Įkraunama...
Įkraunama...

Onkologinės ligos - 37

Daivuxas, man Herceptinas buvo paskirtas po ch., moterims, kurias tuo metu sutikdavau dienos stacionare - taip pat po ch. Taip kad viskas čia gerai. Kad gydytoja mažai kalba, tai čia gal dėl asmeninių jos sąvybių, o ne dėl kompetencijos stokos.

Jūsų mamos situacija nėra bloga. Pažįstu moterį po 2A st. gydymo jau 15 metų gyvena sėkmingai. Tikrinasi šiuo metu kas du metai. Viskas jai gerai.
Atsakyti
Daivux, klausinekites pas gydytojus patys, galite klausimus susirašyti iš anksto, kad ko nepraleistumėte. Daktarų daug nekalbių. Del ko sunku pasakyt. Krūviai pas geresnius nežmoniški, gal iš anksto susiformavusi nuostata, kad ne viską onkoligoniams reikia žinot, gal asmenines daktaro savybes. Nedaug yra tokių ne kokių, nors yra.
na del cistų kepenyse negaliu pasakyt, man rado kalcinatų, bet užtikrino, kad su onkologija nesusiję.
Del r. chemijos: labai skirtingai moterys perneša - svarbu sekti kraują, prašykitės tyrimų ir po savaitės ir prieš sekančią chemiją, nes pastebejau, jog kai kurie chemoterapeutai skiria kraujo tyrimą tik prieš sekančią chemiją, o per tris sav galima nusivaryt siaubingai. Kepenis pasaugokit, kokią savaitėlę pagerkit carsil, tikiuos daktarė leis, tarkites būtinai del visokių papildomų vaistų gerimo, maistą taikykitės, švelnesnį, skrandžiui ir kepenim tinkamesnį . kai kurių šalutinių poveikių vargu išvengsit: pykinimumų (o gal vėmimų), plaukų slinkimų, pasiruoškit morališkai, kad bus, palaikykit mamą, tai - ne pasaulio pabaiga, privalot šį periodą iškentėt.

Iš Cancernet naujienų: Reference
1. Gianni L, Eiermann W, Semiglazov V, et al. Neoadjuvant chemotherapy with trastuzumab followed by adjuvant trastuzumab versus neoadjuvant chemotherapy alone, in patients with HER2-positive locally advanced breast cancer (the NOAH trial): a randomised controlled superiority trial with a parallel HER2-negative cohort. Lancet. 2010;375:377-384.

The largest neoadjuvant HER2-positive breast cancer trastuzumab trial to date, the NOAH trial, showed an improvement of the 3-year disease-free survival from 56% to 71% for the combination of trastuzumab plus chemotherapy.[1]
In an accompanying editorial, Javier Cortes and Jose Perez-Garcia of the Breast Cancer Program at the Vall d'Hebron Institute of Oncology, Barcelona, Spain, emphasize that the current study could lead to approval of the subcutaneous formulation of trastuzumab for the neoadjuvant, adjuvant, and metastatic breast cancer indications. The authors highlight the ongoing debate of whether pathologic complete response is a suitable surrogate marker for disease-free survival and overall survival, stating that the HannaH trial may help facilitate “a new route for accelerated drug approval in patients with breast cancer”—pending that the pathologic complete response translates into the more substantial endpoints of disease-free survival and overall survival
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo willow: 09 rugpjūčio 2012 - 20:10
Sveikos mergaitės. Prisijungsiu ir aš prie jūsų pokalbių, tik dar sunku kol kas mintis rišti. Šiandien pasakė - chemija, operacija, chemija, švitinimas ir jei viskas pasiseks tai +5 metai hormonų.
Atsakyti
Pasidarė mama kraujo tyrimą ir jos c_baltymas 20,5, nors prieš 1,5 savaitės buvo 15. Sulašino jai 1 kursą chemijos. Man ko tai daros neramu. Ar čia negali būti, kad randas kur vėl kažkas negerai? sad.gif
Atsakyti
QUOTE(Daivuxas @ 2012 08 09, 17:58)
Sveikos,

prisijungiu ir as prie Jusu pokalbiu.
Mano mamytei 56 m nustate kruties vezi, IIA stadija. Atliko operacija, rado krutyje du augliukus, juos pasalino issaugant kruti.
Dabar paskyre 8 chemoterapijas, radioterapija ir biologine terapija, taciau atlikus echoskopija kilo itarimu del sveikos kruties puses limfmazgiu. Darys biopsija. Bet man labiausiai kirba klausimas, del kurio ir aiskinsiuos su chomoterapeute - kodel pirma chemoterapija skirta, o ne biologine terapija, kadangi pas mama her2 +++. Kiek skaiciau, tokiu atveju herceptinas pakankamai efektyvus. Labai sunku kalbetis su musu chemoterapeute - tiesiog tempti zodzius reikia... toks vaizdas, kad nieko nezino... Mazai kalba, tik "taip", "ne"..
Pasiskaiciau pas Jus forume, tai buna visaip - vienoms chemo skiria kartu su bio, kitoms tik biologine tarapija... Pasidarem mes ir sirdies tyrima - sake viskas ok tik kairysis skilvelis turi nedideliu sutrikimu. Bet infarktu ar kt rimtu susirgimu nera buve, na kraujospudis sukyla kai susinerviname. Tai gal del to neskyre herceptino pirmiausia.
Ligoniu kasos kiek teko girdeti del dideles herceptino kainos, ji skiria tik esant III-IV stadijai. Butu liudna jei jo neskiria del pinigeliu, ypac kai pas mama her2 net 3 pliusai.
Na su ta raudona chemija bus manau nelengva, ziuresim ar isvis pakelsim toki gydyma, nes mama yra jautri net kai kurioms tabletems... O dar kitos ligos: cistos kepenyse, nepiktybinis augliukas skrandyje...

Beje gal kas zinote - ar po visu gydymu kazkaip kontroliuojama kiausidziu veikla? Nes gydytojai sako, kad del uzsitesusios menopauzes visos sios bedos... tai gal galima kaip tas kiausides pazaboti.

Bet kokiu atveju bandysim gydytis ir ziuresim kaip seksis smile.gif

Sekmes visoms!

pas mane lygiai taip kaip pas tavo mama,net ir du augliai buvo verysad.gif tai zinok man irgi buvo pradzioj paskirtos 8 chemijos ,o tk paskui biologine.bet praejo man 4 chemijos ir pakeite chema.dabar jau gavo pirma doze chemijos su biologine.tai reik tyketis kad ir tavo mamai gal taip pat bus kaip ir man .o kiausides man irgi blokuos po sito viso gydymo
Atsakyti
QUOTE(Druida @ 2012 08 09, 21:16)
Sveikos mergaitės. Prisijungsiu ir aš prie jūsų pokalbių, tik dar sunku kol kas mintis rišti. Šiandien pasakė - chemija, operacija, chemija, švitinimas ir jei viskas pasiseks tai +5 metai hormonų.

Beveik visos mes čia žinome ką reiškia išgirsti šią diagnozę ir esame pajutę kaip slysta žemė iš po kojų. Reikia truputėlį laiko, kad nuslūgtų emocijos,susidėliotų mintys ir ateitų supratimas, kad tai tik diagnozė, o ne mirties nuosprendis, kad laukia ilgas ir sunkus gydymosi kelias, kuris yra įveikiamas ir nueinamas, kad ši liga yra ne tik gydoma, bet ir išgydoma.Druida, čia tu surasi daug atsakymų į tau rūpimus klausymus,galėsi išsakyti savo mintis, pastebėjimus ar abejones, sulaukti palaikymo.Vėliau jau iš savo asmeninės patirties duoti vertingų patarimų naujiems, deja, niekada nenutrūkstančios grandinės ligoniukams. Norėčiau, kad po daugelio daugelio metų (jeigu iki to laiko nebus pilnai įveikta ši liga) tu galėtum kažką padrąsinti pasakydama, kad tais tolimais 2012 metais tau irgi buvo diagnozuota ši liga ir kad tai tik diagnozė.Dabar pasisenk aprimti gal savo jėgomis gal su psichologo, ar vaistų pagalba. Stiprybės tau.
Atsakyti
QUOTE(Druida @ 2012 08 09, 21:16)
Sveikos mergaitės. Prisijungsiu ir aš prie jūsų pokalbių, tik dar sunku kol kas mintis rišti. Šiandien pasakė - chemija, operacija, chemija, švitinimas ir jei viskas pasiseks tai +5 metai hormonų.

viskas bus gerai.laikykis mes visos tai isgyvenome...praeis truputis laiko ir mintys pacios susidelios i savo vietas.stiprybes tau 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Daivuxas @ 2012 08 09, 18:58)
Sveikos,

prisijungiu ir as prie Jusu pokalbiu.
Mano mamytei 56 m nustate kruties vezi, IIA stadija. Atliko operacija, rado krutyje du augliukus, juos pasalino issaugant kruti.
Dabar paskyre 8 chemoterapijas, radioterapija ir biologine terapija, taciau atlikus echoskopija kilo itarimu del sveikos kruties puses limfmazgiu. Darys biopsija. Bet man labiausiai kirba klausimas, del kurio ir aiskinsiuos su chomoterapeute - kodel pirma chemoterapija skirta, o ne biologine terapija, kadangi pas mama her2 +++. Kiek skaiciau, tokiu atveju herceptinas pakankamai efektyvus. Labai sunku kalbetis su musu chemoterapeute - tiesiog tempti zodzius reikia... toks vaizdas, kad nieko nezino... Mazai kalba, tik "taip", "ne"..
Pasiskaiciau pas Jus forume, tai buna visaip - vienoms chemo skiria kartu su bio, kitoms tik biologine tarapija... Pasidarem mes ir sirdies tyrima - sake viskas ok tik kairysis skilvelis turi nedideliu sutrikimu. Bet infarktu ar kt rimtu susirgimu nera buve, na kraujospudis sukyla kai susinerviname. Tai gal del to neskyre herceptino pirmiausia.
Ligoniu kasos kiek teko girdeti del dideles herceptino kainos, ji skiria tik esant III-IV stadijai. Butu liudna jei jo neskiria del pinigeliu, ypac kai pas mama her2 net 3 pliusai.
Na su ta raudona chemija bus manau nelengva, ziuresim ar isvis pakelsim toki gydyma, nes mama yra jautri net kai kurioms tabletems... O dar kitos ligos: cistos kepenyse, nepiktybinis augliukas skrandyje...

Beje gal kas zinote - ar po visu gydymu kazkaip kontroliuojama kiausidziu veikla? Nes gydytojai sako, kad del uzsitesusios menopauzes visos sios bedos... tai gal galima kaip tas kiausides pazaboti.

Bet kokiu atveju bandysim gydytis ir ziuresim kaip seksis smile.gif

Sekmes visoms!


Sveika, Daivuxas 4u.gif mano mamai irgi buvo paskirtas herceptinas tik po 8 chemiju ir dar plius spinduliavimas. Kaip man tuo metu paaiskino gydytoja cia yra standartine gydymo schema. Veliau mamai po 5 chemiju buvo prijungtas herceptinas, tai gal tavo mamai irgi chemijos metu, reikes kazka koreguoti. Dabar svarbiausia palaikyti mama ir paciai nepaluzti, nors as zinau, kaip tai yra sunku padaryti. Bet reikia labai labai tiketi, kad viskas bus gerai 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(dina1 @ 2012 08 10, 11:03)
pas mane lygiai taip kaip pas tavo mama,net ir du augliai buvo verysad.gif tai zinok man irgi buvo pradzioj paskirtos 8 chemijos ,o tk paskui biologine.bet praejo man 4 chemijos ir pakeite chema.dabar jau gavo pirma doze chemijos su biologine.tai reik tyketis kad ir tavo mamai gal taip pat bus kaip ir man .o kiausides man irgi blokuos po sito viso gydymo


dina1 sveika,
norejau paklausti, o kodel reikia blokuoti kiausides? Kazkaip mano mama apie tai nieko neuzsimine ir man gydytoja apie tai nieko nesake g.gif kazka as turbut praleidau blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(SVETA K. @ 2012 08 09, 15:04)
Dar karta rasau apie psichologine pagalba sergantiems ir ju artimiesiems,vilneciai,nepraleiskite progos pasinaudoti tokia galimybe!!! as pati rytoj eisiu i dailes terapijos uzsiemima pirma karta pas mus Klaipedoje,labai idomu wub.gif
Cia nuoroda Facebooke  http://www.facebook....ylintysgyvenima


Aš Vilniuje eisiu mirksiukas.gif
Sveta, papasakok, kaip sekėsi (labai labai rūpi). Šiaip pagal pasakojimą daug vilčių dedu į meno terapiją. Gal "galva į vietą atsistos" bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Druida @ 2012 08 09, 21:16)
Sveikos mergaitės. Prisijungsiu ir aš prie jūsų pokalbių, tik dar sunku kol kas mintis rišti. Šiandien pasakė - chemija, operacija, chemija, švitinimas ir jei viskas pasiseks tai +5 metai hormonų.

Labas, laikykis 4u.gif viskas labai individualiai, bet laikomės čia visos viena už kitos besiparamstydamos. Vis lengviau. Ir Tu klausk, nesidrovėk, skaityk, ką mes čia prirašėm, nukreipk mintis tikslingai į gydymąsi, domėkis viskuo, kas Tau daroma, kokie poveikiai, kokie šaluttiniai (be jų neapsieisi, nenusigąsk, visoms būna, tik nevienodai). Turi ištverti gydymąsi.
Atsakyti
[quote=dina1,2012 08 08, 10:15]
tai ant kiek pas tave tas kraujas blogas?kiek neutrofilai?o tai chemike bent paklause taves kokie kraujo rodikliai.o del antibiotiku ar chemikei sakei?parasyk kai grisi ,kaip tau sekesi
Papildyta:

LOR gydytojas nustate, kad visgi cia mano refliuksas kaltas. Paskyre gydyma ir antibiotiko liepe negerti, nes netikslinga. Kraujas leukocitai buvo 2,2, o neotrofilai 1. Apie antibiotikus chemoterapeutei sakiau, tai ji irgi suabejojo, ar verta man juos gerti ir nusiunte pas lor.
Dabar vis dar kosciu, bet jau ne taip basiai. Tikiuosi, kad greitai baigs mane varginti tas kosulys ax.gif
Atsakyti
Sveikos mergaites,

Gal kazkam bus idomu. Is Cancer care centro gavau keleta receptuku, kaip namuose pasigaminti maistinga kokteili, nes dauguma galbut suvartoja per maza kieki maisto, ar nelabai maistingo ar jis blogai isisavinamas ir pan.
Pagaminta kokteili galima laikyti saldytume iki 2 paru. Nukopijuoju is e-mailo ir kad butu aiskiau pakeisiu angliskus pav i lietuviskus:
High-Energy Strawberry and Banana Build-up Drink
Ingredients:
Ankaradziu riesutai Cashew pieces 25g 146.0 kcal
Silkinis Tofu (manau tiktu ir kita rusis) Silken Tofu 25g 15.5 kcal
Vienas bananas Banana (one) 110g 110.0 kcal
Braskes Strawberries (about 20) 200g 55.0 kcal
Vaniles ekstraktas Vanilla Extract ½ tsp n/a
Guobos milteliai (manau tiks guobos ekstraktas) Slippery Elm Powder 2 tsp (10g) 33.3 kcal
Medus Set Honey 1 tbsp (about 20g) 62.4 kcal
Kokosu aliejus Coconut Oil 75ml 652.0 kcal
Ryziu pienas Rice Milk 125ml 61.0 kcal

Pagrindiniai produktai manau butu guobu ekstraktas, tofu bei kokosu aliejus. Ryziu piena galima pakeisti sojos pienu ar riesutu pienu, tik jokiai budais ne karves ar ozkos pienu. vaisiai gali buti ir kiti, kas siuo metu sezone.

Jeigu turite galinga blenderi, visus produktus tiesiog suplakti kartu, kitu atveju sumalti pvz su kavamale ir paskui sumaisyti su kitais produktais ir suplakti su paprasta kokteiline ar pan.

Yra dar keletas panasiu receptuku, jeigu domins - rasykit 4u.gif
Atsakyti