Įkraunama...
Įkraunama...

Aeroterminis šildymas 2

QUOTE(arkava @ 2016 03 04, 14:12)
o pas mane ivaziavimas tik jeep'u  biggrin.gif


pas mane Subaru
planuokit kitam savaitgaliui, kaip tik būsiu Vilniuje smile.gif
Atsakyti
QUOTE(arkava @ 2016 03 04, 16:12)
o pas mane ivaziavimas tik jeep'u  biggrin.gif

Manu ,kad su AWD nebus problemu smile.gif
Perziurejau video matau tikrai turetu nebuti https://www.youtube....meXKks6QF_f7jFw
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo korida: 04 kovo 2016 - 15:12
Sveiki,

Turiu klausimų apie aeroterminių (oras-vanduo) išorinio bloko vietą:
1. Kiek įtakos daro atstumas tarp katilinės ir išorinio bloko? Pas mane atstumas būtų ~6m vedant name iki šiaurinės sienos arba ~7m vedant pro garažą iki vakarinės sienos. Ir kokią sistemą geriau tokiu atveju rinktis? Split ar monoblock?
2. Ar didelis skirtumas tarp bloko montavimo vakarinėje ir šiaurinėje namo pusėse? Man geriau tiktų šiaurinė pusė, bet jeigu naudingiau būtų vakarinėje, tuomet galvočiau apie vakarinę pusę.
Atsakyti
QUOTE(Artur15 @ 2016 03 13, 13:32)
Sveiki,

Turiu klausimų apie aeroterminių (oras-vanduo) išorinio bloko vietą:
1. Kiek įtakos daro atstumas tarp katilinės ir išorinio bloko? Pas mane atstumas būtų ~6m vedant name iki šiaurinės sienos arba ~7m vedant pro garažą iki vakarinės sienos. Ir kokią sistemą geriau tokiu atveju rinktis? Split ar monoblock?
2. Ar didelis skirtumas tarp bloko montavimo vakarinėje ir šiaurinėje namo pusėse? Man geriau tiktų šiaurinė pusė, bet jeigu naudingiau būtų vakarinėje, tuomet galvočiau apie vakarinę pusę.


Paprastai visi ŠS gamintojai nurodo maksimalų freono trasos atstumą tarp vidaus ir išorinio bloko (kiek savo laiku man krito į akis, tai jis būdavo tarp 10-30 metrų, priklausomai nuo modelio). Tik reikia turėti galvoje, kad tas atstumas yra 'ekvivalentinis', t.y. skaičiuojamas pagal vamzdyno pasipriešinimą. Kiekviena 90 laipsnių alkūnė ar užlenkimas skaičiuojama kaip ar ne 1 papildomas trasos metras ir t.t.. Tai jei tie 6-7 tiesūs, bet daug užlankstymų, tiks bet kur statyti.

Split ar monoblokas - čia jau būtų ir man įdomu išgirsti daugiau nuomonių.

Jokio apčiuopiamo skirtumo, mano nuomone. Tada, kai šildymo labiausiai reikia (žiemą) ar blokas vakarinėje, ar šiaurinėje pusėje, sąlygos vienodos. Gal tik vasarą kažkiek geresniu COP karštą vandenį ruošti galėtų, ypač vakare, kai saulė užkaitina aplinką.
Atsakyti
QUOTE(Artur15 @ 2016 03 13, 14:32)
Sveiki,

Turiu klausimų apie aeroterminių (oras-vanduo) išorinio bloko vietą:
1. Kiek įtakos daro atstumas tarp katilinės ir išorinio bloko? Pas mane atstumas būtų ~6m vedant name iki šiaurinės sienos arba ~7m vedant pro garažą iki vakarinės sienos. Ir kokią sistemą geriau tokiu atveju rinktis? Split ar monoblock?
2. Ar didelis skirtumas tarp bloko montavimo vakarinėje ir šiaurinėje namo pusėse? Man geriau tiktų šiaurinė pusė, bet jeigu naudingiau būtų vakarinėje, tuomet galvočiau apie vakarinę pusę.



Sveiki,
Optimalus trasos ilgis 5-7m. Priklausomai nuo gamintojo, jei labai ilga trasa, krenta galingumas. Reikia tikslintis gamintojo nurodymuose.
Monobloke (lauke) vyksta silumos mainai, todel silumos nuostoliu neisvengsite. Praktika rodo, kad monoblokas iki 10 proc silumos tiesiog praranda. Taciau monoblokas pigesnis ir maziau darbo, tad reikia skaiciuoti.
Lauko bloko veikimo efektyvuma labaiusiai itakoja skersvejis, vejas. Jei turite kampa, nisa, montuokite ten. Jei ta nisa yra pietineje puseje, tai dar geriau.
Atsakyti
QUOTE(Verteris @ 2016 03 13, 16:30)
Paprastai visi ŠS gamintojai nurodo maksimalų freono trasos atstumą tarp vidaus ir išorinio bloko (kiek savo laiku man krito į akis, tai jis būdavo tarp 10-30 metrų, priklausomai nuo modelio). Tik reikia turėti galvoje, kad tas atstumas yra 'ekvivalentinis', t.y. skaičiuojamas pagal vamzdyno pasipriešinimą. Kiekviena 90 laipsnių alkūnė ar užlenkimas skaičiuojama kaip ar ne 1 papildomas trasos metras ir t.t.. Tai jei tie 6-7 tiesūs, bet daug užlankstymų, tiks bet kur statyti.




QUOTE(tomas13 @ 2016 03 13, 19:16)
Sveiki,
Optimalus trasos ilgis 5-7m. Priklausomai nuo gamintojo, jei labai ilga trasa, krenta galingumas. Reikia tikslintis gamintojo nurodymuose.
Monobloke (lauke) vyksta silumos mainai, todel silumos nuostoliu neisvengsite. Praktika rodo, kad monoblokas iki 10 proc silumos tiesiog praranda. Taciau monoblokas pigesnis ir maziau darbo, tad reikia skaiciuoti.
Lauko bloko veikimo efektyvuma labaiusiai itakoja skersvejis, vejas. Jei turite kampa, nisa, montuokite ten. Jei ta nisa yra pietineje puseje, tai dar geriau.


Tai praktiškai dėl didelio atstumo labiau tiktų monoblokas?
Atsakyti
QUOTE(Artur15 @ 2016 03 13, 19:59)
Tai praktiškai dėl didelio atstumo labiau tiktų monoblokas?

Jei atstumas virsytu 30m, gal ekonomija butu jau panasi.
Atsakyti
QUOTE(tomas13 @ 2016 03 13, 20:03)
Jei atstumas virsytu 30m, gal ekonomija butu jau panasi.


O kiek mažėja galingumas didėjant atstumui tarp blokų?
Atsakyti
QUOTE(remiga @ 2016 02 25, 20:57)
O kokie namo šilumos nuostoliai? Ar pataiko į B klasę?
Turite su integruota talpa ar atskiras boileris?

Jap, tilpo į B klasę smile.gif
Boileris atskiras, su naktine elektra.
Atsakyti
Tema uždaryta pasiekus maksimalų leidžiamą puslapių skaičių.
Atsakyti