Įkraunama...
Įkraunama...

Vegetarizmas - šaunus gyvenimo būdas :)

Vegetarizmas - gyvenimo būdas

user posted image
Vegetarizmas yra tokia mitybos praktika, kuomet atsisakoma bet kokios mėsos, įskaitant žuvį, paukštieną, vėžiagyvius bei šalutinius skerdimo produktus.
Veganizmas - kai dar atsisakoma ir pieno produktų, kiaušinių bei medaus. Absoliučiai niekaip neišnaudojami gyvūnai.

Tokios mitybos priežastys gali būti įvairios: etinės, religinės, ekologinės, skonio, sveikatos ar kt.
Yra keli vegetariškos mitybos variantai:
user posted image
Dalis vegetarų taip pat pasirenka rūbus ir kitus produktus, kurių gamyba nesusijusi su gyvūno išnaudojimu ir jo mirtimi.
Teisingai suderinta vegetariška/veganiška mityba gali visiškai patenkinti žmogaus organizmo maistinius poreikius visose gyvenimo stadijose. Rimti ilgamečiai medicininiai tyrimai parodė, kad vegetarizmas gali pratęsti gyvenimo trukmę, pagerinti sveikatą ir žymiai sumažinti vėžio, širdies ir kraujagyslių ligų riziką.

Maitintis rekomenduojame sveikai, bet draugaujame su visais 4u.gif

user posted image

Geriausia pasaulyje kalba

Gyvūnų teisės

Vegetarizmo blogas

Praeita tema


Atsižvelgdama į vegetarų ir veganų mitybos skirtumus, atskyriau vegetarų ir veganų temutes 4u.gif taip išvengsime konfliktinių situacijų ir savų tiesų įrodinėjimo mirksiukas.gif o jei atsisakote ne tik mėsos, bet ir kiaušinių, pieno produktų ir medaus, tai veganų temutė čia: Veganiškas gyvenimo būdas
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ritutia: 23 gegužės 2014 - 09:35
Monteverte, neatimsiu čeburėko tai jau tikrai lotuliukas.gif ir šiaip jei kažko noriu, tikrai negalvoju, kad numirsiu suvalgius, suvalgau, bet ant širdelės būna negera schmoll.gif o ir tu šašlyko gabaliuką suvalgius nenumirtum, daug metų žmonės gi valgo... mirksiukas.gif tik pati idėja, aišku kas dėl sveikatos, kas dėl kitų priežasčių... aš veganė esu iš pagarbos gyvybei, noriu, kad neliktų gyvūnų, į kuriuos žiūrima kaip į prekę... neteisinga iš karvės atimti veršiuką ir mėgautis jos pienu ir kitais produktais... ir t.t. bet čia kiekvienam savas supratimas ax.gif ir nebandau savo nuomonės primesti...
Atsakyti
QUOTE(Ritutia @ 2014 05 23, 12:02)
Monteverte, neatimsiu čeburėko tai jau tikrai  lotuliukas.gif ir šiaip jei kažko noriu, tikrai negalvoju, kad numirsiu suvalgius, suvalgau, bet ant širdelės būna negera schmoll.gif o ir tu šašlyko gabaliuką suvalgius nenumirtum, daug metų žmonės gi valgo... mirksiukas.gif tik pati idėja, aišku kas dėl sveikatos, kas dėl kitų priežasčių... aš veganė esu iš pagarbos gyvybei, noriu, kad neliktų gyvūnų, į kuriuos žiūrima kaip į prekę... neteisinga iš karvės atimti veršiuką ir mėgautis jos pienu ir kitais produktais... ir t.t. bet čia kiekvienam savas supratimas ax.gif ir nebandau savo nuomonės primesti...

Aš tiesiog nebenoriu to valgyti, tai man širdies neskauda, kad kitas šašlyką kremta. O keisti pasaulį ir moralizuoti kiekvieną iš eilės man yra didžiausia nesąmonė. Švarus valgis tada nepadės, nes reikia ir ramybės viduje, švarios sielos tuomet, o ne su pykčio kartėliais prieš kiekvieną, kuris ne toks ax.gif
Aš irgi be galo myliu gyvūnus ir jų kankinimas man ne dzin, bet vėlgi, žmogus stovi šiek tiek aukščiau ir vistiek niekaip nepažabosime nei veisimo, nei išnaudojimo darbams, nei visų cirkų ar kitų dalykų. Todėl, jei norisi varškėčių ir perskaičius juos kyla visokios emocijos, pykstama ant to žmogaus ir pan., tai man regis yra tik vidinės to bepykstančio problemos, su kuriomis jis vienas ir turi tvarkytis, nes žemė niekada tobula nebus.
Atsakyti
QUOTE(Monteverte @ 2014 05 23, 12:26)
Aš tiesiog nebenoriu to valgyti, tai man širdies neskauda, kad kitas šašlyką kremta. O keisti pasaulį ir moralizuoti kiekvieną iš eilės man yra didžiausia nesąmonė. Švarus valgis tada nepadės, nes reikia ir ramybės viduje, švarios sielos tuomet, o ne su pykčio kartėliais prieš kiekvieną, kuris ne toks ax.gif
Aš irgi be galo myliu gyvūnus ir jų kankinimas man ne dzin, bet vėlgi, žmogus stovi šiek tiek aukščiau ir vistiek niekaip nepažabosime nei veisimo, nei išnaudojimo darbams, nei visų cirkų ar kitų dalykų. Todėl, jei norisi varškėčių ir perskaičius juos kyla visokios emocijos, pykstama ant to žmogaus ir pan., tai man regis yra tik vidinės to bepykstančio problemos, su kuriomis jis vienas ir turi tvarkytis, nes žemė niekada tobula nebus.

Ne, aš tikrai ne piktas žmogus ir ant nieko visiškai nepykstu friends.gif kiekvienas gyvena taip kaip nori ir niekada niekam nesakau nė pusės žodžio, kas ką nori, tas tą daro... kiekvienas pats galvą ant pečių turime mirksiukas.gif ir viduje dabar esu labai rami, tiesiog va eilinė diskusija... ta prasme čia kiekvieno pasirinkimas, kas ką valgo, ko nevalgo, aš esu veganė ir nei kažką atvesti į protą, nei kažką iš jo išvesti tikrai neketinu... nori keisti pasaulį, keisk jį nuo savęs... tik tada kiti gali užsikrėsti geru pavyzdžiu... o diskutuoti man tiesiog jau neįdomu, turiu savo nuomonę, tu savo... kiekvienas savaip iš proto kraustomės... mirksiukas.gif būtent dėl to, kad vegetarų ir veganų nuomonės iš esmės skiriasi ir laukiau kol pasibaigs tema ir sukūriau dvi temutes... kad niekam nieko niekur nereiktų įrodinėti ir kiekvienas turėtų savo kampą, o užėjęs į svečius elgtųsi deramai 4u.gif

čia vegetarų temutė ir valgyti sūrį, pieno produktus, kiaušinius ir kitką yra normalu, svarbu nevalgyti mėsytės mirksiukas.gif valio, gerbiu jūsų nuomonę 4u.gif
Atsakyti
Man abi temos bus dalyvautinos 4u.gif Aptariame ne tik maisto klausimus, kas ką valgo ar nevalgo, bet ir tyrimus, sveikatą ir t.t., tai negi ką nors praleisti galima kurioje nors temoje? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Ruutta @ 2014 05 23, 13:27)
Man abi temos bus dalyvautinos  4u.gif Aptariame ne tik maisto klausimus, kas ką valgo ar nevalgo, bet ir tyrimus, sveikatą ir t.t., tai negi ką nors praleisti galima kurioje nors temoje?  g.gif

Tai būtent, kad viskas įdomu ir po dvi temas lakstyti, tai ką žinau doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Monteverte @ 2014 05 23, 15:16)
Tai būtent, kad viskas įdomu ir po dvi temas lakstyti, tai ką žinau doh.gif

g.gif pabandom 4u.gif Ritutia pasistengė, sukūrė, tai pažiūrėkim ar pasiteisins g.gif Čia gi mes visos atviros ir nuomonę išsakom, juk jei tikrai nebus patogu ir dauguma norės vienos tai rasim manau kompromisą g.gif Ką manot?
Atsakyti
laba,
kas čia per bardakas, nežinau kur eiti biggrin.gif

g.gif
Aš kaip sakoma, nei baltasis nei raudonasis, tai ką daryt g.gif
Manau vieni namai buvo geriau, tilpom visos, nu gal ir dabar nepasimesim smile.gif

vat aš pieniškų produktų tai 95 proc. nevalgau, kiaušinį kartais valgau, ir mėsos retkarčiais, tai kur man eit bigsmile.gif

Nu pabūsiu čia, gal neišvysit biggrin.gif

Dariau balandėlius vakar, dėjau šiek tiek sojos faršo, su ryžiais, grybais. Man tai skanu, vaikai nevalgo doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Radmile: 23 gegužės 2014 - 15:44
QUOTE(Radmile @ 2014 05 23, 16:41)
Aš kaip sakoma, nei baltasis nei raudonasis, tai ką daryt  g.gif
Manau vieni namai buvo geriau, tilpom visos, nu gal ir dabar nepasimesim  smile.gif

vat aš pieniškų produktų tai 95 proc. nevalgau, kiaušinį kartais valgau, ir mėsos retkarčiais, tai kur man eit  bigsmile.gif

Nu pabūsiu čia, gal neišvysit biggrin.gif

Dariau balandėlius vakar, dėjau šiek tiek sojos faršo, su ryžiais, grybais. Man tai skanu, vaikai nevalgo  doh.gif

Mėsos? Tai tik pas Paleo eit.
Juokauju mirksiukas.gif

Nealkani vadinasi vaikai smile.gif Pamenu, kai aš mažytė pas tetę į darbą važinėjau autobusu, nes patikdavo pas jį pabūti, o jis nieko ten valgyti neturėdavo, nes pietų namo grįžinėdavo ir po to nieko nebeimdavo ir ne visada žinodavo ar atvažiuosiu. Ne dabar gi imi mobilų ir paskambini. Tai kaip gerokai išalkau, tai man Palangos duona buvo tokia skani wub.gif nes jos kaip tik buvo, kadangi iš Vilniaus tetes bendradarbis parveždavo kartais. Ot laikai buvo biggrin.gif
Atsakyti
Aciu uz temute 4u.gif Gaila, kad padalinta. Na, bet jei veganams nuo to geriau tai gerai smile.gif

Isbandziau siandien ''farsa'' . Tai visai nieko sakyciau. Labia jau norejosi siandien kazko tokio silto ir nuodemingo. Tai pasidariau ji su pievagrybiais, makaronais ir didziuliu bliudu salotu smile.gif

Merginos o jus iskrovos dienas darote ? jei taip , tai kokias ? As galvoju kita savaite kelias dienas vien su zaliaisiai kokteliais padraugauti g.gif Nezinau kodel, bet jauciu, kad organizmas nori kazka tokio g.gif
Atsakyti
Sveikos
man keista, kodėl mitybos piramidžių viršuje dažnai atsiduria cukrus - juk jo mums nereikia papildomai vartoti, jeigu tikrai apie sveikatą kalbant, pilnai užtenka iš vaisių, o vat žiūriu ir čia(ar akys neapgauna?"), ir net mano turimoj knygoj apie vaikų priežiūra yra gražus paveiksliukas kurio viršuje riebalai aliejus ir cukrus - aš jau jų vietoje nedėčiau ten to cukraus išvis, nes visi gi žino, kad jo nereik. Bet ten fainai yra ir apie vegetarų vaikų mitybą šiek tiek - ak, jeigu ir mūsų pediatrai (knyga rašyta britanijoj) pradėtų kitokia mityba domėtis smile.gif Aš, panašu, jog vaiko virškinimą šiek teik pataisiau fermentų pagalba - bet jie nevegetariški (visai visai) ir gal kas matėte kur yra pirkti vegetariškų fermentų "Vega"?
Čia šnekėjote apie silpnybes, tai aš keikevieną dieną kovoju su noru atsigerti biškį pieno ar surio paragaut - pati nepirkčiau, bet namie visad yra , mano vyrui labiau indiška mityba prie širdies o jie kaip žinia karvės išskyras vertina labiau už viską pasaulyje turbūt biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Cherry_ @ 2014 05 23, 20:21)
Aciu uz temute 4u.gif  Gaila, kad padalinta. Na, bet jei veganams nuo to geriau tai gerai smile.gif 
  Merginos o jus iskrovos dienas darote ? jei taip , tai kokias ? As galvoju kita savaite kelias dienas vien su zaliaisiai kokteliais padraugauti g.gif  Nezinau kodel, bet jauciu, kad organizmas nori kazka tokio  g.gif


As darau 4u.gif ilga laika laikiaus 5:2 dietos, tai organizmas priprato gauti 'atostogas' 4u.gif

Atsakyti