Įkraunama...
Įkraunama...

Kiek kainuoja namo statybos? 5 tema

QUOTE(ta_is @ 2013 02 28, 12:13)
Kaip gera, aciu uz atsakymus)))Tokiu atveju mum turetu uztekti, jei pradesim statytis 4u.gif  smile.gif

truputi pakėlėte nuotaiką, ačiū 4u.gif kiek nedaug žmogui reikia 4u.gif
tai galėjote iš karto parašyti klausimą taip: ar įmanoma pamatus pasidaryti už 17t - visi būtų atsakę "taip" 4u.gif

ir visai nesvarbu už ką, ir kaip, ir kad Jūsų konkrečiu atveju tai gali būti ir 48t galutiniame rezultate. Na bet gerai kai turite atskaitos tašką, tai pradžia visko, bet jei ir toliau tokiu būdu sudarinėsite sąmatas - pinigai baigsis daug anksčiau, nei galvojate. Ypač skolinti. Tik perspėju 4u.gif
Atsakyti
1. Parengiamieji darbai (sklypo pirkimas, projektas ir visi nuliniai darbai) - 77 000 Lt
2. Pamatai (92 metrai , juostiniai, apsiltinti, uzpilti zvyru ir t.t.) - 28 500 Lt
3. Sienos (namas 202 kv, 1 auksto, ieina ir g/b ziedas, saramos ir t.t.) - 32 000 Lt
4. Sotgas irPerdanga (apsiltina, pilnai sutvarkytas, tik nera lietvamzdziu ir apakalimo) - 39 000 Lt
5. Aplinka/Fasadas (sudeti langai, vartai, apsiltinas namas ir nuarmuotas, isvedziota kanalizacija ir vandentiekis, signalizacija,kaminai, juodlubes ir t.t.) - 60 000 Lt

Medziagos buvo naudotos ne pacios brangiausios, darbus atliko patentininkai, kai kurios medziagos pirktos kur kas pigiau Lenkijoje ir siaip stengtasi visur tupyti kur imanoma. Rezultatas 240 000 Lt (atmetus sklypo kaina ir projekta gaunasi apie 165 000 Lt, kas lygu 825 Lt/kv m). O liko padaryt dar labai daug - visas vidaus irengimas, nes nera net grindu isbetonuotu, fasado pilnas sutvarkymas. Planuoju dar apie 200 000 Lt iki jau su kai kuriais baldais ir buitine technika. Kaip jau minejau visur stengtasi daryti taupiai ir kukliai, tiesa namo pats konstruktyvas brangus gavosi, nes vieno auksto, labai didele stogo kvadratura. Galutiniam rezultate namas gausis apie 1800 Lt/kv m, nemazai darbu darausi pats, plius kaip minejau taupom kur tik galima. As zinokit pilnai patariu norint bent apytiksliai zinot kiek gali kainuot pigus papratas namas, tai skaiciuot sklypo kaina + namo kvadratura dauginta is 1500-1700 Lt/kv m.
Atsakyti
QUOTE(mfsouth @ 2013 02 28, 15:25)
skaiciuot sklypo kaina + namo kvadratura dauginta is 1500-1700 Lt/kv m.

Namas kainuoja 1000lt/kv-jei viska, absoliuciai viska daroma savo/giminiu jegom(isitikinom patys).
Namas kainuoja 2000lt/kv-jei absoliuciai viskas yra samdoma. drinks_cheers.gif
Cia jau paskaiciuota iki tiek, kad galima eiti ir gyventi.
Atsakyti
Na palaukit, paskaiciuosiu kiek gi man kainavo darbas. Tiksli suma isleista statyboms siai dienai yra 165 597 Lt , uz darba sumoketa 38 930 Lt, medziagoms 126 667 Lt. Sitam statybu etape siaip buvo samdoma visiems darbams zmones, neskaitant smulkiu darbu kaip perdangos apsiltinimas ir t.t. na tai jei visai nieko pats nebuciau dares gal uz darba sumokeciau dar 2000-4000 Lt daugiau. Viduje daugiau dirbsiu as - elektros instaliacija ir t.t. bus mano darbas. Reziumuojant medziagoms isleista 623 Lt/kv m, o darbui 192 Lt/kv m. Santykis gaunasi 3 : 1. Todel teigti, kad jei viska daraisi pats tai dvigubai pigiau gaunasi samata, nei samdant zmones nelabai teisinga (minejot 1000 Lt/kv m savo jegoms ir 2000 Lt/kv m samdant zmones). Nebent butu samdoma labai neblogas UAB`as ,tai gal ir sutikciau, bet cia kalbam apie ekonominius namukus, kai statoma protingai ir taupant. ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mfsouth: 28 vasario 2013 - 16:00
QUOTE(Panevėžys @ 2013 02 28, 12:15)
truputi pakėlėte nuotaiką, ačiū  4u.gif  kiek nedaug žmogui reikia  4u.gif
tai galėjote iš karto parašyti klausimą taip: ar įmanoma pamatus pasidaryti už 17t - visi būtų atsakę "taip"  4u.gif

ir visai nesvarbu už ką, ir kaip, ir kad Jūsų konkrečiu atveju tai gali būti ir 48t galutiniame rezultate. Na bet gerai kai turite atskaitos tašką, tai pradžia visko, bet jei ir toliau tokiu būdu sudarinėsite sąmatas - pinigai baigsis daug anksčiau, nei galvojate. Ypač skolinti. Tik perspėju  4u.gif

biggrin.gif tai savaime suprantama, negalvokit, kad as tokia naivi)))))Aisku, kad reikia tureti ir projekta, ir kuo detalesne samata, tiesiog, norim pradziai ivertinti, ar apskritai iseis uz savo pinigus islieti pamatus)))turim apie 30 tuks, o dar reiks ir projekta nusipirkti blush2.gif ir jei vis gi nuspresim statytis, namukas tikrai bus nedidelis, siek tiek didesnis nei 3.k.b. Jei vyras turetu laiko, jis ir pats padarytu, bet abejoju, kad imanoma ir dirbti ir dar nama statyti.....
Papildyta:
QUOTE(mfsouth @ 2013 02 28, 14:25)
1. Parengiamieji darbai (sklypo pirkimas, projektas ir visi nuliniai darbai) - 77 000 Lt
2. Pamatai (92 metrai , juostiniai, apsiltinti, uzpilti zvyru ir t.t.) - 28 500 Lt
3. Sienos (namas 202 kv, 1 auksto, ieina ir g/b ziedas, saramos ir t.t.) - 32 000 Lt
4. Sotgas irPerdanga (apsiltina, pilnai sutvarkytas, tik nera lietvamzdziu ir apakalimo) - 39 000 Lt
5. Aplinka/Fasadas (sudeti langai, vartai, apsiltinas namas ir nuarmuotas, isvedziota kanalizacija ir vandentiekis, signalizacija,kaminai, juodlubes ir t.t.) - 60 000 Lt

Medziagos buvo naudotos ne pacios brangiausios, darbus atliko patentininkai, kai kurios medziagos pirktos kur kas pigiau Lenkijoje ir siaip stengtasi visur tupyti kur imanoma. Rezultatas  240 000 Lt (atmetus sklypo kaina ir projekta gaunasi apie 165 000 Lt, kas lygu 825 Lt/kv m). O liko padaryt dar labai daug - visas vidaus irengimas, nes nera net grindu isbetonuotu, fasado pilnas sutvarkymas. Planuoju dar apie 200 000 Lt iki jau su kai kuriais baldais ir buitine technika. Kaip jau minejau visur stengtasi daryti taupiai ir kukliai, tiesa namo pats konstruktyvas brangus gavosi, nes vieno auksto, labai didele stogo kvadratura. Galutiniam rezultate namas gausis apie 1800 Lt/kv m, nemazai darbu darausi pats, plius kaip minejau taupom kur tik galima. As zinokit pilnai patariu norint bent apytiksliai zinot kiek gali kainuot pigus papratas namas, tai skaiciuot sklypo kaina + namo kvadratura dauginta is 1500-1700 Lt/kv m.


is tikruju kazkaip labai brangiai iseina blink.gif ir sakot, kad visur taupot....o iseina namas su pilna apdaila, be sklypo kainos apie 360 tuks blink.gif ......na siaip 200 kv.m ir namas nemazas, bet ir ne labai didelis.......keista.....

Papildyta:
QUOTE(mfsouth @ 2013 02 28, 15:57)
Na palaukit, paskaiciuosiu kiek gi man kainavo darbas. Tiksli suma isleista statyboms siai dienai yra 165 597 Lt , uz darba sumoketa 38 930 Lt, medziagoms 126 667 Lt. Sitam statybu etape siaip buvo samdoma visiems darbams zmones, neskaitant smulkiu darbu kaip perdangos apsiltinimas ir t.t. na tai jei visai nieko pats nebuciau dares gal uz darba sumokeciau dar 2000-4000 Lt daugiau. Viduje daugiau dirbsiu as - elektros instaliacija ir t.t. bus mano darbas. Reziumuojant medziagoms isleista 623 Lt/kv m, o darbui 192 Lt/kv m. Santykis gaunasi 3 : 1. Todel teigti, kad jei viska daraisi pats tai dvigubai pigiau gaunasi samata, nei samdant zmones nelabai teisinga (minejot 1000 Lt/kv m savo jegoms ir 2000 Lt/kv m samdant zmones). Nebent butu samdoma labai neblogas UAB`as ,tai gal ir sutikciau, bet cia kalbam apie ekonominius namukus, kai statoma protingai ir taupant.  ax.gif

o cia tokia kaina jums isejo jau su vidaus apdaila ar be jos?na siai diena kaip atrodo namas blush2.gif ? kaip supratau isore pilnai sutvarkyta? o viduj? komunikacijos, visokie vamzdziai, boileris, kanalizacijos sistema, grindys, langai? 4u.gif
Atsakyti
360 000 Lt už 200 kv m namą yra labai nedaug. Kaip jau minėjau šiuo metu išleista apie 165 000 Lt. Užbaigta vadinama dėžutę, namas apšiltinas,aptinkuotas pirmu sluoksniu,o viduje nieko nėra, net grindys nebetonuotos, tiesa išvedžiota signalizacija, nulinis vandentieko ir kanalizacijos ciklas. Ir aš dar laba džiaugiuos, kad pigiai prasisukau. Aš jums nuoširdžiai sakau kaip skaičiuoti namo sąmatą preliminarią. Sklypo kaina ir pradiniai darbai + namo kvadratūra padauginta minimaliai iš 1500 Lt/kv m . Jeigu sklypas su projektu kainuos 100 000 LT, namas 150 kv m, tai manau minimaliai reiktų 325 000 Lt stipriai taupant. Ir mažiau klausykit pasakų apie tai ,kad namą pasistato už 1000 Lt/kv m ir dar su baldais. Aišku, jeigu šeimoj visi statybininkai, tai ir darbas nekainuoja ir iš kitur medžiagų "nemokamai" gaunant tai gal gal.... Bet čia labiau išimtis, nei taisyklė smile.gif
Atsakyti
QUOTE(mfsouth @ 2013 02 28, 16:57)
Na palaukit, paskaiciuosiu kiek gi man kainavo darbas. Tiksli suma isleista statyboms siai dienai yra 165 597 Lt , uz darba sumoketa 38 930 Lt, medziagoms 126 667 Lt. Sitam statybu etape siaip buvo samdoma visiems darbams zmones, neskaitant smulkiu darbu kaip perdangos apsiltinimas ir t.t. na tai jei visai nieko pats nebuciau dares gal uz darba sumokeciau dar 2000-4000 Lt daugiau. Viduje daugiau dirbsiu as - elektros instaliacija ir t.t. bus mano darbas. Reziumuojant medziagoms isleista 623 Lt/kv m, o darbui 192 Lt/kv m. Santykis gaunasi 3 : 1. Todel teigti, kad jei viska daraisi pats tai dvigubai pigiau gaunasi samata, nei samdant zmones nelabai teisinga (minejot 1000 Lt/kv m savo jegoms ir 2000 Lt/kv m samdant zmones). Nebent butu samdoma labai neblogas UAB`as ,tai gal ir sutikciau, bet cia kalbam apie ekonominius namukus, kai statoma protingai ir taupant.  ax.gif

As nezinau, kokiom medziagom statet jus, mes gi statem tikrai ekonomiskom, rinkomes pigesnius variantus. Kad darbas kainuoja antra tiek, o net ir daugiau nei medziagos-irgi rodo paprasciausi skelbimu psl, galit pasitikrinti:
Sienu plyteles pirkom uz 15lt/kv(galima tyciotis apie tai, kad jos gal kreivos sleivos, gal antraruses, bet susiklijavom tvarkingai, niekas neskilo, niekur jokiu kreivumu nera), tuo tarpu plyteliu klijavimas per patentininkus-25lt/kv. Taigi? Net ne 100 proc, o visas 150procentu medziagos kainos.
Grindu plyteles musu buvo brangesnes-20lt/kv, vel gi ju klijavimas tas pats 25lt.kv.
Medines lauko dailylentes kainavo 25lt/kv, tuo tarpu ju kalimas, dazymas-40lt/kv swoon.gif
Stogo danga Eternit siferis spalvotas, kaina-23lt/kv, tuo tarpu kad uzdengti 100kv plota stogdengiai uzsiprase 20000lt bash.gif O juk pacio siferio kaina tik 2300lt.
Ir taip viskas pas mus. Nezinau, kaip jus gavot toki pigu statybininku darba g.gif
O jei UAB samdant-tai is viso paima uz darba tiek, kad jiems apsimoketu ir darbuotojus islaikyti, ir buhalterius, ir direktorius, ir projektu vadovus, kainos uz darba siekia triskart ar net keturiskart daugiau nei kainuoja medziagos irnesakyk.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sena pažįstama: 28 vasario 2013 - 19:06
QUOTE(mfsouth @ 2013 02 28, 17:24)
360 000 Lt už 200 kv m namą yra labai nedaug. Kaip jau minėjau šiuo metu išleista apie 165 000 Lt. Užbaigta vadinama dėžutę, namas apšiltinas,aptinkuotas pirmu sluoksniu,o viduje nieko nėra, net grindys nebetonuotos, tiesa išvedžiota signalizacija, nulinis vandentieko ir kanalizacijos ciklas. Ir aš dar laba džiaugiuos, kad pigiai prasisukau. Aš jums nuoširdžiai sakau kaip skaičiuoti namo sąmatą preliminarią. Sklypo kaina ir pradiniai darbai + namo kvadratūra padauginta minimaliai iš 1500 Lt/kv m . Jeigu sklypas su projektu kainuos 100 000 LT, namas 150 kv m, tai manau minimaliai reiktų 325 000 Lt stipriai taupant. Ir mažiau klausykit pasakų apie tai ,kad namą pasistato už 1000 Lt/kv m ir dar su baldais. Aišku, jeigu šeimoj visi statybininkai, tai ir darbas nekainuoja ir iš kitur medžiagų "nemokamai" gaunant tai gal gal.... Bet čia labiau išimtis, nei taisyklė smile.gif

jei is tikruju pigiau neimanoma, tai mum tiek per daug bus( verysad.gif Bet sklypa mes turime, tik jis be jokiu geodeziniu matavimu.....nama planavome apie 100 kv.m. be rusio. Gal kainos pasikeite, bet cia zmones rase tikrai mazesnes ......... as planavau kad 200 tuks. uzteks namui su vid apdaila, nerealu?
Atsakyti
QUOTE(ta_is @ 2013 02 28, 17:32)
biggrin.gif tai savaime suprantama, negalvokit, kad as tokia naivi)))))Aisku, kad reikia tureti ir projekta, ir kuo detalesne samata, tiesiog, norim pradziai ivertinti, ar apskritai iseis uz savo pinigus islieti pamatus)))turim apie 30 tuks, o dar reiks ir projekta nusipirkti blush2.gif  ir jei vis gi nuspresim statytis, namukas tikrai bus nedidelis,  siek tiek didesnis nei 3.k.b. Jei vyras turetu laiko, jis ir pats padarytu, bet abejoju, kad imanoma ir dirbti ir dar nama statyti.....
Papildyta:
is tikruju kazkaip labai brangiai iseina  blink.gif ir sakot, kad visur taupot....o iseina namas su pilna apdaila, be sklypo kainos apie 360 tuks blink.gif ......na siaip 200 kv.m ir namas nemazas, bet ir ne labai didelis.......keista.....

Papildyta:

o cia tokia kaina jums isejo jau su vidaus apdaila ar be jos?na siai diena kaip atrodo namas blush2.gif ? kaip supratau isore pilnai sutvarkyta? o viduj? komunikacijos, visokie vamzdziai, boileris, kanalizacijos sistema, grindys, langai? 4u.gif


nepykite, bet matosi jog statybose žengiate pirmuosius žingsnelius. Jeigu mfsouth skaičiukai Jums atrodo bauginančiai, tai gal Jūs geriau nepradėkite statybų. Asmeniškai aš esu pažengęs šiek tiek toliau nei mfsouth, bet man jo pavardintos sumos skamba fantastiškai mažos. Net pavydu. Gal aš nemoku taupyti, arba taupau ne ten kur reikia, bet 1500Lt/m2 man skamba kaip nepasiekiama utopija arba statybomis "pardavimui" (apie 1000Lt/m2 aš jau nebešneku, man vien medžiagos kainuos daugiau). mano atveju busiu netgi labai laimingas jei be baldų ir aplinkos tavrkymo sutilpsiu į 2100Lt/m2 ir tai čia su sąlyga, jog namas nėra mažas (255m2)
manau statant mažesnį namą, kvadrato kaina turėtų būti didesnė, nes yra daug darbų, kurie kainuoja vienodai, nepriklausomai nuo kvadratūros.

dar, ir dar karta rekomenduoju - nusiųskite savo kad ir menamą projektą statybininkams ir paprašykite kad paskaičiuotų sąmatą. aišku be grunto tyrimo ir konstruktyvo brėžinių sąmata nebus tiksli, bet bent jau turėsite kažkiek realesnius skaičiukus
Papildyta:
QUOTE(ta_is @ 2013 02 28, 20:36)
jei is tikruju pigiau neimanoma, tai mum tiek per daug bus(  verysad.gif  Bet sklypa mes turime, tik jis be jokiu geodeziniu matavimu.....nama planavome apie 100 kv.m. be rusio. Gal kainos pasikeite, bet cia zmones rase tikrai mazesnes ......... as planavau kad 200 tuks. uzteks namui su  vid apdaila, nerealu?


jei namas "tik" 100m2 tai manau į 200t su pilna vidaus apdaila sutilpti galima (be sklypo), bet galvą pasukti reikės, renkantis medžiagas (tiek apdailos, tiek statybai), statybos būdą ir darbininkus.

ir tikrai nedarykite skubotų sprendimų remiantis informacija iš forumo. išsirinkite projektą ir duokite kam nors paskaičiuoti jo sąmatą. aišku Jums užduos labai daug klausimų, bet atsakę į juos, tapsite labiau apsišvietę statybose, todėl vėliau bus tik lengviau 4u.gif

kai kurių projektų sąmatos pateikiamos kartu su projektu. esu tokių užtikęs ne tik lenkiškuose puslapiuose, bet ir lietuviškuose. Arba pasidomėkite skydiniais/karkasiniais namais, jie pigesni, greitai pastatomi ir turi +/- aišku biudžetą. pabendraukite su tokius namus siūlančiomis bendrovėmis
Papildyta:
QUOTE(sena pažįstama @ 2013 02 28, 20:05)
As nezinau, kokiom medziagom statet jus, mes gi statem tikrai ekonomiskom, rinkomes pigesnius variantus. Kad darbas kainuoja antra tiek, o net ir daugiau nei medziagos-irgi rodo paprasciausi skelbimu psl, galit pasitikrinti:
Sienu plyteles pirkom uz 15lt/kv(galima tyciotis apie tai, kad jos gal kreivos sleivos, gal antraruses, bet susiklijavom tvarkingai, niekas neskilo, niekur jokiu kreivumu nera), tuo tarpu plyteliu klijavimas per patentininkus-25lt/kv. Taigi? Net ne 100 proc, o visas 150procentu medziagos kainos.
Grindu plyteles musu buvo brangesnes-20lt/kv, vel gi ju klijavimas tas pats 25lt.kv.
Medines lauko dailylentes kainavo 25lt/kv, tuo tarpu ju kalimas, dazymas-40lt/kv swoon.gif 
Stogo danga Eternit siferis spalvotas, kaina-23lt/kv, tuo tarpu kad uzdengti 100kv plota stogdengiai uzsiprase 20000lt bash.gif  O juk pacio siferio kaina tik 2300lt.
Ir taip viskas pas mus. Nezinau, kaip jus gavot toki pigu statybininku darba g.gif
O jei UAB samdant-tai is viso paima uz darba tiek, kad jiems apsimoketu ir darbuotojus islaikyti, ir buhalterius, ir direktorius, ir projektu vadovus, kainos uz darba siekia triskart ar net keturiskart daugiau nei kainuoja medziagos irnesakyk.gif


na taip, mes rinkomės brangesnias medžiagas t.y. statėm 'kaip sau" lotuliukas.gif, gal todėl mums viskas gavosi brangiau. na tarkime pas mus nėra suspaustai ekonomiška statyba na ir pats projektas reikalaujantis brangesnių statybos sprendimų, bet tikrai be jokios prabangos elementų
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Panevėžys: 28 vasario 2013 - 19:45
QUOTE(Panevėžys @ 2013 02 28, 19:56)
nepykite, bet matosi jog statybose žengiate pirmuosius žingsnelius. Jeigu mfsouth skaičiukai Jums atrodo bauginančiai, tai gal Jūs geriau nepradėkite statybų. Asmeniškai aš esu pažengęs šiek tiek toliau nei mfsouth, bet man jo pavardintos sumos skamba fantastiškai mažos. Net pavydu. Gal aš nemoku taupyti, arba taupau ne ten kur reikia, bet 1500Lt/m2 man skamba kaip nepasiekiama utopija arba statybomis "pardavimui" (apie 1000Lt/m2 aš jau nebešneku, man vien medžiagos kainuos daugiau). mano atveju busiu netgi labai laimingas jei be baldų ir aplinkos tavrkymo sutilpsiu į 2100Lt/m2 ir tai čia su sąlyga, jog namas nėra mažas (255m2)
manau statant mažesnį namą, kvadrato kaina turėtų būti didesnė, nes yra daug darbų, kurie kainuoja vienodai, nepriklausomai nuo kvadratūros.

dar, ir dar karta rekomenduoju - nusiųskite savo kad ir menamą projektą statybininkams ir paprašykite kad paskaičiuotų sąmatą. aišku be grunto tyrimo ir konstruktyvo brėžinių sąmata nebus tiksli, bet bent jau turėsite kažkiek realesnius skaičiukus
Papildyta:
jei namas "tik" 100m2 tai manau į 200t su pilna vidaus apdaila sutilpti galima  (be sklypo), bet galvą pasukti reikės, renkantis medžiagas (tiek apdailos, tiek statybai), statybos būdą ir darbininkus.

ir tikrai nedarykite skubotų sprendimų remiantis informacija iš forumo. išsirinkite projektą ir duokite kam nors paskaičiuoti jo sąmatą. aišku Jums užduos labai daug klausimų, bet atsakę į juos, tapsite labiau apsišvietę statybose, todėl vėliau bus tik lengviau  4u.gif

kai kurių projektų sąmatos pateikiamos kartu su projektu. esu tokių užtikęs ne tik lenkiškuose puslapiuose, bet ir lietuviškuose. Arba pasidomėkite skydiniais/karkasiniais namais, jie pigesni, greitai pastatomi ir turi +/- aišku biudžetą. pabendraukite su tokius namus siūlančiomis bendrovėmis

as ir nepykstu smile.gif nes is tikruju cia tik apmastymai ir planai..... norisi turet namuka, gal ir visai nedideli , bet savo, bet lengviau nusipirkt nauja buta smile.gif na cia jau viska spres bankas, nes butui lengviau gauti paskola , nei statyboms unsure.gif
bet vis tiek aciu uz patarimus ir nauja informacija mirksiukas.gif
Atsakyti
Siaip kai as ejau i banka del paskolos, jokiu pamatu is manes nereikalavo, reikejo statybos leidimo ir sklypo ivertinimo. Planuokit geriausiai, kad kv.m. statybos kainuos 2000 lt. jeigu pasirinksite paprasta staciakampi namuka, be jokiu sudetingu statybiniu sprendimu, balkoneliu ir kitokiu vikruntasu, galbut iseis ir pigiau, taciau sunkus variantas.
Atsakyti
QUOTE(Noriukas5 @ 2013 02 28, 21:09)
Siaip kai as ejau i banka del paskolos, jokiu pamatu is manes nereikalavo, reikejo statybos leidimo ir sklypo ivertinimo. Planuokit geriausiai, kad kv.m. statybos kainuos 2000 lt. jeigu pasirinksite paprasta staciakampi namuka, be jokiu sudetingu statybiniu sprendimu, balkoneliu ir kitokiu vikruntasu, galbut iseis ir pigiau, taciau sunkus variantas.

tegu bus 2000 uz metra, bet cia jau su pilna apaila, ar vis tiek be jos?na ta prasme jau btu galima gyventi?
Atsakyti