Įkraunama...
Įkraunama...

Knygos knygos knygos...

QUOTE(muminukas @ 2013 01 11, 17:48)
fantazija nefantazija, bet Antarkdidoje baltos meškos negyvena  rolleyes.gif fantazija ten pirstmergės ir kitos nesybės, o šie sakiniai su knygoje pateikiamu fantazijos pasauliu nesusiję schmoll.gif

aš skaičiau tą knygą, bet nebepamenu, bet ar ten ne grynai veikėjo mintys? Tokiu atveju man regis tai nors ir pingvinai kosmose, juolab, kad veikėjas ten ne pats protingiausias smile.gif

Delfis apie 50 pilkų atspalvių:
http://www.delfi.lt/...s.d?id=60406469

iš ištraukų tai tikrai panašu, kad tą knygą "svajonių knygos" turėjo leisti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Salomeja @ 2013 01 11, 17:54)
aš skaičiau tą knygą, bet nebepamenu, bet ar ten ne grynai veikėjo mintys? Tokiu atveju man regis tai nors ir pingvinai kosmose, juolab, kad veikėjas ten ne pats protingiausias smile.gif




pačioj pradžioj, gal trečiam skyriuj. jis pareina nuo ežero prieš audrą ar pan, pažiūri pro langą - mato čiurlius, o tada įsijungia teliką - ten liūtai stirną medžioja, bet sumedžioja buivolą. mano akimis čia rašytojo kliurkos.
Atsakyti

H.Wassmo - Stiklinė pieno


O tu šventas naivume. Naivi knyga, apie naivią penkiolikmetę, kuri auga be tėvo ir absoliučiai nesuvokia nieko, kas vyksta šiame pasaulyje. Kas skaudžiausia, tokių merginų yra visur ir jos visos papuola į panašias gyvenimo sąlygas. Nesinori nieko peikti, tačiau rašoma ne apie Veronikos laikus, kai nė spaudos, nė televizjos nebuvo, tad visas naivumas iki galo manęs tikrai neįtikino.

Tai tikrai ne pirma knyga panašia tematika, kurią skaičiau, bet nė vienoje iš jų herojės nebuvo tokios silpnos. Gal man lengva kalbėti, kaip daryčiau ar nedaryčiau, na bet jau kai atgauni pasą, tiesiog mini į kokią įstaigą ar ambasadą ir prašai pagalbos, o ne toliau lakstai dulkintis po viešbučius už grašius.

Labai sukrėtė romano pradžia, kai viskas buvo taip akivaizdu, jog net verkti norisi, o Dortė viskuo tikėjo ir laukė, kol kažkas pasikeis, tačiau nieko nedarė pati. Galimybių pabėgti šimtai, kažkam paskambinti, nueiti...

Iš kitos pusės, įbaugintas (įtikintas) žmogus, gėdos jausmas ir tikrovės nejutimas galbūt ir lėmė, jog mergina absoliučiai baiminosi dėl kiekvieno žmogaus, kuris galėjo padėti, o tikėjo būtent tais, kuriais pasitikėti turėjo mažiausiai.

Kitos prostitutės ją gąsdino, kad nepasitikėtu vienu ar kitu, na o Dortė vis užtaikydavo ant sutenerių...

Nežinau kodėl, bet neįtikino manęs visa istorija. Ta pati Ivanauskaitė šią temą, mano nuomone, pavaizdavo geriau. Bet yra ir kita medalio pusė - romanas neblogas, įtraukiantis, greitai skaitosi.

Atsakyti
Kažkodėl keistai cituoju

Dorifore,2013 01 10, 22:58
"....Margaret Atwood "Tarnaitės pasakojimas"
Tikriausiai daugelis esat patyrę tą jausmą, kuomet skaitai knygą ir nesupranti, patinka ji tau, ar ne. ... Bet jau kai užkopė, kai pasileido bėgti nuo to kalno! Ir omeny turiu ne siužetą, o savo emocijas...."
nepaprastai patiko aprašymas thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif . Knyga sąrašiuke, ieškosiu ieškosiu. Dorifore pati gali rašyti, labai gražiai skaitosi thumbup.gif



Salomeja,2013 01 11, 15:22
"....dėl nepranešimo nes ne jūsų reikalas, tai tikiuosi nepyksit jei kada susidursit su asmeniškai paliečiančia vagyste ir niekas nepraneš, nepadės, nes tai jų reikalas smile.gif. Užtat ir gyvenam ne kaip vokiečiai, ne todėl kad valdžia bloga, ar leidyklos lupikės, o dėl mentaliteto....."
drinks_cheers.gif , laikausi tokios pat pozicijos. Esu atsisiuntusi muzikos, vaikams pasakų, bet stengiuosi to daugiau nedaryti. Jei gaila pinigų, tai nereikia ir daikto ar kūrinio.


Ryana,2013 01 11, 15:37]
"...mergaitės toks klausimukas, kur dedate knygas kai jas perskaitote?"
kad nelabai yra kur sudėti- užtai kulniuoju į biblioteką. Perku retai, ir tokią knygą, kad norėčiau dar kartą perskaityti. Mėgstu sena.lt apsilankyti, ten nusipirkau labai patrauklia kaina gerų knygų, ir radau labai seniai išleistų, dabar jau nebepardavinėjamų knygyne knygų thumbup.gif Bibliotekoje esu gerų knygų gavusi dovanai, kiti skaitytojai atneša ir palieka kaip nereikalingas. Taip išsivaliau savo bibliotekėlę, nunešusi nebereikalingas, nes šiaip knygą išmesti į konteinerį ranka nekyla. Esu ir išsimainiusi per kažkokį tinklapį, atidaviau man nereikalingas, o gavau išsvajotas.

eliss,2013 01 11, 17:31
":D aš ir bandžiau keliskart skaityt,nuobodybė smile.gif arba įdomumas vidury knygos prasideda...."
tai tolygiai sruvenanti istorija, jokių iškilių kulminacijos momentų nėra. Pats pasakojimas ir yra visa knygos stiprybė. Jei tikitės kažkokių efektų- ši knyga nepateisins lūkesčių. Aš ją perskaičiau žalioje jaunystėje ir įspūdį gavau labai ilgam, dabar ieškau pirkti. Man artimas pasakotojo mąstymas, pasaulėžiūra, labai imponuoja knygoje aukštinamos vertybės - žmogiškumas, atjauta.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sotto: 11 sausio 2013 - 19:25
Aš irgi jungiuosi prie tų, kurie neperskaitė "Knyga apie San Mikelę". Bandžiau skaityti labai seniai, bet nepatiko ir numečiau. Dar galvojau kada vėliau skaityt, bet kam save kankinti ax.gif Ir taip namai pilni knygų.

Vakar baigiau H. Mankell "Žudikas be veido". Iki Grange ar Gerritsen knygų dar trūksta šiek tiek, bet nelikau nuvilta. Skaitysiu ir kitas jo knygas.

Šiandien baigiau H. Murakami "Avies medžioklė". Nežinau, nežinau g.gif Ir iš kur pas vyruką tiek fantazijos. Keista, bet tas keistumas nelabai man prie širdies.

Atsakyti
QUOTE(Dorifore @ 2013 01 11, 20:42)
Aš irgi jungiuosi prie tų, kurie neperskaitė "Knyga apie San Mikelę". Bandžiau skaityti labai seniai, bet nepatiko ir numečiau. Dar galvojau kada vėliau skaityt, bet kam save kankinti  ax.gif Ir taip namai pilni knygų.



reiktų suskaičiuoti patiko/nepatiko - paaiškėtų tiesa biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(muminukas @ 2013 01 11, 22:08)
reiktų suskaičiuoti patiko/nepatiko - paaiškėtų tiesa biggrin.gif

ni ni biggrin.gif . Kartais tiesa būna ne garsiai rėkiančios minios, o vieno žmogaus, kalbančio pusbalsiu pusėje.
Atsakyti
QUOTE(muminukas @ 2013 01 11, 21:08)
reiktų suskaičiuoti patiko/nepatiko - paaiškėtų tiesa biggrin.gif

et,bet dabar bent nesijaučiu balta varna biggrin.gif nes imdama knygą girdėjau tik liaupses ir įsivaizdavau,kad čia visom labai labai jau ji cool.gif
Atsakyti
Skaičiau pasisakymus apie "San Mikelę" ir galvojau panašiai kaip Sotto. Labiausiai iš jos man įstrigo pagrindinio veikėjo požiūris į gyvenimą, jo atjauta žmonėms ir meilė gyvūnams. Labai įdomu buvo skaityti ir apie visokius medicininius atvejus, su kuriais jam teko susidurti bei šiaip įvairias situacijas, į kurias teko papulti. Pradžia nebuvo įdomi ir knygos pabaigoj, dauguma turbūt pasakytų, nusigrybauta, bet man bendras įspūdis vis tiek išliko labai teigiamas.
Šiaip tai būtų visai įdomu dar kartą perskaityti ir pažiūrėti, ar dabar taip pat patiktų, nes labai jau seniai ji skaityta.

Dabar esu pradėjusi Dikenso "Kalėdų giesmę". Siužetu ji manęs nenustebins, nes jau jį žinau, bet vis tiek labai malonu skaityti. Nu kaip man patinka Dikenso pasakojimo stilius. Tingiu gražiai versti, bet jei turėčiau knygą lietuviškai, įdėčiau visą pastraipą, kurioje jis aprašo Skrudžo "žemą temperatūrą" (vidinį šaltį). Pati kai kurias vietas po du kartus perskaitau, pasigrožiu, taip sakant. smile.gif
Atsakyti
Labas visoms!

Permeciau akimis nelabai atidziai musu tema blush2.gif

Maciau, caralaite pasigedo senbuviu ataskaitu. Nustebino Ingenas su tokiu mazu kiekiu perskaitytu knygu, atsiprasant bigsmile.gif blink.gif

Maciau, Fati apie gyvenimo permainas kalbejo. Na, mano gyvenime irgi tu permainu per akis. Nebefiksuoju, ka perskaitau, nes visalaik ta daryt tingejau ir nelabai maciau prasmes, tai ataskaita reiktu labai ilgai kurpti biggrin.gif I supermama irgi beveik nebeilendu, bet vis apie jus pagalvoju, siltai prisimenu jus visas ir musu susitikimus smile.gif

Klaipedietes, o mes vis tiek kada susitiksim, ane? biggrin.gif Siandien va su klasiokem begsiu susitikt po simto metu, visai smagu gi bus, itariu biggrin.gif

Skaityt tebeskaitau, salia biblioteka yra, tai gan placiai eksploatuojama biggrin.gif
Siuo metu prie lovos turiu pasidejus Geliu krauja, Tris puodelius arbatos (marakeš rekomendavo) ir Nieko geriau uz namus, kuria ir pradejau dabar skaityt.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Masako: 12 sausio 2013 - 11:56
QUOTE(Masako @ 2013 01 12, 12:54)

Skaityt tebeskaitau, salia biblioteka yra, tai gan placiai eksploatuojama biggrin.gif
Siuo metu prie lovos turiu pasidejus Geliu krauja, Tris puodelius arbatos (marakeš rekomendavo) ir Nieko geriau uz namus, kuria ir pradejau dabar skaityt.


rims? nepamenu, kad būčiau ją rekomendavus biggrin.gif šiaip, nusiteik nemažai patetiškų liaupsių dozei biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(marakeš @ 2013 01 12, 12:57)
rims? nepamenu, kad būčiau ją rekomendavus biggrin.gif šiaip, nusiteik nemažai patetiškų liaupsių dozei biggrin.gif

man istrigo, kaip sakei, kad labai graudinanti ta knyga smile.gif
Atsakyti