Įkraunama...
Įkraunama...

šaltiena

Siandien saltienos diena....
Atsakyti
Sveikutės.Mamytės,papasakokit man kaip virt vištienos šaltiena mirksiukas.gif Niekada neviriau jos,tai norėčiau pabandyt,bet nežinau kaip daryt blush2.gif
Atsakyti
Sveikos,
mano močiutė daro taip: imam karką (nemažą) keletą ausų, kojų ir kokius 2-3 kalakutų kaklus (jie nebrangūs, o mėsos ant jų daug, tik virti ilgai reikia) (galima deti ir kitokią kudą mėsytę: veršieną, vištieną ir pan.). Verdam aliumininiam puode (toks, kur uogienes daug kas verda) arba greitpuodį. Dedam kvapniųjų, juodų pipirų, lauro lapų, svogūną, morkų, salierų. Verdam tikrai ilgai ir ant kuo mažesnės ugnies (tai yra labai svarbi sąlyga), kitaip gausis balzgana šaltiena. Daržoves, kai išvirs - išimti. Kai viskas išvirs, mėsa turi atšokti nuo kaulų, viską supjaustom ir tas visas kremzlytes irgi:) ir į indus, gaunasi kokie 6 dubenėliai nemaži tokie. Skanaus:)
Atsakyti
Laba diena, kiek valandu reikia virti saltiena? g.gif
Atsakyti

user posted image

2 rūkytos kiaulių ausys
1 koja
1 karka
ir pasirinktinai nedidelis gabalėlis mėsytės, gali būti vištiena, gali būti liežuvis.
lauro lapai keli
pipirai
druska
morka
svogūnas
petražolių galima

Viską nuplauti ir sudėti į puodą. Kai užvirs ir susidarys putos, viska gražiai per naujo perplauti, įdėti morką, svogūną, prieskonius, užpilti švariu vandeniu, kad apsemtu ir virti apie ę valandas.
Mėsytę išimti, atvėsinti ir supjaustyti, morką taip pat. Sultinį perkošti per sietelį ir užpilti ant pjaustytos mėsos.
Išmaišyti ir supilstyti į indelius. Atšaldyti.
Skanaus!

http://skanusgyvenim...2/saltiena.html
Atsakyti
Sveikos šeimininkės,
išviriau šaltieną, supilsčiau į stiklainius, sudėjau į šaldytuvą ir viename stiklainyje atsirado vandens. Kaip manote nuo ko čia galėjo atsirasti? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Ulė @ 2010 12 30, 17:27)
user posted image

2 rūkytos kiaulių ausys
1 koja
1 karka
ir pasirinktinai nedidelis gabalėlis mėsytės, gali būti vištiena, gali būti liežuvis.
lauro lapai keli
pipirai
druska
morka
svogūnas
petražolių galima

Viską nuplauti ir sudėti į puodą. Kai užvirs ir susidarys putos, viska gražiai per naujo perplauti, įdėti morką, svogūną, prieskonius, užpilti švariu vandeniu, kad apsemtu ir virti apie ę valandas.
Mėsytę išimti, atvėsinti ir supjaustyti, morką taip pat. Sultinį perkošti per sietelį ir užpilti ant pjaustytos mėsos.
Išmaišyti ir supilstyti į indelius. Atšaldyti.
Skanaus!

http://skanusgyvenim...2/saltiena.html


labas 4u.gif ,

kaip skanei atrodo essen.gif
Atsakyti
Sveikos,

Man labai skani šaltiena virta kiauliena su vištiena.

Nesenai viriau kiaulės ausytes,uodegytes,viįtienos kumpelius.

Šaltiena gavosi nuostabi.
Atsakyti
QUOTE(regna @ 2011 09 09, 11:54)
Sveikos,

  Man labai skani šaltiena virta kiauliena su vištiena.

  Nesenai viriau kiaulės ausytes,uodegytes,viįtienos kumpelius.

  Šaltiena gavosi nuostabi.

prasom daugiau info ir desningai su nuotraukom 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(georgiana @ 2011 09 09, 15:06)
prasom daugiau info ir desningai su nuotraukom 4u.gif


Georgiana,

šaltieną verdu labai paprastai,dažniausiai verdu kiauliena su paukštiena.

Prieš sudedant į puodą aš visą mėsą nuplikinu virintu vandeniu.

Užpilu taip pat virintu vandeniu{ir iš kart reguliuoju kaitrą}

Mėsą aš renkuosi įvairią{pirmučiausiai,kad būtų kremzlinių kaulų},tai kalakutienos kaklai{ant jų būna daug mėsytės,ir geri kauliukų sultiniai}
Taip pat kumpelius,blauzdeles.

Iš kiaulienos renkuosiu kojas,uodegas,kartais ausis.

Kaumet paverda mėsa geroką pusvalandį įdedu lauralapius,pipirus,vėliau morką,petražolių šaknų,salierų.

Kuomet šaltiena,jau išverda išgriebiu mėsytę,smulkinu,buljona visad persipilu per spec.{tankų sietelį}
Buljoną supilu atgal į puodą,statau ant viryklės sudedu mėsą,suberiu druską.

Nukėlus nuo viryklės išpilstau į indelius neddelius,pravėsinu,dedu stingt į šaldytuvą.

Visai nesenai į išvirusią šaltieną pritarkavau česnako.

Man šaltiena skani su obuolių actu ir karštomis virtomis bulvėmis.







Atsakyti
QUOTE(regna @ 2011 09 22, 23:42)
Georgiana,

    šaltieną verdu labai paprastai,dažniausiai verdu kiauliena su paukštiena.

  Prieš sudedant į puodą aš visą mėsą nuplikinu virintu vandeniu.

    Užpilu taip pat virintu vandeniu{ir iš kart reguliuoju kaitrą}

    Mėsą aš renkuosi įvairią{pirmučiausiai,kad būtų kremzlinių kaulų},tai kalakutienos kaklai{ant jų būna daug mėsytės,ir geri kauliukų sultiniai}
Taip pat kumpelius,blauzdeles.

Iš kiaulienos renkuosiu kojas,uodegas,kartais ausis.

Kaumet paverda mėsa geroką pusvalandį įdedu lauralapius,pipirus,vėliau morką,petražolių šaknų,salierų.

Kuomet šaltiena,jau išverda išgriebiu mėsytę,smulkinu,buljona visad persipilu per spec.{tankų sietelį}
Buljoną supilu atgal į puodą,statau ant viryklės sudedu mėsą,suberiu druską.

Nukėlus nuo viryklės išpilstau į indelius neddelius,pravėsinu,dedu stingt į šaldytuvą.

Visai nesenai į išvirusią šaltieną pritarkavau česnako.

Man šaltiena skani su obuolių actu ir karštomis virtomis bulvėmis.

Aciu labai, o kas liecia actuka mes dzukeliai irgi juo saltienike slakstom. Tik, stengiames didesniu kiekiu apsirupint pries sventes, kadangi paskui lieka ir ner kur det; bandziau saldyt bet skonis jau nebe tas g.gif
Atsakyti
Virdama saltiena naudoju:

1 karka
1 kiaules kojyte
1 vistienos ketvirti

Morka (pagal nora jos deti, kas megsta daugiau, kas maziau)
Svogunas (didokas)
Cesnakas (irgi pagal skoni, kas daugiau megsta, kas maziau)
Pipiru zirneliai
Smulkieji pipirai
Druska
Lauro lapai

Jei megstate, galima zalumynu panaudoti (svieziu krapu, petrazoliu). Si karta nenaudojau ju.

Gaminimo eiga:

Mesyte gerai perplaunu saltu vandeniu. Turima mesyte sudedu i puoda, uzpilu saltu vandeniu. Vandens turi buti virs mesos. Noreciau pastebeti, kad jei virimo metu zenkliai dapilinesite vandens, didele tikimybe, kad saltiena nesustings. Laukiu kol uzvirs.
Uzvirus vandeniui, nuemu putas, pamazinu ugni, dedu druskos (nepagaileti, vanduo turi buti surokas). Ir palieku virti ant mazos ugnies. Puodo dangcio iki galo neuzdengiu - tada saltiena buna skaidri.
Po valandos i puoda dedu morka. As morka susipjaustau i 4 dalis. Taip pat dedu lauro lapu, pipiru zirneliu, i 4 dalis perpjauta svoguna. Palieku virti dar valandai.
Po valandos isjungiu ugni. Isemu mesyte i lekste - laukiu kol atves ir bus imanoma pjaustyti ja. Isgraibau is puodo lauro lapa, svoguna - ismetu juos.
Atvesusia mesa nukaulyti. As kaip pastebesite foto, labai labai smulkiai susipjaustau mesyte (cia irgi nuo skonio priklauso kaip kas labiau patinka ).
Susipjaustau morkas, cesnaka susismulkinu.
Bulijona perkosiu.
I puode likusi bulijona sudedu smulkinta mesyte, cesnaka, ir vel pastatau ant ugnies, laukiu kol uzvirs. Kai uzverda isjungiu. Pilstau i lekstutes, beriu smulkinta morka. Kai atvesta, sudedu i saldytuva, kad sustingtu.

user posted image
user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ewacka: 26 rugsėjo 2011 - 17:23