Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys

Labai normaliai tai atrodo: kai gulejau ligoninej po gimdymo, kaiminystej gulejo moteris kurios vaikas neeme kruties, tai ji nusitraukdavo pienuka ir supildavo i tokia mazyte taurele, is kurios ir maitino vaikiuka. Vaikas kuo puikiausiai valge, jokiu problemu tai nesukele. wink.gif
Atsakyti
QUOTE (Auges @ 2004 08 20, 09:35)
Labai normaliai tai atrodo: kai gulejau ligoninej po gimdymo, kaiminystej gulejo moteris kurios vaikas neeme kruties, tai ji nusitraukdavo pienuka ir supildavo i tokia mazyte taurele, is kurios ir maitino vaikiuka. Vaikas kuo puikiausiai valge, jokiu problemu tai nesukele. wink.gif

man teko 2.gif sugirdinet vaistukus, tai traukiau pienuka maisiau vaistus su juo ir tada sauksteliu sugirdydavau, 2.gif kaip kaciukai lakdavo. gan sauniai mum sekdavos wink.gif
Atsakyti
As dariau lygiai ta pati. Ir menesio neturintis leliukas kuo puikiausiai issiurbdavo pienuka su vaistukais is saukstelio thumbup.gif

O del neisnesiotu naujagimiu - ti as negaliu isivaizduoti, koks kitas maistas jiems galetu butu labiau tinkamas ir labiau sveikesnis negu mamos pienas...
Atsakyti
QUOTE (Raideles @ 2004 08 20, 16:20)

O del neisnesiotu naujagimiu - tai as negaliu isivaizduoti, koks kitas maistas jiems galetu butu labiau tinkamas ir labiau sveikesnis negu mamos pienas...

joks, tiktai yra kelios problemos:
1. isimti is inkubatoriaus, bent jau pirmomos dienomis galima tikrai neilgam ir ne daznai, nes jie per daug greitai netenka silumos, vaikas maitinamas reguliariai kas tris valandas. Nekalbu apie tai, kad vaikutis gali buti prijungtas prie aparatu,
2. daznas neisnesiotas kudikis netik kad zisti, bet ir ryti nemokama ir pienukas yra su zondu tiesiai i skranduka suleidziamas
3 po to, kai jau kudikis gali ryti pats, jam yra duodamas buteliukas: velgi del to, kad is buteliuko gali maitinti ir inkubatoriuje gulinti kudiki, jo nereikia issimineti ir todel, kad tai yra lengvia nei zisti.
4. nei pergyvenimai del vaiko sveikatos, nei pieno nutraukinejimas laktacijos tikrai neskatina
Atsakyti
Patarimai labai vertingi, bet jie irgi ne visais atvejais gali padeti unsure.gif Bent jau as turiu pieno labai mazai ir kol kas niekas nepadeda, kad jo padaugetu. Bendrauju ir su zindymo konsultante, ir su cia mineta gydytoja, atrodo ir vaikas istisai zinda ir gerai kruti paima ir gimdymas lengvas buvo, iskart padejo vaikuti ir iskart pradejau zindyti, nuo to laiko istisai jis man ant papo. Bet pieno per valanda tik ~20g istraukia. Net elektronines svarstykles tam reikalui susiveikiau. Labai noriu pati maitinti, nors dabar primaitinu is saukstelio, labai tikiuosi kad gal ivyks koks stebuklas ir padauges mano pienuko sad.gif
Atsakyti
Yra dar vienas būdas "teisingam" primaitinimui smile.gif . Jei vaikučiui tikrai trūksta mamos pieno ir reikia mišinuko, yra toks įrenginys (vadinasi žindymo papildiklis) - panašiai kaip plokščias sandarus buteliukas, iš kurio eina plonytis šiaudelis. Buteliukas kabinamas mamai ant kaklo, o šiaudelis pritvirtinamas prie krūtines ir spenelio. Vaikas žinda krūtį, kartu ir tą šiauduką, ir traukia pieną iš krūties ir mišinuką iš buteliuko. Labai gerai skatina relaktaciją! thumbup.gif
Aš tik gal neaiškiai parašiau, nes pati susidūrus su tuo nebuvau, bet girdėjau pasakojant, kad labai geras daiktas smile.gif !
Gaila tik, kad parduotuvėse pirkti nebūna. Reikia užsakinėti vaistinėse ar poliklinikose.
Atsakyti
QUOTE (egliuke @ 2004 08 27, 20:38)
Patarimai labai vertingi, bet jie irgi ne visais atvejais gali padeti unsure.gif Bent jau as turiu pieno labai mazai ir kol kas niekas nepadeda, kad jo padaugetu. Bendrauju ir su zindymo konsultante, ir su cia mineta gydytoja, atrodo ir vaikas istisai zinda ir gerai kruti paima ir gimdymas lengvas buvo, iskart padejo vaikuti ir iskart pradejau zindyti, nuo to laiko istisai jis man ant papo. Bet pieno per valanda tik ~20g istraukia. Net elektronines svarstykles tam reikalui susiveikiau. Labai noriu pati maitinti, nors dabar primaitinu is saukstelio, labai tikiuosi kad gal ivyks koks stebuklas ir padauges mano pienuko sad.gif

O tu pakentėk. Pas mus irgi buvo periodas, kai mergina kas dvidešimt minučių kabindavosi į papą. Jei tik būčiau pasidavusi kitų įtakai, butų viskas. O dabar - dar kol kas sėkmingai valgom pieną thumbup.gif , aišku, jau ir visko kito ragajaum.
Atsakyti
O mes sekmingai prasimaitine jau nebepatempem iki 2 ir daugiau metu. Mano dukrele tikrai pati dar nesiruose atsisakyti kruties, bet as labai issekau, nusilpau, netekau daug svorio ir nuo siandien speneliai patepti medum ir uzbarstyti druska. Ji tik paragavo ir sako"fui!" Mums jau 1 ir 7 men. Pieno dar turiu, bet kazkaip jau labiau gaila saves. Labai dziaugiuosi, kad sugebejome atsispirti visiems kas dyvijosi ( "o Jezau, kaip ilgai", "nebemaitink, gana" irt.t.) ir dziaugemes sia gamtos dovana sitiek laiko. Jei buciau stipresnes sveikatos, tai testumem ir ilgiau.
Atsakyti
QUOTE (Maša @ 2004 08 27, 22:44)
Yra dar vienas būdas "teisingam" primaitinimui smile.gif . Jei vaikučiui tikrai trūksta mamos pieno ir reikia mišinuko, yra toks įrenginys (vadinasi žindymo papildiklis) - panašiai kaip plokščias sandarus buteliukas, iš kurio eina plonytis šiaudelis.

Aha, vis mastau ar isigyti toki ar susikonstruoti paciai nusipirkus kateteri, nes nepigus tas "irenginys". O Vilniuj ir neuzsakinejant kiek girdejau yra ju pirkti. Nors kruti man dar ir taip ima, primaitinu tik tiek, kad ne ilgiau pora val. miegotu, ir vel imtu kruti. Bet kai reikia sauksteliu duoti misinuka, labai ilgai uztrunka. Be primaitinimo tai niekaip neissisukciau, nes per 3 savaites vaikelis gimimo svorio neataugo net, nors labai sunku man buvo ta misinuka pirma karta duoti sad.gif Galvoju, jei tik to pieno atsirastu, tai maitinciau ir maitinciau, kiek tik lelius noretu rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE (Tvarkele @ 2004 08 28, 00:06)
Mano dukrele tikrai pati dar nesiruose atsisakyti kruties, bet as labai issekau, nusilpau, netekau daug svorio ir nuo siandien speneliai patepti medum ir uzbarstyti druska. Ji tik paragavo ir sako"fui!" Mums jau 1 ir 7 men.

Maniskiui jau pusantru, bet vis dar maitinu, gal jau to pienuko ten ir ne tiek daug, bet valgome kiekviena ryta, vakara ir dar kelis kart naktį. Planuoju baigt maitinima tik nezinau ar maniskiam taip pat sekmingai suveiks medus su druska.
Gal dar koki buda galit parekomenduot?
Atsakyti
Egliuke, as labai bijojau, kad negalesiu maitinti, nors jokiu fiziniu kliuciu tam nebuvo, tik visokie marazmai-tipo as neturejau pieno (cia mano mama) ir tu neturesi, pradek is karto pirkti misinuka... Tai jei ne mano vyras, kuris be jokiu islygu kisdavo man i galva kokia as saunuole, kad maitinu, kad be jokiu abejoniu pieno yra pakankamai, ar mazoji klykia ar ciulpia istisai, niekada neleido man pradeti prisigalvoti ir abejoti, tai ko gero taip gerai nebutu pavyke, valgo mazoji ir diena, ir nakti, nors jau greit pusantru metu biggrin.gif ...Acha...ka as cia norejau rolleyes.gif Gal tu pabandyk negalvoti, kad truksta ir ka daryti, kad padaugetu to pieniuko, nekelk sau papildomo streso, nelauk pagausejimo ir nepergyvenk, kad biski to misinuko ragauja, auga lelius gurmanas thumbup.gif
Atsakyti
Pirmaji maitinau tik 1.5 men. mazokai buvo informacijos pries 12 metu. reikdavo maitinti grieztai pagal valandas... O dabar daugybe knygu, straipsniu... taciau as pati nieko neskaiciau.. smile.gif Gerai, kad reikiamu metu atsirado viena pazystama, kuri man padejo, kai krutys paidare didels ir kietos, kai maniau, kad jau vsikas... Masazavo (ji masaziste), ismoke nutraukti pertekliu, o po to po truputi viskas susireguliavo ir dabar maitinu jau metus ir 9 men. thumbup.gif Bemeieges naktys atsiperka kudikio zvilgsniu... O kas yra svarbiausia??? NORAS!!! Tiketi, kad vaikuti maitinsi iki 2 metu!... doh.gif Viskas susiformuoja maytes galvytes.... Sekmes mamytem!!! wink.gif
Atsakyti