Įkraunama...
Įkraunama...

Gyvas maistas / Žaliavalgystė / Raw Food

Sveikos,
QUOTE(Egliukasz @ 2013 02 23, 16:47)

oi, dantų tema mane pribaigs, nervina labai. Nervina, kai rašo, kad va, vaisių sultys - blogai, džiovinti vaisiai - vėl blogai. Kenkia dantims. Mano mažoji dvimetinukė kasdien ir tą, ir aną vartoja. Tuoj įkals į galvą, kad geriau duoti gerti limonadą, nes mažiau dantims kenkia, ar kokį čiulpiamą saldainį (nes sučiulps cukrų ir neliks, o vaisiai džiovyti gi prilimpa). Peilis dantims ta žaliavalgystė doh.gif
Pačios dantys, kad ir kiek prižiūrėčiau, kuo toliau, tuo niekas negerėja. Emalis vis trupa, trupa. unsure.gif
'Vieną galą gydai, o kitas...'. Būtų pinigų kaip šieno, susidėčiau dirbtinius dantis, ir galvos neskaudėtų.
O šiaip straipsnis tai teisingas.
Reiks dar išsiversti Agnės/Ramutės duotą straipsnį apie ksilitą. Negirdėtas dar dalykas.
Papildyta:
Va čia dar toks straipsniukas apie tą ksilitolį:
http://sveikatossalt...dantis-423.html
Tai klausimas, kur jo galima įsigyti? Kokia kaina? Gal kas žinote? 4u.gif
Jei ne, tai teks siųstis iš iherb'o... Bet būtų paprasčiau čia vietoje kur rasti g.gif
Atsakyti
aha, man irgi baisus tas faktas dantu netekimas. nesakau,. kad nebaisu, kai sirdis suntuota nuo riebalais uzakusiu kraujagysliu - taciau dantys iskart krinta i akis, tai veidas, akys - viskas cia pat - o kas po tavo oda darosi, kam ten rodysi...o dantys tai yra viskas...darbe yra kolega, su dirbtiniais dantimis - iskart vaizdas, kad kazkas nelabai sveiko...tiksliau, ne taip pasakiau, ten protezai...ir net nepagalvojau, kol pats neprisipazino, kad jis lb sveikuolis, o vat...dantys turbut suesti tu grudu, seklu, nes jis pats tuo minta, ir dar tik piena geria... 20m vegetaras... bet nepasakytum kad super is isvaizdos, siaip geriau nei lietuvos vyru vidurkis, bet vis tiek... rolleyes.gif
o dantys tai svarbu, tikrai svarbu...aina sau...ne viena is mano jaunesniu sesiu tikrai niekad paskui mane nepaseks zaliuoju keliu, jei zinos, kad neteks pamazu savo dantu.,..nea.tikrai rolleyes.gif schmoll.gif schmoll.gif jau geriau jos sakys, geriau 50m turet chroniskas liga, pamazu, nes tai "naturalu" juk senejama, negu jaunysteje buti bedante ar iskirmijusia..

bet...yra youtube pilna vaizdeliu, graziu merginy, arba kad ir ta bananu mergaite (beje, besisypsanti, aciu uz nuorodas 4u.gif ), reiktu ju tiesiogiai uzklaust kaip ju dantys - nes tikrai juk ne VISOMS PANOMS isgenda, o jos tai tikrai grazuoles atrodo,...joms dar ir kaip turetu rupeti tie dantys...ypac amerikonai pamise del sypsenu....cheeeze....smile.gif
Atsakyti
QUOTE(braskel @ 2013 02 23, 20:02)
Nervina, kai rašo, kad va, vaisių sultys - blogai, džiovinti vaisiai - vėl blogai. Kenkia dantims. Mano mažoji dvimetinukė kasdien ir tą, ir aną vartoja. Tuoj įkals į galvą, kad geriau duoti gerti limonadą, nes mažiau dantims kenkia, ar kokį čiulpiamą saldainį (nes sučiulps cukrų ir neliks, o vaisiai džiovyti gi prilimpa). Peilis dantims ta žaliavalgystė  doh.gif
Va čia dar toks straipsniukas apie tą ksilitolį:
http://sveikatossalt...dantis-423.html
Tai klausimas, kur jo galima įsigyti? Kokia kaina? Gal kas žinote?  4u.gif
Jei ne, tai teks siųstis iš iherb'o... Bet būtų paprasčiau čia vietoje kur rasti  g.gif


Tai, kad nervina - dar puse bedos. Blogiau, tada pasidaro, kai ima pildytis tai, ka raso blink.gif
Savo dantis "praradau" (na, neiskrito, bet cia jau tik laiko klausimas, nes procesas "eigoje", tsakant), o dabar matau, kad teks kazkaip mazint ir vaikams zaliuosius kokteilius (t. y. arba as speju isvalyt po kokteiliu gerimo rytais jiems dantis, kas nelabai realu man spet, nes ir taip leeetai geria ir baigia vos ne iseinant pro duris, arba duodu ne kasdien, o tik 2-3 k. per savaite, arba...vakarais??kai namie yra ir turiu galimybe po to isvalyt?), kadangi vargsiuku dantukai irgi pasidare jautrus ir gerdami skundziasi, kad skauda. Ir valyt nebegaliu su bele kokia pasta. Irgi skauda. Ejom pas odontologe (kadangi megstu ir pati daznai, ir vaikus nutempt profilaktiskai) tuo klausimu: pafluoravo, po dvieju sav. pakartojo. Lyg buvo aprime. Dabar vel.
Pagalvojau, kad jie nekalti ir visai nuo mano valios priklausomi. Nors dantys ir pieniniai, ne nuolatiniai, vis gi, butu nusikaltimas taip juos kankint su jautriais dantukais unsure.gif Ir...is to sekanciom ir tolimesnem fazem, kuriu nenoreciau, kad mano vaikai patirtu (uztenka ant saves buvo "pasimokyt").
Taip, kad, braskel, kartais i tuos patarimus verta isiskaityt ir, jei vaikutis zaliavalgiauja, laaabai prisilaikyti dantu higienos jam reiketu (mamai padedant), nes kitaip...gali baigtis visaip (geriau is kitu klaidu pasimokyt, ar ne?)
Nuo sulciu, beje, mano panele, budama dvimetinuke, irgi turejo beprasidedanti dantu kariesa, bet, kadangi, kaip minejau, daznai varinejam pas odontologus reik, ar ne, tai labai pradzioje spejo ji "priciupti" ir sustabdyti jo plitima tada.
Nuo to laiko as labai atsargiai ziuriu i sulciu davima daznai (neduodu, geriau pasiulau vaisiu vietoj jo sulciu) arba, jei duodu - butinai per siaudeli ir po pusvalandzio isskalauja burna (tiek laiko uztenka, kad seiliu buferinis aparatas neutralizuotu burnoje susidariusias rugstis ir atkurtu rugsciu - sarmu pusiausvyra).
Atsakyti
Del dantu - tai man vienu momentu buvo labai sujautreje virsutiniai priekiniai keturi, o ypac vienas tarpdantis. nzn., bet kazkaip dabar nurimo man jie ar nuo saulegrazu aliejaus ciulpimo rytais, ar dar kad maziau vaisiu per pietus valgau...
ir dar stai ka FB radau:
user posted image
Atsakyti
Man irgi buvo pradėję dantys darytis jautrūs. Pradėjus naudoti Dr. Collins Restore dantų pastą - viskas susitvarkė. Su ja ir vaikams liepiau valytis. Vaikai mielai valėsi dantis. Paskui dar buvau nupirkusi "Organic fennel" dantų pastą irgi be fluoro - man viskas ok, bet vaikams nepatinka skonis... Dar sumažinau citrusinius vaisius, sultis spaudžiu kasdien po stiklinę ir dar plius įdedu žalių lapinių daržovių. Taip pat pastebėjau, kad per savaitę kokius du-tris kartus pavalgius virtų grikių, perlinių kruopų ir kt. visas organizmas funkcionuoja normaliai.
Beje, ar valot rytais patį liežuvį? Visos tos apnašos puikiausia terpė bakterijoms...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tautosaka: 24 vasario 2013 - 08:06
QUOTE(Tautosaka @ 2013 02 24, 08:05)
Man irgi buvo pradėję dantys darytis jautrūs. Pradėjus naudoti Dr. Collins Restore dantų pastą - viskas susitvarkė. Su ja ir vaikams liepiau valytis. Vaikai mielai valėsi dantis. Paskui dar buvau nupirkusi "Organic fennel" dantų pastą irgi be fluoro - man viskas ok, bet vaikams nepatinka skonis... Dar sumažinau citrusinius vaisius, sultis spaudžiu kasdien po stiklinę ir dar plius įdedu žalių lapinių daržovių. Taip pat pastebėjau, kad per savaitę kokius du-tris kartus pavalgius virtų grikių, perlinių kruopų ir kt. visas organizmas funkcionuoja normaliai.
Beje, ar valot rytais patį liežuvį? Visos tos apnašos puikiausia terpė bakterijoms...


As nebevalau, nes pradejus zaliavalgiauti, visos apnasos nuo liezuvio nuejo ir jis rausvas, svarus - tai ir nebezinau, ka ten bevalyti?
Del vaiku pagalvojau, kad isimsiu is kokteilio tokius labiau dantims "agresyvius" rugscius ingredientus kaip spanguoles (kurios nerealiai pakele abiem hemoglobina - net virs visu normu ribu) ir obuolius: gal tai kazkiek pagerins situacija irgi g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo claries: 24 vasario 2013 - 08:15
QUOTE(braskel @ 2013 02 23, 20:02)
Va čia dar toks straipsniukas apie tą ksilitolį:
http://sveikatossalt...dantis-423.html
Tai klausimas, kur jo galima įsigyti? Kokia kaina? Gal kas žinote?  4u.gif
Jei ne, tai teks siųstis iš iherb'o... Bet būtų paprasčiau čia vietoje kur rasti  g.gif


Googlej neaptikau, kad parduotu kas (vieni turejo, bet siuo metu nera prekyboje) ji pati, tik sepetelis dantu su ksilitoliu g.gif
Prasysiu seses, kad atsiustu is UK to gerio: vis geriau nei fluoro turinti pasta doh.gif (kuri tikrai ne i sveikata, ir kuria primygtinai del esamos dantu bukles liepe vartot mano odontologe po kiekvieno valgymo).
Atsakyti
O geras, nezinojau su banano zieve sito, tik su kokosu aliejum - aciu 4u.gif Reiks isbandyt smile.gif Dar zinau viena gera dantu pasta su deguonim O7 active, yra ir skalavimo skystis - labai nuima skausma. Sesei nestumo metu prasidejo kazkoks uzdegimas, dantys ir dantenos siaubingai jautrus buvo, sita pasta viska sutvarke per pora dienu. Tik zinau kur ysigyti Kaune, kituose miestuose ne. Reiktu klaust pas odontologus, nes nemanau, kad vaistinese butu ju, gan naujas dalykas LT g.gif
Vakar ejau apsipirkt, galvojau nusipirksiu kazka skanaus ( na pyragiuko kokio, duonos ar pan.), isejau is parduotuves su vaisiu ir darzoviu glebiu, sokoladiniu migdolu pienu ir labai patenkinta buvau thumbup.gif Kelnes tik laisveja wub.gif
Beje, gal kas ragavot Thai young coconut? Kazi koks skonis rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Egliukasz: 24 vasario 2013 - 11:28
Na aš dabar ne į temą, bet man labai reikia agaro, gal žinot kur galima jo gauti didesniais kiekiais? ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Egliukasz @ 2013 02 24, 01:59)
Beje, gal kas ragavot Thai young coconut? Kazi koks skonis rolleyes.gif

aš dažnai darau žaliąjį kokteilį su juo. Toks kokosas, ananasas, mangas ir špinatai - man pats skaniausias variantas. Kai pradėjau pirkti šiuos kokosus, įprastinių nebeperku.
Atsakyti
QUOTE(Tautosaka @ 2013 02 24, 21:28)
aš dažnai darau žaliąjį kokteilį su juo. Toks kokosas, ananasas, mangas ir špinatai - man pats skaniausias variantas. Kai pradėjau pirkti šiuos kokosus, įprastinių nebeperku.


O kiek jis stovet gali atidarytas? g.gif Maciau akcija dabar, kai 2 perki pas mus UK, bet bijau, kad neprarugtu jis man unsure.gif O skonis kazkuo isskirtinis nuo yprasto kokoso? 4u.gif
Vakar pusdieny skaiciau apie blenderius ir taip pasimeciau tarp Vitamix, Blendtec, Omega, Thermomix ir kitu.. Pagrindinis mano pageidavimas, kad ledus saldytu bananu lengva butu gamint ir riesutu sury g.gif Galvojau, kad Vitamix brangus ale dar brangesniu zveriu radau blink.gif
Atsakyti
Del blenderiu. As cia gi meneisu menesiais svarsciau / masciau/ ziurejau video ir atsiliepimus kruvas. Pagal kainos / kokybes santyki apsistojau ties Vitamix'u ir Blendtec'u.

Galu gale apsisprendima del Vitamix'o nuleme tas 'kocelas' (jis LABAI gerai, kai mali 'klampesne' mase (o tokia mase gaunasi daznai naudojant sedona) arba darai riesutu sviesta, tai va man riesutu sviesto gaminimas buvo lemiamas faktorius) 4u.gif
Atsakyti