Įkraunama...
Įkraunama...

Sausumos vėžliai

Sveiki. Norėčiau ir aš į jūsų, sausumos vėžliukų mylėtojų, būrį įsijungti. Kalėdų proga išpildžiau brangiojo svajonę - įsigijome maždaug 6 m. vėžliuką patinėlį. Kol kas mūsų ponaitis vardo neturi (brangusis neišrinko dar), aš jį vadinu tiesiog Vėžliausku. Augintiniu rūpinuosi aš, nes brangusis dirba užsienyje. Norėčiau jūsų pagalbos paprašyti: kol kas mūsų Vėžliauskas ėda tik mandarinus, apelsinus ir Iceberg salotas. Taip jį išmokino ankstesni šeimininkai. Kaip šitą žvėriuką įpratinti prie įvairesnio maisto, gal galėtumėte ką patarti?
Atsakyti
Sliobenas, sveika prisijungus. citrusai yra griežtai nerekomenduojami vėžliukams, todėl atsisakykit jų. pirmoj temos žinutėj yra nuoroda su sąrašu (net foto) kuo galit maitinti savo augintinį. Duokit salotų (tik ne gūžinį kopūstą), morkų, agurką ir t.t. - svarbu, įvairus maistas smile.gif
įmeskit saviškio nuotraukytę susipažinimui 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Honey: 07 vasario 2013 - 16:43
Ačiū labai už atsakymą. Dėl citrusų tai aš žinau, kad jų neduot. Bet va tas mano Vėžliauskas kategoriškai atsisako ėsti morkas, agurkus, pekino kopūstą, obuolį ir pomidorą. Aš jau visas šias daržoves išbandžiau, deja. Ir apskritai, kai jį parsivežėm, ponaitis Vėžliauskas dvi savaites nei ėdė, nei gėrė. Paskui įvyko kalėdinis stebuklas ir jis pagaliau teikėsi paragauti to nelemto mandarino. Gal žinot kokių gudrybių, kaip jį suviliot bent paragaut žmoniško maisto?

P.S. Pono Vėžliausko nuotrauką įdėsiu, kai trumpam nušvilpsiu iš darbo fotiką.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sliobenas: 07 vasario 2013 - 16:47
QUOTE(Sliobenas @ 2013 02 07, 16:45)
Ačiū labai už atsakymą. Dėl citrusų tai aš žinau, kad jų neduot. Bet va tas mano Vėžliauskas kategoriškai atsisako ėsti morkas, agurkus, pekino kopūstą, obuolį ir pomidorą. Aš jau visas šias daržoves išbandžiau, deja. Ir apskritai, kai jį parsivežėm, ponaitis Vėžliauskas dvi savaites nei ėdė, nei gėrė. Paskui įvyko kalėdinis stebuklas ir jis pagaliau teikėsi paragauti to nelemto mandarino. Gal žinot kokių gudrybių, kaip jį suviliot bent paragaut žmoniško maisto?


Jis nevalgo ne dėl to, kad mėgsta citrusus, o todėl, kad vėžliai labai jautrūs aplinkos pokyčiams. Todėl natūralu, kad naujoje aplinkoje sustresavo, adaptavosi ir dabar po truputį pradės valgyti. Visiems taip nutinka pradžioje smile.gif Būkit gera, nebeduokit jam citrusų 4u.gif pabandykit nuo paprasčiausių salotų, įdėjau foto žemiau, jų būna kad ir maximoj ar iki vazonėliuose prie daržovių supakuotų, paskui kai pradės noriai valgyti, pakaitaliosit racioną smile.gif
dar vienas dalykas - visi vėžliukai turi savitą racioną, todėl jei maniškė godžiai valgo agurką, jūsų berniukas gali į jį net nepažiūrėti, su laiku atsirinksit kas jam tinka ir patinka, ypač vasarą, kai atsiras įv. žolių ir racionas išsiplės.

user posted image
Atsakyti
Aš Iceberg salotas perku. Kitų jis neėda, nes jau išbandžiau ir paprastas, ir pekino kopūstą. Man neramu, kad tas maistas kasdien vis vienodas - tos neraliuotos Iceberg salotos. Mandarinais nevaišinau jau kokias 2 savaites. Pabandysiu agurko patarkuot, gal pagaliau teiksis ėsti.

Dėl citrusų, tai ankstesni šeimininkai jais šėrė. Todėl ir įpratino. Jie mus ir informavo, kad Vėžliauskas ėda tik mandarinus, apelsinus ir tas Iceberg salotas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sliobenas: 07 vasario 2013 - 17:07
o pakankamai šilumos/šviesos gauna? kartais ir tai gali būti nevalgumo priežastis 4u.gif
Papildyta:
Zindre, kaip sekas? ar jau įkurdinai savo naujokėlius? biggrin.gif
Atsakyti
Iceberg salotas tai šlamščia pagerintai. Ėdrus pakankamai. Gūžės salotų užtenka maždaug savaitei. Šildau jį paprasta 100 w lempa ir dar nupirkau specialų šildomą kelmą. Po algos pirksiu UV lempą. Gyvena Vėžliauskas didelėje plastikinėje daiktadėžėje, kol manęs namie nėra, o kai pareinu, leidžiu pasivaikščioti kur nori po namus. Draugauja su katinu, tai eina pas jį miegot. O ir katinas į daiktadėžę pas jį lenda. Už kokios valandos siųstelsiu, Vėžliausko fiziomordiją su visa gyvenamąja aplinka smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Sliobenas @ 2013 02 07, 15:05)
Jie mus ir informavo, kad Vėžliauskas ėda tik mandarinus, apelsinus ir tas Iceberg salotas.

Nu eina sau... Tragiškiau jau jaučiu neįsivaizduoju... Jei vėžliukas Horsfield'as, tai nežinau, kaip jis su tokia dieta išgyveno. Tikiuosi Jūsų nuotrauka padės išsiaiškinti, kokios Vėžliauskas rūšies. UV-B lempos reikės, kaip ir papildų, bent jau kalcio ir D3, kaip supratau temutę jau skaitėt, tai žinot, ko ir kiek reikia 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Sliobenas @ 2013 02 07, 18:13)
Iceberg salotas tai šlamščia pagerintai. Ėdrus pakankamai. Gūžės salotų užtenka maždaug savaitei. Šildau jį paprasta 100 w lempa ir dar nupirkau specialų šildomą kelmą. Po algos pirksiu UV lempą.  Gyvena Vėžliauskas didelėje plastikinėje daiktadėžėje, kol manęs namie nėra, o kai pareinu, leidžiu pasivaikščioti kur nori po namus. Draugauja su katinu, tai eina pas jį miegot. O ir katinas į daiktadėžę pas jį lenda. Už kokios valandos siųstelsiu, Vėžliausko fiziomordiją su visa gyvenamąja aplinka smile.gif

iceberg salotos irgi labai prastas variantas doh.gif bandykit daryti visokiu salotu sumaisytu su tais mandarinais misraine.gal pavyks apgauti.
Atsakyti
Vėžliauskas yra stepinis vėžliukas. Aš laukiu nesulaukiu pavasario, kai išdygs pirmoji žolytė, kad galėčiau jį palepinti natūraliu maistu. Manyčiau, kad Iceberg ir kitos salotos, užaugintos pramoniniu būdu, yra tas pats velnias. Ypač bijau tų maksiminių duot, nes baisu, kad jos kažkuo supurkštos.

Išsigandęs fotosesijos, Vėžliauskas tepė slides ir kur tai įlindo. Kai surasiu, nufotografuosiu smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sliobenas: 07 vasario 2013 - 18:54
QUOTE(Sliobenas @ 2013 02 07, 19:50)
Vėžliauskas yra stepinis vėžliukas. Aš laukiu nesulaukiu pavasario, kai išdygs pirmoji žolytė, kad galėčiau jį palepinti natūraliu maistu. Manyčiau, kad Iceberg ir kitos salotos, užaugintos pramoniniu būdu, yra tas pats velnias. Ypač bijau tų maksiminių duot, nes baisu, kad jos kažkuo supurkštos.

Išsigandęs fotosesijos, Vėžliauskas tepė slides ir kur tai įlindo. Kai surasiu, nufotografuosiu smile.gif

vazoneliuose auginkite savas thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(tiacior @ 2013 02 07, 18:56)
vazoneliuose auginkite savas thumbup.gif


drinks_cheers.gif nupurkštos bus visur - ar turguj, ar maximoj.
Atsakyti