Įkraunama...
Įkraunama...

Nedarbingumo pažymėjimas, ligos pašalpa

Kaip zinia visi dabar labai gaudomi yra kas vyksta per siena turedami nedarbingumo pazymejima, netgi daktare praeita savaite mane perspejo, kad negalite kirsti sienos ir t.t. ........ vo dabar iskilo klausimas, kolegos visi vaziavo i Ryga sestadieni, na as neplanavau su jais vaziuoti, bet cia mano tik pasvarstymai, jeigu as buciau ta kelione suplanavusi, jau vaziuoti negaliu, turiu nedarbingumo pazymejima o Ryga tai jau sienos kirtimas............. is kitos puses sestadienis iseigine, kadangi as esu sveika, o nedarbingumoa pazymejimas tik serganciam vaikui slaugyti ir atsizvelgiant kad viakas turi teva su kuris puikiai gali pasirupinti vaiku sestadieni, nes nedirba ta diena.... g.gif g.gif g.gif ........ o be to ir seneliai savaitgali gali atvaziuoti vaika paziureti... tai kaip dabar yra is tiesu? ar buciau galejusi vaziuoti i Ryga ar ne?
Atsakyti
QUOTE(Saga @ 2005 03 01, 14:54)
Kaip zinia visi dabar labai gaudomi yra kas vyksta per siena turedami nedarbingumo pazymejima, netgi daktare praeita savaite mane perspejo, kad negalite kirsti sienos ir t.t. ........ vo dabar iskilo klausimas, kolegos visi vaziavo i Ryga sestadieni, na as neplanavau su jais vaziuoti, bet cia mano tik pasvarstymai, jeigu as buciau ta kelione suplanavusi, jau vaziuoti negaliu, turiu nedarbingumo pazymejima o Ryga tai jau sienos kirtimas............. is kitos puses sestadienis iseigine, kadangi as esu sveika, o nedarbingumoa pazymejimas tik serganciam vaikui slaugyti ir atsizvelgiant kad viakas turi teva su kuris puikiai gali pasirupinti vaiku sestadieni, nes nedirba ta diena....  g.gif  g.gif  g.gif ........ o be to ir seneliai savaitgali gali atvaziuoti vaika paziureti... tai kaip dabar yra is tiesu? ar buciau galejusi vaziuoti i Ryga ar ne?


I Ryga tikrai butum galejus vaziuoti. Juk europos sajunga ir jokiu sienu mes nebeturime. Niekas i kompus neveda kad tu kirtai siena. Tik patikrina pasa ar tu tikrai esi is Lietuvos, nu nustato tavo pilietybe. Taip kad butum galejusi vaziuoti 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
Sveikos.
Atsidūriau gana keblioje situacijoje: dar tik porą mėnesių, kaip dirbu naujoje darbovietėje, bet apsirgau. Pasigavau plaučių uždegimą. Bijau imti biuletenį, nes dar nesibaigė bandomasis laikotarpis. Gal kas susidūrėt su tokia situacija? Ar galiu imti nedarbingumą? unsure.gif
Atsakyti
Na istatymiskai tikrai nera reglamentuota, kad bandomojo laikot.metu darbuotojas privalo buti darbingas ir jam draudziama sirgti smile.gif , tiesiog, gali taip buti, kad darbdavys i tai, kad tu paemei nedarbingumo lapeli paziures kreivai ir galbut, tai bus jam svarbus argumentas, atleisti tave pasibaigus bandomajam laikot. BET, tai priklauso, tik nuo darbdavio poziurio i visokius nedarbingumus, net ir su smarkiai pateisinanciomis priezastimis, o kaip praktika rodo, nemaza dalis privaciu bendroviu direktoriu i tai ziuri labai jau skeptiskai, ypac, jei darbuot.neseniai isidarbino ax.gif .
Aisku, plauciu uzdegimas - labai rimta, ir mano subjektyvia nuomone, tau reiktu tiesiogiai pasneketi apie tai su savo tiesioginiu virsininku (jei toks yra, na kuriam tu atskaitinga), paaiskinti situacija, kad tu labai nepatogiai pries juos jautiesi ir pasistengsi kaip galima greiciau pasveikt, kad tai tau nebudinga... Tiesiog, gal zmogiskumo kriterijus cia suveiks ir i tai nebus grieztai atsizvelgta pasibaigus bandomajam.
Sekmes tau darbe ir sveikatos.
Atsakyti
Noriu patikslinti, kad Darbo Kodekso 106str.numato, kad "Į išbandymo terminą neįskaitomi laikotarpiai, kai darbuotojas nebuvo darbe."
Taigi, kas istatymiskai siuo atv.yra reglamentuota, tai tai, kad, isbandymo terminas prasitesia tiek dienu, kiek ju nebuta darbe. mirksiukas.gif
Atsakyti
ar tikrai vaiko priežiūrai biuletenis duodamas neilgiau nei 14 dienų g.gif ir ar negalima jį pratesti ilgiau nei 3 dienom g.gif gal kas žinot? pakonsultuokit?

nes situacija tokia - vaikas susilaužė raktikaulį, biuleteni man dabar išrašė 3 dienom ir po to turiu eiti prasitęsti. tai ką aš kas 3 dienas ir bėgiosiu į polikliniką, tai kur man vaiką palikti kai eilėse sėdžiu unsure.gif nejaugi negalim biuletenį jau bent savaitei pratęsti ar čia man pas gydytoją su kyšiu tipo reikia eiti g.gif
Atsakyti
Nedarbingumo pažymėjimų išdavimo taisyklėse parašyta, kad "Slaugant vaiką ambulatoriškai, pažymėjimas gali būti duodamas ir kiekvieną kartą tęsiamas ne ilgiau kaip po 5 kalendorines dienas"
Atsakyti
QUOTE(Auges @ 2005 11 21, 11:54)
Neprivalai atsakyt įmonės pavadinimo bei pareigų. Galima juk atsakyt, kad dirbi ir tiek.


Na garsiai sakyt- neprivalai, bet sodros knygelės registratūroj visuomet reikalauja ax.gif
Atsakyti
QUOTE(vobla @ 2005 11 21, 13:26)
Na garsiai sakyt- neprivalai, bet sodros knygelės registratūroj visuomet reikalauja ax.gif

Bet gi pareigu tai jau neberaso... ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Džiuga+ @ 2005 11 21, 12:28)
Bet gi pareigu tai jau neberaso... ax.gif

Gal. g.gif pas mane dar sena sodros knygelė, su pareigom...
Bet jei tavo darbovietė bus "Po raudonu žibintu"- dzin, kad tu ten valytoja dirbsi tongue.gif Po raudonu ir psio tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(vobla @ 2005 11 21, 12:26)
Na garsiai sakyt- neprivalai, bet sodros knygelės registratūroj visuomet reikalauja ax.gif

Ant biletenio užrašo darbovietę ir pareigas tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(Kuzia @ 2005 11 21, 12:33)
Ant biletenio užrašo darbovietę ir pareigas tongue.gif

Ant "biuletenio" užrašo tik darbovietę tongue.gif , o tai gali būti pvz: V.Pavardenės individuali įmonė. (pareigų pavadinimui nėra skirto laukelio)
Vobla ir sename pažymėjime nuo 2005 m. sausio 1 d. įrašai nedaromi, netgi jeigu dabar išeisi iš darbo, ar pereisi į kitą, įrašo apie tai sodros pažymėjime nebus, taippat nerašo ir pajamų uždirbtų per paskutinius metus, nors anksčiau tai buvo privaloma (pagal naują socialinio draudimo įstatymą, jeigu kažkam reikia pasiskaityt išsamiau)
Atsakyti