Įkraunama...
Įkraunama...

Normalios šeimos pajamos

Apklausa: Kiek normalu uždirbti šeimai, kad jau negalvotų apie pinigus? (262 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
Svečiai balsuoti negali
Jeigu už daiktą mokama daug tai čia jau noras pasipuikuoti? Jei finansai leidžia tai ir už 5000 galiu pirkti. Koks kam skirtumas? O gal visi kurie turi brangesnius daiktus, nesvarbu ar tai batai, rankinukas, butas, mašina ar tušinukas tai jau puikuojasi? Gali sau leisti tai ir perka.
Atsakyti
Man sąžinė neleistų pirkti rankinės už tūkstančius. Ir apskritai, viskas turi ribas. Patogumas svarbu, bet vartotojiškumui vergauti - nu sorry. Yra tikrai kur geriau pinigus padėti. Švaistymas nan nepriimtinas. Būtinosioms išlaidoms mes kas mėnesį tik beveik 2000 išleidžiam ir aš manau, kad kai kuriais atvejais per daug išlaidaujam. Norisi daugiau taupyt ir kitaip panaudot pinigus, o ne 'pakazūchai'. Paskui su ta rankine bijočiau išeit kad neapiplėštų. O jei realiai - 100 eurų išleisti rankinei galima, ji tarnaus daug metų. Savo vieną odinukę jau 10 m turiu.

Šiaip tai psichologai jau seniai yra pasakę, kad yra tam tikra bazė ar riba pinigų, kuri leidžia gyventi oriai, badas į akis nežiūri, svarbiausi poreikiai patenkinti. O paskui jau nesvarbu kiek už tos ribos uždirbsi daugiau - tūkstantį ar milijoną, laimingesnis nuo to netapsi, nes žmogui niekad negana.
Atsakyti
QUOTE(Nastya @ 2016 01 15, 19:23)
Jeigu už daiktą mokama daug tai čia jau noras pasipuikuoti? Jei finansai leidžia tai ir už 5000 galiu pirkti. Koks kam skirtumas? O gal visi kurie turi brangesnius daiktus, nesvarbu ar tai batai, rankinukas, butas, mašina ar tušinukas tai jau puikuojasi? Gali sau leisti tai ir perka.


Nebūtinai pirki brangesnį daiktą reiškia puikuotis. Jeigu perki dėl kažkokių aiškių priežasčių, kad ir tau toje pardotuvėje nereikia grūstis, pardavėjos malonios, tavo aplinkos žmonės ten perka ir gali pasitarti dėl asrotimento, tai tiesiog gyvenimas toje aplinkoje, atitinkančioje tavo pajamas. Perki tą rankinę už 500 EUR ir joks ten ne puikavimasis.

Bet tai jei prie kavutės susėdi su kokia studijų pažįstama ir kalbai išsirutuliojus ji pasisako pirkusi savo rankinę per išpardavimą už 50 EUR. Va tokioje situacijoje pasakymas, kad "aš tai perku tik XXX ir kaina ne mažiau kaip 500 EUR, nes galiu sau leisti" yra puikavimasis.

Atsakyti
QUOTE(Eufemija @ 2016 01 15, 16:40)
Man sąžinė neleistų pirkti rankinės už tūkstančius. Ir apskritai, viskas turi ribas. Patogumas svarbu, bet vartotojiškumui vergauti - nu sorry. Yra tikrai kur geriau pinigus padėti.

Prie ko cia vartotojiskumas? Jeigu zmogui patinka rankine ir ji graziausia is visu alternatyviu ir gali sau ta leisti, tai kur problema?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo applejuice: 15 sausio 2016 - 19:29
Vartojiškumas yra tuomet, kai žmogus perka daugiau nei sugeba suvartoti. Per daug daiktų, per daug maisto. Tiesiog iš paikumo arba nemokėjimo apskaičiuoti savo poreikių visko prisiperka, o paskui pusė keliauja į konteinerius. Tai yra blogai, nes prisideda prie aplinkos, gamtos užterštumo. Kiti net eidami kiekvieną kartą į prekybcentrį sugeba vis imti tuos vienkartinius maišus, vietoj to, kad naudotų ilgalaikį. Ir tai nesusiję su pinigais, nes pirkti neadekvačiais kiekiais gali tiek pasiturintis, tiek nepasiturintis žmogus. Manau, daug geriau nusipirkti kokybišką rankinę, kokybišką švarką, kad ir už solidžią sumą nei turėti galybę pigaus šlamšto, kurio vis tiek nesunaudojame ir išmetame.
Atsakyti
QUOTE(applejuice @ 2016 01 15, 19:28)
Prie ko cia vartotojiskumas? Jeigu zmogui patinka rankine ir ji graziausia is visu alternatyviu ir gali sau ta leisti, tai kur problema?


drinks_cheers.gif ką aš ir turiu omeny.

Nekalbu apie tokius kurie gyvena ant bulvių ir pigių makaronų, kad poto galėtų iphone nusipirkti, arba kurie nusiperka džipą už keliolika tūkstančių eurų, o gyvena kažkur vieno kambario bute fabuose. Tokiu atveju taip, žmonės iš savęs stato nežinia ką ir perką daiktus tik pasirodyti, nors ir tai koks mano reikalas jei jiems gerai g.gif nei mano pinigus leidžia, nei aš nuo to blogiau gyvenu g.gif
Papildyta:
QUOTE(pagyvenus @ 2016 01 15, 19:08)
Bet tai jei prie kavutės susėdi su kokia studijų pažįstama ir kalbai išsirutuliojus ji pasisako pirkusi savo rankinę per išpardavimą už 50 EUR. Va tokioje situacijoje pasakymas, kad "aš tai perku tik XXX ir kaina ne mažiau kaip 500 EUR, nes galiu sau leisti" yra puikavimasis.


drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif
kodėl kažkam vis atrodo, kad jei žmogus kažką perka sau tai būtinai dėl puikavimosi?
Atsakyti
QUOTE(Bekasė @ 2016 01 15, 18:18)
nu ok - surask prasau odine rankine i kuria tikptu a4 formato papke su dviem atskirais skyriais (ta prasme viduryje pertvara yra - nemegstu, kai viskas susivercia i viena erdve ir paskui raustis ilgiausiai), keliomis mazesnemis kisenemis (na raktams, telefonui) ir su rankenomis tokiomis, kad galima butu nesioti ant peties.
Va kai surasi tokia uz kokius 20 eur galesi blevyzgoti, kad mokama norint pasipuikuoti.
aisku uz 500 nepirksciau ir uz 200 nepirkau, bet esme tokia, kad pigiau nei uz 100 eur tokios paprasciausiai nerasi ir tai teks paieskoti, gaudti akcijas ir t.t.
p.s. jeigu paklausi kam odine, atsakysiu tam kad nebijotu dregmes (t.y. neperslaptu per paprasciausia lietu/sniegu), butu paprasta prieziura (issitepus uztenka skudureliu perbraukti nereikia skalbti) ir kad islaikytu 5-7 kg svori (odos pakaitalu tysta/plysta rankenos).
bet as labiau pagyvenusios nei cicio pozicija palaikyciau sakank kokios sumos uztenka gyvenimui su isvardintais poreikiais ir ypac jeigu masina nekainuoja ir bustas nuosavas.

o jei man ir dar 90 ar ir 99 procentams moteru tokiu rankiniu tiesiog nereikia? Ta ir sakau, kad vienam tai poreikis, kitam pinigu svaistymas. Bet tai visai nereiskia, kad norint oriai gyventi BUTINAI BUTINAI visos moterys turi isgalet tokia rankine nusipirkt, nes be jos tai jau neorus gyvenimas. Suprantat ka noriu pasakyt?
Atsakyti
QUOTE(Ciccio @ 2016 01 15, 15:39)
Arba - geriau jau verkti prabangiam mersedese, nei ant dviračio.

Man atrodo, kad jei jau verki, tai skauda vienodai - ar tu ant dviracio, ar mersedese. Ypac, kai to pinigais nepakeisi.

O siaip poreikiai ir butinumai/ normalumai juk visu skirtingi. Kad ir kaip tingeciau namus grandyti, bet svetimos moteriskes savo namuose betvarkancios mano daiktus nenoreciau, kad ir galiu sau tai leisti. Bet galbut pinigu suma, isleista mano suvokiamiems normaliems poreikiams kita priverstu pirsta prie smilkinio pasukiot smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Nastya @ 2016 01 15, 18:23)
Jeigu už daiktą mokama daug tai čia jau noras pasipuikuoti? Jei finansai leidžia tai ir už 5000 galiu pirkti. Koks kam skirtumas? O gal visi kurie turi brangesnius daiktus, nesvarbu ar tai batai, rankinukas, butas, mašina ar tušinukas tai jau puikuojasi? Gali sau leisti tai ir perka.

jei finansai leidzia ir yra noras, tai galima ir uz 500e ir uz 1000e rankine pirkti. Bet tuo atveju kazin ar teisinga butu postringauti, kad "privalau uzdirbti ...............................euru, kad oriai gyvenciau, nes vien mano rankine kainuoja 500(1000) euru, nes jei jos neiperku, tai jau ubage esu, nieko sau leist negaliu, gyvenimo ner".
Atsakyti
QUOTE(Leksa @ 2016 01 15, 21:15)
jei finansai leidzia ir yra noras, tai galima ir uz 500e ir uz 1000e rankine pirkti. Bet tuo atveju kazin ar teisinga butu postringauti, kad "privalau uzdirbti ...............................euru, kad oriai gyvenciau, nes vien mano rankine kainuoja 500(1000) euru, nes jei jos neiperku, tai jau ubage esu, nieko sau leist negaliu, gyvenimo ner".


tai, o kas nustatys tą rankinės kainą nuo kurios prasideda "orus gyvenimas"?
Atsakyti
QUOTE(Nastya @ 2016 01 15, 22:24)
tai, o kas nustatys tą rankinės kainą nuo kurios prasideda "orus gyvenimas"?

Tikriausiai temos pradzioje minetasis Jogaila Morkunas biggrin.gif
Atsakyti
Man užtektų uždarbio 1500 ir MB 1500, bet su salyga, kad nepasikeistų darbo krūvis nei dabar. To užtektų ir sau išlaikyt ir vaikams padėt. Bet paskaičiavus kiek nuo vaikystės buvo investuota į mūsų išsilavinimą, tai nė toks atlyginimas per daug metų neatsipirks. Ne rankinėse yra gyvenimo laimė, mielosios, o piniginėse biggrin.gif
Atsakyti