Įkraunama...
Įkraunama...

Klasikiniai sodai, kiemeliai

QUOTE(Cobre @ 2012 02 08, 16:53)
Manau, kad prie kazko reiktu ta reikala juk paderinti. Tarkim pas mus ir namuose skaldyto naturalaus akmens yra, palei gatve eina sienele is tokio akmens muryta, nes sklypas yra auksciau gatves. tai man kazkaip nesinorejo dar papildomu medziagu ivedineti, arba akmenine, arba medine terasa.

Kas liecia skaluno takelius, tai juk velgi, manau ir nuo terasos medziagu priklausys, ir nuo pasirinkto stiliaus sode. Nes man skalunas ir tavo minimi takeliai tikrai ne prie visko tinka. O ir siaip, dar viena medziaga bus ivesta sode  g.gif


kad derinti kol kas nelabai turiu prie ko g.gif
matei mano namuka, tai kol kas jis netinkuotas, langai ir vejalentes tarpusavyje suderinti (samanine sp).
Todel manau derinti terasa ir takus, t.y. naudoti tokias pat medziagas.
Atsakyti
QUOTE(mamaSandra @ 2012 02 08, 18:47)
kad derinti kol kas nelabai turiu prie ko  g.gif
matei mano namuka, tai kol kas jis netinkuotas, langai ir vejalentes tarpusavyje suderinti (samanine sp).
Todel manau derinti terasa ir takus, t.y. naudoti tokias pat medziagas.


O tai sodas jau koks yra toks, nieko nekeisi? Ar turi kokia minti ir zadi kazka perdarineti? O jei jau sodas kazkoks suformuotas yra, tai tada koks jis?
Atsakyti
matyt reiks fotografuot arba plana paisyt g.gif
user posted image

va cia namuko priekis, desineje puseje matosi pirmojoje temoje aptarineti pilnaviduriai rykstemis augantys jazminai.
Esme ta, kad po jazminais - telekomo sulinys ir sliauzianciu augalu nelabai apsodinsiu, mastau ka cia pasodinus, kad apacioj ju nuoguma kiek pridengt g.gif
O pacius jazminus jau kelinti metai pakarpau sulig tvoros virsum, tai kiek tanket pradejo.
user posted image
o cia namukas is kitos puses.
Ta didcioji siena su daug langu - pietu puseje, iejimas - rytuose.
Vis mastau kuo uzsodint ta kampa nuo gatves?
Anksciau masciau pasadint keni, kad galeciau kaledoms papuost, taciau kazko jis man neprigijo, o dabar jau ir nebenoriu.
Kadangi tas kampukas - prie paradinio iejimo, tai labai noretus, kad nuo gatves puses dengtu, o iejus suteiktu sioki toki seseli.
Labai patiko mamaGabi ideja islaikyti balta-zalia spalvas, tai gal ir man pavyktu?
kol kas toje puseje tera tik balti jazminai ir salia varteliu pasodinta skiepyta rojaus obelyte, kuri irgi baltai zydi.
Atsakyti
Gyvatvores nebus? Nesakau, kad jos reikia, tiesiog klausiu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Cobre: 08 vasario 2012 - 20:45
QUOTE(Cobre @ 2012 02 08, 21:45)
Gyvatvores nebus? Nesakau, kad jos reikia, tiesiog klausiu.


tai va, kad iki siol neuzsodinom, ar beverta g.gif
aplink visa sklypa tvora tokia "nuoga" jau noriu biski pasislept uz krumu lotuliukas.gif
Cobre, manai reikia gyvatvores ir tik tuomet jau kampus pildyt?
Atsakyti
Aispra, va tau dar zoliu radau 4u.gif biggrin.gif

user posted image
user posted image

Ledum, na man atrodo visai tinka tos smilgos g.gif Ar tau vistiek atrodo, kad netinka? g.gif



MamaSandra, nezinau ar reikia. Man atrodo, kad jei grazu, tai ir reikia, o jei negrazu, tai tada kaip jau cia gali reiketi tada mirksiukas.gif

Siaip vien manes neklausk, as daugiau formalesnes sodu formas megstu, na bent jau planas man turi buti gana grieztas, sudetinga man su vingiuotom linijom ir sabakstyneliais. Na tai nereiskia, kad man tie sabakstyneliai negrazu - grazu, ir net labai, tik ta linkme man mastyti sudetinga, vis norisi viska surikiuoti, kaip kareivinese biggrin.gif

Tai vat bijau, kad mano patarimai ir butu ta linkme iskart blush2.gif taip, kad as jei jau buciau tavo vietoje ir tarkim nenoreciau gyvatvores, tai galvociau apie eilute medeliu. Na gal kazko kaip tie klevai apvalia laja, ar katalpa.
Neradau dabar tinkamos nuotraukos, bet norisi va tokiu medeliu linijos, kaip cia, tie kur lemputem apraizgyti ax.gif

user posted image

na jie cia tik palei vartelius nufotografuoti, bet ju visa eile palei tvora, tik is gatves puses. As tokiu is vidines tada noreciau.

ant tvoros gal tada vistiek noreciau kokiu roziu uzmesti ax.gif Bet jei tau taip nepatiktu, tada manau uztektu ir medeliu, butu tau ir atskirta, ir fonas kitiems augalams sode ir neaklinai, kaip gyvatvore (man tai gyvatvores grazu, ypatingai viszales blush2.gif )
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Cobre: 08 vasario 2012 - 21:22
mamaSandra, va gal kazkaip taip, kad atrodytu, tik fone ne gyvatvore, o tavo tvora butu mirksiukas.gif

user posted image

cia gal per tanku g.gif reciau as isivaizduoju.
user posted image
Papildyta:
Ir zydinti tvora

user posted image

Na cia suprantu, kad labai idealistinis vaizdelis. Bet manau kokie erskeciu krumeliai atrodytu labai neblogai.
Atsakyti
user posted image
Atsakyti
QUOTE(Cobre @ 2012 02 08, 22:17)
Aispra, va tau dar zoliu radau  4u.gif  biggrin.gif

Ledum, na man atrodo visai tinka tos smilgos  g.gif  Ar tau vistiek atrodo, kad netinka?  g.gif



Kiek skaitau apie Cottage stiliaus sodus, visur varpiniai augalai yra nurodomos kaip beveik privalomi g.gif Bet iš tikro smilgos soduose aktyviau imtos naudoti tik paskutinius porą dešimtmečių. Man labai gražūs šiuolaikinių kraštovaizdžio architektų darbai su klasikos prieskoniais, tokie kaip Tom Stuart-Smith wub.gif . Bet Ledum greičiausiai teisi, sakydama, kad tai nėra tikra klasika cool.gif .
Atsakyti
QUOTE(Cobre @ 2012 02 08, 22:17)
Aispra, va tau dar zoliu radau  4u.gif  biggrin.gif

user posted image
user posted image

Ledum, na man atrodo visai tinka tos smilgos  g.gif  Ar tau vistiek atrodo, kad netinka?  g.gif
MamaSandra, nezinau ar reikia. Man atrodo, kad jei grazu, tai ir reikia, o jei negrazu, tai tada kaip jau cia gali reiketi tada  mirksiukas.gif

Siaip vien manes neklausk, as daugiau formalesnes sodu formas megstu, na bent jau planas man turi buti gana grieztas, sudetinga man su vingiuotom linijom ir sabakstyneliais. Na tai nereiskia, kad man tie sabakstyneliai negrazu - grazu, ir net labai, tik ta linkme man mastyti sudetinga, vis norisi viska surikiuoti, kaip kareivinese  biggrin.gif

Tai vat bijau, kad mano patarimai ir butu ta linkme iskart  blush2.gif  taip, kad as jei jau buciau tavo vietoje ir tarkim nenoreciau gyvatvores, tai galvociau apie eilute medeliu. Na gal kazko kaip tie klevai apvalia laja, ar  katalpa.
Neradau dabar tinkamos nuotraukos, bet norisi va tokiu medeliu linijos, kaip cia, tie kur lemputem apraizgyti  ax.gif

user posted image

na jie cia tik palei vartelius nufotografuoti, bet ju visa eile palei tvora, tik is gatves puses. As tokiu is  vidines tada noreciau.

ant tvoros gal tada vistiek noreciau kokiu roziu uzmesti  ax.gif Bet jei tau taip nepatiktu, tada manau uztektu ir medeliu, butu tau ir atskirta, ir fonas kitiems augalams sode ir neaklinai, kaip gyvatvore (man tai gyvatvores grazu, ypatingai viszales  blush2.gif )


wub.gif wub.gif wub.gif O man labai labai gražus tas lenkiškas sodelis. Čia tos smilgos labai gražiai atrodo. thumbup.gif Man negražu kai prideda miskantų arba kitokių žydinčių.
O klevukai išvis mano sena meilė wub.gif wub.gif wub.gif


QUOTE(Cobre @ 2012 02 08, 23:05)
Ir zydinti tvora

user posted image

Na cia suprantu, kad labai idealistinis vaizdelis. Bet manau kokie erskeciu krumeliai atrodytu labai neblogai.


Ir tvora saldžiai fantastinė wub.gif wub.gif wub.gif





Atsakyti
QUOTE(bitule @ 2012 01 29, 21:49)
Na, jei jau kalba apie stilius pasisuko... įmesiu trupinėlį teorijos. Pasidariau šitą lentelę pati sau, kad šiek tiek galvoj nuo sodų galybės prašviesėtų, bet gal ir čia kam nors pravers tokia špargalkė po akimis.
user posted image
Surašiau taip, kaip man atrodymas susiklostė, tai be abejo būsiu kažką pražiūrėjusi ir praleidusi, tai labai tikiuosi, kad kas nors nepatingės papildyti  blush2.gif Kai už lango toks speigas, pats tas sodininkystės teoriją studijuoti.
Ir dar viena vietelė, kur šiek tiek apie stilių istoriją yra. Tiesa, ten apimtys šiek tiek platesnio mastelio, nei sodybos sodelis, bet patys principai visai aiškiai išdėstyti. ir pavyzdžių nuorodų yra.

Mamagabi   lotuliukas.gif   lotuliukas.gif   thumbup.gif
Tie girti dviratininkai matyt taiko į individualaus sodo stilių, kai viską suprasti gali tik tie, kam tai iš tiesų skirta  ax.gif .



QUOTE(aispra @ 2012 02 09, 08:19)
Kiek skaitau apie Cottage stiliaus sodus, visur varpiniai augalai yra nurodomos kaip beveik privalomi g.gif Bet iš tikro smilgos soduose aktyviau imtos naudoti tik paskutinius porą dešimtmečių. Man labai gražūs šiuolaikinių kraštovaizdžio architektų darbai su klasikos prieskoniais, tokie kaip Tom Stuart-Smith wub.gif . Bet Ledum greičiausiai teisi, sakydama, kad tai nėra tikra klasika cool.gif .


Jei vėl grįžti prie klasikos , angliškasis natūralistinis susiformavo XVIII a kaip priešprieša prancūziškiems reguliariems sodams. Tuo metu anglai jau buvo pamatę pasaulio ir stengėsi nukopijuoti kinietiško sodo idėjas.

Visi Vokiški ir t.t. jau tik angliškūjų kopija. Šitą žinau iš vokiečio kurio prosenelis ar proprosenelis ir pradėjo kopijuoti. tongue.gif Jis tuom labai didžiuojas.

Kur Bitulė vadina mišriais, mano galva yra buvę reguliarūs sodai po XVIIIa pertvarkyti pagal naują madą į natūralistinius, kur buvo palikta dalis senojo sodo.Blenheimo rūmai ir parkas Oksfordšyras


Romantiniai sodai jau išsivystė iš angliškūjų natūralistinių, tik ten visiems parko elementams suteikiama tam tikra prasmė kurios nesuprasi be tam tikro išprusimo. Čia nesišaipau, bet būdavo dedamos ne tik antikinės skulptūros, bet net ir antkapiai tiek tikri tiek ir butaforiniai.

Kiek stengiuosi surasti smilgų senuose soduose- nesiseka. Jų yra tik naujojoj klasikoj.

Cobre, kažko neskanuoja mano skaneris, nežinau kaip tau atsiūsti tą špargalką.
O jei labiau patinka išrikiuoti augalai, tai klombukes gali apvedžioti buksmedukais, jei gerai atsimenu ten prie tvoros būtų pavėsis. 4u.gif

Neatsistebiu kaip jūs tokių gražių paveikslėlių randat. wub.gif
O Aispros nuoroda išvis nerealiai fantastiška. thumbup.gif

Buvau ir aš radus iliustracijų, bet tampo puslapį, o mažint neturiu laiko cool.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ledum: 09 vasario 2012 - 10:04
As tik technini patarima MamaiSandrai noriu duoti - nepabijok jazminu kaip reikiant isgeneti ir po keliu metu bus apvalus grazus krumai, nieko nereikes slepti. Tik daryk tai PO zydejimo, ne pavasari (jei nori ziedu sulaukti). Genek ne tik virsutines sakas, seniausias ispjauk zemai, tad ims sakotis nuo apacios.
Atsakyti