Įkraunama...
Įkraunama...

Koldūnai

QUOTE(Neryte @ 2009 06 03, 18:50)
Sakyk,o kur yra pirkti tokiu masinku,seniai dairausi,bet niekur nemaciau  g.gif


Tešlos kočiojimo-makaronų darymo mašinėlių dabar pilna užvežta mačiau Kaune, Savanorių pr. Thomas Philips parduotuvėje. Kaina -apie 42 lt. Anksčiau aš irgi galvojau tokią įsigyti, kai jos niekur nebuvo, bet dabar tas noras kaip ir dingo. Makaronų neketinu daryti, o tešlą ji kočioja gal tik apie 15 cm pločio juosta. tai tą galiu pasidaryti ir su kočėlu. biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Letune: 27 liepos 2009 - 16:29
QUOTE(Letune @ 2009 07 27, 16:28)
Tešlos kočiojimo-makaronų darymo mašinėlių dabar pilna užvežta mačiau Kaune, Savanorių pr.  Thomas Philips parduotuvėje. Kaina -apie 42 lt. Anksčiau aš irgi galvojau tokią įsigyti, kai jos niekur nebuvo, bet dabar tas noras kaip ir dingo. Makaronų neketinu daryti, o tešlą ji kočioja gal tik apie 15 cm pločio juosta. tai tą galiu pasidaryti ir su kočėlu.  biggrin.gif

tiksliai nematavau kokio plocio gaunasi juosta, bet tesla paskui galima gerokai patempti i ploti bigsmile.gif ir ant tuperwar'ines ravioli formos tinka idealiai smile.gif kazkur 500 mazu kolduniuku padariau per 3 val biggrin.gif. kol neturejau pasta machine bandziau tesla kociot rankomis, tai fuu, kaip uzkniso schmoll.gif. taip kad labai rekomenduoju ta masinele ( tiesa nezinau kokias masineles Thomas Philipsas pardavineja, nes mano aparatas kainavo gerokai daugiau biggrin.gif ir pirkau vln Sangaidoje)
Atsakyti
QUOTE(Amalia @ 2005 04 10, 11:22)
Aš jau kitoj vietoj gyriausi - išmokau naują tešlą koldūnams - 200g miltu, 100g manų, 2 kiaušiniai,  druska, šaukštas aliejaus  ir pora šaukštų vandens - priklausomai nuo kiaušinių dydžio. Suvynioti į plėvelę ir įkišti šaldytuvan brinkti, mažiausiai valandai. Buvau labai skeptiška - kokia čia tešla beveik be vandens.Mano didžausiai nuostabai, visai nesiklijavo prie rankų , miltų pabarstyti ant stalo praktiškai nereikėjo. Aš tik turiu mašinką tešlai kočioti (trauki tarp dviejų volelių), tai nežinau, kaip rankomis kočiojant.Kaip ten bebūtų, labai greitai padariau, o ansčiau poros valandų reikėdavo.Esu dėkinga, o galvojau, kad mane durnina su ta tešla...


Daugiau tokios nedaryčiau, dariau rankomis, nepatiko ir dirbti su ja, ir skonis.
Atsakyti
QUOTE(čikuraku @ 2009 06 03, 00:06)
na va pareinu pasireklamuot ka pavyko nulibdyt, bandymas labai vykes galiu pasakyt, tik nespejau isvirusiu nutraukti...

3 stiklines miltu,
3 tryniai,
druskos,
1 stikline karsto, vandens tiesiai is virdulio.

user posted image
i miltus, suberiau druska, tada trynius, pamakalavau su sakute, kai apsitryne po truputi pradejau pilti karsta vandeni, kai nebeimanoma buvo su sakute makaluot, pradejau su rankelem dirbti, neilgai gal koki 15 min, tikrai kaip visos rasot kol tesla bus glotni ir elastinga, paskui ismokau kol nutaikyt kiek idaro reik, i formele labai nedaug, maziau nei puse arbatinio saukstelio ir mano beda ta, kad as dedu kepto svoguno i mesa ir tada blenderiuoju, tai jei per daug idaro tada nesulimpa krastukai, nes riebini, bet labai skani tesla gavosi, kaip prie ruskiu valgyklose kur duodavo, siaip nedraugauju su teslom, bet si pavyko thumbup.gif

truputi kociojau su masinka makaronu, paskui su kocelu.
Papildyta:
isejo 5 30 cm skersmens lekstes bigsmile.gif

Labai skani sita tesla thumbup.gif Dar nesu tokiu skaniu valgiusi thumbup.gif
Atsakyti
norejau pasiteirauti ar kuri kepate koldunus fritiurineje? ir ar is karto is saldiklio juos galima deti i ikaitinta alieju ar reikia atsildyti is pradziu?
dekoju blush2.gif
Atsakyti
Norejau pasiteiraut, esu girdejusi jog koldunai skaniai gaunasi su MANTINGOS kuria tai tesla. Gal zinot kuria pirkti?
Atsakyti
Dariau vakar pirmą kart gyvenime koldūnus, tai keikiausi mintyse trim aukštais. Nusprendžiau, kad koldūnai yra geriausias laiko žudymo būdas. doh.gif
Vien tai, kad parduotuvėje nebuvo kiaulienos buvo ženklas, kad geriau nesiterlioti.
Sumaišiau ingridientus tešlai ir supratau, kad miltų neužteks, nors pagal receptą turėjau gerokai daugiau. Vėl į parduotuvę. doh.gif Kočiojimas užėmė galybę laiko, po to tas užspaudinėjimas. Tokio mandro daikto spaudimui neturiu. schmoll.gif Žodžiu, koldūnai su kalakutienos įdaru gavosi skanūs, šeimai patiko, bet tooookių laiko išteklių neverti.
Ačiū, pasiguodžiau. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(suntea7 @ 2009 08 17, 19:29)
norejau pasiteirauti ar kuri kepate koldunus fritiurineje? ir ar is karto is saldiklio juos galima deti i ikaitinta alieju ar reikia atsildyti is pradziu?
dekoju blush2.gif

negi niekas nekepa??? ax.gif
Atsakyti
QUOTE(suntea7 @ 2009 08 18, 16:56)
negi niekas nekepa??? ax.gif

manau tiesiai is kameros. gi bulvytes jei kepi neatsildineji ju, tiesiai i fritiurine. as kepiau keptuveje, su nemazai aliejaus tai nieko neatsildinejau
Atsakyti
QUOTE(ssiimmaa @ 2009 08 18, 17:39)
manau tiesiai is kameros. gi bulvytes jei kepi neatsildineji ju, tiesiai i fritiurine. as kepiau keptuveje, su nemazai aliejaus tai nieko neatsildinejau

dekui, nu mano irgi tokia pati logika, eisiu bandyti, nes taip uzsimaniau mirksiukas.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(suntea7 @ 2009 08 17, 19:29)
norejau pasiteirauti ar kuri kepate koldunus fritiurineje? ir ar is karto is saldiklio juos galima deti i ikaitinta alieju ar reikia atsildyti is pradziu?
dekoju blush2.gif

Anksciau daznai kepdavom fritiurinej, is karto is saldyklio i ikaitusius riebalus. Jeigu atsildysite, is koldunu pasidarys kose, jie visi sulips. Kepti reikia ~10min. 4u.gif
Atsakyti
siandien Kalvariju turguj nusipirkau forma koldunams daryti (ta metaline su daug skyluciu smile.gif ). bet kokios kainos doh.gif 20 lt sumokejau doh.gif doh.gif doh.gif
buvo vienas variantas uz 13 lt, bet is tokio lievo metalo padaryta, tepa juodai kazkaip jis. nu zodziu..
siandien isbandysiu savo pirkini smile.gif
Atsakyti