Įkraunama...
Įkraunama...

A, A+, A++, Pasyvus namas - 34

QUOTE(biesas66 @ 2015 10 05, 20:49)
Cibuli,man smalsu pasidare. pagal kokius kriterijus nustatei kad klijuoji eglute? Kaip matei pagal silainiu ( kury bereikalo apsaukei) pavyzdi parketas iskart matosi kad eglute klijuota.  O tu kur klijavai niekuom neuznesa i eglute...

Esi statybininkas, bet mali šūdą vietoje to, kad būtum kažką pataręs, kai klausiau.

Bet yra kam ir be tavęs patarti. Štai ką man ką tik asmeniškai parašė Raitūzas:

Taip, sutinku, kad sis uzbaigimas yra slykstus mazgas.
As klijuodavau taip, kaip antoj nuotraukoj, kai lieka du arba trys tarpeliai.
Jos uztepimui nupirkau plona mentele ir jos pagalba tepdavau ten klijus. Tiesa ten klijus uztepdavau lygiai, be grioveliu.


Puiki idėja. Ja ir pasinaudosiu klijuodamas savo eglute. O tau sėkmės Peru mieste.
Papildyta:
QUOTE(biesas66 @ 2015 10 05, 21:06)
Kuom tai susije su PN tema?    Vel kitu rankom savas problemas sprendi?  smile.gif  Cia tipo tavo namas?

Koks tavo reikalas. Varyk į Peru miestą.
Atsakyti
Cibuli. Is taves naudos kaip is ozio pieno.. Tavo fotkes dingsta ir gerai jei kas speja pamatyti.. Tai normalu? ka tu cia gazdini kad issiregistruosi? Save? Pas tave namas jau praktiskai pastatytas,kazkokios ypatingos info nebegausi is taves.. Tai issiregistruok,jau butu laikas.. be ne.. cibulis neissiregistruos... schmoll.gif
Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2015 10 05, 22:08)
Esi statybininkas, bet mali šūdą vietoje to, kad būtum kažką pataręs, kai klausiau.

Bet yra kam ir be tavęs patarti. Štai ką man ką tik asmeniškai parašė Raitūzas:

Taip, sutinku, kad sis uzbaigimas yra slykstus mazgas.
As klijuodavau taip, kaip antoj nuotraukoj, kai lieka du arba trys tarpeliai.
Jos uztepimui nupirkau plona mentele ir jos pagalba tepdavau ten klijus. Tiesa ten klijus uztepdavau lygiai, be grioveliu.


Puiki idėja. Ja ir pasinaudosiu klijuodamas savo eglute. O tau sėkmės Peru mieste.
Papildyta:

Koks tavo reikalas. Varyk į Peru miestą.



Is manes patarimo negausi. Galiu patarti normaliem zmonem,ne sudmaliams.

Cibuli.... Seip tai tavo paciulymas buvo su c raide,o peru miesto pavadinime nera c...... Tai cia i kuria puse traukti? lotuliukas.gif


Papildyta:
Lietuviskas naujadaras. Cibuliska eglute. Uzdipatentuok cibuliuk.. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(biesas66 @ 2015 10 05, 21:14)
Cibuli. Is taves naudos kaip is ozio pieno..  

Lietuviskas naujadaras. Cibuliska eglute.   Uzdipatentuok cibuliuk.. mirksiukas.gif

Banguoja Baltija melsva ir Biesas garsiai ošia. Kaip sako liaudies išmintis - duok durniui kelią. Jis visas tavo iki pat Peru.

Papildyta:
QUOTE(biesas66 @ 2015 10 05, 21:14)
Is manes patarimo negausi. Galiu patarti normaliem zmonem,ne sudmaliams.

Toks iš tavęs ir statybininkas... Nieko tu nežinai. Galėtum nebent patarti plyšius patepti tavo verdama smala. Geresnės idėjos juk neturi?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 05 spalio 2015 - 21:21
QUOTE(cibulis @ 2015 10 05, 22:20)
Banguoja Baltija melsva ir Biesas garsiai ošia. Kaip sako liaudies išmintis - duok durniui kelią. Jis visas tavo iki pat Peru.

Papildyta:

Toks iš tavęs ir statybininkas... Nieko tu nežinai. Galėtum nebent patarti plyšius patepti tavo verdama smala. Geresnės idėjos juk neturi?


Blyn,galvojau menininkas(kaip pasivadinai) bet net surimuot iki galo nemoki.. lotuliukas.gif
Teisingai. Duok durniui kelia,vistiek jo neras... Ir dar kepure nusiimk smile.gif
O Peru as visai sutikciau aplankyti.. Bilieta nupirksi? Jei taip primygtinai persi man ta kelione,tai neatmetu tikimybes kad geranoriskai ir bilietuka parupinsi.. 4u.gif
Liksiu amzinai dekingas.
Papildyta:
geriausia plysius su savo snargliais uztaisyti.. Va,kaiptik sedi prie kompo apsisnarglejes,rasineji.. Eik tarpu tepti. Nors naudos bus. Darbas zmogu puosia.
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2015 10 05, 22:05)
Aš geriau labiau apie statybų broką papasakosiu. Šią vasarą kampas ties viena sąrama atrodė štai taip. Istorija gana primityvi. Žiūrėjau pernai kaip šiltina namą ir lauko sandėliuko siena visai buvo neįdomi. Bet visgi prieš pilant skiedinį atvažiavau pažiūrėti. Žiūriu ant žemės voliokasi du metalo strypai. Klausiu mūrininko: kaip tai suprasti? Jis man sako, kad jam pasirodė, kad jų nereikia ir jis padarė kaip jam atrodo. Jisai neįdėjo dviejų metalo strypų apačioje. Tuo metu į sąramą jau buvo pripilta štai tiek betono.

Klausiau konstruktorės, ką daryti. Ji sako, kad armatūra būtinai turi būti ir jei mūrininkas neįdėjo, tai tegul prisiima ant savo atsakomybės. Mūrininkas garantavo, kad viskas bus gerai. Nieko gero nebuvo. Kaip vėliau paaiškėjo, jis dar ir sąramą per mažai užleido ant mūro (19 cm vietoje nurodytų mažiausiai 30 cm). Taigi dvi žiaurios klaidos.

Vakar su broliu taisėme broką. Šiek tiek su domkratu kilstelėjome sąramą ir pastatėme 4 metalines kolonas. Jas inkaravome viršuje ir apačioje (apačią dar reikės nugruntuoti). Visa diena darbo išėjo. Galutinis rezultatas išėjo štai toks. Tik įtrūkimas liko ir šiek tiek kilstelėjus dar vienas atsirado (tik tinke).
Kaip geriausia sutvarkyti/užsandarinti įtrūkimą? Kokias medžiagas naudoti? Lauko siena tinkuota kalkių-cemento skiediniu. Galvoju, kad reikia šiek tiek giliau prakrapštyti tinką, kad susiformuotų nedidelis griovelis. O kokią medžiagą geriausiai naudoti siūlės užsandarinimui?


Hmm, panašūs nuotykiai tik dar labiau įtikina mane naudoti standartines gamyklines gelžbetonines sąramas (konstruktorius dabar būtent tokias visur nurodė) - gal ir brangiau gausis, bet niekam negalės 'pasirodyti', kad kažko jose per daug... Imi standartinį produktą ir jokių improvizacijų.

Dėl kolonų skaičiaus nesupratau sumanymo. Tam, kad kompensuoti armatūros trūkumą ir galimą sąramos linkimą, tikrai pakaktų vienos kolonos per sąramos centrą, na gal dviejų. Ten gal ant jų dar kokius dekoratyvinius pakalimus/aptvėrimus uždėti ruošiatės?

Su įtrūkimu, mano nuomone, prasti popieriai. Norint vizualiai visiškai panaikinti, reiktų jį praplatinti, tinkuoti ir perdažinėti visą sieną. Visokie silikonai/akrilai/mastikos ir pan. vis tiek matysis. Aš turbūt palikčiau šiam momentui kaip yra ir po poros metų dekoratyvinį remontą namui padaryčiau - vis tiek kažkur kažkokie defektai pasimatys ir ne vienoje vietoje reiks rankas pridėti...

Atsakyti
Neatrodo jog sarama butu itrukus ar skilus. Manau brokas yra tas jog nedejai polistirolo ir armacimo sluoksnio speju. Ten kur jugias skirtingos medziagos net vidaus patalpose be armavimo sluoksnio skylimai pasitaiko..

QUOTE(cibulis @ 2015 10 05, 21:05)
Aš geriau labiau apie statybų broką papasakosiu. Šią vasarą kampas ties viena sąrama atrodė štai taip. Istorija gana primityvi. Žiūrėjau pernai kaip šiltina namą ir lauko sandėliuko siena visai buvo neįdomi. Bet visgi prieš pilant skiedinį atvažiavau pažiūrėti. Žiūriu ant žemės voliokasi du metalo strypai. Klausiu mūrininko: kaip tai suprasti? Jis man sako, kad jam pasirodė, kad jų nereikia ir jis padarė kaip jam atrodo. Jisai neįdėjo dviejų metalo strypų apačioje. Tuo metu į sąramą jau buvo pripilta štai tiek betono.

Klausiau konstruktorės, ką daryti. Ji sako, kad armatūra būtinai turi būti ir jei mūrininkas neįdėjo, tai tegul prisiima ant savo atsakomybės. Mūrininkas garantavo, kad viskas bus gerai. Nieko gero nebuvo. Kaip vėliau paaiškėjo, jis dar ir sąramą per mažai užleido ant mūro (19 cm vietoje nurodytų mažiausiai 30 cm). Taigi dvi žiaurios klaidos.

Vakar su broliu taisėme broką. Šiek tiek su domkratu kilstelėjome sąramą ir pastatėme 4 metalines kolonas. Jas inkaravome viršuje ir apačioje (apačią dar reikės nugruntuoti). Visa diena darbo išėjo. Galutinis rezultatas išėjo štai toks. Tik įtrūkimas liko ir šiek tiek kilstelėjus dar vienas atsirado (tik tinke).
Kaip geriausia sutvarkyti/užsandarinti įtrūkimą? Kokias medžiagas naudoti? Lauko siena tinkuota kalkių-cemento skiediniu. Galvoju, kad reikia šiek tiek giliau prakrapštyti tinką, kad susiformuotų nedidelis griovelis. O kokią medžiagą geriausiai naudoti siūlės užsandarinimui?
Papildyta:

Pats tu šūdą mali. Šios plytelės yra panaudotos specialiai dėl šilto, PN namo statybos, kad nebūtų šalčio tilto. Todėl manau, kad plytelių klijavimas visiškai į temą.

O būtent tu šitą šūdą su eglute užvirei ir toliau varai savo paistalus. Taip kad pirma į save pažiūrėk prieš kaltindamas kitus.

Bet jei galvoji, kad man trūksta dėmesio: tai labai klysti. Galiu visiškai dingti iš SM. Tą jau buvau padaręs ką tik beveik dviem mėnesiams. Užknisi su savo priekabiavimu, dingsiu ir vėl. Gal būt net visiškai išsiregistruosiu. Ir nereikės aiškinti dėl dėmesio trūkumo. Ir jokie lunatikai man neaiškins, kad nuotraukas ištrinu. Aš tikrai neprivalau dėl kažko laikyti ir daryti nuotraukų archyvus ar dar kažką. Juo labiau, kad ir daug visokios video medžiagos esu pridėjęs. Su savo informacija ir namo viešinu pats sprendžiu, kiek ir ko noriu viešinti. O ne man kažkas aiškins, kiek ir ko turiu viešinti.

Atsakyti
QUOTE(Verteris @ 2015 10 06, 08:45)
Hmm, panašūs nuotykiai tik dar labiau įtikina mane naudoti standartines gamyklines gelžbetonines sąramas (konstruktorius dabar būtent tokias visur nurodė) - gal ir brangiau gausis, bet niekam negalės 'pasirodyti', kad kažko jose per daug... Imi standartinį produktą ir jokių improvizacijų.

drinks_cheers.gif Pritariu. Ypač po tokių nesąmonių. Mano name daugelis sąramų gamyklinės ir tik kelios darytos vietoje. Kodėl taip konstruktorė nurodė - nežinau. Gal galvojo, kad tokių matmenų sąramų nedaro. Arba kad jas bus labai brangu su kranu padėti. Negaliu paaiškinti.
Papildyta:
QUOTE(Verteris @ 2015 10 06, 08:45)
Dėl kolonų skaičiaus nesupratau sumanymo. Tam, kad kompensuoti armatūros trūkumą ir galimą sąramos linkimą, tikrai pakaktų vienos kolonos per sąramos centrą, na gal dviejų. Ten gal ant jų dar kokius dekoratyvinius pakalimus/aptvėrimus uždėti ruošiatės?

Konstruktorė sakė, kad pakaktų 3 kolonų: dviejų šone ir vienos per vidurį. Bet geriau paskaičiavus liepė naudoti keturias: dvi šone ir dvi tarpe tarp jų. Kolonos taip pat bus panaudotos pakalimams. Mūrininkas vakar pervedė pinigus už savo broką. Man tos kolonos su virinimu, gruntu, statymu kainavo apie 240 eurų. Pervedė tik už metalą - 190 eurų.
Papildyta:
QUOTE(Verteris @ 2015 10 06, 08:45)
Su įtrūkimu, mano nuomone, prasti popieriai. Norint vizualiai visiškai panaikinti, reiktų jį praplatinti, tinkuoti ir perdažinėti visą sieną. Visokie silikonai/akrilai/mastikos ir pan. vis tiek matysis. Aš turbūt palikčiau šiam momentui kaip yra ir po poros metų dekoratyvinį remontą namui padaryčiau - vis tiek kažkur kažkokie defektai pasimatys ir ne vienoje vietoje reiks rankas pridėti...

Dieną prieš saulę beveik nesimato. O ir šiaip čia ne paradinė pusė, todėl man dzin tas įtrūkimas. Siūlę užtaisyti noriu tik dėl to, kad vanduo ir šaltis neluptų tinko. Jei neluptų, nieko nedaryčiau. Aš manau, kad reikia sandarinti dar prie žiemą, nes pavasarį gali pradėti luptis tinkas.
Papildyta:
QUOTE(*** @ 2015 10 06, 09:27)
Neatrodo jog sarama butu itrukus ar skilus. Manau brokas yra tas jog nedejai polistirolo ir armacimo sluoksnio speju. Ten kur jugias skirtingos medziagos net vidaus patalpose be armavimo sluoksnio skylimai pasitaiko..

Taip, sąrama nėra skilusi. Tačiau kadangi neįdėjo papildomos armatūros ir mažai užleido ant plytų, sąramą įlinko. Kiek mm įlinko nepamenu, bet įlinkis nebuvo kritinis. Juo labiau, kad konstruktorė sakė, kad visos sąramos turi įlinkį, kuris priklauso nuo sąramos ilgio.

Tačiau linkdama sąrama, todėl kad nebuvo pakankamai apačioje armatūros įskėlė/nurovė silpnesnę atramos (plytos) dalį. Šiuo atveju ji buvo čia. Kaip matyti įtrūkis eina per 3 plytas. Liepos 30 dieną uždėjome gipsinį tinką. Jis dvi savaites neskilo, bet vėliau įskilo kaip matai. Šiuo atveju problema tikrai ne armavimas, o konstrukcinių dalykų nesilaikymas.
Atsakyti
O kitas saramos galas kaip ??
Kokiu matmenu sarama? Atrodo plonai.
Kodel ji " laužė"mūrą? Juk virs jos murlotas, jegas paskirsto.
Sandarinimui yra akrilas spec, , su dekorat. tinko grudeliais, baltas tik

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo arkava: 06 spalio 2015 - 20:30
QUOTE(arkava @ 2015 10 06, 20:29)
O kitas saramos galas kaip ??
Kokiu matmenu sarama? Atrodo plonai.
Kodel ji " laužė"mūrą? Juk virs jos murlotas, jegas paskirsto.
Sandarinimui yra akrilas spec, , su dekorat. tinko grudeliais, baltas tik

Kitas sąramos (teisingiau atramos) galas sveikas.
Sąramos tarpatramis - 3,30 ar 3,50 m.
Čia plokščio stogo sąrama, todėl tikro murloto nėra.
Aš irgi galvoju apie akrilą. Baltas man idealiai tinka.
Atsakyti
10tine armatura i 3.5m sarama kuri laiko stoga tai ka as zinau...
http://www.part.lt/p...1983a5f5d22.jpg

As visur sudejau 16kos ir esu ramus be jokiu konstruktoriu..

QUOTE(cibulis @ 2015 10 06, 20:52)
Kitas sąramos (teisingiau atramos) galas sveikas.
Sąramos tarpatramis - 3,30 ar 3,50 m.
Čia plokščio stogo sąrama, todėl tikro murloto nėra.
Aš irgi galvoju apie akrilą. Baltas man idealiai tinka.


Visiskai atmestinai padaryta.
http://www.part.lt/p...85e81c9d906.jpg
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ble: 07 spalio 2015 - 07:25
QUOTE(*** @ 2015 10 07, 07:22)
10tine armatura i 3.5m sarama kuri laiko stoga tai ka as zinau...

Tam ir yra konstruktoriai, kurie viską suskaičiuoja ir įvertina. Jei pakanka 10 armatūros, kam dėti 16. Būtų tikrai pakakę, jei mūrininkas būtų padaręs kaip priklauso. Niekur kitur niekas neįtrūko ir neskilo, nes viskas padaryta pagal projektą. Daug kas (stogdengiai, konstruktoriai) juokėsi, kad mano namo stogo konstruktyvas labai rimtas ir tankus atlaikytų, bet tam ir yra konstruktoriai, kurie apskaičiuoja, kad viskas laikytų.

Šituo savo pavyzdžiu (dėl skilusios sienos) norėjau parodyti, kad kartais pasyvių namų statytojai besivaikydami šiltumo visiškai pamiršta namo nešančias konstrukcijas, tvirtumus, atsparumus ir pan. Labai gerai atsimenu, kad Vilius (Vilienė) labai mėgo kartoti, kad viską galima pastatyti ant Marytės plauko ir nereikia ten daug stiprių atsparių medžiagų. Jis vis juokėsi, kad statau namą, kurį anūkams bus labai sunku griauti. Pvz., niekaip nepateisinu Legalet, kurie į plokščius pamatus deda EPS-200. Aš dėčiau tik XPS-300, bet aišku viską reikia skaičiuoti.


Papildyta:
QUOTE(*** @ 2015 10 07, 07:22)
Visiskai atmestinai padaryta.
http://www.part.lt/p...85e81c9d906.jpg

drinks_cheers.gif Sutinku. Aš tokį vaizdą pamačiau, kai atvažiavau. Gavo velnių ir perdarė, kiek buvo įmanoma perdaryti. Visas namo sąramas mūrininkas pirmiausiai paruošdavo, tada paskambindavo man ir tech. priežiūrai ir tik po mūsų apžiūros užbetonuodavo. O ta lauko stoginės siena man buvo visai neįdomi, kuomet klijavo EPS. Aš jei visai neskyriau dėmesio, o pasirodo, kad reikėjo. Dar be to keliais cm ir per aukštą išmūrijo.

Ši sąrama visą vasarą iki rudens prastovėjo su paremtais berželiais. Būčiau žinojęs, kad skils, būčiau neišėmęs tų pagalių iki pat dabar kol nepastatėme metalinių kolonų. Kita vertus, jei ji nebūtų skilusi, būtumėme statę tik medines kolonos, nes visą plotą reikia užkalti medinėmis dailylentėmis.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 07 spalio 2015 - 08:28
Konstruktoriai viska paskaiciuoja su 30-50 proc atsarga. Mano atveju, namui suskaiciavo apie 17 m3 medienos, (su perdanga). Issigandom, pamate pjuvius, gegnes 7x25, balkiai - 30x20 doh.gif .
Sunaudojom nepilnus 10 m3.
Ir pan.
Jei savo mastymo "neijungsi|" , bus nenugriaunamas namas, kelioms kartoms
smile.gif

QUOTE(cibulis @ 2015 10 07, 07:24)
Tam ir yra konstruktoriai, kurie viską suskaičiuoja ir įvertina.


Atsakyti