Įkraunama...
Įkraunama...

Visos dėmės ant rūbų, baldų

Sveikos,

Netycia isliejau nagu lako ant megztuko. Isskalbiau - kas nebuvo protinga skalbykleje, bet demes (baltos) liko. Megztukas raudonas.
Ar imanoma isvalyti?

Gal kuri bandete?

Aciu.
Atsakyti
na kai as buvau apsipylusi nagu laku, pavaliau su acetonu, maniau kad gali spalva isimti, bet spalva liko kokia ir buvo, o lako demes nebeliko. ax.gif bet cia taip dariau iskart apsipylusi, o kai tu jau iskalbei net nezinau ar tai pades blush2.gif
Atsakyti
wink.gif+2006 09 29, 15:46-->
QUOTE(kriste wink.gif @ 2006 09 29, 15:46)
na kai as buvau apsipylusi nagu laku, pavaliau su acetonu, maniau kad gali spalva isimti, bet spalva liko kokia ir buvo, o lako demes nebeliko. ax.gif  bet cia taip dariau iskart apsipylusi, o kai tu jau iskalbei net nezinau ar tai pades blush2.gif

Dėl spalvos tai mažiau bijočiau, daugiau dėl pluošto, iš kurio megztukas nunertas. Mat. acetatiniai pluoštai tirpsta, acetono užpylus - gal prieš tai kokį siūlelį ištraukus pabandyti, jei nežinai tiksliai sudėties. Tada reikėtų imti kitokį tirpiklį lakui. O kad išplauta - ką bepadarysi. Kai pagalvoji - lakuotus nagus juk ir plauni, ir kitą darbą padirbi, vistiek po to nusivalo g.gif Gal ilgiau laiko reikėtų, kol viskas, kas įsigėrė, ištirptų.

Atsakyti
Per savo kvailą galvą sugadinau dukros beveik naujus džinsus.
Įdėjau skalbti kartu su tikia rusva palaidinuke,skalbiau 30 laipsnių temperatūroje,išėmiau iš skalbyklės ir...o siaube doh.gif .Ne taip ,kad visus nudažė,bet padarė nedideles kelias dėmes labai matomose vietose.
Padėkit,jei galit,PRAŠAU mirksiukas.gif ax.gif mirksiukas.gif
Atsakyti
Tušinuko dėmes nuo sienų ir rūbų valiau su spiritu. KAi kurie rūbai išsivalė, o kai kurie ne.

Bet vat aš kokią bėdą turiu. Mano vaikas pieną išpylė ant sofos kvapelis mmmmmmmmm

Ką man daryt? KAip valyt ir kvapą iš namų išguit??

Atsakyti
Labas mamytes,

Gal galit patarti kaip isimti pelėsio demeles (nenaudojamas vezimelis balkone dregnas pastovejo ir turim dabar beda blush2.gif ), nera dideles bet patvarios plovimams doh.gif

radau tik viena pastabele su citrinos sultimis reiks siandien pabandyti, bet jei nepades gal dar ka pasiulysit? blink.gif

Aciu
Atsakyti
QUOTE(Gunte @ 2006 10 13, 13:40)
...Gal galit patarti kaip isimti pelėsio demeles (nenaudojamas vezimelis balkone dregnas pastovejo ir turim dabar beda  blush2.gif ), nera dideles bet patvarios plovimams  doh.gif

Bandyk Ace ar vandenilio peroksidą kokioj kitokioj formoj. Valyk net ten, kur nesimato, reikia sporas isnaikint, kad leliuko neapsargintum. Yra ir speciali priemone prieš pelėsi, bet aš nelabai ryžčiausi, nebent po to labai gerai ją pačią išplauti - irgi dėl poveikio vaiko sveikatai.
Atsakyti
mergaites, gal padesit? as ant savo naujojo sviesaus velvetinio sijonuko uzsidrebiau sokolado.. ir kas blogiausia, nieko nepastebejau, atgal pakabinau i spinta ir palikau. o vat dabar po 2 savaiciu issitraukiu - ir matau - baisu! paciame priekyje!... kazin, kaip cia reiktu pradet valyt??
Atsakyti
QUOTE(nikata @ 2006 10 15, 22:43)
mergaites, gal padesit? as ant savo naujojo sviesaus velvetinio sijonuko uzsidrebiau sokolado.. ir kas blogiausia, nieko nepastebejau, atgal pakabinau i spinta ir palikau. o vat dabar po 2 savaiciu issitraukiu - ir matau - baisu! paciame priekyje!... kazin, kaip cia reiktu pradet valyt??

Svarbiausia, nepulk plauti karštu vandeniu - užfiksuosi, bus sunkiau išimti.
Pirmiausia, įkišk šaldyklen ar bent šaldytuvan ir kiek gali nukrapštyk buku peiliu. Šokoladas susideda iš baltymų, riebalų ir spalvos.Reiškia, reikia priemonių prieš visus tris. Pirmiausia paplauk drungnu vandeniu, net su indų plovimo priemone labai gerai, atseit taip pirmiausia išplausi baltymus. Švieži dėmė aplamai taip išsiplauna.Tada gali patrinti su tulžies muilu, jei jo turi, o gali pasimaišyti kaip ir košelę iš kokios nors priemonės riebalam išimti, kokią turi, su balinančia - kokia Ace ir skystos skalbimo priemonės. Tą užterliok, palik kokiai 15 minučių, paplauk šiltu (tik ne karštu) vandeniu, turėtų išsiplaut. Jei ne, pakartok vėl. Tikrai turėtum išplauti, nes kaip atrodytų visi šokoladą valgantys lėliokai - mamos neturėtų jų kuo aprengt. mirksiukas.gif
Atsakyti
kaip isvalyti nuo rubu rudys??? g.gif gal kam teko susidurti? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(etynsur @ 2006 10 16, 22:47)
kaip isvalyti nuo rubu rudys??? g.gif  gal kam teko susidurti? 4u.gif

Tikrai nekartą buvo, prie visų dėmių pažiūrėk.
Kiek aš žinau, valyklos naudoja oksalo rūgštį. Su ja būna ir pardavinėjamos priemonės rūdims išimti. Jei tos galėtum gauti vaistinėje - paprasčiausia. Namų salygomis - bobučių priemonė - citrinos sultys su druska. Audinį sudrėkini šaltu vandeniu, užterlioji košele iš druskos ir citrinos sulčių, palieki paveikti. Kiti dar pataria tą vietą tada palaikyti virš vandens garų - pvz. arbatinuko. Vienai dėmei užtenka ketvirčio valandos, kitai reikia ir poros valandų . Tada pasikeičia dėmės spalva, ji dar lieka tokia prašviesėjusi, plauni rūbą, kaip įprasta - turėtų išnykti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Amalia: 17 spalio 2006 - 16:30
QUOTE(spaNguolė @ 2004 06 23, 09:49)
Kramtomoji guma. Įdėkite rūbą į šaldiklį, kol guma sukietės,
tada ją nuimkite bukąja peilio puse. Ant dėmės uždėkite
sugeriamojo popierius ir iš išvirkščios rūbo pusės ją valykite vata
suvilgyta benzinu arba spiritu. Po to rūbą išskalbkite.

Paprastas būdas išimti gumą: http://www.youtube.c...h?v=900k5I94alg, o kišti rūbus į šaldyklę tiesiog nehigieniška... wink.gif
Atsakyti