Įkraunama...
Įkraunama...

Azalijos

gavau dovanu balta azalija. labai nenoriu, kad ji numirtu. zinau, zinau, daug vargo ja issaugot... gal kam pavyksta? atsiliepkit, ka darot? neturiu zalio supratimo kaip ja issaugot.
man tik sake, kad reikia daug laistyt - tai ir varau kasdien blink.gif savaitgali buvau isvykus, grizus radau visa nuvytusia... visi balti ziedai buvo nusvire. gausiai palaisciau ir is ryto vel radau kaip nauja - zydi taip stipriai, kad net lapu nesimato - vien baltas krumelis smile.gif
padekit nenumarint man savo gelytes 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
Na, pabandysiu aprašyt. Pas mane gal jau 3 metus laikos smile.gif . Jos mėgsta rūgščią žemę. Drėgmės, žiūrėk nepadaugink, saikingai laistyk ir jei po 15 min po palaistymo lėkštutėj vis dar yra vandens, tai jau perteklius - jį reikia išpilt, nes taip su laiku įsimes puvėkas ir pus šaknys. Retkarčiais gali apipurkšt (kokį kartelį į savaitę). Statyk šviesiai, bet ne ten, kur saulė kaitina, nes gali imt vyst. Pas mus labai gerai auga ant rytinės palangės. Peržydėjusius, pasausėjusius žiedelius nukarpyk, sudžiūvusius lapukus irgi.
Na tai tiek, sėkmės auginant 4u.gif .
Atsakyti
labai dekui uz ats. 4u.gif
o kaip zinot ar zeme yra rugsti? turbut buna butent tokios pirkti?
kazkur cia skaiciau apie saintpaulijas, kad jos irgi megsta rugscia zeme. buvo vienas patarimas - i vandeni ilasint kelis lasus citrinos sulciu ar acto ir tokiu laistyt. kazin ar tiktu tai azalijoms, gal toks vandenukas parugstintu zeme... g.gif

Atsakyti
QUOTE(ditux @ 2005 04 05, 09:55)
labai dekui uz ats.  4u.gif
o kaip zinot ar zeme yra rugsti? turbut buna butent tokios pirkti?
kazkur cia skaiciau apie saintpaulijas, kad jos irgi megsta rugscia zeme. buvo vienas patarimas - i vandeni ilasint kelis lasus citrinos sulciu ar acto ir tokiu laistyt. kazin ar tiktu tai azalijoms, gal toks vandenukas parugstintu zeme...  g.gif


Jo, būna ir tokios žemės pirkt, tinka ir rūgštesniu vandeniu laistyt smile.gif .
Atsakyti
QUOTE(liepsnelė @ 2005 04 05, 11:38)
Jo, būna ir tokios žemės pirkt, tinka ir rūgštesniu vandeniu laistyt  smile.gif .

Žemė rūgšti būna ta, kur parašyta, kad skirta rododendrams ir azalijoms. Kietas vanduo iš čiaupo netinka. Idealu aišku lietaus vanduo, bet gal tiktų ir virintas, gerai būtų turbūt naudoti ir trašas skirtas rododendrams.
Jei tikrai rūpi pasižiūrėk Regilos nurodytuose rusiškuose puslapiuose (jei neklystu temoje apie augalus iš suvalgytų vaisių sėklų).
Atsakyti
Manau pagrindinis islaikymo budas - gausiai laistyti, bet ne per daznai tresti. Nes kai as pries metus savo azalija tresdavau 1 -2 kartus per savaite, tai ji man per metus zydejo 3 kartus, tik baigia zydeti ir po menesio vel krauna ziedus.
Bet po tokio darbo visiskai isseko pradejo mesti lapus ir zuvo.
Parduotuveje kai paklausiau, kaip priziureti, tai pasake kad reikia gausiai laistyti ir butina po kiekvieno zydejimo persodinti i nauja zeme.
Man atrodo kad parduotuveje yra spec. azaliju zemes.
Sekmes auginant.
Atsakyti
Dekoju ir as jums uz informacija.Taip pat auginu azalija,dar mazyte,grazesnes gelytes nesu turejus rolleyes.gif Ji pas mane balta su roziniais galiukais,planuoju dar ir vien balta isigyt.Labai man jos grazios.O nuo kada iki kada jos zydi?
Atsakyti
jo, ir man toks klausimas kilo. ar jos turi savo tikslu zydejimo laika, ar zydi kaip papuola?

sakot gerai laistymui lietaus vanduo... g.gif nebuvau pagalvojus, reiks prisirinkt smile.gif
Atsakyti
O mano baltoji azalija jau mirsta sad.gif Vos pries kelias dienas nusipirkau, buvo visa apsikrovusi pumpureliais, tai dabar puse pumpureliu nudziuvo, be to lapai sukasi, dziusta. cry.gif
Siandien pripyliau vandens issigandusi visa litra turbut...

Kadangi dar liko pora sveiku sakeliu, norejau paklausti, kaip azalijos dauginamos? Gal pavyktu naujai uzveisti? g.gif
Atsakyti
apie azalijas

dar

angliškai

Rašo, kad dauginama viršūnelių auginiais - tai gal bandyk tas šakeles prašaknyt? g.gif

Beje, išskaičiau, kad pavojingos tos azalijos, ypač jų lapai... Tipo saugot nuo vaikų ir gyvūnų... unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo liepsnelė: 11 balandžio 2005 - 13:22
Zinau kad siek tiek nuodinga, nors greiciausiai ji tiesiog netinka alergiskiems zmonems.

O savo azalija butinai turiu atgaivinti, mirsiu kaip noriu pavasariniu baltu zieduku cry.gif
Atsakyti
TENDER, pranešk kaip seksis su atgaivinimu. gal ir manęs tas pats laukia, nors manoji dabar žydi vis dar nepriekaištingai. negaliu atsigėrėt smile.gif
Atsakyti