Įkraunama...
Įkraunama...

Gyvas maistas / Žaliavalgystė / Raw Food

Čia bendrauja žaliavalgiai ir jiems "prijaučiantys" cool.gif

Senesnė tema.


Žalias, gyvas maistas (ang. raw food, living food) – tai termiškai neapdorotas maistas. Toks maistas gaminamas naudojant ne aukštesnę nei 42 C temperatūrą (jei išvis ji yra naudojama). Tokiu būdu maiste išsaugomos veiklios maistinės medžiagos, nesunaikinami enzimai bei fermentai, vitaminai ir kitos naudingos medžiagos, esančios maisto produktuose. Taip pat nesukuriami toksiški ar sunkiai pasisavinami junginiai, kurie atsiranda maisto produktus veikiant aukštesne temperatūra. Šios mitybos racioną sudaro vaisiai, daržovės, daiginti ankštiniai, grūdai, sėklos, mirkyti arba sausi riešutai. Ne veganai valgo žalius, nepasterizuotus gyvulinės kilmės produktus, tokius kaip: pienas, sviestas, kiaušiniai, vytinta mėsa. Visi šie produktai valgomi atskirai arba juos kombinuojant, taip pat jie gali būti apdorojami smulkinant – malant, džiovinant (iki 42 C), fermentuojant – rauginant, spaudžiant sultis. Šios mitybos virtuvė niekuo nenusileidžia daugumai įprastos virtuvės gaminių įvairumu. Gaminami įvairiausi "žalieji" tortai, pyragai, kokteiliai, duonelės, sausainiai, picos, makaronai ir t.t. (gaminti žalią maistą galite išmokti pas mus kursuose). Tik šie gaminiai yra gyvi, termiškai neapdoroti, lengviau pasisavinami, maistingesni. Žaliojoje mityboje didžiają dalį sudaro kultūriniai (salotos, špinatai, morkų stiebai, mongoldai, prieskoninės žolelės ir kt.), laukiniai (pienės, garšvos, dilgėlės, liepų lapai ir kt.) žalumynai. Iš jų gaminamos salotos, spaudžiamos sultys arba gaminami žalieji kokteiliai.
Žaliasis kokteilis (angl. green smoothie) – tai itin maistingas gėrimas, turtingas chlorofilo, turintis daug skaidulų ir lengvai virškinamas. Žaliųjų kokteilių pagrindą sudaro įvairūs vaisiai, vanduo ir žalumynai. Pasaldinti galima natūraliais saldikliais (medumi, agavos nektaru, stevija). Rekomenduojama kokteilio sudėtis - 60 proc. prinokusių vaisių ir 40 proc. žalumynų. Šie komponentai gerai sutrinami trintuvu (ang. blender), taip gaunamas žaliasis kokteilis. Kokteiliai padeda įprasti reguliariai valgyti žalumynus.
user posted imageuser posted imageuser posted image
user posted image

Papildyta:
Kadangi Shoeaholic dabar toli nuo LT ir, tikėtina, ne temų kūrimas jai galvoj, o, kaip matau, niekas daugiau kurt neturi laiko/ noro, tai bent tokią "tam kartui" sukūriau, kad būtų bent kur pasisakyti biggrin.gif

Visoms žali linkėjimai smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo claries: 07 sausio 2013 - 23:42
Grazus namuciai wub.gif viskas ok smile.gif
Atsakyti
Aciu uz temute 4u.gif
Atsakyti
Aciu Claries uz temute, puikus darbas thumbup.gif
As tikrai kitais reikalais uzsiemusi, trecia savaite beveik vien vaisiavalgystes... Rezultate 3 kg pliuso ir jau mineti dantys... Zodziu, kaip seniau minejau Grahamo siulomas mitybos budas ne man schmoll.gif BET buvo skanu vietiniais vaisiais maitintis, kurie savaime nedziuise sunoke, tokio skonio vaisiu Lietuva nemato unsure.gif

Linkejimai is Havaju 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(MoulinRouge @ 2013 01 08, 08:21)
Aciu claries uz temute, puikus darbas  thumbup.gif
As tikrai kitais reikalais uzsiemusi, trecia savaite beveik vien vaisiavalgystes... Rezultate 3 kg pliuso ir jau mineti dantys... Zodziu, kaip seniau minejau Grahamo siulomas mitybos budas ne man  schmoll.gif BET buvo skanu vietiniais vaisiais maitintis, kurie savaime medziuose sunoke, tokio skonio vaisiu Lietuva nemato  unsure.gif

Linkejimai is Havaju  4u.gif


smile.gif sakiau, kad svoris auga, jei vien vaisiais maitiniesi (ir dideliais kiekiais), tad, kas nebijo dėk dantukų ir nori nepamest turimo svorio/ ar priaugti: vaisiavalgystė - pats tas thumbup.gif
Man pakol kas sis mitybos būdas patinka (kas žino, kaip galvosiu po metų), tai bandysiu ir toliau į jį gilintis (ta proga net jo rekomenduojamame Nutridiary pasiryžiau maisto apskaitą vesti).
Taip, dėl tų vaisių Havajuose ir man širdis skauda, kaip norisi paragaut "tikrų" doh.gif , nes ką čia gauname, tai tik tolimas atspindys to, kas ten auga rolleyes.gif

Laukiam sugrįžtant 4u.gif
Atsakyti
Claries

o tu vien žaliai, ar kažkiek virto maisto dar valgai? ir kiek jau laiko bandai 80/10/10?


Aš irgi nuo šių metų nusprendžiau pabandyti HCLF (high carb low fat). Nes buvau žaliavalgė kurį laiką, tada vėl grįžau prie virto maisto, o galiausiai pradėjau valgyti šokoladą kasdien, pieno produktus...tad dabar vėl noriu grįžti į doros kelia ;D bet pakolkas pietums dar suvalgau lęšių virtų ar grikių, bet vistiek pagrindia kalorijas gaunu iš vaisių, tad pusryčiams ir vakarieniai vaisiai.

o kas dėl dantukų..kaip tik dabar visas skylutes susitvarkiau, tad žiūrėsim kaip čia bus. bet dabar skaitinėju tokiam forume, kur renkasi vaisiavalgiai, tai yra tokių, kurie daugiau nei metus taip maitinasi, ir teigia, kad su dantimis neturi jokių problemų. Tiesiog po kiekvieno valgio reiktų praskalauti burną ir su siūlu tarpdančius išsivalyti. Ir žinoma tik pavalgius, negalima iškarto su šepetėliu brūžinti dantų.

Taip pat tam pačiam puslapyję radau daug istorijų žmonių, kurie numetė svorio. Tad jei kažkam auga svoris nuo vaisių, tai reiškia, kad kalorijų suvartojama daugiau, ir nėra fizinio aktyvumo ;]
Atsakyti
komentuojant paskutini pasisakyma paantrinsiu given, ne gyvenimo buda noretusi taikyti prie mitybos, o atvirksciai... Tad jei jau 'truksta aktyvumo' MITYBOS BUDUI, tai gal tada likti prie to mitybos budo, kurio metu nepriaugama svorio/jauciamasi gerai/netruksta aktyvumo..? Tiesiog mastau, retorinis klausmas. g.gif Tad vel gi, taip svartsant lieku prie apsisprendimo savo gyvenimo budui (kuris man siuo metu priimtinas) netaikyti vaisiavalgystes. O del dantu, mes diskutavom nemazai, tikrai neabejoju, kad daugelis cia aktyviau diskutuojanciu pakankamai daug demesio skiria ju prieziurai.
Atsakyti
Ačiū už naujus namučius, Claries 4u.gif

Pusryčiams pasidariau varškės su uogomis. Ne, tikros, ne. Man irgi chia sėklos pabodę yra, galvojau kuom čia pakeisti jas. Be to, jei prie chia pudingo neišgeriu žalio kokteilio, labai jau greit valgyt vėl noriu... Spintelėj radau Malsenos maistinių kviečių gemalų "Naturalis" pokelį. Taigi, po vieną saują aviečių, braškių ir mėlynių, sauja kviečių gemalų, sauja anarkaidžių riešutų. Viską sumaliau blenderyje... Skonis vienas prie vieno kaip varškė trinta su uogomis.

Atsakyti
Labas rytas 4u.gif
Ateinu ir aš čia pas jus smile.gif

Jei kalbėt apie žaliavalgystės rezultatus: nei aš, nei sūnus nesam žaliavalgiai. Mano vaikui tuoj bus 2 metai ir iki šiol jis buvo didelis "nevalgiukas". Rytais pradėjau jam duot žalio kokteilio, gėrė noriai - o aš džiaugiausi, kad "nors toks maistas". Paskui jis tiesiog pradėjo valgyt thumbup.gif Valgom ir pusryčius, ir pietus, ir vakarienę thumbup.gif Stengiuosi vis kokio neapdoroto pasiūlyt pagraušt, kartais sutrinu kažką smile.gif

Klausimas: ar yra kažkoks kiekis to žalio kokteilio, kiek daugiausia jo galima išgert dienai?
Atsakyti
QUOTE(mariJah @ 2013 01 08, 15:56)
Tiesiog po kiekvieno valgio reiktų praskalauti burną ir su siūlu tarpdančius išsivalyti. Ir žinoma tik pavalgius, negalima iškarto su šepetėliu brūžinti dantų.

Taip pat tam pačiam puslapyję radau daug istorijų žmonių, kurie numetė svorio. Tad jei kažkam auga svoris nuo vaisių, tai reiškia, kad kalorijų suvartojama daugiau, ir nėra fizinio aktyvumo ;]

kiek jus per diena suvalgote vaisiu? Mano pagr kalorijos susidaro is vaisiu, suvalgau koki 1 kg obuoliu kasdien + kiti vaisiai biggrin.gif bet su dantimis kol kas problemu neturiu g.gif
Atsakyti
vat norejau paklausti claries ir shoeholic,
jums pasitaike proga palygitni ant saves, ar geriau jauciates iprasatai zaliavalgiaujant ar 80/10/10? man labai knieti suzinoti ar tikrai ta energija vien beveik is vaisiu tokia galinga, kad zmogus toks energingas ir tt? Graham mintis buvo ta, kad ilgainiui zaliavalgiai ima jaustis kaip virtavalgiai, todel ir buvo sumastytas toks 80/10/10 santykis...

taigi, kaip jums su ta energija, o gal dar anksti lyginti?

as manau, jei valgytum bananus, gali ir laikytis savoris, (man taip buvo, kai lapkriti kapodavau bananus,) bet jei, valgytum citrusinius (pagrindas), nu kazi ar imanoma priaugineti svorio.... g.gif
Atsakyti
QUOTE(given444 @ 2013 01 10, 17:47)
as manau, jei valgytum bananus, gali ir laikytis savoris, (man taip buvo, kai lapkriti kapodavau bananus,) bet jei, valgytum citrusinius (pagrindas), nu kazi ar imanoma priaugineti svorio.... g.gif


Jei supranti angliškai, tai užsuk čia :
http://thebananagirl.com/
http://www.30bananasaday.com/

Pirmas puslapis yra merginos, kuri jau šešis metus gyvena pagal 80/10/10. Ir per tuos šešerius metus numetė apie 20kg. Valgo apie 2500-3000kcl per dieną, gal ir daugiau. Ir tikrai daug daug bananų valgo ;] o atrodo tiesiog puikiai! Dabar kaip tik vieną jos video pažiūrėjau, tai pasirodo, kad ir ne tiek daug ji sportuoja, apie 2-3val per savaitę iš viso. Bet kai tik pradėjo gyventi pagal 811, tai pas ją iš pradžių irgi buvo svorio svyravimų, tai šiek tiek priaugdavo, tai numesdavo, bet vistiek galiausiai svoris krito. Kiek pasižiūriu į ilgalaikius high carb žaliavalgius, tai tikrai nei vieno jų tarpe nėra storo žmogaus!! Tad tiesiog reikia mėgautis tokiu gyvenimo būdu, ir galiausiai viskas susitvarko su tuo svoriu ;]

O antram puslapyje galima rasti irgi daugybę diskusijų susijusių su 811 gyvenimo būdu. Įkvėpė mane tas puslapis su gausybe žmonių, kurie matinasi būtent šitaip.




Papildyta:
QUOTE(Tautosaka @ 2013 01 09, 20:59)
Ačiū už naujus namučius, Claries 4u.gif

Pusryčiams pasidariau varškės su uogomis. Ne, tikros, ne. Man irgi chia sėklos pabodę yra, galvojau kuom čia pakeisti jas. Be to, jei prie chia pudingo neišgeriu žalio kokteilio, labai jau greit valgyt vėl noriu... Spintelėj radau Malsenos maistinių kviečių gemalų "Naturalis" pokelį. Taigi, po vieną saują aviečių, braškių ir mėlynių, sauja kviečių gemalų, sauja anarkaidžių riešutų. Viską sumaliau blenderyje... Skonis vienas prie vieno kaip varškė trinta su uogomis.


man irgi buvo pavykę išgauti varškės skonį ;] tik truputį kitaip. iš kokoso drožlių pasidariau kokosų sviesto (maždaug 100gr kokosų drožlių maliau apie 5-7min blenderiu, kol pasidarė sviestas) tada įdėjau banana, o gal du, šiek tiek šaldytų aviečių ir vėl permaliau, ir galiausiai į masę įdėjau čija sėklų. Kas ragavo nežinodamas kas čia, tai tikrai pamanė, kad varškė.
Papildyta:
QUOTE(Rdk @ 2013 01 10, 14:18)
kiek jus per diena suvalgote vaisiu? Mano pagr kalorijos susidaro is vaisiu, suvalgau koki 1 kg obuoliu kasdien + kiti vaisiai biggrin.gif bet su dantimis kol kas problemu neturiu g.gif


na kiek tiksliai tai pati net nežinau..bet taip pat obuolius valgau, bananus, apelsinus, greipfrutus, granatus, šaldytas avietes, dabar dar ir šviežias datules vagau, nes "gėrybių rage" jų užvežė, kartais riešutų pieno išgeriu. jei akcija būna tai mago nusiperku. o pietums vis dar valgau virtą maistą, tai arba daržovės garuose virtos, lęšiai, grikiai. Tiesiog noriu po truputį pereiti prie 100% raw..nes pirmas bandymas buvo nevykęs, tad šį kartą neskubėsiu ;]

pastaruoju metu labai patinka tokie ledai: šaldytas bananas ir šaldytos avietės, aišku galima naudoti bet kokias uogas. truputį vandens įpilu ir sumalu su blenderiu. tikrai skanu ;] ir tikrai, kai suvalgau daugiau vaisių, tai bent jau galiu ramiai parduotuvėje praeiti pro šokoladą ;]
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mariJah: 10 sausio 2013 - 19:42