Įkraunama...
Įkraunama...

Slaugos ligoninė

Norėčiau pasidalinti mintimis, kam teko guldyti artimus į slaugos ligoninę?Kokia ten priežiūra, ar iš tikrųjų taip baisu, kaip kalbama, kad jau pasiimsime dar blogesnio stovio, nei yra?Galvoju guldyti tėtį, jam reikalinga priežiūra 24 val. per parą, jam vystosi silpnaprotystė, kartais rėkia 3 paras iš eilės, mamai pakriko nervai nuo jo.Tėtis nevaikšto, po insulto, tik pats pavalgo, daro viską po savim, ateina slaugė sutvarkyti.Nežinau, kaip teisingiau pasielgti, kad nenukentėtų nei mama, nei mano šeima/Galvoju, kad gal slaugos ligoninė išeitis, gal visiems laikinai būtų geriau?
Atsakyti
galiu pasakyti tik tiek, kad jau mrusi vyro močiutė buvo gulėjusi slaugo ligoninėj. beje, ten legaliai galima pralaikyti tik 3 mėn metuose. uošviai mokėjo vėliau nemažus pinigus direktoriui, kad ją laikytų tik svetima pavarde. mokėdavo kažkiek ar kyšius duodavo-nežinau ir slaugėms, kad geriau žiūrėtų. dar ateidavo ir giminaitė, kuri vietoj gyveno-išsinešdavo skalbti prikakotas kelnes, nes bobulei jau buvo ne kas... Kiek žinau bent mano uošviai buvo patenkinti, nors šiaip jau mano anyta super priekabi.
Atsakyti
Jei tu gyveni Kaune tai, girdejau kad geriausi slaugos namai panemunej yra. Tik ten labai sunku patekti. Kaimynei pries puse metu insultas buvo, tai iki dabar jos sunus negali jos ten itaisyti, tai jo zmona jau kelis men nemokamu atostogu isejus anyta slaugo. Zodziu bandyk, ir nenusimink. Sunku tau, tikiu, ir palaikau toki jusus sprendima, nes pagyvenus dar kelis metus su tokiu zmogus is meiles ir pagalbos liks pasislykstejimas ir neapykanta. Ir noras kad greiciau viskas baigtusi. Liudna, bet taip yra. Sekmes visiems jums.
Papildyta @ [mergetime]1092834927[/mergetime]
Tiksliai nezinau kur ten panemunej, O kaimynai issikrauste i kita rajona negaliu ju paklaust. Kazkur is Vaidoto gatves sukti i miska link onkoliginio gal? Bet is ju pasakojimo supratau kad jie labai noretu ten savo mama atiduot, nes maistas puikus, jei zmogus vaikstantis tai isleidzia pasivaikscioti, nelaiko uzdare. Pabandyk nuvaziuoti ten ir susizinoti daugiau.
Atsakyti
Mano mociute gulejo slaugos ligonineje 3 menesius. Nu ka as galiu pasakyti.... Atidavem vaikstancia, pasiemem ant patalo. Nes per ta laika ji parkrito, isniro klubo sanariai, ar kazkas panasaus. Galima galvoti, kad namuose butu labiau priziureta ir nebutu pargriuvus. Bet.... Siaip jas neblogai ten ziuri. Bet zinai, artima zmogu labai gaila palikti, kuri visi tokie. Tik kartais kitos iseities nera sad.gif
Atsakyti
Mano mociute gulejo tokioj ligoninej. Tai galiu pasakyti, kad zmogui, jau nebelabai suvokianciam aplinkos, gal ten ir nieko. Ta prasme, bus jis ten pamaitintas, kazkiek priziuretas, o jei dar artimieji lankys, tai dar geriau. Bet mano mociute yra dar nenusenusi (68m), aiskaus proto,tik tuo metu ji buvo po operacijos, nevaiksciojo, zodziu, nebuvo zmogaus, galincio ja kiaura para priziureti namie. Tai per ta menesi, kol ji ten gulejo, prisiziurejo visokiu sunkiu, bejegiu ligoniu, mirciu ir kitokiu nemaloniu dalyku unsure.gif Tai labai veikia moraliskai. Be to ten tvyro toks nemalonus kvapas blink.gif Cia aisku, kalbejau apie valdiska slaugos ligonine.
Atsakyti
Na kvapelis tvyro ir ne tik valdiskose slaugos ligoninese-visiskai jo neimanoma panaikinti.O ligonis ten bus priziuretas tiek,kad bus pavalges ,daugmaz "sausas",retkarciais pasnekintas-lyg ir viskas.Na gal dar skirs manksta,masaza.Aisku, rekti daug neleis-nuslopins vaistais.Kiek girdejau is atsiliepimu,tai darbuotojams ten ir "stogai" vaziuoja nuo tokiu pacientu-darbas tikrai sunkus ir neivertintas.Bet tai vistiek ne "psichuske" ir ne kalejimas,ir ner ten labai blogai.
Taciau kas liecia ligonio artimuosius,tai jiems butina pailseti ,nes patys igis ivairiausiu susirgimu.Del tu galimu gydymosi menesiu,tai kiti daro taip-guldo ligoni 3 ar 4men.(tiek,kiek galima isguleti per metus) iki Nauju metu,ir po to dar guli po naujuju kitu metu saskaita.Taciau beveik garantuoju,kad tai reikia derinti su valdzia,ir,manau,ne uz dyka.
Atsakyti
QUOTE (ostra @ 2004 08 24, 23:11)
Na kvapelis tvyro ir ne tik valdiskose slaugos ligoninese-visiskai jo neimanoma panaikinti.O ligonis ten bus priziuretas tiek,kad bus pavalges ,daugmaz "sausas",retkarciais pasnekintas-lyg ir viskas.Na gal dar skirs manksta,masaza.Aisku, rekti daug neleis-nuslopins vaistais.Kiek girdejau is atsiliepimu,tai darbuotojams ten ir "stogai" vaziuoja nuo tokiu pacientu-darbas tikrai sunkus ir neivertintas.Bet tai vistiek ne "psichuske" ir ne kalejimas,ir ner ten labai blogai.
Taciau kas liecia ligonio artimuosius,tai jiems butina pailseti ,nes patys igis ivairiausiu susirgimu.Del tu galimu gydymosi menesiu,tai kiti daro taip-guldo ligoni 3 ar 4men.(tiek,kiek galima isguleti per metus) iki Nauju metu,ir po to dar guli po naujuju kitu metu saskaita.Taciau beveik garantuoju,kad tai reikia derinti su valdzia,ir,manau,ne uz dyka.

Aha, pati, budama studente isdirbau keleta metu. Tiesa naktimis.
Ka galiu pasakyti: pvz.jus pripratot gerti kava 11val.ryto, paskaityti laikrasti -nateke tu kasdieniu mielu niekuciu nesijaustumet laimingi...O vyresnem amziuje bet koks aplinkos, tvarkos pakeitimas- labai-labai sunku!
As nei uz, nei pries...-kiekvienas atvejis individualus.
Arpos, gali bandyt pateikti konkretu klausyma i privat.
Atsakyti
QUOTE (arpos @ 2004 08 18, 14:44)
Norėčiau pasidalinti mintimis, kam teko guldyti artimus į slaugos ligoninę?Kokia ten priežiūra, ar iš tikrųjų taip baisu, kaip kalbama, kad jau pasiimsime dar blogesnio stovio, nei yra?Galvoju guldyti tėtį, jam reikalinga priežiūra 24 val. per parą, jam vystosi silpnaprotystė, kartais rėkia 3 paras iš eilės, mamai pakriko nervai nuo jo.Tėtis nevaikšto, po insulto, tik pats pavalgo, daro viską po savim, ateina slaugė sutvarkyti.Nežinau, kaip teisingiau pasielgti, kad nenukentėtų nei mama, nei mano šeima/Galvoju, kad gal slaugos ligoninė išeitis, gal visiems laikinai būtų geriau?

Labai tave suprantu, bet jei neturit galimybių , kas tėtį prižiūrėtų namie, tai slaugos namai turbūt vienintelė išeitis. Gerai, ten ar blogai, net nežinau, turbūt tik ten esantis gali pasakyti, mes paguldėm tėtį po insulto, nebevaikštantį, pats nieko nebevalgė, ir tik atėjusiai mamai pavykdavo jį pamaitint. Pampersus sesutės pakeičia, jei turi, mes pirkdavom savo ir nešdavom, paskui jam basoną padėjo. Mes negalėjom jo prižiūrėti, nes aš auginu 5mėn leliuką, mama dirba. Ten prižiūri minimaliai, bet likimo valiai nepalieka, suleidžia vaistų nuo skausmo, pakilnoja, atneša valgyti ir tiek. Beje ten laiko tik 3 ar 4 mėn. nemokamai, po to reikia mokėti , ir tiksliai neatsimenu ar po 22lt į dieną. O į reabilitaciją tėčio nesiuntė iš ligoninės?
Atsakyti
QUOTE (arpos @ 2004 08 18, 15:44)
Norėčiau pasidalinti mintimis, kam teko guldyti artimus į slaugos ligoninę?Kokia ten priežiūra, ar iš tikrųjų taip baisu, kaip kalbama, kad jau pasiimsime dar blogesnio stovio, nei yra?Galvoju guldyti tėtį, jam reikalinga priežiūra 24 val. per parą, jam vystosi silpnaprotystė, kartais rėkia 3 paras iš eilės, mamai pakriko nervai nuo jo.Tėtis nevaikšto, po insulto, tik pats pavalgo, daro viską po savim, ateina slaugė sutvarkyti.Nežinau, kaip teisingiau pasielgti, kad nenukentėtų nei mama, nei mano šeima/Galvoju, kad gal slaugos ligoninė išeitis, gal visiems laikinai būtų geriau?

pabandyk dar pasidometi gerintologijos centru, naujojoj vilnioj. ten tavo tevaui truputi nervus apgydys. bet negalvok, kad savo teva guldai i psikuske! tiesiog,jei jis naktimis rekia, toj ligoninej pritaikys vaistus ir viskas bus ok! tiesa,ten neilgai laiko,bet kaip ir visur uz $ galima susitart wink.gif
Atsakyti
as praktika pries kazkiek metu atlikau ilgalaikes slaugos ligonineje. galiu pasakyti tai buvo sunkiausia mano praktika - zmones vienisi, buvo mirciu. man dar dabar lengvai nesiraso, sunku net atsiminti. personalas pamaitindavo, apiprausdavo, suleisdavo vaistus ir dingdavo, dar parekdavo, nepagarbiai elgesi. gal kazka be reikalo isgasdinsiu, bet ten ne zmoniska aplinka. ten viskas buvo persmelkta vienatve ir liudesiu, kurie toli grazu nepadeda sveikti.

aisku, viskas galejo pasikeisti nuo to laiko, ir niekas negali zinoti, kad tokiu dalyku ateity neprireiks. linkiu mums ir musu artimiesiems kuo geresnes sveikatos ir stiprybes
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Svajotoja: 25 rugpjūčio 2004 - 14:29
Musu teta dabar kaip tik slaugos ligoninej, jai irgi silpnaprotyste, tai uzrakinta su dar keliom tokio pacio likimo :draugem", ant langu grotos ... na ka galiu pasakyt, toletas ju - kibiras vidury kambario, kuris buna prastovi puse dienos neisnestas, o ir daro jos ne visada i kibira, juk neturi proto, numaudo atvaziavusi tik mano mama, taip tai sedi visa iki ausu apsi...jos ten viskuo dalinasi, risa i mazgus is paklodziu, kiekviena kart vis naujas tapkes reik vezt nes neaisku kur dingsta, nu beprotnamis ir tiek. o laiko taip tikrai - 3 menesius, toliau vezkites namo... ir tai dar ikisa daktarui seselem i kisene kad pasirupintu atidziau... tik tiek kad maista duoda ten tikrai gera, as cia kalbu apie Kedainiu slaugos ligonine wink.gif
Atsakyti
Mano močiutė gulėjo tokioj. Jos būklė jau buvo labai sunki, nieko nevalgė, nešnekėjo, atsikelt iš lovos negalėjo. Reikėjo profesionalios medikų pagalbos visą parą, o kadangi paprastose ligoninėse laiko tik apie 10 dienų, nors ir prie mirties būtum, tai slaugos ligoninė buvo išeitis. Tik pakliūt į ją sunku, per pažįstamus kažkaip susiorganizavom.
Atsakyti