Įkraunama...
Įkraunama...

SPSS programa

Sveikos, toks gražus oras, o man reikia dirbti su SPSS'u.. Jau primiršusi aš daug ką. Dabar bijau nusišnekėt klausdama, bet gal galėtumėte pasakyti, ar Kornbacho alfą reikia paskaičiuoti su z-reikšmėmis?
Atsakyti
Sveiki,
sakykit prasau, koki metoda geriau naudot norint apskaiciuoti asmenybes bruozu ir psichologines geroves sasajas? Regresine analize ar uztenka paprastaos koreliacijos?
Kuo jie skiriasi? g.gif
Aciu 4u.gif
Atsakyti
Sveikos mamytės, Gal kada teko susidurti su ekonometriniais skaičiavimais?
gal kas žino aar binominėslogistinės regresijos y(eport), tinkami tokie nepriklausomi kintamieji:

Finansinė padėtis X1 (profit): 1-Yra pelnas, 0- nėra pelno
Personalas X2 (personal): 1-Aukšta kvalifikacija, 0-Žema kvalifikacija(neaukšta)
Produkto unikalumas X3 (unique). : 1-Unikalus, 0- Neunikalus.
Eksporto planas X4 (plan):: 1- Turi; 0-Neturi
Ir gamybos sritis, kadangi pagal statistios departementą daugiau eksportuoja maisto pramonė:
Veiklos sritis X5(area): 1 maisto pramonė; 0 ne maisto pramonė,


Kaip geriau būtų koduoti veiksnius??
Ačiū už atsakymą ir pagalbą, jeigu ką galiu pateikti duomenis surinktus,gal ten būtų aiškiau ką būtų galima užkoduoti.
Atsakyti
Sveikos, gal kas man greit galetu pagelbet? Magistriniam atlikau tyrima ir paskaiciavau kai kur koreliacija su Spearmanu ir Pearsonu, padariau kaip mokejau nes nelabai suprantu biggrin.gif dabar recenzentas parase klausima apie tai:
Skaičiavote Spearman ir Pearson koreliacijos koeficientus: kokiu tikslu, kokiomis sąlygomis kuris koeficientas pasirenkamas?
Ka galeciau mazdaug atsakyti?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ausra2003: 23 gegužės 2015 - 10:32
QUOTE(ausra2003 @ 2015 05 23, 10:19)
Sveikos, gal kas man greit galetu pagelbet? Magistriniam atlikau tyrima ir paskaiciavau kai kur koreliacija su Spearmanu ir Pearsonu, padariau kaip mokejau nes nelabai suprantu biggrin.gif dabar recenzentas parase klausima apie tai:
Skaičiavote Spearman ir Pearson koreliacijos koeficientus: kokiu  tikslu, kokiomis sąlygomis kuris koeficientas pasirenkamas?
Ka galeciau mazdaug atsakyti?

wikipedijoje paskaitykite apie spearman ir pearson kor. koeficientus - ten labai aiskiai parasyta. 4u.gif
Atsakyti
Sveikos 4u.gif

Tema labai uzsimetusi, bet turiu vilties, kad kas gales man pagelbeti su SPSS.

Situacija tokia, kad yra testas apie prievarta ir tureciau padalinti tiriamuosius i patyrusius prievarta ir nepatyrusius. Kaip galeciau tai padaryti?

Aciu kas pades ar suteiks bet tokios vertingos informacijos, gal kokie stebuklingi raktiniai zodziai anglu kalba padetu blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(SunGuru @ 2015 10 07, 15:24)
Sveikos  4u.gif

Tema labai uzsimetusi, bet turiu vilties, kad kas gales man pagelbeti su SPSS.

Situacija tokia, kad yra testas apie prievarta ir tureciau padalinti tiriamuosius i patyrusius prievarta ir nepatyrusius. Kaip galeciau tai padaryti?

Aciu kas pades ar suteiks bet tokios vertingos informacijos, gal kokie stebuklingi raktiniai zodziai anglu kalba padetu  blush2.gif


Sveiki, placiau aprasykite, koks klausimas, kokie galimi atsakymo variantai
Atsakyti
QUOTE(laputaitexxx @ 2015 10 07, 14:01)
Sveiki, placiau aprasykite, koks klausimas, kokie galimi atsakymo variantai

Klausimynas sudarytas is 16 klausimu apie patiriama prievarta, susideda is 4 subskaliu: fizines, verbalines, daiktu gaiktu gadinimo ir socialines manipuliacijos. Atsakymu variantai 3: niekada, karta, daugiau nei viena karta. ax.gif

Aciu laputaite 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(SunGuru @ 2015 10 07, 16:16)
Klausimynas sudarytas is 16 klausimu apie patiriama prievarta, susideda is 4 subskaliu: fizines, verbalines, daiktu gaiktu gadinimo ir socialines manipuliacijos. Atsakymu variantai 3: niekada, karta, daugiau nei viena karta. ax.gif

Aciu laputaite  4u.gif


Manau kad tokiam klausimynui turetu buti skaiciavimo raktas kaip suskauciuoti tas 4 subskales
Atsakyti
QUOTE(laputaitexxx @ 2015 10 07, 18:19)
Manau kad tokiam klausimynui turetu buti skaiciavimo raktas kaip suskauciuoti tas 4 subskales

Su tuo viskas aisku ir raktas yra ir kuo didesnis balas, tuo prievartos tiriamasis bus patyres daugiau. Tiesiog as noriu tiriamuosisu pdalinti i patyrusius ir nepatyrusius prievarta, jei tai yra imanoma.

Reikia turbut kazkokiu isvestiniu rodikliu: auksciausio prievartos balo, maziausio ir vidurkio ir kazkoki ataskaitos taska pasirinkt, ka mes skaitysim patyrusi prievarta ir kuri ne.

Mano speliones blush2.gif Statistika, ne mano arkliukas blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(SunGuru @ 2015 10 08, 13:57)
Su tuo viskas aisku ir raktas yra ir kuo didesnis balas, tuo prievartos tiriamasis bus patyres daugiau. Tiesiog as noriu tiriamuosisu pdalinti i patyrusius ir nepatyrusius prievarta, jei tai yra imanoma.

Reikia turbut kazkokiu isvestiniu rodikliu: auksciausio prievartos balo, maziausio ir vidurkio ir kazkoki ataskaitos taska pasirinkt, ka mes skaitysim patyrusi prievarta ir kuri ne.

Mano speliones  blush2.gif Statistika, ne mano arkliukas  blush2.gif


Jeigu nera pacioje metodikoje nurodyta balu, kaip suskirstyti, galima tarkim vidurkio pagalba, issivesti vidurki, tada kas zemiau vidurkio - viena grupe, kas auksciau - kita grupe. Galime i tris grupes, tuomet reikia paskaiciuoti vidurki ir standartini nuokrypi, tada pirma grupe - kas zemiau (vidurkis-standartinis nuokrypis), antra grupe - (vidurkis-standartinis nuokrypis; vidurkis+standartinis nuokrypis), trecia grupe - kas auksciau (vidurkis+standartinis nuokrypis).
Atsakyti
QUOTE(laputaitexxx @ 2015 10 09, 10:24)
Jeigu nera pacioje metodikoje nurodyta balu, kaip suskirstyti, galima tarkim vidurkio pagalba, issivesti vidurki, tada kas zemiau vidurkio - viena grupe, kas auksciau - kita grupe. Galime i tris grupes, tuomet reikia paskaiciuoti vidurki ir standartini nuokrypi, tada pirma grupe - kas zemiau (vidurkis-standartinis nuokrypis), antra grupe - (vidurkis-standartinis nuokrypis; vidurkis+standartinis nuokrypis), trecia grupe - kas auksciau (vidurkis+standartinis nuokrypis).

Aciu, laputaitexxx, dabar viskas susideliojo galvoj 4u.gif
Atsakyti