Įkraunama...
Įkraunama...

Normalios šeimos pajamos

Apklausa: Kiek normalu uždirbti šeimai, kad jau negalvotų apie pinigus? (262 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
Svečiai balsuoti negali
QUOTE(Carpe diem @ 2017 04 09, 19:43)
Nesidomėjau specialiai, bet ar negali būti tie bedarbiai Vilniuje daugumoj fiktyvūs. Yra atvejų, kai prie didelio ale prabangaus namo mėtosi maisto banko maišeliai, po tokių vaizdų aukoti noras dingsta.


speju visur tokiu yra... Vilnius manau ne isimtis irgi
Atsakyti

Nesidomėjau specialiai, bet ar negali būti tie bedarbiai Vilniuje daugumoj fiktyvūs. Yra atvejų, kai prie didelio ale prabangaus namo mėtosi maisto banko maišeliai, po tokių vaizdų aukoti noras dingsta.

Ju tikrai visur yra, Vilnius jokia cia isimtis.

Atsakyti
Aš tai suprantu, kad visur yra, bet buvo pasakyta, kad tokiam ale dideliam ir visą Lt tempiančiam mieste su daug darbo pasiūlymų yra didelis bedarbių kiekis. Ir tas faktas verčia dvejoti, ar tikrai jau tas Vilnius tempia visą Lt lygį aukštyn. Dėl to pasvarsčiau, ar negali būti, kad Vilniuje fiktyvių daugiau procentaliai nei kur kitur, kur darbą susirasti tikrai sunkiau.
Atsakyti
QUOTE(Carpe diem @ 2017 04 10, 10:10)
Aš tai suprantu, kad visur yra, bet buvo pasakyta, kad tokiam ale dideliam ir visą Lt tempiančiam mieste su daug darbo pasiūlymų yra didelis bedarbių kiekis. Ir tas faktas verčia dvejoti, ar tikrai jau tas Vilnius tempia visą Lt lygį aukštyn. Dėl to pasvarsčiau, ar negali būti, kad Vilniuje fiktyvių daugiau procentaliai nei kur kitur, kur darbą susirasti tikrai sunkiau.

Leksa eilinį kartą nusipaistė. Šiaip jau nedarbo lygis Vilniaus apskrityje yra vienas iš mažiausių (mažesnis tik Klaipėdoje):
http://osp.stat.gov....f3-6555607b2e84
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ciccio: 10 balandžio 2017 - 10:24
QUOTE(Leksa @ 2017 04 08, 21:56)
O ką jau tas Vilnius taip tempia?

kitus kaimelius - Vilnius negauna ne 50 procentu savo gyventoju sumoketu procentu jo infrastrukturos prieziurai - jie nukeliauja kitu reikmems kazkodel tai

Pagal 2015 metų valstybės biudžeto ir savivaldybės biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymą, GPM dalis, tenkanti visų savivaldybių biudžetams, – 72,80 proc. Vilniui tenkanti dalis – 48 proc,, kai tuo tarpu Kaunui tenka 94 proc., Klaipėdai – 86 proc., kitoms savivaldybėms – 100 proc. jų teritorijose surenkamo GPM
Atsakyti
QUOTE(Bekasė @ 2017 04 11, 08:06)
kitus kaimelius - Vilnius negauna ne 50 procentu savo gyventoju sumoketu procentu jo infrastrukturos prieziurai - jie nukeliauja kitu reikmems kazkodel tai

Pagal 2015 metų valstybės biudžeto ir savivaldybės biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymą,  GPM dalis,  tenkanti visų savivaldybių biudžetams,  – 72,80 proc. Vilniui tenkanti dalis – 48 proc,, kai tuo tarpu Kaunui tenka 94 proc., Klaipėdai – 86 proc., kitoms savivaldybėms – 100 proc. jų teritorijose surenkamo GPM


Nepamirskit, kad Vilniuje dirba daug kaimyniniu rajonu gyventoju. Todel logiska, kad dali mokesciu skiria ne Vilniui.
GPM mokamas lyg darbovietese
Atsakyti
QUOTE(IDOMUCIA @ 2017 04 11, 12:56)
Nepamirskit, kad Vilniuje dirba daug kaimyniniu rajonu gyventoju. Todel logiska, kad dali mokesciu skiria ne Vilniui.
GPM mokamas lyg darbovietese

ir kas gi čia logiško? Dirba ir gyvena Vilniuje, naudojasi Vilniaus infrastruktūra ir paslaugomis, o GPM nueina į kažkokią Plungę ar Šilutę? Dėl to labai sveikintinas žingsnis padaryti priverstinę deklaraciją ir teikti palsaugas tik ten, kur žmogus deklaruotas, kad tokie pūzrai mokėtų GPM ten, kur realiai gyvena.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ciccio: 12 balandžio 2017 - 10:32

Man atrodo, patogiai gyventi 1500 trims per akis. Gyvename 2+1, dabar pajamos apie 3000e, išlaidos apie 700e. Niekaip nesijaučiame taupantys, tiesiog visiškai antivartotojai, mums nerūpi firminiai, nauji, netgi priešingai - perki Humana, planetos resursus saugai. Dviračiams taip, nors automobilis yra, naujas, tik labai nedaug važinėjamas, skrydžiai į šiltus kraštus žiemą būna, tai papildomos išlaidos, teatrai, kavinės, koncertai - tai ne mums. Būdavo ir daug pelningesnių metų, ypač per krizę. Didelis naujas butas savas, skolų jokių, santaupos ilgus metus kaupiamos akcijomis ir ETF. Nevartojame alkoholio, nerūkome, na berods esame minimalistai. 

Atsakyti
QUOTE(abejingas @ 2017 08 23, 17:11)
<p>Man atrodo, patogiai gyventi 1500 trims per akis. Gyvename 2+1, dabar pajamos apie 3000e, išlaidos apie 700e. Niekaip nesijaučiame taupantys, tiesiog visiškai antivartotojai, mums nerūpi firminiai, nauji, netgi priešingai - perki Humana, planetos resursus saugai. Dviračiams taip, nors automobilis yra, naujas, tik labai nedaug važinėjamas, skrydžiai į šiltus kraštus žiemą būna, tai papildomos išlaidos, teatrai, kavinės, koncertai - tai ne mums. Būdavo ir daug pelningesnių metų, ypač per krizę. Didelis naujas butas savas, skolų jokių, santaupos ilgus metus kaupiamos akcijomis ir ETF. Nevartojame alkoholio, nerūkome, na berods esame minimalistai. </p>


Jūsų +1 gal dar mažiukas?

Manau normalu bus lankyti teatrus, kiną, koncertus bent kartais. O kuo jūs maitinatės?
Atsakyti
QUOTE(abejingas @ 2017 08 23, 18:11)
<p>Man atrodo, patogiai gyventi 1500 trims per akis. Gyvename 2+1, dabar pajamos apie 3000e, išlaidos apie 700e. Niekaip nesijaučiame taupantys, tiesiog visiškai antivartotojai, mums nerūpi firminiai, nauji, netgi priešingai - perki Humana, planetos resursus saugai. Dviračiams taip, nors automobilis yra, naujas, tik labai nedaug važinėjamas, skrydžiai į šiltus kraštus žiemą būna, tai papildomos išlaidos, teatrai, kavinės, koncertai - tai ne mums. Būdavo ir daug pelningesnių metų, ypač per krizę. Didelis naujas butas savas, skolų jokių, santaupos ilgus metus kaupiamos akcijomis ir ETF. Nevartojame alkoholio, nerūkome, na berods esame minimalistai. </p>

neturint kazkokiu ypatingu poreikiu, sakyciau, kad normaliai.
O koks miestas?
Papildyta:
QUOTE(Malena @ 2017 08 23, 20:22)
O kuo jūs maitinatės?

tikrai nesitycioju, bet jei manes kas to paklaustu, atsakyciau: maistu. Ka ir besakyt? Isvardint kas spintelese ir saldytuve?
Atsakyti
O mane stebina, kad nedaug išleidžiama, ir aš taip norėčiau biggrin.gif nors irgi esam ne iš vartotojiškosios visuomenės pusės, bet sumos susidaro didesnės (irgi esam 2+1 (1,5 metų), Vilniuje).
Vaikui išlaidos nemenkos, nes ir sauskelnės kainuoja, ir mišiniai, ekologiškas maistas. O kur dar rūbai, batai, žaislai, priemonės, kai prireikia vaistai, skiepai,
lavinimas (plačiają prasme, pvz. lankom baseiną, nepigu tikrai).
Maistui, kol dar buvo litai, sunkiai išleisdavom 1500 Lt, dabar jau norma tapo virš 500 EUR suma verysad.gif
Mūsų šeimos išlaidos be paskolos yra apie 2000 eur/mėn. Ir jaučiamės taupantys, į restoraną ar kavinę labai retai nueinam biggrin.gif ir čia neskaitant didesnių vienkartinių išlaidų, tokių kaip kelionės, naujos padangos automobiliui ar jo remontas, draudimo įmokos ir pan.).

Man atrodo Malena turėjo galvoje, kad gal šitai šeimai pvz. tėvai maistu padeda (yra ūkininkai ar pan.). Tada stipriai susitaupo.
Atsakyti
QUOTE(Carpe diem @ 2017 08 25, 10:42)

O mane stebina, kad nedaug išleidžiama, ir aš taip norėčiau

na, gal zmones neperka ekologisko maisto, gal jiems ir paprastas tinka ir nemato tame nusikaltimo. Gal perka paprasta maista ir sotus ir sveiki jauciasi. Ir jiems tai tinka. Va, gi yra moteru, kurios aiskina, kad krevetes reikia butinai valgyt, nes gi baltymu saltinis. Tipo, be kreveciu daugiau tu baltymu nei is niekur. Ar kitoms reikia brangios mesos, kokios triusienos ar versienos kas savaite, nes irgi be tokios mesos seima badu numirs ar bent susirgs del neprilnavertes mitybos ir tada mirs biggrin.gif . O kitiems to nereikia. Va ir gaunasi nemenkas skirtumas.
Atsakyti