie 4. Dabar intensyviai geriu žolynų sultis, valgau uogas ir t.t., geležies vitaminus geriu. Bet turbūt permažai geriu, nes kolkas gerumo nejaučiu. Bet kad jau dabar skrandis kenčia, jei padidinsiu dozę, bijau visai bus blogai.Bandžiau gert geležis+vitc, bet pajaučiau, kad skrandis geriau priima ferrofolgammą. Gal matyt jos silpnesnės. Ir dar, pati suprantu, kad be priežasties tokia anemija neatsiranda.Bet kad neranda niekas tos priežasties. Lyg ir viskas, ką tikrina gerai, o anemija baisiausia. O nežinomybė baugina
Atsakyti
feritino irgi apie 4.
žiūriu, pati nusišnekėjau. feritino buvo prieš metus 22.
Atsakyti
QUOTE(egimilde @ 2014 07 05, 23:54)
Spaudimas mano normos ribose. Tik labai reaguoju  į nervinius dirgiklius, tada gali užkilt  ir iki 190. Bet čia būna retai smile.gif Hemoglobinas irgi svyruoja nuo 92 iki 120. Nesuprasi kaip kada. O va geležies tai mažoka paskutiniį laiką visai. Kiek betikrinu, dažniausiai 2,2, o neseniai buvo 1,1. feritino irgi apie 4. Dabar intensyviai geriu žolynų sultis, valgau uogas ir t.t., geležies vitaminus geriu. Bet turbūt permažai geriu, nes kolkas gerumo nejaučiu. Bet kad jau dabar skrandis kenčia, jei padidinsiu dozę, bijau visai bus blogai.Bandžiau gert geležis+vitc, bet pajaučiau, kad skrandis geriau priima ferrofolgammą. Gal matyt jos silpnesnės. Ir dar, pati suprantu, kad be priežasties tokia anemija neatsiranda.Bet kad neranda niekas tos priežasties. Lyg ir viskas, ką  tikrina gerai, o anemija baisiausia. O nežinomybė  baugina

Na jusu anemija yra lengva. O priezasties gali ir nerast. Nes dazniausiai ji buna nezinia nuo ko. Gal tinkamai nevartojat gelezies preaparatu, gal netinkama mityba.
Atsakyti
Jūs pati užduodate klausimus ir pati į juos atsakote, ar suprantate, kad geležies atsargų organizme neturite, o kai deguonį kraujui reikia pernešti iki smegenų, kad blaiviai mąstytumėt, matytumėt, protautumėt, elgumėtės - o jo tiesiog yra per mažai todėl ir yra tokie priepuoliai ir temsta sąmonė.... dar pati matote, kad tai būna būtent po nukraujavimų - po mėnesinių. Situaciją vienas prie vieno turėjau ir aš - jei perskaitėt mano posta prieš kelias dienas - parašiau realiai ką daryti ir kaip greičiau susigrąžinti sveikatą, ką daryti, jeigu netikite, gerkit, valgykit ir kentėkik kokį pusmetį - gal pagerės, o gal ir ne...aš daug kartų buvau atsigulus ir tik meldžiausi beveik prarasdama sąmonę, nes jaučiau, kad nebepakilsiu...jėgų nebuvo niekam.nuolatos vsiąk dariau tik , kaip robotas, mašinso jau nebevairuodavau.... Su tokiais pat priepuoliais buvau kai mano feritinas buvo 3,2, o geležis 8. Organizmui nebebuvo atsargų iš ko atsistatinėti geležį.. organizmas jau geležį ėmė ir iš kaulų čiulpų ir tiesiogiai iš kūno skysčiu ir t.t. tokie ir priepuoliai būna prie visų šių apykaitų. Dar būdavo, kad ir miegant visas kūnas dreba virpa, ypač kojos, nes kaip aiškino neurologai, kad smegenys veiktų, kūnas pagrindinėm venom neša kraują su deguonimi į galvą, todėl virpą visas kūnas... doh.gif nenoriu nei prisiminti...nes tų būsenų padarytą žalą jaučiu ir dabar...o dar pradėjo kišti seratoniną, apvažiavau krūvas daktarų, kol papuoliau pas hematologus pati išsianalizavus savo sveikatos kortelė ir suradus praleistą blogą esminį tyrimo atsakymą sad.gif doh.gif Po šia diena negaliu už tai atleisti daugelio mėgiamai "krūtai" šeimos daktarei...
Nepykit, kad aš gal kiek griežtokai, bet kalbu iš patirties, matydama jūsų naivumą, juk jūs galit numirti arba prarasti sąmonę reliai...tai tas pats kas gyvam nukraujuoti.Nėra statybininių medžiagų iš ko atstatyti eritrocitus ir hemoglobiną.
ps. Eikit kažkur, kas moka ir gali sulašinti jums Monofero...gal net pačioj šeimos klinikoj. Reikia ieškokit dializes ar hemolizes centruose pazistamu, kas gali tai padaryti....as pati organizavausi net atsigulima i ligonine 1 dienai, kad tik hematologijos skyrius apsiimtu man sulasinti pirmaja ampule. Ir jau išeisit daug žvalesnė, o sustiprėsit per 3 -5 dienas. Leidausi 2 tokias apmules kai feritina vel praradau iki 14 ir jis vel mažėjo prieš pat kraujinga gimdos salinimo operacija.Man 34, auginu 2 vaikus, o kai gyva mirinejau, mazajam buvo tik 1,8 metukai...nieko nera buve ziauriau uz sia likimo siusta patirti....
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo JOGA: 07 liepos 2014 - 14:00
Nieko nebesuprantu. Prieš menesines buvo 3,2 geležies.užeidavo baisūs silpnumo priepuoliai.Visi daktarai aiškina, kad tau anemija, gerk geležį. Tada pradėjau didinti geležies dozes, geriu dabar po dvi kapsules du kartus, maistą valgau tik geležingą.Po mėnesinių praėjus dviem dienom buvo TOKS silpnumas, kad atrodo blogiau dar nėra buvę.Nuo to karto pasiliko kažkoks lyg dusimas, lyg oro neįkvėpčiau.Pajudėjus bent kiek- orą gaudau. Jėgu neturiu visai. Bijau jau viena iš namų išeit, galva pastoviai svaigsta. Šiandien padarė kraujo tyrimą, hb 124, geležis 7,3. Gal pirmą kart gyvenime toks geležies kiekis.juk Čia jau norma. Vadinasi pasisavina geležį organizmas, juk taip? Tai kodėl man dar taip silpna ir galva sukas pajudėjus? Ar neturėtu su tokiais tyrimais būti jau gerai?
Atsakyti