QUOTE(Mergiona @ 2013 02 10, 18:49)
E... apibreziam del ko ginciuojames, ka?
As: "globojami ir NE TIK vaikai, kuriem tevai negali uztikrinti normalaus pragyvenimo turi gauti VIENODA valstybes parama, nes vaikai nekalti del to, kokioje seimoje ir kokiom aplinkybem gime".
Jus: "..." ???
Pritariu. Geriausiai būtų vienodos išmokos visiems vaikams, bet..LT situacija yra tokia, kokia yra...
Galų gale yra sistema, pagal kurią ir gauna bio šeimose vaikai. Manyčiau, susidaro ne mažiau negu 500 Lt.
Galiu bandyti paskaičiuoti:
Būreliai : muzikos mokykla - 75 Lt., Sporto būrelis 50 Lt.
Nemokamas maitinimas - apie 200 Lt., kompensacija buto šildymui, mokyklinėms prekėms pašalpa, maisto paketai. Susumavus rezultatas labai panašus. Tik išmokų mechanizmas kitas.
Papildyta:
QUOTE(Mikimauz @ 2013 02 10, 18:53)
Visokius cia psichosocialinius klausimus merginos gvildenat. Pirma, tie 5xx yra skiriami ne globejams, o vaikui, kuris teisiskai priklauso valstybei. Tas vaikas 5xx nesasi su savimi, nesvarbu, kokios formos fizinis ar juridinis subjektas, valstybes pavestas, tuo metu yra peremes jo globa: institucija , seima ar vienisa moteriske. Kadangi vaikas materialines geroves sau parupinti negali, $ valdo globejas, nesvarbu ar tai valstybes sukurtas globejas ar asmuo. Bio seimos materialine galimybe rupintis vaiku yra tos seimos reikalas. Seima vaiko islaikymui gali skirti 500, 1000 ar 3000 per menesi, priklausomai nuo vaiko poreikiu ir finansiniu galimybe, svarbiausia, kad tie porekiai butu tenkinami (jei netenkinami,valstybe perima is tevu teise tuos poreikius tenkinti ir "nacionalizuoja" vaika). Valstybe nesikisa i savimi galinciu pasirupinti seimu vaiku daryma ir islaidu planavima. Taip kaip kiekviena mama nusprendzia savo seimos biudzeta ir vaiko islaikymo kaina, taip ir valstybe nusprendzia, kiek $ skirti vaikui, esanciam jos globoje. Kodel valstybe turetu moketi vaikui $, kai tas vaikas yra ne jos, bet fiziniu asmenu globoje?
Pagal tą logiką aš perleidžiu savo vaikus valstybei, paprašau, kad valstybė man leistų juos globoti ir....šita schema iš dalies veikia. Yra vienišų mamų perleidžiančių globą močiutėms ir realiai besirūpinančių toliau savo vaikais. Lietuviai ieško ir randa skylių.